Přejít na obsah

Mr.Lolendo

Uživatel
 • Počet příspěvků

  22
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Mr.Lolendo

 • Hodnost
  Nováček
 1. Yep můžeš se jen tiše přidat mezi ostatní skuhrající. Řešil jsem to rok a bez výsledku.
 2. Když tady furt postujete signál tak taky přispěji. Power Level: Signal to Noise Ratio: Channel 1: 7.1 dBmV 39.9 dB Channel 2: 8.3 dBmV 39.9 dB Channel 3: 8.4 dBmV 39.6 dB Channel 4: 8.1 dBmV 39.5 dB Channel 5: 7.7 dBmV 39.4 dB Channel 6: 7.3 dBmV 39.9 dB Channel 7: 7.3 dBmV 39.9 dB Channel 8: 7.0 dBmV 39.4 dB Upstream Channels Power Level: Channel 1: 43.2 dBmV Channel 2: 42.4 dBmV Channel 3: 42.9 dBmV Channel 4: 0.0 dBmV mám 240/20 v praxi zhruba D15MB/s U2.2MB/s Cisco EPC3925
 3. Zde bezvýznamný test (v tomto případě) Jinak dík za tip.
 4. to: Elnc V tom případě tomus nemá pravdu v tomto případě. to: Core jj přesně. To samo osobně nechápu když stahování jede i MP hra ale nejde načíst žádná webová stránka. Každého napadne problém s DNS ale její změnou se nic nezmění. Problém se signálem je nesmysl v tomto případě. Ať mě říká co chce kdo chce ale upc má něco s DHCP serverem v mém segmentu sítě. Je to jediné logické vysvětlení nebo jedině už zato to mohou jen trpaslíci
 5. To je dobrá informace ale neodpověděla mi na mou otázku. Jinak nechápu proč by měl DHCP server na straně UPC vůbec vědět MAC adresy mích koncových zařízení. Snad by ho měl zajímat pouze Gateway na tom mém Cisco EPC3925 modemu/routeru. To by přece bylo za prvé šmírování co mám a kdy připojené a za druhé bezpečnostní díra protože tak potom ostatní mohou relativně "snadno" zjistit moji MAC a zneužít ji. Klonování MAC adres je přece velmi reálná hrozba.
 6. Takže pokud to dobře chápu pokud je zaplí DHCP na externí straně modemu tak IP se ověřuje čili se nezmění?
 7. Už jsem psal že mi už modem vyměňovali a problém stále přetrvává. Taky jsem psal že mám PC a dva SmartPhony. Na všech zařízeních se děje to stejné i ve stejný čas samozřejmě. DHCP i firewall mám vyplí. (s DHCP zapnutým to mám téže vyzkoušené). Zkoušel jsem různý smyslný i nesmyslný variace a nic nepomáhá. Jinak jsem zjistil že pokud vypnu na externí straně modemu DHCP a nastavím si tam aktuální ip atd. (manuálně si to nastavím) tak do hodiny mi přestane jet net protože se mi změní ip. Což je přímo důkaz toho že se jejich server restartoval a náhodně přidělil zase ip adresy. Pokud vím tak zařízení si ponechá adresu do té doby dokud server se nerestartuje nebo se nerestartuje zařízení tázající se po ip adrese. Když si udělám doma DHCP server tak to funguje přesně jak jsem řek.
 8. Veškeré snahy vyřešit problém přišly vniveč. Problém přetrvává a problém není na routromodemu je to na externí straně u UPC na jejich DHCP serveru. Mají málo ip adres nebo špatně přidělení priority, kompatibilita apod. Podle mě a to i potvrdil technik v UPC když dám načíst stránku tak se přes DHCP ověří MAC a k ní IP adresa ale server neodpoví. To takhle dělá a dělá dokud nedostane odpověď. Sám řekl že se restartuje modem/router což nechápu protože můj se nerestartuje. Takže asi myslel router/modem na jejich straně nebo neví vůbec co žvanil. Tak jako tak mě unavuje neschopnost a jak bude příležitost mizím ke konkurenci. DHCP problém na jejich straně nemůžete jim nijak dokázat a je to jen na jejich svolné vůli zdali s tím něco udělají. Na co mi teď zvýšily rychlost, když se mi mnohdy stránky načítají jak kdybych měl vytáčené připojení pomalu.
 9. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Výborně teď si rozumíme. To jasné když si připojím cokoliv za modem upc... Celou dobu mluvím o Gateway a internetové ip. To je snad jasný že v lokální síti si mohu vše nastavit jak chci. JOJ to je diskuse
 10. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede? V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení? Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.
 11. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Ne jak jsem prvně psal šlo o internetovou ip samozřejmě. Nedávno mě měnili modem takže asi si v tom dělali pořádek.
 12. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Lokální ip adresu si můžeš kdykoliv a jakkoliv změnit (to je vždy ve tvé režii) ale internetovou ip ne. Leda že by si měl dynamickou ale to je zase v režii providera. "IP adresa se prideluje podle MAC adresy koncoveho zarizeni" To není prakticky pravda. IP adresa se přiděluje podle pravidel DHCP serveru. Takže když si nastavím že pro tuhle a pro tuhle MAC se má přidělit ta a ta IP tak to tak prostě je. Nebo když si nastavím aby DHCP přiděloval ke každé MAC novou ip tak to taky bude. Je to jen otázka nastavení. Lokální síť má v rukou uživatel. Internetovou provider. Navíc dnes musí provider kontrolovat/regulovat odběr ip adres (internetových) protože je jich málo. IP adresy jsou přidělovány v počtu na každého uživatele v dáne lokalitě. Takže např.: ulice OBLÁ, 30 klientů takže je jim přiřazeno 30 ip adres. V Africe vzhledem že je to chudá země tak tam mají třeba někde jednu ip na 30 lidí. U nás běžně na vesnicích mají ip pro více lidí. Vždy je to 1 IP = 1 uživatel a x IP < x uživatelů. Osobně nechápu jak jsme ještě schopni fungovat s přibližně 2 miliard ip adres na skoro 8 miliard lidí ale to je prostě tím že je přísná regulace jako v Čině musíte mít povolení na to abyste mohli mít dítě nebo frekvenční pásma radií, TV, atd. má taky každá země vyhrazených. Když si doma vyměníš modem/router a providerovi nenahlásíš tvojí novou MAC adresu tak ti net nepojede. Mají u sebe každého identifikovaného podle MAC. 00-11-09-95-26-FE, Karel Novák, Brno, ulice Oblá 7, 625 00, ip 62.180.165.30
 13. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  "Jiné zařízení "? Ty myslíš jako by si vyměnil modem/router za jiný? Pokud ano tak to nemusí být pravidlem. Záleží na providerovi. Jelikož vše dnes běží přes DHCP tak je to jen otázka nastavení.
 14. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Vzhledem k tomu že protokol IPv4 na dnešní dobu už dávno nestačí (málo variací ip adres) tak dnes se to dělá tak že každý má ip adresu zapůjčenou na 24hodin a pokud si po té době stále připojen (ale mám vyzkoušené ze to není pravidlem) tak se ponechá a prodlouží o dalších 24hodin. Co se mi stalo tak byla asi výjimka. Sice dřív statický jsem to neměl nastavené ale mam dojem že jsem měl vždy stejnou ip po celý rok.
 15. Mr.Lolendo

  změna ip adresy

  Srandovní je že mám vypnutý DHCP server i na Gateway takže mám ip adresy nastavené ručně ale dneska mi od dopoledne prestal jet net. Tak jsem zkusil zapnout DHCP a ejhle net jede a změnila se ip adresa. Takže WTF?
×
×
 • Vytvořit...