Přejít na obsah

retron

Uživatel
 • Počet příspěvků

  492
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  5

Vše od uživatele retron

 1. retron

  Horizon Go

  Dneska to nešlo během F1 tj. kolem 15:30
 2. retron

  Horizon Go

  Poslední dobou se mi u HGO rozjede obraz a zvuk, obvykle nepomůže ani zkusit pořad přehrát od začátku, přitom např. repríza stejného pořadu jede normálně.
 3. jestli ke změně došlo nedávno, tak se to tam propíše až s dalším vyúčtováním
 4. retron

  Výpadky

  Tak to rozhodně +/- není, a to jak plánované (a i ty plánované nakonec posunou, takže s tím nelze moc počítat) tak hlavně ty neplánované, mohu to pozorovat minimálně na 3 různých přípojkách v Praze a připustil to v rozhovoru na Lupě i technický šéf Vodafonu. Důvod mě jako zákazníka absolutně nemusí zajímat, a když si člověk stěžuje na infolince tak mu maximálně odpustí platbu za dny kdy k výpadku došlo jako kompenzaci, což mi nepřijde adekvátní.
 5. retron

  Modem Compal CH7465LG

  Je u bílého Compalu normální, že po změně nastavení a povinném restartu naskočí 5GHz síť až po cca 15ti minutách?
 6. retron

  CA Modul

  mám 4 své CAM na smlouvu
 7. Začínal jsem na KabelPlus takže taky jsem si přes Motorolu prošel, Atlanta 2203, Cisco 3208, Technicolor 7200 s tím, že ale účtovat pronájem začlo UPC až myslím od toho Cisca, předtím to bylo zdarma, resp. v ceně a tak by to mělo být pokud zákazníkovi nedá provider na výběr, v opačném případě by měl mít zákazník možnost volby a ne platit za něco, s čím není spokojený. To už i O2 nebo i samotný Vodafone dává na výběr u VDSL, tak nevím proč by tomu nemohlo být u DOCSIS 3.1, zase to není atomový reaktor.
 8. to nikde nerozporuju, ale když doteď nevadily prastará, ale jediná bezproblémová Cisca nebo dokonce možná i obstarožní Motoroly a najednou vadí i Technicolor nevím, neumím posoudit, problém je ale jinde, ať nabídnou alespoň dvě tři zařízení k pronájmu i prodeji, "hloupý" modem, základní router a top router typu FRITZ!Box 6660
 9. tak ze začátku to byly spíše obavy ze zkušeností jiných fúzí, případně přerod Oskara na Vodafone, ale poslední dobou už je to reakce na konkrétní kroky, kdy kromě negativ (namátkou rušení telefonu, rušení wifree, rušení mailů, nemožnost odkoupit/připojit svůj modem, nucení pronájmu Compalu, SIPO, zaříznutí HorizonTV, nemožnost kombinovat s VodafoneTV...) zatím Vodafone s ničím pozitivním nebo alespoň novým nepřišel - nabídku kombinace s mobilními tarify považuji za směšnou. Zatím se mě to netýká, ale jakmile mi sáhnou na cenu případně budou nutit Compal do pronájmu ikdyž mám odkoupený Technicolor, začnu se seriózně poohlížet po konkurenci.
 10. a když mi tedy Telefon 30 zruší, poníží mi automaticky i fakturu o těch 25 Kč resp. 16 po slevě?
 11. CA modul zvládnš zasunout do Samsungu sám, pak už žádný boxy nepotřebuješ. Na externí disk Samsung nahrává samozřejmě i kabelovku, akorát ho musíš nechat televizí naformátovat.
 12. Píše to tady výše Marek, tak ne opravdu s UPC datovou schránkou komunikovat nelze a nikdy to nešlo, teda pokud nejste orgán veřejné moci 😄
 13. To by ovšem muselo mít UPC PDZ zapnuté, vím, že před rokem tomu tak nebylo, tak jsem to teď ověřil: Adresát není orgán veřejné moci, nelze mu tedy poslat bezplatnou datovou zprávu. Bylo by možné mu poslat placenou Poštovní datovou zprávu v případě, že povolí její příjem. Požádejte adresáta, ať povolí příjem Poštovních datových zpráv. Vodafone jakbysmet, tak tady nebalamuťte lidi anebo informujte výš, že je nutné přijímání PDZ v Datové schránce povolit! Jinak můžete napsat tak akorát jejich nadaci. FYI: T-Mobile i O2 má příjímání PDZ povoleno
 14. jo v retenci ano, ale když se jim zachce tak smlouvu jednostranně vypoví i tak
 15. kamkoliv, nejpravděpodobněji Sledování.tv které je multiplatformové vč. AppleTV a hlavně funguje! Anebo přejdu na DVB-T2 + akorát HBO a Netflix, MotoGP ani F1 nejede a ani jentak nepojede, takže sporty řešit zatím nemusím.
 16. Na infolince mi řekli, že to je pouze OTT box tedy přes internet, nikoliv DVB-C. Dostat loginy do Vodafone TV nelze, musel bych to zaplatit znovu a za plnou cenu. Skladba a balíčky programů stejné. Apple TV aplikace a na jaké další platformě to poběží neví vůbec. Tak jsem si nechal aspoň navýšit internet na 300 v rámci akce koronavirus.
 17. Nevím, z jakého důvodu Fritz!Box házet do bridge modu, když všichni jejich routovací část naopak vyzdvihují. Ovšem dle těchto recenzí jsem zakoupil Fritz!Box 7530 na VDSL místo tzv. šitového O2 Smartboxu a překvapivě SmartBox disponoval o chlup rychlejším VDSL připojením tak překvapivě řádově rychlejší Wi-Fi s delším dosahem. Za mě jakmile to splňuje normu, proč neumožnit připojení, byť bez jakékoliv podpory, viz. třeba voser nutnosti párování karty s jednotlivým zařízením a nutností to obcházet CA modulem, ikdyž by to šlo bez něj. Pamatuji ještě kdy SPT Telekom zakazoval připojení necertifikovaného telefonu na telefonní linku, když jsem připojil nějaký švýcarský bezdrátový DECT telefon, dneska by si asi i Áda klepal na čelo.
 18. retron

  Modem Compal CH7465LG

  no tak to je asi první dobrá zpráva od převzetí UPC, prvně je to za zenitem, to mělo opodstatnění tak naposled před 5 lety a hlavně to trochu pročistí pásmo, jen kolem mě svítí asi deset wi-free naprosto zbytečně a hledat volný kanál už je někdy problém i na 5GHz.
 19. jenže ono už dnes nejde jen o "GO" verzi, samozřejmě nejlepší je sledovat TV živě v televizi, ale nelineární sledování je prostě trend, ať už je to kvůli přeskakování reklam, vysílání kvalitních pořádů v nesmyslných časech anebo prostě jenom odlišný životní styl. Proto nebudu tlačit jednotlivou platformu, ať si každá dívá na co chce přes co chce, ale operátor mu to musí umožnit. O2 TV s tím příšlo dávno a u Sledování.tv je vidno, že to lze z jakékoliv platformy bez nějakých nadměrných nákladů, bez jakéhokoliv setoboxu ale klidně i s ním.
 20. no hlavně aby byla appka pro Apple/Android TV jinak si to můžou nechat
 21. a na co jako? školky zavřené nejsou a filmbox je zadarmo drahý
 22. to svítíš svíčkama ne 🙂 ale jo můžeš, byť pár stovek, hoď si to do kalkulatoru tzb info, ale jestli lyžuješ, tak se Ti možná Innogy vyplatí slevou na skipas.
 23. Naopak volbou jiného dodavatele energie, ať už je to elektřina nebo plyn, se dá ušetřit možná víc než, volbou operátora a navíc energie je pořád stejná, ale je pravda, že je to nutné jednou ročně obvykle na podzim přehodnotit. "Věrnostní" období mi taky přišlo jako nesmysl a obcházení zákona, naopak proti smlouvám na dobu určitou jsem nic neměl, pokud to ovšem za úvazek stálo, alespoň platily podmínky po celou dobu trvání a ne jako obligátní "jarní" zdražování u UPC, argumentované tím, že daný tarif se již nenabízí a nutili přejít zákazníka na vyšší a dražší anebo odstoupit od smlouvy. Ale jelikož na místním trhu se upřednostňují noví zákazníci před věrnými, tak je jedině dobře, že to celé skončilo.
 24. Pároval jsem odkoupený CA modul zhruba před měsícem a bez problémů. Minimálně dva ze 4 CA modulů mám od LICA jeden CI zbytek CI+ Videotéku a Horizon lze streamovat přes AirPlay/Chromecast
 25. Zcela souhlasím s MacLukem, v dnešní době kdy skoro každá domácnost má nějaké zařízení, které běží na iOS/Android, protlačovat nějaké vlastní řešení je jenom záměr operátora vydělat na prodeji/pronájmu a zkomplikovat zákazníkovi volbu operátora a taky je to trochu jako znovu vymýšlet kolo, zvlášť když je dnes trend ve streamovacích službách HBO/Netflix/Disney/AppleTV+/ShowTime etc., které také na něčem musí běžet a překvapivě okamžitě přijdou s multiplatformovým řešením. V US lze jednodušše nalogovat v AppleTV kabelového operátora a sledovat předplacenou nabídku, kdekoliv na jakémkoliv připojení i bez jakékoliv nativní aplikace. V roletě bylo několik set kabelových operátorů. A jestli streamovat ze zařízení do televize anebo to pustit rovnou z ní, už vyjde nastejno. Se samostatným zobrazovadlem souhlasím, ale odnímatelný modul mívaly pouze top zařízení a to hlavně z důvodu aby samotný panel byl co nejsubtilnější, ovšem zároveň nevím o nikom, kdo by posléze, kdy tento modul morálně zastará, přišel s novým a zároveň kompatibilním s původním panelem.
×
×
 • Vytvořit...