Přejít na obsah

retron

Uživatel
 • Počet příspěvků

  488
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  5

retron naposledy vyhrál 26. listopadu 2019

retron má nejvíce líbivý obsah

O uživateli retron

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 150
 • Vodafone telefon
  -
 • Vodafone televize
  Komplet
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  Technicolor bridge, 4x CA modul
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Praha

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. retron

  Modem Compal CH7465LG

  Je u bílého Compalu normální, že po změně nastavení a povinném restartu naskočí 5GHz síť až po cca 15ti minutách?
 2. retron

  CA Modul

  mám 4 své CAM na smlouvu
 3. Začínal jsem na KabelPlus takže taky jsem si přes Motorolu prošel, Atlanta 2203, Cisco 3208, Technicolor 7200 s tím, že ale účtovat pronájem začlo UPC až myslím od toho Cisca, předtím to bylo zdarma, resp. v ceně a tak by to mělo být pokud zákazníkovi nedá provider na výběr, v opačném případě by měl mít zákazník možnost volby a ne platit za něco, s čím není spokojený. To už i O2 nebo i samotný Vodafone dává na výběr u VDSL, tak nevím proč by tomu nemohlo být u DOCSIS 3.1, zase to není atomový reaktor.
 4. to nikde nerozporuju, ale když doteď nevadily prastará, ale jediná bezproblémová Cisca nebo dokonce možná i obstarožní Motoroly a najednou vadí i Technicolor nevím, neumím posoudit, problém je ale jinde, ať nabídnou alespoň dvě tři zařízení k pronájmu i prodeji, "hloupý" modem, základní router a top router typu FRITZ!Box 6660
 5. tak ze začátku to byly spíše obavy ze zkušeností jiných fúzí, případně přerod Oskara na Vodafone, ale poslední dobou už je to reakce na konkrétní kroky, kdy kromě negativ (namátkou rušení telefonu, rušení wifree, rušení mailů, nemožnost odkoupit/připojit svůj modem, nucení pronájmu Compalu, SIPO, zaříznutí HorizonTV, nemožnost kombinovat s VodafoneTV...) zatím Vodafone s ničím pozitivním nebo alespoň novým nepřišel - nabídku kombinace s mobilními tarify považuji za směšnou. Zatím se mě to netýká, ale jakmile mi sáhnou na cenu případně budou nutit Compal do pronájmu ikdyž mám odkoupený Technicolor, začnu se seriózně poohlížet po konkurenci.
 6. a když mi tedy Telefon 30 zruší, poníží mi automaticky i fakturu o těch 25 Kč resp. 16 po slevě?
 7. CA modul zvládnš zasunout do Samsungu sám, pak už žádný boxy nepotřebuješ. Na externí disk Samsung nahrává samozřejmě i kabelovku, akorát ho musíš nechat televizí naformátovat.
 8. Píše to tady výše Marek, tak ne opravdu s UPC datovou schránkou komunikovat nelze a nikdy to nešlo, teda pokud nejste orgán veřejné moci 😄
 9. To by ovšem muselo mít UPC PDZ zapnuté, vím, že před rokem tomu tak nebylo, tak jsem to teď ověřil: Adresát není orgán veřejné moci, nelze mu tedy poslat bezplatnou datovou zprávu. Bylo by možné mu poslat placenou Poštovní datovou zprávu v případě, že povolí její příjem. Požádejte adresáta, ať povolí příjem Poštovních datových zpráv. Vodafone jakbysmet, tak tady nebalamuťte lidi anebo informujte výš, že je nutné přijímání PDZ v Datové schránce povolit! Jinak můžete napsat tak akorát jejich nadaci. FYI: T-Mobile i O2 má příjímání PDZ povoleno
 10. jo v retenci ano, ale když se jim zachce tak smlouvu jednostranně vypoví i tak
 11. kamkoliv, nejpravděpodobněji Sledování.tv které je multiplatformové vč. AppleTV a hlavně funguje! Anebo přejdu na DVB-T2 + akorát HBO a Netflix, MotoGP ani F1 nejede a ani jentak nepojede, takže sporty řešit zatím nemusím.
 12. Na infolince mi řekli, že to je pouze OTT box tedy přes internet, nikoliv DVB-C. Dostat loginy do Vodafone TV nelze, musel bych to zaplatit znovu a za plnou cenu. Skladba a balíčky programů stejné. Apple TV aplikace a na jaké další platformě to poběží neví vůbec. Tak jsem si nechal aspoň navýšit internet na 300 v rámci akce koronavirus.
 13. Nevím, z jakého důvodu Fritz!Box házet do bridge modu, když všichni jejich routovací část naopak vyzdvihují. Ovšem dle těchto recenzí jsem zakoupil Fritz!Box 7530 na VDSL místo tzv. šitového O2 Smartboxu a překvapivě SmartBox disponoval o chlup rychlejším VDSL připojením tak překvapivě řádově rychlejší Wi-Fi s delším dosahem. Za mě jakmile to splňuje normu, proč neumožnit připojení, byť bez jakékoliv podpory, viz. třeba voser nutnosti párování karty s jednotlivým zařízením a nutností to obcházet CA modulem, ikdyž by to šlo bez něj. Pamatuji ještě kdy SPT Telekom zakazoval připojení necertifikovaného telefonu na telefonní linku, když jsem připojil nějaký švýcarský bezdrátový DECT telefon, dneska by si asi i Áda klepal na čelo.
 14. retron

  Modem Compal CH7465LG

  no tak to je asi první dobrá zpráva od převzetí UPC, prvně je to za zenitem, to mělo opodstatnění tak naposled před 5 lety a hlavně to trochu pročistí pásmo, jen kolem mě svítí asi deset wi-free naprosto zbytečně a hledat volný kanál už je někdy problém i na 5GHz.
 15. jenže ono už dnes nejde jen o "GO" verzi, samozřejmě nejlepší je sledovat TV živě v televizi, ale nelineární sledování je prostě trend, ať už je to kvůli přeskakování reklam, vysílání kvalitních pořádů v nesmyslných časech anebo prostě jenom odlišný životní styl. Proto nebudu tlačit jednotlivou platformu, ať si každá dívá na co chce přes co chce, ale operátor mu to musí umožnit. O2 TV s tím příšlo dávno a u Sledování.tv je vidno, že to lze z jakékoliv platformy bez nějakých nadměrných nákladů, bez jakéhokoliv setoboxu ale klidně i s ním.
×
×
 • Vytvořit...