Jump to content

Mr.Lolendo

Uživatel
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mr.Lolendo

 1. Yep můžeš se jen tiše přidat mezi ostatní skuhrající. Řešil jsem to rok a bez výsledku.
 2. Když tady furt postujete signál tak taky přispěji. Power Level: Signal to Noise Ratio: Channel 1: 7.1 dBmV 39.9 dB Channel 2: 8.3 dBmV 39.9 dB Channel 3: 8.4 dBmV 39.6 dB Channel 4: 8.1 dBmV 39.5 dB Channel 5: 7.7 dBmV 39.4 dB Channel 6: 7.3 dBmV 39.9 dB Channel 7: 7.3 dBmV 39.9 dB Channel 8: 7.0 dBmV 39.4 dB Upstream Channels Power Level: Channel 1: 43.2 dBmV Channel 2: 42.4 dBmV Channel 3: 42.9 dBmV Channel 4: 0.0 dBmV mám 240/20 v praxi zhruba D15MB/s U2.2MB/s Cisco EPC3925
 3. Zde bezvýznamný test (v tomto případě) Jinak dík za tip.
 4. to: Elnc V tom případě tomus nemá pravdu v tomto případě. to: Core jj přesně. To samo osobně nechápu když stahování jede i MP hra ale nejde načíst žádná webová stránka. Každého napadne problém s DNS ale její změnou se nic nezmění. Problém se signálem je nesmysl v tomto případě. Ať mě říká co chce kdo chce ale upc má něco s DHCP serverem v mém segmentu sítě. Je to jediné logické vysvětlení nebo jedině už zato to mohou jen trpaslíci
 5. To je dobrá informace ale neodpověděla mi na mou otázku. Jinak nechápu proč by měl DHCP server na straně UPC vůbec vědět MAC adresy mích koncových zařízení. Snad by ho měl zajímat pouze Gateway na tom mém Cisco EPC3925 modemu/routeru. To by přece bylo za prvé šmírování co mám a kdy připojené a za druhé bezpečnostní díra protože tak potom ostatní mohou relativně "snadno" zjistit moji MAC a zneužít ji. Klonování MAC adres je přece velmi reálná hrozba.
 6. Takže pokud to dobře chápu pokud je zaplí DHCP na externí straně modemu tak IP se ověřuje čili se nezmění?
 7. Už jsem psal že mi už modem vyměňovali a problém stále přetrvává. Taky jsem psal že mám PC a dva SmartPhony. Na všech zařízeních se děje to stejné i ve stejný čas samozřejmě. DHCP i firewall mám vyplí. (s DHCP zapnutým to mám téže vyzkoušené). Zkoušel jsem různý smyslný i nesmyslný variace a nic nepomáhá. Jinak jsem zjistil že pokud vypnu na externí straně modemu DHCP a nastavím si tam aktuální ip atd. (manuálně si to nastavím) tak do hodiny mi přestane jet net protože se mi změní ip. Což je přímo důkaz toho že se jejich server restartoval a náhodně přidělil zase ip adresy. Pokud vím tak zařízení si ponechá adresu do té doby dokud server se nerestartuje nebo se nerestartuje zařízení tázající se po ip adrese. Když si udělám doma DHCP server tak to funguje přesně jak jsem řek.
 8. Veškeré snahy vyřešit problém přišly vniveč. Problém přetrvává a problém není na routromodemu je to na externí straně u UPC na jejich DHCP serveru. Mají málo ip adres nebo špatně přidělení priority, kompatibilita apod. Podle mě a to i potvrdil technik v UPC když dám načíst stránku tak se přes DHCP ověří MAC a k ní IP adresa ale server neodpoví. To takhle dělá a dělá dokud nedostane odpověď. Sám řekl že se restartuje modem/router což nechápu protože můj se nerestartuje. Takže asi myslel router/modem na jejich straně nebo neví vůbec co žvanil. Tak jako tak mě unavuje neschopnost a jak bude příležitost mizím ke konkurenci. DHCP problém na jejich straně nemůžete jim nijak dokázat a je to jen na jejich svolné vůli zdali s tím něco udělají. Na co mi teď zvýšily rychlost, když se mi mnohdy stránky načítají jak kdybych měl vytáčené připojení pomalu.
 9. Výborně teď si rozumíme. To jasné když si připojím cokoliv za modem upc... Celou dobu mluvím o Gateway a internetové ip. To je snad jasný že v lokální síti si mohu vše nastavit jak chci. JOJ to je diskuse
 10. Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede? V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení? Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.
 11. Ne jak jsem prvně psal šlo o internetovou ip samozřejmě. Nedávno mě měnili modem takže asi si v tom dělali pořádek.
 12. Lokální ip adresu si můžeš kdykoliv a jakkoliv změnit (to je vždy ve tvé režii) ale internetovou ip ne. Leda že by si měl dynamickou ale to je zase v režii providera. "IP adresa se prideluje podle MAC adresy koncoveho zarizeni" To není prakticky pravda. IP adresa se přiděluje podle pravidel DHCP serveru. Takže když si nastavím že pro tuhle a pro tuhle MAC se má přidělit ta a ta IP tak to tak prostě je. Nebo když si nastavím aby DHCP přiděloval ke každé MAC novou ip tak to taky bude. Je to jen otázka nastavení. Lokální síť má v rukou uživatel. Internetovou provider. Navíc dnes musí provider kontrolovat/regulovat odběr ip adres (internetových) protože je jich málo. IP adresy jsou přidělovány v počtu na každého uživatele v dáne lokalitě. Takže např.: ulice OBLÁ, 30 klientů takže je jim přiřazeno 30 ip adres. V Africe vzhledem že je to chudá země tak tam mají třeba někde jednu ip na 30 lidí. U nás běžně na vesnicích mají ip pro více lidí. Vždy je to 1 IP = 1 uživatel a x IP < x uživatelů. Osobně nechápu jak jsme ještě schopni fungovat s přibližně 2 miliard ip adres na skoro 8 miliard lidí ale to je prostě tím že je přísná regulace jako v Čině musíte mít povolení na to abyste mohli mít dítě nebo frekvenční pásma radií, TV, atd. má taky každá země vyhrazených. Když si doma vyměníš modem/router a providerovi nenahlásíš tvojí novou MAC adresu tak ti net nepojede. Mají u sebe každého identifikovaného podle MAC. 00-11-09-95-26-FE, Karel Novák, Brno, ulice Oblá 7, 625 00, ip 62.180.165.30
 13. "Jiné zařízení "? Ty myslíš jako by si vyměnil modem/router za jiný? Pokud ano tak to nemusí být pravidlem. Záleží na providerovi. Jelikož vše dnes běží přes DHCP tak je to jen otázka nastavení.
 14. Vzhledem k tomu že protokol IPv4 na dnešní dobu už dávno nestačí (málo variací ip adres) tak dnes se to dělá tak že každý má ip adresu zapůjčenou na 24hodin a pokud si po té době stále připojen (ale mám vyzkoušené ze to není pravidlem) tak se ponechá a prodlouží o dalších 24hodin. Co se mi stalo tak byla asi výjimka. Sice dřív statický jsem to neměl nastavené ale mam dojem že jsem měl vždy stejnou ip po celý rok.
 15. Srandovní je že mám vypnutý DHCP server i na Gateway takže mám ip adresy nastavené ručně ale dneska mi od dopoledne prestal jet net. Tak jsem zkusil zapnout DHCP a ejhle net jede a změnila se ip adresa. Takže WTF?
 16. Tak potvrzuji že vypnutím DHCP serveru a firewallu na modemu to jede bez problému. Vzhledem k tomu že spousta lidí píše problémy které poukazují na špatný signál. Pokud je špatná selektivita signálu tak DHCP a firewall (nejen to) budou blbnout takže jiný modem/router nepomůže. Co by jedině pomohlo tak HW kalibrace ale to má na práci provider čili UPC né zákazník. Takže lidem co mají problém podobný jako já můžeš doporučit to zkusit vypnout.
 17. No asi tak. Technik přišel s novým modemem a hned taky odešel ze starým. Jako jak se ten internet chová to jsou psí kusy. Jsem IT student takže tomu rozumím ale tohle. Mám tři zařízení: PC a 2 SmartPhony. Test rychlosti a odezvy ukážou maximální hodnoty. Na PC se načítají a nenačítají webové stránky asi podle aktuální nálady. Když se nechcou načítat tak ale stahování jako torrent nebo online hraní či chat steamu funguje. Na prvním SmartPhonu bez problému i když se mi to zná pomalejší to načítaní a na druhém to stejné jako na PC. Zatím jsem zjistil tohle. Nevím to jistě protože zítra může být situace jiná zase. Pokud nic nepřenastavuji v nastavení modemu tak to nějak jede bez problému (asi). Takže aktuálně co jsem přenastavil je že jsem vypnul firewall a DHCP server v modemu. Zatím načítaní stránek jede velice svižně. Snad to vydrží. Co vím jistě že s DHCP serverem není něco v pořádku. Když rezervuji a přiřadím IP k MAC tak to vydrží jen do restartu modemu nebo určitého restartu sítě zařízení a to jak kdy. Můj tip je že asi něco bude ze signálem jak jste říkal a taky s firmwarem modemu. Každopádně tak jako tak asi chápeš že už mě to nebaví a nemám čas řešit neschopnost lidi které platím za jejich služby.
 18. No tak jsem si zavolal na tech-podporu. Prý vidí výpadky a že to je vadný modem. V pondělí přijede technik.
 19. S tím testováním jsem se unáhlil. Pořád to blbne akorát sem teď neměl čas to řešit. Všechny důkazy padají na hlavu UPC. Takže budu muset překlenout tu jejich info linku a zavolat jim.
 20. Hmm nikdo nic. Smutné. Řešení jsem našel. Nepoužívat DNS servery od UPC !!! Používám teď OpenDNS a bez problému. Též se dají použít od googlu.
 21. Mrkněte se do protokolu událostí jestli nemá to stejné jako já viz. http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=8&t=4574
 22. Mám od nového roka neustálé výpadky až minutu dlouhé. V protokolu událostí jsem si všiml onoho logu upozornění. "Překlad názvu toplist.cz nebyl v požadované době dokončen. Žádný z nakonfigurovaných serverů DNS neodpověděl." Hledal jsem jestli má někdo onen problém a našel jsem jen zahraniční posty http://www.avforums.com/forums/networking-nas/1260792-internet-xbox-live-disconnects-connects.html http://prohardver.hu/tema/router_gondok/hsz_5851-5900.html Název protokolu:System Zdroj: Microsoft-Windows-DNS-Client Datum: 21.3.2013 2:59:58 ID události: 1014 Kategorie úlohy:Není Úroveň: Upozornění Klíčová slova: Uživatel: NETWORK SERVICE Počítač: MrLolendo-PC Popis: Překlad názvu toplist.cz nebyl v požadované době dokončen. Žádný z nakonfigurovaných serverů DNS neodpověděl. Kód XML události: 1014 0 3 0 0 0x4000000000000000 147860 System MrLolendo-PC toplist.cz 16 02000035D52EAC250000000000000000 Myslel jsem že to má něco společného s tímto: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2933 ale po upravě i odinstalování antivira problém nadále pokračuje. Mám UPC Fiber Power 120 s Cisco EPC3925 Nijak jsem se tam nevrtal kromě wifi. Používám jak wifi tak kabel. Zajímavé je že i na mém SmartPhonu vypadne net ve stejnou chvíli což vylučuje chybu v na mém PC. Takže je zřejmě chyba u providera nebo modemu.
×
×
 • Create New...