Jump to content

Masscream

Uživatel
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

 1. Zdravím, i když už tu to tom párkrát zmínka byla, do detailu nikdo nešel tak bych Vás rád poprosil o Vaše zkušenosti a sice s funkcí port forwarding. Že je nebo měl by být nastavitelný, to mám ověřeno nejen z tohoto fóra, ale i přímo z nastavení, jen se tak zdá, že to nefunguje tak, jak by mělo. Rád bych si založil server pro MTA SA a je k tomu zapotřebí mít trasované 3 porty - 22126 & 22003 UDP a 22005 TCP. Kdykoliv jakkoliv toto nastavení, ať už formou rozsahu pro oba protokoly nebo formou jednotlivých portů 22003-22003; 22005-22005 napíšu do kolonek pro PF, zdá se, že jediný port ze jmenovaných tří na který to vliv má, je jen a pouze 22003. Zkoušel jsem rovněž zapnout DMZ pro danou IP klienta, ale rovněž ze služeb, které by měly na daných portech fungovat, pracuje pouze ta na portu 22003. Má někdo podobný problém, že router přes svoje nastavení některé hodnoty úplně ignoruje? Díky
 2. Vybral jsem poskytovatele JaroNet, mají dobré ceny a s internetem jaktěživ nebyl problém.
 3. Už odpověděli. "Již se připravuje nová verze firmware, ve které bude mimo jiné opravena i tato chyba o které již víme. Děkujeme za upozornění." Jsem zvědavej, jak dlouho jim bude release trvat, když o tom ví kdovíjak dlouho.
 4. Výborně! To jsem chtěl slyšet, takže výměna modemu nepomůže a je čas nakopat oranžové půlky
 5. Prošel jsem si též pár příspěvků a myslím, že co do updatu FW mám jasno... Každopádně jsem jediný komu nefunguje DHCP při statických IP adresách?
 6. Podívej, byl to nápad, protože většina zařízení těchto typů má více nebo méně legálně či dostupně firmware flashovatelný. Tenhle evidentně méně. Co by mě zajímalo je, jestli se dá i mimo reklamaci nějak opravit to, co jsem popsal v prvním příspěvku anebo jestli ani reklamace nepomůže, protože to je "vlastnost" výrobku, nikoliv vada.
 7. Jasně port je vypnutej a když technici Cisca chcou provést update, nejspíš vytisknou zdroják, scartujou a párátkem ho napíchaj do těch dírek v case. Nějaká jiná, kvalifikovanější zkušenost, prosím?
 8. Eh, vzhledem k tomu, že tenhle model evidentně něco jako firmware update ze standardních možností nastavení nenabízí, předpokládám kabelem přes USB port třeba?
 9. Rád bych se zeptal, jaká je Vaše zkušenost se statickým přiřazováním IP adres DHCP serverem. Jak tu už někdo psal, DHCP server na tom s vybaveností není nejlíp, stejně jako celý firmware, který je UPC-degenerovaný. Rád používám statickou IP, protože v případě port forwardingu nemusím za každou změnou IP měnit nastavení. Přístup tohoto zařízení k této funkci je velice zajímavý. Přiřadím IP např následovně podle MAC: 192.168.1.10 Kočka-PC 192.168.1.11 Pes-PC-Wired 192.168.1.12 Pes-PC-Wireless 192.168.1.13 Papouch-Wireless okamžitě po uložení nastavení přiřazování IP funguje výborně, pak se začne s*át následovně: 1)Modem má sklerózu - jeden a pozvolna více až všecky položky časem vypadnou z listu nastavení a upadnou v zapomnění 2)Ty které vypadnou např. Pes-PC-Wired, dostanou IP adresu Kočky (1. ip v rozsahu), pokud nemá zapnutý PC, vídím v seznamu potom 2x stejnou IP, jednou reserved pro kočku a druhou assigned pro Psa 3)Vypadená IP adresa může dostat i zcela novou IP po všech rezervovaných 3)Tyto prohřešky se vyskytujou prakticky v libovolných kombinacích, takže by jeden řekl, že router nemá v sobě tišťáky, ale 110 letého dědečka, který ani neví kde má žuby Dost pochybuju, že by to byl standardní bug firmy Cisco v zařízení, které tržní cenou nepatří zrovna do největších šmejdů o značce nemluvě. Nedal by se ten UPC firmware nějakým způsobem vydrbat ven a nahradit ho originálním? Otázka je pak, zda-li by modem potom fungoval v našem národním prostředí. Nikde jsem nenašel odkaz ani na orig. firmware ani na ten UPC, který by se případně šiklo re-flashnout nebo aktualizovat. Verze je epc3925-ESIP-12-v302r125572-130412c_upc . Děkuji za názory.
 10. Takže, díky za názory, možná už začíná svítat na lepší časy. 1)UPCčku sem poslal screenshoty zveřejněné níže, volali mi nazpět s tím, že chyba je v mém počítači, po argumentaci vyšlo najevo, že se na ně ani nepodívali. Po donuceném otevření, cituji: UPC: Monitoring z naší strany dopadl OK, takže musí být chyba v routerové časti modemu. Já: Nemůže být chyba v kombinaci nastavení routeru, např. firewallu? UPC: Nedokážu si představit nastavení, které by způsobovalo 100% packetloss, musíme vyměnit modem. Já: OK..... domluvme si termín 2)Když přelouskám toto vlákno celé, klidně je možný kompromis - nastavení routeru (ip flood detection) jistě nemůže způsobovat 100% packetloss, ten může být dáván najevo tím, že jejich server odmítá pingpackety, COŽ ale vůbec neznamená, že nemůže způsobovat, že se načítání stránek táhne jak sopel. Od včerejška sem to shodil natrvalo, a prozatím problémy nejsou. Takže dočasně zruším požadavek na výměnu a pokračuju v testování, pokud se problém znovu objeví, uvidíme co a jak dál. UPC vždy vidělo vše OK, a pokud jde o výsledky testu rychlostí, nemůžu říct nic proti.
 11. OK vypnu to, ale včera jsem si myslel, že by to mohlo být firewallem tak jsem to všecko pozhazoval, včetně flood detection, restartoval modem a efekt stejný... Tak jsem to zase zapnul...
 12. Takže, hledal jsem v modemu položku signál a jediné co jsem našel, bylo viz. Obr č. 1. Je to ono? Obr č. 2 je analýza programem WinMTR. V mezičase jsem došel domů a nechal si zavolat UPC, překvapivě za den si ničeho nevšimli, nicméně monitoring musí běžet nejméně 24h. Pochybuju stejně, že něco objeví...
 13. Nevím co je v přijatelných mezích, pokusím se projít ten modem a jakmile to najdu picnu to sem, aktuálně jsem na druhém konci Brna
 14. Vzhledem k tomu, že to je panelák, tak ano. I to zřejmě udělám, táhne se to jako smrad z důvodu, že tam z důvodu pracovní doby chodím cca přespat.... a poslední 3 dny nebyla elektřina.
×
×
 • Create New...