Jump to content

Jack_6428

Uživatel
 • Content Count

  2,230
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Posts posted by Jack_6428


 1. Tak čekáme už nějaký ten, ehm rok, pátek. Hned to nebude, to je jasné. Ale to, že budou obě společnosti fúzovat a následně sdílet infrastrukturu, věděli dlouho dopředu všichni včetně nich a ani jedna společnost přeci nevaří z vody. Každá měla k dispozici nějaké technologie, ne-li hotová řešení v jiných zemích, a čas na tom zapracovat. Teď měli a mají čas na tom dělat společně a možností a především prostředku pak mají s prominutím tolik, že by i Strýček Skrblík záviděl. Čili ano, čekám, že už letos se věci konečně pohnou. Postupně.


 2. Nejlepší by bylo kdyby to mělo 4K, 1TB, Cloud, videotéku i aplikace. Ultimátní krabička na všechno. A upřímně nevidím důvod, technický, proč by nemohlo. Je rok 2020. Vše z toho je dávno běžné, potřebného rychlého internetu včetně, a mluvíme o Vodafonu proboha, ne nějaké kabelové firmě v Horní Dolní, kde právě objevily barevné CRT. Říkám, ať pronájem stojí první rok třeba dvojnásob než ostatní boxy, ale ať už to zavedou. A ok, chápu, že furt mají asi hodně papírování a řeší co s infrastrukturou apod., ale dyť už to začíná být fakt trochu trapné. Největší hráč na trhu a není úplným leaderem. Jediný důvod proč jim to zatím prochází je nedostatek adekvátní konkurence.


 3. Napsal jsem, uvidíme co zjistím. Současná podpora stojí za prd, komunikuje pomalu.

  Nicméně, vrátil bych se letmo k tomu "věšteckému" příspěvku z dřívějška.

  Je dost možné, že u Eurosportu, Discovery a TLC dojde (pokud ne hned tak časem) se spuštěním reklamy také ke změně feedu z pan-evropského na ryze český (s českou grafikou) a/nebo že se při tom TLC překlopí do HD. Rovněž, přibližně tou dobou, dojde plošně ke spuštění HGTV HD a to nejspíše i u nás. Čili diváci programů Discovery se snad mohou těšit na jaře na mnohé :)

  Ad CNN... Bude UPC přidávat promo pozici/smyčku nebo počká na ostrý dubnový start? A bude vyřazena CNN International, podobně jako kdysi MTV Europe za MTV CZ/Comedy Central Extra za PCC nebo Prima/Turner nic takového výjimečně nechce?


 4. Asi bude záležet jestli ho bude Prima cpát operátorům povinně v balíčku.

  Trochu OT dotaz, ale... Je nějaký důvod proč se grafická kvalita českých a anglických DVB titulků na HBO (HD) liší? Ty anglické vypadají kvalitně jak z Blu-Ray, případně jak vložené do obrazu HBO u běžně titulkovaných pořadů, ale ty české mají obyčejný ošklivý formát/vzhled, které známe z řady dalších stanic.


 5. Zúčastnil bych se této částečně OT debaty formou dlouhého odstavce, ale (alespoň prozatím) radši ne. Jen úplně stručně, reálně by ten německý balíček byl fakt větším přínosem, ale pokud by bylo v rámci jiného zpoplatněného balíčku ještě něco tak proč ne. Jedno nevylučuje to druhé.


 6. Po čtvrt roce opět aktuální shrnutí co nám příští rok potenciálně zbývá a co lze snad alespoň z části v jeho průběhu očekávat...

  HD verze: AXN CZ, BBC World, CBS Reality, CGTN, CNBC Europe, Crime & Investigation, Deutsche Welle, Disney Channel, Extreme Sports, Fishing & Hunting, France 24, Jim Jam, Minimax, MTV, Nickelodeon, Nick Jr., NickToons, Spektrum Home, Sport 5, Šlágr TV, TLC, TV Noe, TV Paprika, VH1

  Nové stanice: Baby TV, Body in Balance HD, Boomerang, Brazzers TV Europe, CNN Prima News HD, Disney Junior, Duck TV Plus HD, Fight Channel World HD, HGTV, History2 HD, Luxe.TV HD, Museum HD, MyZen TV HD, Reality Kings TV, Sky News, TopKids HD, TravelXP HD, Trojka, Up Network + německý balíček

  Vyřazení: CNN + možná Auto Motor Sport HD, KBS World HD, MTV (ponechání v Horizon GO)

  Zpětné zhlédnutí: Adventure HD, Cartoon Network HD, CBS Reality, Crime & Investigation, Československo HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Extreme Sports, Fashion TV HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Plus, Filmbox Premium HD, Film Europe HD, Food Network HD, Golf Channel HD, MTV, NickToons, Relax HD, Televize Seznam HD, TLC, Travel Channel HD, TV Noe, Viasat Explore HD

  Feed: AXN HD, CNN, Discovery Channel HD, Disney Channel, Eurosport 1 HD, Nickelodeon, NickToons, TLC

  Grafika: Disney Channel (leden-červen), VH1 Classic

  16:9: VH1 Classic


 7. České UPC není jediné, které tyhle ruské programy de facto vyřadí. Souhlasím s tím, že hraje roli více faktorů - změna zástupce stanic na našem trhu, případná vyšší cena, nepříznivé technické podmínky, sledovanost. Chápu, proč UPC skoro vyřazuje a nabízí to fakt extra. Ale tím pádem Komplet není Komplet a jestli si dobře pamatuju, už se to párkrát v historii stalo. Nevím no, je to takové nijaké neb. obě strany jsou v právu.


 8. @Pavel m Časem asi NG SD vypnou určitě, ale jak jsou lidi navyklí na SD verzi tak to bude chvíli trvat, než jim dojde, že na HD mají už stejný a lepší obsah. Ten Šlágr je síla mno. Ale proč ne, třeba to právě díky tomuhle pak zabalej.

  @Evzen Nick SD na rozdíl od HD verze vysílá během přestávek českou reklamu, během které se signál dělí. Druhým rozdílem je pak fakt, že HD verze běží (anebo kdysi ještě běžela) oproti SD verzi o několik vteřin napřed, což tohle zavedení přímo do HD verze komplikovalo/komplikuje. No a pak jsou to drobné programové/kosmetické změny. Pokud by NickToons HD rovněž šel napřed před SD verzí, tak asi HD verze jen tak nebude. Ale ono to má i ekonomický důvod. SD je prostě furt levnější a málo kdo na nový (český) trh vstoupí rovnou v HD. Ve zbylých zemích, s kterými budeme stanici sdílet (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko) je také pouze SD verze - tedy až na Polsko, kde je i HD (jako náhrada hlavního Nicku HD, který i tam skončil) a odkud signál pramení. Myslím, že Viacom má jinou strategii než HD. Spíše jde cestou kvantity (více stanic) a kvality (lokalizace), než technické kvality. Takže bych upřímně dříve čekal třeba česko-slovenský feed hlavního Nicku než HD, ale nakonec asi bude nucen (stejně jako ostatní) pustit ven HD verze všech svých stanic (Nick, NickJr., NickToons, MTV, VH1) pro všechny.

  @Lukáš Polák To jsem zvědav jak si DuckTV Plus povede. Nějakou konkurenci, JimJam/BabyTV/NickJr./Déčko/Rik/Ťuki, mít bude.

   


 9. Jestli je nebo není (z politických důvodů) nevím, ale bude končit i v rumunském UPC. Takže neprodloužení smlouvy ve více zemích. Myslím, že tohle souvisí s tím převzetím že se na některých kanálech Vodafone s provozovatelem nedohodne už. Chápu, že třeba za to TV5 se jim nechce platit při té sledovanosti. U RT HD a Megamaxu to bude asi něco podobného. KBS World HD to má také nahnuté, mimochodem. 

  Jen nevím, proč ten NickToons bude jen v SDčku když existuje HD stream, který i sloužil k testům. Doufal jsem, že narozdíl od Maďarska a Bulharska si UPC vyjedná HD verzi, z které to Viacom stejně alespoň do Polska odbavuje a pokud tam budou české breaky, jakože časem asi budou, tak to bude jedno pokud by je vložili rovnou do HDčka. Ale až to reálně uvidím budu moudřejší. Možná tam je stejný problém jako u Nicku HD.


 10. Jo, to zní logicky. I zajímavě. Pamatuji, že jste to tu kdysi zmiňoval. Přesto si nemyslím, že by toho místa už bylo v síti málo. Je několik HD rezerv a je mnoho SD rezerv a ještě jich pár přibude. Celkem tedy věřím, že ještě nějakých 5-10 HD programů, ne-li více, se do sítě vejde a pokud ne, tak bude časem stejně nějak muset až všechny zbývající SD kanály budou mít k dispozici svou HD verzi a bude to dávat ekonomicky smysl - což nebude trvat zase až tak dlouho jak vidno ze zamyšlení výše. Ale samozřejmě HD není vše a musíte brát v potaz také jistě zbývající služby - internet, obsah na vyžádání, telefon a rádia :)

×
×
 • Create New...