Jump to content

ITman

Uživatel
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. řešil jsem nedávno prodloužení smlouvy a mám tu samou zkušenost co petr86 Internet 200+ (300Mb na 1 rok), Komplet+ za 809.- bez koncových zařízení (takže 999,- včetně HD DVR Mediaboxu)
 2. Nelži si do kapsy, PanAm zkrachovala na následky výplat obřích odškodnění po aféře Lockerbie... ne na nějaký nezájem lidi. To jsou skutečně nářky hlupcu, pokud se mě cihla nelíbí (a že to skutečně šrot neskutečný je, nikdy bych si to neporizoval), mohu se přeci kdykoliv vrátit k řešení CAM, obvykle každá TV má dnes pro to slot. A s Internetovou konektivitu (Bussines 250/20) od UPC žádné problémy nemám, podstatné je použít za modemem komplet vlastní infrastrukturu. Nechapu lidu jako ten "ITman", co si tu hraje na profika a na konektivitu použije cihlu, to od začátku smrdělo průměrem pro lamy Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk Nechápu proč si mě bereš "do huby". Chvástat se tu tím, že máš tarif Business (zkus prosím příště alespoň správně napsat ta "s"), který je určen pro ne pro občany ale podnikatele, a funguje asi trochu jinak, i o tvé "profesionalitě" říká své. Každý rok na konci smluvního období absolvuji diskusi o tom, zda u UPC zůstanu a nebo ne. Pokud mi nabídli neveřejný balíček služeb, jehož součástí byla i cihla, a tvrdili mi, že bez ní to u mnou požadovaných funkcionalit (např. paralelní nahrávání vícero TV pořadů) nejde, tak jsem moc na výběr neměl. A to, že jsem si dovolil napsat, že "by default" nastavení Cihly třeba z pohledu wi-fi je na prd, že mi některé vlastnosti nefungují a nebo se jejich kvalita zhoršila... Nikdy jsem se tu nevydával za profíka, který tomu 100% rozumí, to bych se tu neptal.
 3. IEEE 802.11n je WiFi standard, který si klade za cíl upravit fyzickou vrstvu a podčást linkové vrstvy, takzvanou Media Access Control (MAC) podvrstvu tak, aby se docílilo reálných rychlostí přes 100 Mbit/s. Maximální fyzická (L1) rychlost může být až 600 Mbit/s při MAC (L2) rychlosti až 400 Mbit, to v konfiguraci 4X4 MIMO.
 4. Taky mám stolní PC a na něm 300Mbps... Ale ta 2,4GHz wifi je prostě špatná (tedy alespoň u mě doma). Pokud budu sedět ve stejném pokoji, kde mám HD DVR Mediabox, tak budiž. Ale když přejdu do jiného pokoje, kde úroveň signálu je horší a rychlost se dostává i pod 10Mbps, tak tam už to na notebooku není žádná hitparáda. Dřív jsem míval 100Mbps ve stejném pokoji s Wifi a 30-40Mbps všude jinde po bytě. Naproti tomu 5GHz wifi je lepší než jsem měl a co můžu, připojuju primárně přes ní. O tom, zda 40Mbps (resp. aktuálně jen 10Mbps) stačí je o tom, k čemu to kdo používá. Zvykl jsem si např. sledovat v kuchyni přes počítač TV a ačkoliv to nebyla řádná sláva, tak teď to padá neskutečně Třeba ti, co si zálohují pravidelně data z notebooku někam na síť, tak taky přivítají každý Mb rychlosti navíc. A ta věta smysl dává. UPC vám klidně prodá 300Mb internet i když ho přes wifi nikdy nevyužijete (protože třeba nemáte žádné zařízení s LAN portem). A balíčky s nějakou zajímavou neveřejnou slevou s pomalým internetem nenabízejí.
 5. kdybych byl zmatenej koncovej uživatel... tak držím hubu ale pokud jsem člověk pracující v IT, tak je mi jasné, že wifi vs. kabel se nedá porovnávat pokud jsem mel notas s nkovou wifi pripojenej pres ASUS rychlosti 100Mb, tak bych cekal, ze to same budu mit i ted ale chapu, ze tech par hodin tuneni co jsem musel venovat tomu vyladit si svuj ASUS na nejlepe fungujicim pasmu a parametrech komunikace (protoze wifin je na sidlistich jako maku) v UPC nikoho nezajima a pokud mate doma vse na kabelech, tak budte radi... ona doba se totiz meni a LAN port v notebooku uz neni standard jak byval... a mozna casem budete resit podobny problem
 6. ad 2) třeba kombinaci Nova, Prima, Joj. Na původním DVR Boxu fungovalo bez problémů. ad 3) router jsem měl vlastní, ASUS RT-N18U. Rychlost byla i 100Mb. Mimochodem na co nabízejí tarif 300Mb internetu, když na Wifi dám jen 40Mb?! To mi připomíná začátky s HD vysíláním, když nabízeli HD settop boxy k TV připojované scart kabelem. To byla HD kvalita (proto jsem si raděi pořídil CA moduly do TV)
 7. Pokud nefunguje nahrávání více než dvou programů, tak je to nejspíš chybou jen konkrétního kusu a v tom případě je třeba požádat o výměnu. Já běžně nahrávám 3 a občas i ty čtyři programy najednou a až na jeden ojedinělý případ na úplném začátku, o kterém jsem tu psal (v květnu), se vše nahrálo bez problému a bez problému jsem to i pak přehrál. Trochu matoucí je, že tě to při třetí naplánované překrývající nahrávce upozoroní, že jde o třetí překrývající se nahrávku, ale na fukčnost to nemá vliv a pořady se nahrají bez problémů. Podobně i u čtvrté nahrávky se objeví upozornění, ale pokud je přístroj ve standby režimu i čtvrtý překrývající program se nahraje. Na tom z kolika nebo kterých muxů se nahrává zřejmě u "cihly" nezáleží. podpora UPC mi doporučila provést reinicializaci zařízení (nepomohlo), následně mi jiný pracovník řekl, že je to bug o kterém vědí a že už na to testují opravu, kterou prý brzy nasadí (termín mi ale shopen říci nebyl).
 8. Pánové, Vaše diskuse je opravdu zajímavá. Nicméně realita je taková, že některým z nás instalací "Cihly" došlo ke zhoršení některých dříve poskytovaných služeb. Asi nejsem sám, koho UPC se změnou koncového zařízení jaksi zapomnělo informovat o "záporech" této změny. Natož aby navrhlo nějaké funkční řešení. Nemyslím si, že bych byl povinnen pročítat mnohastránkové manuály, kde stejně ty nejzásadnější informace chybí. Je pravdou, že funkčnost DLNA či USB nikde neslibují, ale slibují jiné funkce, které jim nefungují. Za mě doplním seznam od Thorn: - při zablokování internetu se po restartu Cihly objeví chyba 1001, internet omezeně funguje, TV nefunguje když už chci něco blokovat, tak si rozhodně nezablokuji vlastní servery a služby, to je amatérismus - FATAL ERROR - nefunguje nahrávání více než 2 programů v jeden čas (slibovány jsou minimálně 3), občas se něco nenahraje, nejde přehrát nebo se kouše - FATAL ERROR - kvalita Wi-fi nedosahuje v pásmu 2,4GHz kvality mého původního řešení, v default nastavení jsem naměřil jen 40Mbps - FATAL ERROR - neexistuje stránka s informacemi o chybách, jejich stavu řešení, termínu vyřešení, provedených updatech firmware a chybách, které mělo řešit informace z technické podpory typu řešíme, testujeme, v nejbližší době nasadíme jsou nic neříkající fráze
 9. Zdravím všechny diskutující. I já jsem necelý měsíc uživatelem "Cihly" a mám občas pocit, že se UPC pokouší o moje zdraví (po posledním telefonátu s technickou podporou by mi naměřili tlak možná 200/180). Při "upgade" služeb na Komplet+ mi bylo řešeno, že původní modem/DVR box použít nelze a že je to nutné "spárovat" s nějakou Cihlou. Donedávna jsem měl doma konfiguraci: - TV s CA modulem (vlastní), DVR Box (propojeno s TV pomocí scart kabelu) - modem EPC3208 (vlastní), router ASUS RT-N18U Nejsme příznivci vícero ovladačů, takže když koukáme na TV tak ji ovládáme ovladačem pro TV. DVR používala manželka na nahrávání různých seriálů, byli jsme rádi, že šly občas nahrávat až 4 programy současně. Mám pár postřehů, možná jste někdo řešil něco podobného: - když se někdo chtěl dívat na pořad nahraný na DVR Boxu, stačilo ho spustit a on si sám přes Scart pustil TV a po vypnutí DVR Boxu ji zase vypnul (opět stačil jen jeden ovladač). Cihla je s TV propojena přes HDMI a kromě toho, že si neumí TV spustit, tak je pokaždé nutné si na TV vybrat jako zdroj signálu HDMI namísto CA. V dokumentaci k Cihle jsem našel, že se dá použít přes redukci i propojení přes Scart. Máte s tím někdo zkušenosti? - marketing UPC slibuje, že na Cihle je možno nahrávat až 3 programy paralelně + jeden navíc ještě sledovat. Pokud se to pokusím nastavit v TV průvodci, tak při přidání třetího programu to nahlásí překryv a u programů se namísto červeného kolečka objeví červené kolečko s vykřičníkem. Jak to máte Vy, můžete nahrát 3 překrývající se programy? - neříkám, že router od ASUSu byl nějaké dělo, ale v pásmu 2,4GHz měl lepší kvalitu signálu v celém bytě (bydlím v paneláku) než má dnes Cihla. V pásmu 5GHz je Cihla lepší. Jaké máte zkušenosti Vy? - interní router v Cihle má z pohledu možností nastavení jen základní vlastnosti. Chtěl jsem tedy Cihlu použít jen jako modem a ponechat si v roli routeru svůj ASUS, ale Cihla údajně neumí bridge režim. Nějaký nápad co s tím (nejde mi jen o kvalitu wifi signálu, ale hlavně o možnosti nastavení sítě a dvojí NAT není zrovna ideálním řešením)? A úplně nejnovější zjištění přišlo v pátek. Z důvodu "virové nákazy" na Apple zařízeních, způsobené XcodeGhost, UPC při takovém zjištění automaticky zablokuje až na pár vyjímek (zůstává funkční např. většina komunikace na portu 80/443) Vaše internetové připojení. Pokud pominu, že Vás na to třeba jen blbým emailem nikdo neupozorní, tak to má celkem zásadní dopad na funkci Cihly. Pokud jako já Cihlu zrestartujete, tak po jejím spuštění očekávejte chybu 10001 (chybí signál). Cihla si totiž ze sítě nestáhně aktuální nastavení a myslí si, že máte odpojený kabel. Takže kromě omezeně fungujícího internetu Vám nepůjde ani TV. A řešení žádné (tedy kromě toho, že Vám někdo ručně odblokuje porty a něco Vám je do pár hodin zase zablokuje). Nerozporuji, že primárně je potřeba řešit potíže s XcodeGhost, ale když už blokaci sítě, tak rozhodně ne plošnou.
 10. Musím souhlasit s tím, že pokud jsou v lokalitě dostupní oba operátoři a člověk využívá více služeb, tak se dá celkem lehce dosáhnout i více než 50% slevy. Při zmíňce o možném přechodu od UPC ke konkurenci vždy sleví. Navíc v mém případě nezáleží jen na ceně, ale i na tom, co je/není možné. Nevím jak ostatní, ale zcela mě deptá řešení televize + settop box + 2x dálkové ovládání (obzvláště když k TV můžu mít připojena ještě další zařízení typu domácí kino, pak jeden ovladač nestačí). Mám doma všechny TV s interním DVB-C dekódérem a čipovkou, takže nemusím ani řešit žádné případné problémy s kompatibilitou či omezeními.
 11. Slamb: pouze reaguji na informaci z call centra UPC. Chceš rychlej net, kup nebo pronajmi si novej modem. O žádným natování jsem tu nepsal.
 12. Považoval jsem koupi modemu za výhodnou investici namísto jeho pronájmu. Modem (Cisco EPC3208) jsem koupil před rokem za 1299Kč. A než se mi tato investice vrátila tak abych kupoval novej, protože už není s vyššími rychlostmi kompatibilní. Tak si říkám, co bude za rok, abych zase na tom nebyl "tratnej"
 13. Považoval jsem koupi modemu za výhodnou investici namísto jeho pronájmu. Modem jsem koupil před rokem za 1299Kč. A než se mi tato investice vrátila tak abych kupoval novej, protože už není s vyššími rychlostmi kompatibilní. Tak si říkám, co bude za rok, abych zase na tom nebyl "tratnej"
 14. http://www.upc.cz/internet/modemy/ dole na stránce je poznámka o poplatku za výměnu modemu... Obrázky jsou pouze ilustrativní * Stávající klienti služby UPC Fiber Power Internet zaplatí jednorázový poplatek 656 Kč za výměnu modemu. Částka se neúčtuje v případě objednání více služeb. Poté stávající klienti platí stejnou měsíční cenu 70 Kč jako noví klienti.
×
×
 • Create New...