Přejít na obsah

tom42

Uživatel
 • Počet příspěvků

  6
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli tom42

 • Hodnost
  Nováček
 1. Internet: 1. Rychlost trvale na maximu (60/6), výpadky za rok naprosto minimální (mám dojem, že pouze jeden cca 2 hodiny), ping do zahraničí stabilní a skoro pořád v pohodě (a pokud kolísá tak už mimo síť UPC) - plná spokojenost 2. Cena z retenčního oddělení - plná spokojenost (pokud by se cukali prodloužit tak to jistí Centrio v baráku - taky umí nabídnout výrazně lepší cenu než z ceníku na webu) 3. Výměna odkoupeného Cisca EPC3925 po roce a půl (začalo se zasekávat po delší nečinnosti - hlavně přes noc) - proběhla rychle a bez řečí - za TC 7200 s novou 2 letou zárukou - plná spokojenost (technik byl velice ochotný a ještě mi z vlastní iniciativy udělal nový koax k modemu - o tom starém prohlásil, že je mizerný a Karneval na tom šetřil) TV ani telefon nemám a nechci - takže nemůžu hodnotit
 2. To bude nějaká asi nekompatibilita mezi televizí a signálem z UPC. Jsem taky z Kobylis. Na DVB-T (z UPC rozvodu) naladím na 4 roky staré SONY TV taky jen pár programů, novější LG video naladí ze stejného rozvodu všechno. (mimochodem nic moc kvalita signálu - občas to kostičkuje nebo i krátce vypadává) Na DVB-C naladí TV všechno, nedávno (cca 14 dnů zpět) přestaly fungovat některé HD kanály (NOVA nešla, ČT fungovala). TV jsem asi 3x kompletně přeladil a pak to nějak zase začalo fungovat (stejný problém je zmiňován v jiném vlákně). Výpadek signálu obecně nebyl - takže šlo také o nějaký problém s kompatibilitou TV.
 3. Centrio je pro mě zatím jen přesvědčovací argument jak mít od UPC bez velkého dohadování 50% retenční slevu na internet (60/6). S UPC jsem spolehlivostí i cenou spokojen. Už jsem se skoro chystal přejít k Centriu ale bylo to zrovna v době kdy rušili veřejné IP a zaváděli NAT. Internet za NATem pro mě není použitelný a platit si pevnou IP zvedne cenu. Když tu byl naposled nějaký dealer Centria tak nabízel 60/60 za polovinu webových cen a sliboval v tomu v ceně i veřejnou IP. (konkurence je fajn ) Ale dokud mě UPC nenaštve nebo nezruší slevu tak nemám důvod přecházet.
 4. 2) v EPC3925 co mám není bridge mode dostupný (některé zdroje na internetu ukazují firmware co to umí, ale u nás zřejmě nelze)
 5. EPC3925 mám od dubna s tarifem 60/6 (retence za 299,-) Žádné funkční problémy nepozoruji a jsem celkem spokojen. (ořezaný firmware mě osobně nijak neomezuje) Vyskytla se jediná (100% opakovatelná) závada: Po uspání a probuzení PC (sleep S3) se počítač nedokázal dohodnout s routerem na linkové rychlosti. Obě zařízení pořád přepínala rychlosti a internet se nikdy nenahodil. Výskyt s integrovanou LAN 1GBit Realtek (Win7 i WHS 2011), mám povoleno probouzení přes magic packet. Firmware je epc3925-ESIP-12-v302r125533-120315c_upc.bin z Mar 15 11:37:15 2012 S předchozím modemem a samostatným routerem se to nedělo. Vyřešilo to nastavení v ovladači síťovky "WOL & Shutdown Link Speed" na "Not Speed Down". Třeba se s tím potká někdo další a informace se hodí.
 6. nejedou jim už tak hodinu DNS servery (jinak internet jede) změňte si DNS třeba na server od google 8.8.8.8 a je vyřešeno
×
×
 • Vytvořit...