Jump to content

Jack_6428

Uživatel
 • Content Count

  2,225
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

Everything posted by Jack_6428

 1. Ty ČTčka budou asi dočasný, ale u těch placených to bude spíš vyřazený duplicitů pro uvolnění kapacity jako u nás.
 2. Napsal jsem, uvidíme co zjistím. Současná podpora stojí za prd, komunikuje pomalu. Nicméně, vrátil bych se letmo k tomu "věšteckému" příspěvku z dřívějška. Je dost možné, že u Eurosportu, Discovery a TLC dojde (pokud ne hned tak časem) se spuštěním reklamy také ke změně feedu z pan-evropského na ryze český (s českou grafikou) a/nebo že se při tom TLC překlopí do HD. Rovněž, přibližně tou dobou, dojde plošně ke spuštění HGTV HD a to nejspíše i u nás. Čili diváci programů Discovery se snad mohou těšit na jaře na mnohé :) Ad CNN... Bude UPC přidávat promo pozici/smyčku nebo počká na ostrý dubnový start? A bude vyřazena CNN International, podobně jako kdysi MTV Europe za MTV CZ/Comedy Central Extra za PCC nebo Prima/Turner nic takového výjimečně nechce?
 3. Asi bude záležet jestli ho bude Prima cpát operátorům povinně v balíčku. Trochu OT dotaz, ale... Je nějaký důvod proč se grafická kvalita českých a anglických DVB titulků na HBO (HD) liší? Ty anglické vypadají kvalitně jak z Blu-Ray, případně jak vložené do obrazu HBO u běžně titulkovaných pořadů, ale ty české mají obyčejný ošklivý formát/vzhled, které známe z řady dalších stanic.
 4. Zúčastnil bych se této částečně OT debaty formou dlouhého odstavce, ale (alespoň prozatím) radši ne. Jen úplně stručně, reálně by ten německý balíček byl fakt větším přínosem, ale pokud by bylo v rámci jiného zpoplatněného balíčku ještě něco tak proč ne. Jedno nevylučuje to druhé.
 5. Tak já netvrdím, že všechno toto bude. To je samozřejmě nereálné. Jen jsem vypsal, co všechno být může a věřím i vím, že něco z toho se splní. Nevidím problém s tím mít to takhle přehledně tady.
 6. Mozna nemile, ale aspon prilezitost se o svatcich socializovat s rodinou a prateli. Krom toho dnes uz na TV nelze koukat jen na linearni vysilani. ;)
 7. Po čtvrt roce opět aktuální shrnutí co nám příští rok potenciálně zbývá a co lze snad alespoň z části v jeho průběhu očekávat... HD verze: AXN CZ, BBC World, CBS Reality, CGTN, CNBC Europe, Crime & Investigation, Deutsche Welle, Disney Channel, Extreme Sports, Fishing & Hunting, France 24, Jim Jam, Minimax, MTV, Nickelodeon, Nick Jr., NickToons, Spektrum Home, Sport 5, Šlágr TV, TLC, TV Noe, TV Paprika, VH1 Nové stanice: Baby TV, Body in Balance HD, Boomerang, Brazzers TV Europe, CNN Prima News HD, Disney Junior, Duck TV Plus HD, Fight Channel World HD, HGTV, History2 HD, Luxe.TV HD, Museum HD, MyZen TV HD, Reality Kings TV, Sky News, TopKids HD, TravelXP HD, Trojka, Up Network + německý balíček Vyřazení: CNN + možná Auto Motor Sport HD, KBS World HD, MTV (ponechání v Horizon GO) Zpětné zhlédnutí: Adventure HD, Cartoon Network HD, CBS Reality, Crime & Investigation, Československo HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Extreme Sports, Fashion TV HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Plus, Filmbox Premium HD, Film Europe HD, Food Network HD, Golf Channel HD, MTV, NickToons, Relax HD, Televize Seznam HD, TLC, Travel Channel HD, TV Noe, Viasat Explore HD Feed: AXN HD, CNN, Discovery Channel HD, Disney Channel, Eurosport 1 HD, Nickelodeon, NickToons, TLC Grafika: Disney Channel (leden-červen), VH1 Classic 16:9: VH1 Classic
 8. České UPC není jediné, které tyhle ruské programy de facto vyřadí. Souhlasím s tím, že hraje roli více faktorů - změna zástupce stanic na našem trhu, případná vyšší cena, nepříznivé technické podmínky, sledovanost. Chápu, proč UPC skoro vyřazuje a nabízí to fakt extra. Ale tím pádem Komplet není Komplet a jestli si dobře pamatuju, už se to párkrát v historii stalo. Nevím no, je to takové nijaké neb. obě strany jsou v právu.
 9. https://www.parabola.cz/zpravicky/31513/golf-channel-a-upc-show-hd-bez-kabelove-licence/
 10. NickToons už má EPG a bude před Nickem místo Megamaxu. Megamax je tam dvakrát. Jednou na své pozici a podruhé na místě Nat Geo SD.
 11. Ano, to byl pochopitelně hlavní problém proč ho nakonec i UPC vyřadilo. Já vysvětloval technický/ekonomický důvod proč :)
 12. @Pavel m Časem asi NG SD vypnou určitě, ale jak jsou lidi navyklí na SD verzi tak to bude chvíli trvat, než jim dojde, že na HD mají už stejný a lepší obsah. Ten Šlágr je síla mno. Ale proč ne, třeba to právě díky tomuhle pak zabalej. @Evzen Nick SD na rozdíl od HD verze vysílá během přestávek českou reklamu, během které se signál dělí. Druhým rozdílem je pak fakt, že HD verze běží (anebo kdysi ještě běžela) oproti SD verzi o několik vteřin napřed, což tohle zavedení přímo do HD verze komplikovalo/komplikuje. No a pak jsou to drobné programové/kosmetické změny. Pokud by NickToons HD rovněž šel napřed před SD verzí, tak asi HD verze jen tak nebude. Ale ono to má i ekonomický důvod. SD je prostě furt levnější a málo kdo na nový (český) trh vstoupí rovnou v HD. Ve zbylých zemích, s kterými budeme stanici sdílet (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko) je také pouze SD verze - tedy až na Polsko, kde je i HD (jako náhrada hlavního Nicku HD, který i tam skončil) a odkud signál pramení. Myslím, že Viacom má jinou strategii než HD. Spíše jde cestou kvantity (více stanic) a kvality (lokalizace), než technické kvality. Takže bych upřímně dříve čekal třeba česko-slovenský feed hlavního Nicku než HD, ale nakonec asi bude nucen (stejně jako ostatní) pustit ven HD verze všech svých stanic (Nick, NickJr., NickToons, MTV, VH1) pro všechny. @Lukáš Polák To jsem zvědav jak si DuckTV Plus povede. Nějakou konkurenci, JimJam/BabyTV/NickJr./Déčko/Rik/Ťuki, mít bude.
 13. Jestli je nebo není (z politických důvodů) nevím, ale bude končit i v rumunském UPC. Takže neprodloužení smlouvy ve více zemích. Myslím, že tohle souvisí s tím převzetím že se na některých kanálech Vodafone s provozovatelem nedohodne už. Chápu, že třeba za to TV5 se jim nechce platit při té sledovanosti. U RT HD a Megamaxu to bude asi něco podobného. KBS World HD to má také nahnuté, mimochodem. Jen nevím, proč ten NickToons bude jen v SDčku když existuje HD stream, který i sloužil k testům. Doufal jsem, že narozdíl od Maďarska a Bulharska si UPC vyjedná HD verzi, z které to Viacom stejně alespoň do Polska odbavuje a pokud tam budou české breaky, jakože časem asi budou, tak to bude jedno pokud by je vložili rovnou do HDčka. Ale až to reálně uvidím budu moudřejší. Možná tam je stejný problém jako u Nicku HD.
 14. No jo, byla to hypotéza... psal jsem možná. Ale fakt by těch SD stanic mohli překlopit víc včetně těch zpráv.
 15. Jo, to zní logicky. I zajímavě. Pamatuji, že jste to tu kdysi zmiňoval. Přesto si nemyslím, že by toho místa už bylo v síti málo. Je několik HD rezerv a je mnoho SD rezerv a ještě jich pár přibude. Celkem tedy věřím, že ještě nějakých 5-10 HD programů, ne-li více, se do sítě vejde a pokud ne, tak bude časem stejně nějak muset až všechny zbývající SD kanály budou mít k dispozici svou HD verzi a bude to dávat ekonomicky smysl - což nebude trvat zase až tak dlouho jak vidno ze zamyšlení výše. Ale samozřejmě HD není vše a musíte brát v potaz také jistě zbývající služby - internet, obsah na vyžádání, telefon a rádia :)
 16. Jo napadlo mě to, vzpomněl jsem si u toho na tebe 😄 Mohlo by ho přidat, HD rezerv je dost 😉
 17. :) https://digital.rozhlas.cz/exkluzivne-placeny-detsky-kanal-nicktoons-miri-na-cesky-trh-8079999
 18. Ta sledovanost MTV kanálů bude asi fakt nic moc kromě VH1 a VH1 Classic. Nedivil bych se tedy kdyby časem UPC zvolilo podobný postup, koneckonců už to kdysi jednou zmínilo, a hodilo MTVčka jen do HorizonuGo. Čili mi to jen potvrzuje, že, leč to může běžet interně v HD, vysoké rozlišení pro náš trh asi fakt nehrozí - maximálně u toho VH1/Nicku/NickJr. https://www.parabola.cz/clanky/6683/kanaly-mtv-skonci-v-satelitni-nabidce-skylinku/
 19. Přemýšlel jsem, co by se mohlo ještě do konce roku (ne)stihnout anebo co nás ještě (ne)čeká... National Geographic SD od října začne vysílat v HD a současný evropský HD feed bude nahrazen českým. Předpokládám, že v rámci toho bude SD pozice vypnuta a stanice zůstane v nabídce už jen v HD verzi. Rovněž by se mohlo objevit to zpětné zhlédnutí. Čili NGC CZ -> HD kvalita + ZZ. Mohly by se překlopit další zpravodajské stanice do HD, přístup by mělo mít UPC už ke zbývající většině. CNBC, BBC, CNN, DW, France24 by mohly být nahrazeny za HD verze, čímž by se zrušením cca pěti SDček opět rozšířil prostor. Divil bych se kdyby aspoň u 1-2 se to nestalo. Discovery Channel dostane novou grafiku a logo. Kosmetická změna, přesto docela podstatná. Očekávám max. v řádu týdnů. Discovery Showcase HD taky asi časem obmění vizuál. Zrušen asi ještě nebude, ale nemyslím si, že dlouhodobě má už takovou šanci/smysl. Uvidíme. TLC by se jako poslední kanál Discovery mohl překlopit do HD. U Disney Channel a Nickelodeonu se čeká až se rozhoupe provozovatel a HD feed vůbec spustí. Jeden z nich by to letos dát mohl, i když reálně to čekám spíš začátkem roku. Oba by mohly spustit nějaké aplikace nebo přidat obsah do archivu nějakého. Disney by mohl společný feed taky konečně rozdělit. Oba taky možná změní ještě trochu grafiku. Disney asi dříve. Uvidíme, ale je to stejně trochu smutné, že je oba novější Cartoon předběhl. Z dětských Minimax a Megamax taky čeká na HD feed. AMC ho časem asi spustí, nejdřív spíše u Minimaxu, ale jelikož se nedostal ještě k HD verzím Papriky a Spektrum Home, taky to vidím spíš na příští rok. A ještě JimJam. Cartoon Networku chybí stále ZZ. Při HD české verzi po dvou letech nevím proč. Snad sledovanost ujde a nezrušej nám ho, ale to snad po přidání do O2 nehrozí. Paprika TV a Spektrum Home, že v HD ještě nejsou, se trochu divám. Zvláště ta Paprika proti Mňam. Tipoval bych, že bude v pořadí první právě ona. AXN SD/HD taky čeká na překlopení. HD verze furt maďarská a ze všech stanic bez HD verze (AXN HD není pro náš trh) je Sony nejméně čitelné. Řekl bych, díky investicím do programu a VOD, že spíše až příští rok. MTV, VH1 a Nick Jr. v HD v dohledné době asi nebudou. HD feed taky neexistuje a asi to nedává Viacomu ještě smysl. A pokud ano tak Nick Jr. prvně a MTV/VH1 pak - paradoxně myslím, že VH1 je sledovanější než MTV, které na nějakou lokalizaci už zcela rezignovalo. Ale na playoutu to stejně jako Nick a Disney v HD myslím je. Jen to pustit ven. VH1 Classic se divím, že už nejede 16:9. To je asi jediná změna, možná s novou grafikou, která se nechá asi časem čekat. HD fakt ne a v MTV Classic to tady kvůli právům a sledovanosti nezmění. To je reálnější v HD třeba Fishing & Hunting nebo Extreme Sports kde HD myslím už běží. Ale sledovanost asi nebude k okrajovosti nic moc, aby se UPC do toho hrnulo. A pak ještě by se měly do HD překlopit Noe, kde signál už je, Sport5 (dlouze slibován), War/KinoSvět/CSFilm... Hmm a co nám zbývá? Ty nové stanice... jasně. Ta lovecká... Hunting TV... UP Network bych jestli nemá čísla nečekal... a pak tuna menších projektů... Kutil, Galerie, nějaká medicína či co apod. Snad ten TopKids polskej má šanci ještě, kterej by mohlo UPC dostat v balíku. No a pak zkraje roku, dle mě únor, CNN Prima News HD... která možná nahradí CNN International pokud si to Warneři a Primáci budou přát - podobně jako kdysi Nova/Viacom u MTV CZ. Mno a závěrem bych zapomněl na ten německý balíček. Kde nic tu nic. Po roce, dvou. Takže jestli fakt bude, tak to musí bejt příští rok. Exotiku typu NASA TV nebo nějakou Indii (ZEE TV) a Japonsko (NHK World) bych brál všema deseti, ale reálně nečekal. A TravelXP vypadá fajn, ale myslím, že UPC furt je skeptické zda má smysl - chápu, že doku stanic jsou v nabídce už fakt vyčerpávající tři zádele. Jako nuda rozhodně v následujících měsících asi nebude, něčeho se dočkáme, ale při téměř 200 stanicích po x letech už není moc co vymýšlet. Jsou to spíše drobky než kusy chleba. Ale i tak se docela těším. I když se to bude postupně přesouvat asi spíš celkově k tomu VOD, ZZ a cloudu.
 20. Mělo by být. TV novinek obecně bude opět dost - nové grafiky, nové stanice, HD verze stanic, nové feedy. Uvidíme. Věřím tomu, že se letos alespoň překlopí ještě několik stanic do HD když už nic jiného.
×
×
 • Create New...