Jump to content

donye

Uživatel
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Zorro: Když si koupíš modem "mimo UPC", tak UPC Ti ho nedovolí připojit...
 2. Rebkos: Aha! Tak to se omlouvám a moc děkuju za opravu! Zkoušel jsem a je to tak.
 3. Aha, takže máte wifi modem od UPC. Šlo to řešit koupí wifi routeru - za rok a půl by se Vám investice vrátila. Ale to už je jedno. Když jste u UPC tak dlouho, tak by myslím neměl být problém, aby Vám u netu nabídli 10/1 (i když "inzerují", že to je jen pro nové zákazníky) za 200 Kč/měsíc (+poplatek za ten modem).
 4. Souhlasím, že pro BFU je to modem v pohodě. Signál není horší než u předchozích 3 wifi-routerů, které jsem měl/zkoušel. Záleží samozřejmě, na jaký kanál se "chytne". Když jsem modem spustil prvně, tak po wifi to šlo třetinovou rychlostí. Napodruhé už to běhalo rychlostí blížící se maximu. Jinak jak tu někdo psal, že to má na boku tlačítko na vypnutí wifi, tak to tlačítko slouží buď pro vypnutí/zapnutí wifi (krátké stisknutí), nebo jako WPS (delší stisknutí). Díky Rebkosovi za opravu (resp. vyvrácení mého špatného dojmu)! Kdyby to někoho zajímalo, tak jsem měřil spotřebu - zapnutý (ať už je wifi zapnutá nebo ne) "žere" 9-10W. Vzadu má tlačítko, kterým se dá modem vypnout a pak nemá spotřebu skoro žádnou. Předtím jsem měl Motorolu Surfboard (2.0) a ta měla pořád spotřebu 5W (ať už byla zapnutá, nebo v úspornym režimu). Takže jestli řešíte spotřebu (i když kdyby jel nonstop, tak to vychází na cca 438 Kč/rok), tak buď ušetříte nebo proděláte (podle toho, jestli využíváte wifi a potom kolik hodin modem denně používáte)...
 5. Podle mě to ještě záleží na tarifu - 40/4 určitě nabízejí na 2 roky (pro stávající zákazníky). Ale 10/1 mi nabídli za 200 Kč (za net bez modemu) na rok. Ono je opravdu těžké říct, kam až ti "prodejci" můžou zajít - nedivil bych se, kdyby byli schopní i ten 40/4 nabídnout jen na rok, kdyby se člověk hodně cukal... Jestli uvažujete o 10/1, tak by Vám měli být schopní nabídnout 200 Kč za net a 49 Kč za modem (stačí Vám 2.0 modem). Úvazek je na 12 měsíců. Funguje to tak, že po půl roce to můžete klidně zrušit, ale za to předchozí období (od úvazku do zrušení) Vám dopočítají rozdíl mezi standardní a tou akční nabídkou.
 6. Jak tak koukám, tak to záleží na to, co si člověk vyhádá, resp. jakou má pracovník UPC náladu . Za výměnu modemu (2.0 na 3.0) chtějí standardně 650 Kč. Mě nabídli cenu 300 Kč (za výměnu). Nakonec jsem koupil jejich wifi modem (TC7200) a to se potom platí jen za modem samotný (tzn. žádných 650 Kč za výměnu). Ale jak píšete o své mamce, tak je UPC schopné tu výměnu udělat i zdarma. Těžko říct, podle čeho se rozhodují . Ten wifi modem TC7200 má signál v pohodě - resp. oproti 3 typům, které jsem měl/zkoušel předtím, jsem nezaznamenal zhoršení (spíš naopak).
 7. iguka: Nejsem si 100% jistý, ale většinou ty ceny kopírují akční nabídky. Ty na oficiálních stránkách jsou teď trochu zvláštní (300 Kč na 3 různé tarify), ale mohlo by to odpovídat cenám na http://stabilniinternet.cz - tzn. 449 Kč/měsíc (+ pronájem modemu).
 8. Tak jak jsem nakonec dopadl - bylo mi řečeno, že tarif Fiber 30 už za tu sníženou cenu (260 Kč za net) nabízet nemůžou - prý to ani nezadají do systému (co je na tom pravdy, ví jen oni). Takže bych platil 520 Kč. Tak jsem řekl, že bych teda přešel na ten nižší - ten 5 MB, resp. 10 MB (kterej dávaj novejm zákazníkům). A slečna jakože teda jo - že jelikož jsem dlouholetej klient, tak mi daj ten 10 MB (za 200 Kč/měsíc na rok). Koupil jsem si i ten wifi modem - časem se to vrátí, nebudu muset mít 2 krabice (modem+router) a člověk ušetří nějakou kačku na spotřebě (a jako "běžnej spotřebitel" neřeším některý "neduhy" toho TC7200). Taky kdybych chtěl přejít na rychlejší tarif, tak bych nemusel platit těch 650 Kč... Vím, že si někdo z vás bude klepat na čelo, že jsem vzal 10/1, ale mě to stačí - na to brouzdání a občasný stáhnutí čehokoli, proč ne. Navíc jsem domluvenej, že pokud by se mi během 14ti dní to připojení nezamlouvalo, tak mi dají ten 40/4 za 300 Kč/měsíc. Takže to beru tak, že buď bude stačit 10/1 (a já ušetřím 100 Kč měsíčně), nebo přejdu na ten 40/4 za +- akceptovatelnou cenu... Jinak kdyby někdo řešil podobnou situaci, tak když si modem koupíte, technik si přijede pro starej a odveze si novej (zadarmo). Ale to v případě, že si u toho novýho zvolíte samoinstalaci. Pokud ne, tak vás pak UPC zkásne o poplatek za instalaci novýho modemu (dle ceníku).
 9. Díky Slambe! Uvidíme, jak to nakonec dneska s paní z UPC pořeším .
 10. Ona paní "na lince" říkala, že je to jakýsi "manipulační poplatek" - že prý s tím "převodem na vyšší rychlost" je hodně práce . Takže si právě říkám, jestli to nemají obecně za převod na vyšší rychlost, ať už si člověk modem 3.0 pronajme, nebo koupí... Jseš si tím prosím Tě Slambe jistý?
 11. xtonda a slamb - díky za rychlou odpověď! Takže to vypadá, že by mi hned napálili cenu 520 Kč . Na to se mi čekat nechce . Mám "přislíbeno", že by mi 40/4 dali za 300 Kč/měsíc na 2 roky. Musel bych i měnit modem. Za to chtějí samozřejmě 650 Kč - opět mám přislíbeno, že by to bylo za 300 Kč. Jde se tomu poplatku vyhnout? Co když si ten nový modem hned koupím? Jestli se nemýlím, tak nabízejí "jen" TC7200.
 12. Trochu tady "oživím" diskuzi. Chci se zeptat, jestli někdo nejste v podobné situaci jako já (nebo o takové situaci nevíte) - mám už nějakou dobu (po přechodu z nižších rychlostí) internet 30/1. Před 2 roky už jsem nebyl ochotný za to dávat standardní cenu, tak jsem cenu "uhádal" na 250 Kč/měsíc (cena na rok). Loni se to změnilo na 310 Kč (260 Kč internet, 50 Kč pronájem modemu). Teď opět vyprší rok a teoreticky by mi měli cenu zvýšit na tu standardní. Ale ten tarif už neexistuje (už je "nejbližší" 40/4... Kdybych se neozval, co myslíte, že udělají? Kdyby mě chtěli automaticky převést na 40/4, tak by mi museli "vnutit" i nový modem (3.0)... Když se neozvu, tak mi nemůžou dát standardní cenu něčeho, co už neexistuje... Nebo to prostě vezmou jako "historickou" cenu tarifu před zrušením? Tzn. nějakých 500 Kč/měsíc?
 13. Všem moc díky! Pokud by se chtěl o výsledky podělit i někdo další, sem s tím .
 14. Díky za zkoušku! Pokud by podobný test udělal i někdo další, rád se na výsledky podívám.
 15. S nastavením jsem si samozřejmě pohrával - jak s frekvencí (20/40 MHz), tak s kanály (aby mi okolní wifiny tu mojí rušily co možná nejmíň). Ale stejně jsem se dostal max. na 26,5 Mb/s. Mě by spíš zajímalo, jestli to takhle mají všichni, nebo jestli to má jet taky 30 Mb/s a chyba je někde u mě...
×
×
 • Create New...