Jump to content

kenny

Uživatel
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kenny last won the day on April 30 2018

kenny had the most liked content!

About kenny

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  Starší služba
 • UPC televize
  TV Komplet
 • Zařízení od UPC
  EPC3208, CA modul, HD Mediabox, HD PVR
 • Místo odběru služeb UPC
  Bílina

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co je na tom k nepochopení. Ne "STB, TV a AV receiver", ale jen a pouze AV receiver. STB a TV zůstávají vypnuté (narozdíl od rádií v DVB-T).
 2. Google Chrome. V podstatě ho mám jen na to.
 3. Tak za posunutí MotoGP UPC ani Nova Sport nemůže, pořadatelé posunuli start všech závodů o cca 2h dříve. Co mi ale vadí je, když jsem chtěl spustit závod, trvalo spuštění videa minimálně 5 minut a několik obnovení stránky. Jinak se tam pořád točí to kolo a informace, že pořad začíná za chvíli. Původně jsem nechtěl stránku obnovovat, ale po několika minutách, kdy se nic neděje, jsem to nevydržel. Právě jsem zkusil znovu spustit MotoGP a ani po pěti minutách se to nespustilo.
 4. Moto3 přehrát jde, dopoledne jsem se díval. Ostatní třídy přehrát nejdou.
 5. Na webu UPC stále: "Ve Vaší lokalitě neevidujeme výpadek služeb UPC. Aspoň by to tam mohli napsat Edit - tak už to tam je. 🤔
 6. Opakující se výpadky až na několik vteřin. ČT24 (DVB-T), ČT24HD (DVB-C) - zobrazeno vedle sebe a výpadky jsou ve stejných chvílích. Ukazatel zobrazuje stále 100% kvalitu i v době trvání výpadku (ale nevím, jestli se tomu dá věřit, nic jiného než 100% jsem už dlouho neviděl).
 7. Nemožnost vlastního řazení mi vadí hodně a určitě si na to nezvyknu, protože to ani nejde. I když bych si pamatoval čísla programů (jakože si je nepamatuju), tak je to stejně k ničemu, když po další aktualizaci programů je to jinak. Když jsem s tímhle STB začínal, HBO bylo na čísle 25. Postupně se to posouvalo a dneska je to tuším na č. 32. I k tomu mám jednu chybu pro nahlášení pro testery (kdybych měl víc času a pevnější nervy, přihlásil bych se). Když máte zapnuté procházení pouze oblíbených, a přepnete program číselnou volbou na program, který není v oblíbených, tak se procházení pouze oblíbených v menu vypne.
 8. Bohužel problém nebyl vyřešený. Je to stále stejné.
 9. Když vím, že chci nahrávat, tak už nechávám STB zapnutý a zatím jsem nezjistil, že by něco vynechal. Nevím proč z pohotovostního stavu často nenahrává. Resp. několikrát jsem viděl, že se zapnul a měl tendenci spustit nahrávání, ale za chvíli se vypnul. Jak se tu píše, jsou to "vlastnosti" Kaonů.
 10. Kvalita obrazu při SD programech může být rozdílná podle toho, které zařízení dokáže lépe překonvertovat SD rozlišení na nativní rozlišení TV panelu. Nikdo ti na dálku neřekne, co je u tebe lepší. To musíš vidět ty, co je lepší. Rozdíly v konverzi na HD rozlišení můžeš vidět při přepínání programů verze SD a HD (např. ČT1 a ČT HD), když vysílají pořad, který vysílatel nemá v HD. Na HD programu je tento pořad již od vysílatele překonvertovaný a zpravidla lépe, než to zvládne TV nebo STB. U pravých HD programů a odpovídajících pořadů by neměl být velký rozdíl, snad jen v hodně dynamických scénách, kdy některé zařízení "nestíhá" až tak dobře, ale dneska už to asi nebude problém. Ad frekvence zobrazovacího panelu. Frekvence TV vysílání je 25 obrázků za sekundu, resp. je to 50 půlsnímků. Půlsnímek obsahuje jen liché nebo sudé řádky, je to prostě princip, jak byl zobrazován obraz na CRT obrazovkách. Proto je označení "i" - interlaced (prokládané). Když se zvyšovala frekvence na 100Hz nebo 200Hz, tak to bylo z důvodu omezení blikání obrazovky na 50Hz. Některým lidem to totiž vadilo, resp. byly schopni to vnímat (spíše jako nepříjemný pocit blikání obrazovky). Při těchto vyšších frekvencích se pouze jednotlivé snímky prostě překreslily vícekrát. V dnešní době to nemusí být až tak pravda. Signál dnes nepřichází jako celé snímky (nebo půlsnímky) ale také jen jako informace o změnách k předcházejícímu snímku (šetří sa tak data) a přijímače si každný snímek musejí "dopočítat" (jen některé snímky jsou celé). Takto je možné, aby si přijímač dopočítal nejen řádný snímek, ale i případné snímky, které by mohl zobrazit mezi nimi, a tak zvýšit frekvenci zobrazovaných snímků. Cílem by měl být ostřejší obraz u rychle se pohybujících objektů, např. při sportu. Ad HDMI kabel. HDMI kabel přenáší datovou informaci, takže už z principu nemůže sám o sobě degradovat obraz jako takový. V případě jeho vady, nebo nadměrné délky by docházelo ke ztrátě dat a tedy k výpadkům v obrazu (případné kostičkování) a zvuku.
 11. Když koupíš aktivní, tak je připoj přes RCA (Cinch) výstupy zvuku - červený a bílý. Pokud je vedle nich i žlutý, tak to není výstup ale vstup pro další video nebo audio zařízení, tak tam to nepůjde. Můžeš to připojit i přes sluchátkový výstup z TV, ale tam by mohl být problém se zkreslením zvuku, naopak by bylo výhodou, že je možné i nadále řídit hlasitost DO od TV. Další možností, jak dostat zvuk z TV je i SCART, na kterém jsou (většinou) zapojeny i výstupní kontakty pro zvuk. K poslední otázce STB nebo TV? To je v podstatě jedno. Už jsem viděl někde i reproduktory 2.0 s optickým vstupem, ale u 2.0 mi to přijde zbytečné, ale byla by to další možnost připojení. A ještě jedna věc: Až příště budeš psát, vypni si Caps Lock.
 12. Aby nahrál, co naprogramuju, tak ho nesmím vypínat. Pak to docela zvládá. Když ho nechám vypnutý, tak si můžu hodit kostkou, jestli bude nahrávat nebo ne. Když padne 1 - 4 tak nebude, když 5 tak nahraje, a když padne 6, můžu si hodit ještě jednou.
 13. Např. HBO. Handan má poslední údaj v EPG 19.7. 4:25 a TV Sony KDL 40W5740 až ve středu 23.7. (dnes je úterý 15.7.).
 14. Sony KDL-40W5740: Včera jsem to po dlouhé době zkusil a program se zobrazuje na 6-7 dní, ale v detailu jsem u velké většiny pořadů nenašel žádné bližší informace. Spíš jen sporadicky a maximálně jeden řádek.
 15. Ještě jedna zkušenost, která se týká Scartu: O technicích, kteří pracují pro UPC si nedělám přílišné iluze (i když existují výjimky). Známému přinesl technik STB, zapojil ho, vzal starý STB a odešel. Zjistil jsem, že jej připojil k LCD Scartem (tak byl zapojený ten původní) a HDMI kabel nechal na stole s tím, že si ho má někam uklidit. Hlavně že přinesl HD STB vyměnit ten obyčejný. Pak se nemáme divit, že někteří tvrdí, že HD programy nejsou potřeba, protože tam žádné zlepšení nevidí.
×
×
 • Create New...