Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

   UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
  • David - UPC

   Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

   Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

kenny

Uživatel
 • Počet příspěvků

  136
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli kenny

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Bílina
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  EPC3208, CA modul, HD Mediabox, HD PVR
 1. Problémy s DVR Kaon KCF-B4003HCO

  Když vím, že chci nahrávat, tak už nechávám STB zapnutý a zatím jsem nezjistil, že by něco vynechal. Nevím proč z pohotovostního stavu často nenahrává. Resp. několikrát jsem viděl, že se zapnul a měl tendenci spustit nahrávání, ale za chvíli se vypnul. Jak se tu píše, jsou to "vlastnosti" Kaonů.
 2. HDMI

  Kvalita obrazu při SD programech může být rozdílná podle toho, které zařízení dokáže lépe překonvertovat SD rozlišení na nativní rozlišení TV panelu. Nikdo ti na dálku neřekne, co je u tebe lepší. To musíš vidět ty, co je lepší. Rozdíly v konverzi na HD rozlišení můžeš vidět při přepínání programů verze SD a HD (např. ČT1 a ČT HD), když vysílají pořad, který vysílatel nemá v HD. Na HD programu je tento pořad již od vysílatele překonvertovaný a zpravidla lépe, než to zvládne TV nebo STB. U pravých HD programů a odpovídajících pořadů by neměl být velký rozdíl, snad jen v hodně dynamických scénách, kdy některé zařízení "nestíhá" až tak dobře, ale dneska už to asi nebude problém. Ad frekvence zobrazovacího panelu. Frekvence TV vysílání je 25 obrázků za sekundu, resp. je to 50 půlsnímků. Půlsnímek obsahuje jen liché nebo sudé řádky, je to prostě princip, jak byl zobrazován obraz na CRT obrazovkách. Proto je označení "i" - interlaced (prokládané). Když se zvyšovala frekvence na 100Hz nebo 200Hz, tak to bylo z důvodu omezení blikání obrazovky na 50Hz. Některým lidem to totiž vadilo, resp. byly schopni to vnímat (spíše jako nepříjemný pocit blikání obrazovky). Při těchto vyšších frekvencích se pouze jednotlivé snímky prostě překreslily vícekrát. V dnešní době to nemusí být až tak pravda. Signál dnes nepřichází jako celé snímky (nebo půlsnímky) ale také jen jako informace o změnách k předcházejícímu snímku (šetří sa tak data) a přijímače si každný snímek musejí "dopočítat" (jen některé snímky jsou celé). Takto je možné, aby si přijímač dopočítal nejen řádný snímek, ale i případné snímky, které by mohl zobrazit mezi nimi, a tak zvýšit frekvenci zobrazovaných snímků. Cílem by měl být ostřejší obraz u rychle se pohybujících objektů, např. při sportu. Ad HDMI kabel. HDMI kabel přenáší datovou informaci, takže už z principu nemůže sám o sobě degradovat obraz jako takový. V případě jeho vady, nebo nadměrné délky by docházelo ke ztrátě dat a tedy k výpadkům v obrazu (případné kostičkování) a zvuku.
 3. Lepší repro k TV - jak propojit? :-)

  Když koupíš aktivní, tak je připoj přes RCA (Cinch) výstupy zvuku - červený a bílý. Pokud je vedle nich i žlutý, tak to není výstup ale vstup pro další video nebo audio zařízení, tak tam to nepůjde. Můžeš to připojit i přes sluchátkový výstup z TV, ale tam by mohl být problém se zkreslením zvuku, naopak by bylo výhodou, že je možné i nadále řídit hlasitost DO od TV. Další možností, jak dostat zvuk z TV je i SCART, na kterém jsou (většinou) zapojeny i výstupní kontakty pro zvuk. K poslední otázce STB nebo TV? To je v podstatě jedno. Už jsem viděl někde i reproduktory 2.0 s optickým vstupem, ale u 2.0 mi to přijde zbytečné, ale byla by to další možnost připojení. A ještě jedna věc: Až příště budeš psát, vypni si Caps Lock.
 4. Kaon KCF-B4003HCO zatuhavani ??

  Aby nahrál, co naprogramuju, tak ho nesmím vypínat. Pak to docela zvládá. Když ho nechám vypnutý, tak si můžu hodit kostkou, jestli bude nahrávat nebo ne. Když padne 1 - 4 tak nebude, když 5 tak nahraje, a když padne 6, můžu si hodit ještě jednou.
 5. zmršené EPG

  Např. HBO. Handan má poslední údaj v EPG 19.7. 4:25 a TV Sony KDL 40W5740 až ve středu 23.7. (dnes je úterý 15.7.).
 6. zmršené EPG

  Sony KDL-40W5740: Včera jsem to po dlouhé době zkusil a program se zobrazuje na 6-7 dní, ale v detailu jsem u velké většiny pořadů nenašel žádné bližší informace. Spíš jen sporadicky a maximálně jeden řádek.
 7. jaký televizor?

  Ještě jedna zkušenost, která se týká Scartu: O technicích, kteří pracují pro UPC si nedělám přílišné iluze (i když existují výjimky). Známému přinesl technik STB, zapojil ho, vzal starý STB a odešel. Zjistil jsem, že jej připojil k LCD Scartem (tak byl zapojený ten původní) a HDMI kabel nechal na stole s tím, že si ho má někam uklidit. Hlavně že přinesl HD STB vyměnit ten obyčejný. Pak se nemáme divit, že někteří tvrdí, že HD programy nejsou potřeba, protože tam žádné zlepšení nevidí.
 8. jaký televizor?

  Nejspíše je vše zapojeno dobře. Jen pro pořádek. Bez CA modulu a přístupové karty, TV více programů sama nezobrazí. Po připojení STB je opětovné ladění TV úplně nanic. STB na to nemá vůbec vliv. Princip STB je ten, že nahrazuje tuner v TV svým vlastním, a zjednodušeně řečeno, jen posílá obraz do TV. Víc neumí (nepočítám např. nahrávání apod.). TV musíte přepnout na vstup, do kterého je zapojen STB. Ve vašem případě na Scart. Přepínání programů se pak provádí ovladačem STB, protože se opravdu přepínají naladěné programy v STB, a nikoliv v TV.
 9. HD

  Fandu jsem naladil asi 5 měsíců po přidání, kvůli takovým zbytečnostem jsem se neobtěžoval zbytečně přeladit TV. Pokud někdo chcete namítnout, že mám nechat zapnutou automatickou aktualizaci, tak si to nechte. Automatická aktualizace bohužel seřadí programy, jak je řadí UPC. Nemám zájem několikrát do týdne, pokaždé strávit hodinu opětovným seřazením podle mě. To, že si Nova prolobovala zařazení na začátek mě docela nezajímá. Každý program má u mě pozici, kterou si zaslouží (mimochodem Fanda je na pozici č.105, výše byl Fanda HD, ale ten je teď ještě horší kvality než SD, tak už jsem ho přesunul taky někam ke konci seznamu). Aby si někdo nemyslel, že to bylo kvůli Nově, tak ČT D / ART jsem si naladil asi po třech měsících od zahájení vysílání.
 10. Nova HD,Fanda HD,Cinema HD,Nova Sport HD

  Tentokrát jsem F1 dal na 22" monitoru u PC. Když jsem na TV (40") viděl to nezvládnuté řádkování, tak jsem jí po 10 minutách vypnul. Škoda, Po dlouhé době to vypadalo, že to mohl být zajímavý závod, kdyby se na to dalo dívat.
 11. Nova HD,Fanda HD,Cinema HD,Nova Sport HD

  Na televizi se moc nedívám, ale přesto jsem si platil dost širokou nabídku (donedávna dokonce Supreme). Teď zmizelo i to málo, co jsem sledoval (komplet F1, Moto GP vč. tréninků - na SD mazanicích to sledovat nebudu). Obávám se, že skončil jakýkoliv důvod platit dál. Vzhledem k jejich "nekomunikaci" se zdá, že o mých 15 000,- co za to ročně UPC ode mě dostane, vůbec nestojí. To co mi zůstalo na sledování, to chytím na kus drátu. Dám jim čas do prázdnin, víc čekat nebudu a to jsem na kabelu už od existence společnosti TES Litvínov, následně Karneval, dnes UPC. Ani jeden z programů, které přibyly za poslední cca 3 roky mi nehrál na obrazovce souvisle déle než 10 vteřin (jen při přepínání), to svědčí o tom, že pro mě nic sledovatelného nevysílají, a že pro mě byly přidány naprosto zbytečně. Vlastně jeden mi občas hraje - Retro, ale to je výjimka potvrzující pravidlo, bez které se obejdu. Když se na to logicky podívám, měsíční platba, kterou platím, je za ten jeden program luxus, za který už mi to nestojí. V podstatě mohli vypnout 90% programů a byla velká šance, že bych to ani nezjistil. Z principu by se mi to asi taky nelíbilo, ale pořád by to bylo lepší, než je to teď.
 12. Něco se určitě děje. Včerejší a dnešní záznamy (z DVB-T) z ČT1 HD mají oproti dřívějšku cca poloviční velikost. Včera když jsem díval na Případy 1. oddělení (DVB-C), tak jsem si všiml dost častého kostičkování vinou nízkého datového toku. Jaký byl zvuk, to jsem bohužel nezaregistroval.
 13. EPG v DVB-T

  Nevím, jestli to byla náhoda, ale až po resetu se EPG zobrazilo tak jak má. Do té doby byla i špatně diakritika u velkých písmen.
 14. EPG v DVB-T

  Škoda, že jsem si to nepřečetl dřív. Právě provádím reset a novou instalaci. Zatím teda jen na PC, další jsem chtěl později, tak to dělat nebudu.
 15. Nastavení TV Philips 32PFL5404H/12

  Oni to ještě za ty téměř tři roky nedali do pořádku? V ČR se asi u Philisu stále nepočítá s DVB-C.
×