Přejít na obsah

Mlok

Uživatel
 • Počet příspěvků

  42
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Mlok

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Pročetl jsem celé vlákno a celkově vypadá ten Technisat velmi slušně a pokud ho UPC nabídne konečně v dohledné době do pronájmu, tak bych do něj šel. Že by mohl být jen se 160GB diskem mi ani tak nevadí, i když je jasné, že se toho tam v HD moc nevejde, já toho nepotřebuju nahrávat moc, stačí pár pořadů (a to většinou ani nepotřebuju nahrát celé, nejčastěji to bude pro věci jako TDF z Eurosportu HD, kdy nestihnu začátek a tedy přijdu domů v půlce přenosu a koukám se zpožděním na nahrávku). A dle udaných velikostí nahrávek by se tam nějakých 20 hodin v HD mělo vejít. To, že neumí nahrávat 4 pořady najednou, to je mi opravdu jedno. Co mi ale dost zklamalo je, co se z toho dá dostat do počítače. Pro filmy je tohle z mojeho pohledu velká bída Jde mi o to, že oproti HD ripu z Blue ray disku, který si snadno můžu stáhnout (a to legálně) to má hodně nevýhod: - datový tok je z těch údajů, co tu byly uvedeny téměř vždy o něco menší než mají HD ripy (u HD ripů u filmů bývá 8GB většinou minimum a často jsou přes 10GB na film, ale třeba někdy i 15GB na film) - je s tím mnohem více práce než když si to stáhnu (dokonce na rychlé lince stahuji rychleji než bych to pouze přenášel z STB, ale je jasné, že takhle rychlou linku nemá každý; tím myslím 5-10MB/s, jak kdy) - a pak je tu další věc, která se mi nelíbí; originály jsou všechny 23,976p. Jenže pro vysílání je to upraveno do 1080i, tedy měněna frekvence na 25Hz (což lze bez větší ztráty kvality pouze tak, že je film o tu 1/24 zrychlen) a ještě navíc vysíláno prokládaně, HD ripy jsou stejně jako originály ve 23,976p.
 2. Mlok

  Nova Sport HD

  Je to opravdu znát hodně (může srovnat každý ve chvíli kdy např. na Eurosportu HD jede něco pouze upscalovaného, tak může srovnat s Eurosportem SD). Jen dodám, že důvodem není pouze to, že upscalování u výrobce signálu na drahém profesionálním zařízení je kvalitnější než když to upscaluje STB nebo TV, ale také to, že u SD kanálu je to komprimováno do dost nízkého datového toku a ten poslán uživateli a ten upscaluje už ten hnusný zdroj, kdežto výrobce upscaluje z kvalitního originálu a pak to pošlou v upscalované v o něco větším datovém toku. Tedy i kdyby někdo měl doma drahé profesionální zařízení na upscalování, tak by tam pořád byl značný rozdíl v kvalitě. Samozřejmě rozdíl zda zdrojový signál už byl také HD nebo je to jen upscalované je ale pořád velký a je to na HD kanálu na první pohled vidět jaký byl zdroj.
 3. Mlok

  Handan CV-7000

  Jestli je pořad jen upscalovaný na 1080i nebo je nativně v HD, tak to poznáš na první pohled. Sice tuhle informaci na STB nenajdeš, tak se stačí na ten obraz podívat a hned vidíš (já to aspoň na 46tce úhlopříčce poznám opravdu na první kouknutí zcela okamžitě).
 4. Datum, kdy ho budou nabízet samozřejmě nevěděl. A k tomu menšímu disku ještě říkal, že nákupka s tím menším diskem se liší jen asi o 200Kč a přesto kvůli tomu prý bude ten menší disk i při tak malém rozdílu. Ale uvidíme, až to někdy jednou skutečně nabídnou, jak to vlastně bude. U UPC dokud nebudu mít ten STB v ruce, tak ničemu nevěřím.
 5. Záleží jak který film. Někdy něco jede skutečně v HD a je to velmi dobré. A něco zase je jen upscalovaných a tedy ne o moc lepších než v HBO klasickém (pokud se obojí dá na celou obrazovku, tak je ale pořád i to upscalované na HBD HD o třídu lepší než to co je na HBO klasickém). A v těch případech, kdy je to skutečně v HD je pak rozdíl HBO HD x HBO obrovský. Poslední dobou bych řekl, že těch věcí skutečně v HD je čím dál více.
 6. Já měl teď stejný problém u Handanu 7000. Mně se tedy na leden nenačítalo předplatné vůbec (na druhém Handanu 6000 přitom jelo ok). Vyřízení problému ale nebylo nijak špatné. Prvně volám na infolinku, tam že hned pošlou obnovovací signál. Nepomohlo. Volám podruhé, už mi přepojují sami na technika, s tím konzultováno, co by to vše mohlo dělat a vyzkoušen i tvrdší reset STB do továrních nastavení (v menu stisknout 9009 a tam je to přístupné). A pak že ještě znovu pošle obnovovací signál s tím, že sám zavolá druhý den, zda je to ok. Druhý den to stále ok nebylo, sami se mi ozvali pro ověření a když to nešlo, tak hned domluvena návštěva technika za dva dny. Ten pak přinesl nový přístroj a s tím se to rozběhlo. A dle informací technika se tenhle problém u Handanu 7000 stává velmi často a museli ho prý měnit za nový kus u téměř všech uživatelů v Plzni, co ho používají. Ostatních Handanů se tenhle problém ale prý netýká.
 7. Minulý týden mi doma měnil technik Handan 7000 (nefungovalo updatování předplatného, což dle jeho vyjádření blbne snad na každém druhém Handanu 7000 a že v Plzni už měnili za nový kus už snad téměř u všech uživatelů, co Handan 7000 mají, vše kvůli tomu stejnému problému; 5000 a 6000 tím prý netrpí). No a v rámci toho jsem se ptal na ten testovaný HD STB s HD a technik říkal, že to je Handan se 160GB diskem (což by bylo pěkně nanic, 160GB je pro HD vysílání hrozně málo). Co je na tom pravdy nevím, ale ten technik to tvrdil a byl to tentokrát opravdu technik (který tomu rozumněl, aspoň mi to tak přišlo během rozhovoru) a ne jen roznašeč STB, který mi předtím Handan 7000 donesl při objednání.
 8. Mlok

  CV-7000, AC3 a HDMI

  Já to přes hdmi ani nezkoušel, přes optiku do receiveru to jede ok. Moc mi není jasné v jakém případě by se to dalo využít mít AC3 posílané přes hdmi. Samotná TV stejně žádný prostorový zvuk nepředvede. A pokud jde dále o výstup z TV, tak stejně téměř žádná nedokáže zvukový strým přeposlat na výstup, tak jak přišel na vstup (téměř vždy to TV stejně ořeže na 2 kanály). Tedy snad jedině případ, když i obraz je posílán přes hdmi přes receiver, v čem nevidím žádnou výhodu (tedy až na případy velmi drahého receiveru, který má lepší upscalování než samotná TV, tady se pak pro věci v menším rozlišení využije tahle výhoda; pokud takový kvalitní receiver není, tak to vidím jako horší možnost posílat obraz přes receiver).
 9. No já se na to právě dívám z pohledu kvality sledování filmů/seriálů pro koukání na velké slušné TV (mám Sama LE46a786). A z tohoto pohledu je samotný zdroj kabelovky v celkovém pohledu velmi bídný. SD programy ať už je upscaluje co chce budou vždy mizerné na větší obrazovce (zvlášť když se koukám trvale maximálně ze 2,5m), i když koukat se na to samozřejmě nějak dá. A skutenčně HD pořadů (tedy nejen upscalovaných) toho je zatím hodně málo a to ještě není často nijak extra závratná kvalita (většina slušných HD ripů je na tom lépe). Tedy pro mě je kabelovka jen jako menšinový doplněk, kde se podívám především na zprávy a sem tam ojediněle nějaký ten sport a film. Jinak z 90% používám jako zdroj HTPC, z kterého pouštím téměř výhradně HD ripy nebo přímo BR disky. A nejdu jen o kvalitu, ale také o to, že valnou většinu věcí třeba ze seriálů co sleduju, tak UPC nevysílá a něco z toho možná po pár letech odvisílá a něco vůbec nikdy. A v této situaci je mi právě nějaká větší investice do STB proti srsti a naopak tak nějak pořád koketuju s myšlenkou, zda vůbec má pro mě smysl platit si UPC. Protože ale manželka celkem dost kouká na dokumenty (na kanály typu National geographic HD), tak to je hlavní důvod, proč zatím u UPC zustáváme. Občas by se nahrávání ale hodilo, třeba ze všech tří největších cyklistických etapáků každý rok vždy sleduju minimálně všechny horské etapy a tady bych nahrávání uvítal, abych mohl letos to konečně vidět v HD (u druhé CRT TV máme Handan 6000, takže v SD jsem to mohl nahrávat i loni).
 10. Ale právě 6 let je u něčeho jako je STB šíleně dlouhá doba (a to jak z pohledu rychlého vývoje v dané oblasti, tak z pohledu, že můžu kdykoliv chtít zcela zrušit kabelovku). Já bych nebyl ochotný si pořídit vlastní STB ani kdyby se mi to vrátilo za 3 roky. Kdyby se to vrátilo za dva roky, tak bych o tom teprve začal uvažovat, ale ani tak bych do toho asi nešel. Já tedy naopak doufám, že UPC nabídne HD STB s HD co nejdříve, protože koupit Technisat nejsem ochotný za tu cenu v žádném případě. A s tím těšením to moc nechápu. Koupit vlastní STB si už můžeš několik měsíců. A upscalování Handanu 7000 mi nepřijde špatné, na to si stěžovat nemůžu.
 11. Pokud to má být k UPC a není třeba nahrávání, tak bych si od UPC vzal Handan 7000 za těch 150Kč/měsíčně (v akci je asi první 4 měsíce sleva na 100Kč/měsíčně). Osobně bych nic nekupoval, když vezmu, kolik by se muselo investovat a za jak dlouho by se vrátila cena pronájmu od UPC. Každopádně bych bral nějaký HD STB s hdmi výstupem, což Handan 7000 je.
 12. Mám to samé. Na Handanu 7000 mám trvale výstup na 1080i. Když na TV (Sam 46a786) nastavím just scan, tak tam mám taky na kraji obrazu občas čáry, co tam nemají co dělat. Nevidím ale žádný důvod mít na TV just scan, mám tam nastaveno 16:9 a tak to jede ok (velikost obrazu je zcela totožná s just scan), takže si myslím, že když mu sedí rozlišení, tak nepřevzorkovovává v tomto případě ani při použití 16:9. U připojení PC, když nejede u TV v PC režimu (tedy buď když z PC jedu 24Hz nebo v 60Hz u TV vypnu u hdmi2 vstupu nastavení PC), tak na 16:9 dojde k přepočtu špatně, tam je nutné použít just scan (ale také tam to žádný problém nedělá). Chybu bych viděl jednoznačně na straně Handanu, i při just scan by to mělo být v pořádku. Ale nijak mi ten problém netrápí, jak jsem psal jedu v nastavení 16:9 na TV, kdy je pak vše naprosto v pořádku.
 13. V Plzni mám taky na digitálu lepší obraz než na analogu (82cm klasická TV) a to na některých kanálech značně. Teď když už konečně je u některých filmů na HBO AC3 zvuk, tak už tomu chybí jen aby vysílali širokoúhle a bude to super.
 14. Mlok

  HBO AC3

  Celý příspěvek mluvím o digitálním zvuku, tak nevím proč bych nemohl psát pouze výstupní konektory (a cinch to prostě je), to že nemluvím analogu je zcela jasné, nevim proč ho do toho taháš. Některé desky mají optický výstup, ale rozhodně ne každá, právě spíš naopak. Např. v práci nemáme optický výstup ani na jednom ze 400 počítačů a 100 notebooků. Ani všechny zvukové karty rozhodně nemají optický výstup, tam ale nemám už takový přehled, ale např. Audigy2, který mam doma optiku nemá a má ten výstup na mono jack s přibalenou redukcí na cinch. A kouknul jsem jen letmo na novějsí Creativácký karty např. Creative Labs X-Fi Xtreme Music a také optiku nemají. Pokud se podíváš a pročteš podrobně třeba hifi forum http://www.f-sport.cz/hifi/ tak si tam můžeš podrobně nastudovat, že pokud se jedná opravdu o co nejlepší kvalitu, je vždy preferován cinch před optikou a proč. Reagoval jsem na předchozí příspěvek, kde se psal, že na levnějších kinech je většinou jen optika a není cinch (což mě přišlo divný, já se o levné domácí kina nezajímám). A já jen správně reagoval, že to počínání nechápu, když optika je dražší, obtížnější na kvalitní funkci. Takže jsem opravdu nic nepomotal, jen ty sis nedal do souvislosti, že už reaguji na nějaký předchozí příspěvek. U receiveru za 30k by mě opravdu pouze jeden digitální koaxiální vstup naštval, když konkurence jich má více i na modelech za poloviční cenu.
 15. Mlok

  HBO AC3

  Je to téměř nejlevnější settopbox na trhu, takže za tu cenu nemůžeme chtít oba výstupy a pak je lepší, že je tam cinch a ne optika (a taky jsem psal, že by byly lepší oba výstupy). Tak na ten nový settopbox čekám taky a souhlasím, že ten současný je očesaný a neumí skoro nic, co lepší modely. A doufám, že do konce roku budou a že nebude moc velká měsíční pálka za pronájem (odkupovat ten přístroj je v současný situaci asi kravina, když za 1-2 roky vše může být úplně jinak, tak se to nevyplatí cenově - leda že by ten pronájem byl nějak brutálně drahý typu 500/měsíčně). Kolem 20.000 už to není vyloženě napodobenina, to ne, to už použitelný bude i když žádný zázrak. A v této cenové relaci, že chybí vstupy je už ostuda výrobce. I když předpokládám zase je to cena i s repro a tam za 20.000 se nedá chtít pořád žádný zázrak (ale ten vstup by tam tedy být mohl). A kvalitnější domácí kino se v setech vůbec nedělá, proto se v nich moc neorientuju a že tam chybí ty vstupy i u těch dražších mě tedy překvapuje. EDIT: Ještě dodám, že třeba u zvukových karet a dalších zařízeních, která jsou v levných cenových relacích a je u nich třeba šetřit na výstupech, tak tam pokud je digitální výstup, tak je téměř vždy cinch a optika jen ojediněle. Proto výrobce levnějších kin nechápu, proč když mají jen jeden typ vstupu, tak optiku.
×
×
 • Vytvořit...