Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

   UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Jack_6428

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 070
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  14

Jack_6428 last won the day on 8. října

Jack_6428 had the most liked content!

O uživateli Jack_6428

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Hlavní město
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  Kaon
 1. Nové stanice

  @namec @mkarek Něco z toho, co jsem vypsal, by se ještě do konce roku objevit mělo. Není ale chybou UPC, že si někteří provozovatelé stanic válí šunky a své termíny neustále posunují. Předpokládal se u velké části z nich podzim, který mimochodem ještě neskončil, ale vypadá to spíše na zimu-jaro. Teď mám na mysli HD klony již česky vysílajících stanic. UPC by je rádo přidalo, ale může jen těžko když neexistuje signál. U nových stanic, které ještě v UPC vůbec nejsou, nevím. Tam je to hlavně o atraktivnosti a výhodnosti. No a pak jsou HD klony již anglicky vysílajících stanic, u kterých signál je a které by se teoreticky objevit mohly - jde především o ty zpravodajské stanice. Víme, že se plánuje německý balíček a že se plánují STV programy v HD; obojí snad do konce roku nebo na jeho přelomu. Můžeme předpokládat, že se objeví i nějaké ty další zprávy v HD. A je také šance, že se do HD překlopí i nějaký další dabovaný program anebo že se přidá i nějaký úplně nový - ale tady těžko věštit. Uvidí se. Reálně z nich vidím v HD do ledna AXN, NGC, PCC, Discovery, TLC a Tuty. A to snad na chvíli zase stačí. Jo, možná očekávání byla velká. Dejme tomu. Přesto ale UPC programy dál přidává a má jich prakticky nejvíc a v nejlepší kvalitě za stále plus mínus stejnou cenu. Co vám z toho seznamu chybí natolik, i vůči konkurenci, že máte důvod být zklamáni? Zajímá mě jestli vám jde o programy nebo o pocit. @Standa To jsem zvědav na co jsem zapomněl.
 2. Nové stanice

  Uvidíme, potvrzen je zatím jen 213 HD. Ale upřímně už toho podle mě moc k přidání není a není ani kam spěchat, když je nabídka UPC ze všech operátorů dávno největší. Udělejme si po čase opět rekapitulaci toho, co ještě potenciálně reálně v nadcházejícím roce až dvěma zbývá; resp. z čeho lze vybírat... 213 (nová stanice; ideálně rovnou HD) 360 Tune Box (nová stanice; ideálně rovnou HD) AXN CZ HD (výměna za stávající HD + náhrada duplicitní SD) Baby TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) BBC World News HD (náhrada duplicitní SD) C Music HD (náhrada duplicitní SD) Cartoon Network HD (náhrada duplicitní SD) CNBC HD (náhrada duplicitní SD) CNN HD (náhrada duplicitní SD) Crime & Investigation HD (náhrada duplicitní SD) Československo/Festival (nová stanice; ideálně rovnou HD) Discovery Channel HD (náhrada duplicitní SD) Disney Channel HD (náhrada duplicitní SD) Disney Junior (nová stanice; ideálně rovnou HD) Docu Box (nová stanice; ideálně rovnou HD) DW HD (náhrada duplicitní SD) E! Entertainment (nová stanice; ideálně rovnou HD) Epic Drama (nová stanice; ideálně rovnou HD) Euronews HD (náhrada duplicitní SD) Extreme Sports HD (náhrada duplicitní SD) Fashion Box (nová stanice; ideálně rovnou HD) Fast & Fun Box (nová stanice; ideálně rovnou HD) Fight Box (nová stanice; ideálně rovnou HD) Fight Channel World (nová stanice; ideálně rovnou HD) Filmbox Arthouse (nová stanice; ideálně rovnou HD) Fuel TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) Fine Living HD (náhrada duplicitní SD) Fishing & Hunting HD (náhrada duplicitní SD) France 24 HD (náhrada duplicitní SD) Ginx TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) History 2 (nová stanice; ideálně rovnou HD) Kutil TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) Luxe.TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) Megamax HD (náhrada duplicitní SD) Minimax HD (náhrada duplicitní SD) Mňam TV HD (náhrada duplicitní SD) Motorsport TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) Nat Geo CZ HD (výměna za stávající HD + náhrada duplicitní SD) Paprika TV HD (náhrada duplicitní SD) Park TV (nová stanice; ideálně rovnou HD) Prima Comedy Central HD (náhrada duplicitní SD) Spektrum Home HD (náhrada duplicitní SD) Stingray iConcerts (nová stanice; ideálně rovnou HD) STV1 HD (náhrada duplicitní SD) STV2 HD (náhrada duplicitní SD) TA3 HD (náhrada duplicitní SD) TLC HD (náhrada duplicitní SD) TUTY HD (náhrada duplicitní SD) Up Network (nová stanice; ideálně rovnou HD) War Svět Válek HD (náhrada duplicitní SD) + německý balíček + cokoliv dalšího, co bude v budoucnu oznámeno pro náš trh (což už nebude mnoho) Dochází možnosti a věřím, že už pomalu i kapacita a proto se bude dál pokračovat ve vypínání SD klonů.
 3. Nové stanice

  213 HD údajně příští týden prozradil David na FB.
 4. Nové stanice

  http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/tuty-tv-chysta-vysilani-s-vysokym-rozlisenim-hbbtv-nabidne-od-roku-2018--1763168 "Nová stanice Tuty TV, která je určená dětem a teenagerům, plánuje v krátkodobém horizontu nabídnout operátorům nejen verzi se standardním, ale i vysokým rozlišením obrazu (HDTV). Webu Digitální rádio to potvrdil Pavel Bouček, výkonný ředitel stanice. Bouček předpokládá, že HD podobu svého vysílání bude moci Tuty TV nabídnout již v listopadu. Jedním z iniciátorů spuštění této verze jsou samotní operátoři. " https://www.zive.sk/clanok/128215/upc-pridalo-cartoon-network-v-polovicnom-hd/ Cartoon Network v nativním HD do konce listopadu.
 5. Nové stanice

  Chápu, že třeba vám je reklama šumák. Fair enough, ale 90% lidem není. Lidé se sami proti rumunským a maďarským reklamám léta bouřili. Stačilo číst diskuse na webech a sítích. A já se jim nedivím. Je to prostě rušivé a odrazující. Kdyby reklama neměla smysl, nebyla by a nebyla by čím dál dražší a sofistikovanější. Cizí reklama neprospívá nikomu a tam, kde to dává smysl, by neměla být. Mně je to v podstatě také jedno, ale jde trochu o přístup a princip. Buď ten trh beru vážně anebo ne a pokud na to nemám, měl bych zavřít krám.
 6. Nové stanice

  @cvancara @Evzen Myslím, že vám uniká jedná podstatná věc a mícháte hrušky s jablky. Pokud je vysílání (mezinárodního) kanálu určeno (převážně či mimo jiné) pro český a slovenský trh a kanál je tu lokalizován, ve většině případech formou českého dabingu pokrývajícím pořady a upoutávky, měl by (logicky) obsahovat i českou/slovenskou reklamu - což už prakticky vždy obsahuje. Jinak je to šetření ze strany líného chudého provozovatele provozujícího paskvil, není-li oficiálně komunikováno něco jiného. V dnešní době není problém dělit signál a vkládat lokální reklamu pro každý trh zvlášť. Některé stanice (vysílající i u nás) to tak dělají - jmenovitě Nickelodeon, Nick Jr. a nově Cartoon Network. Je to ideální kompromis při provozu mezinárodního kanálu pro více trhů s univerzální grafikou a množstvím zvukových stop. Část stanic to ale takto neřeší, ale vysílá třeba přímo pouze pro region Česko, Slovensko a Maďarsko (případně Rumunsko) a tam je často bohužel sdílená i reklama nebo grafika - Disney Channel, AXN Black/White, Spektrum, Spektrum Home, Paprika, apod. A bude to tak nejspíše, dokud signál nerozdělí kompletně (i mimo přestávky) a nespustí verze vyloženě pro česko-slovenský trh jenom s cz dabingem, cz grafikou a cz reklamou - jako to má AXN CZ SD, National Geographic CZ SD, Prima Comedy Central CZ, AMC CZ, Film+ CZ nebo HBO1 CZ (které ale samozřejmě nemá reklamu) či dříve MTV CZ nebo Universal Channel CZ. A pak je část (mezinárodních) stanic s českým dabingem, která reklamy (alespoň v našem regionu na evropském feedu) nemá a místo nich vysílá své vlastní upoutávky - History, Discovery, Animal Planet, Nat Geo Wild, Fine Living a další; jde hlavně o dokumentární stanice. Vyloženě české stanice jako ČT, Nova, Prima pak jsou česky samozřejmě komplet, to je jasné. Je snad taky jasné, že mezinárodní zpravodajský kanál jako BBC, CNN, apod. českou reklamu mít opravdu nemůže když je to stanice globální s pouze jednou verzí (feedem) pro všechny trhy, kompletně anglicky a zaměřující se na co nejvíce trhů naráz - podobně jako asijské, ruské nebo neměcké programy. To snad dá rozum. Myslím, že snad chápete teď trochu ten rozdíl a že není vše v jednom pytli i když to tak může působit. Faktem ale je, že česká reklama už je na většině stanicích a v těch pár případech kde ještě zůstala maďarská/rumunská to tudíž ruší a je i proti samo sebou - co asi českému divákovi maďarská reklama řekne když není v jeho jazyce na jeho produkty za jeho ceny? Moc ne. Akorát se naštve a přepne. Česká reklama je možná otravná stejně tak, ale aspoň mluví česky, lépe na diváka zacílí produkty a i ten kanál samotný z toho má větší užitek, protože mu z větší sledovanosti se zvedne zisk.
 7. Nové stanice

  Taky zdravím @David - UPC. Jo, Cartoonu se to podaří, ale podle mě je tohle od UPC prostě zavádějící. Měli jste podle mě prostě na rovinu říct, že to v HD brzy bude, ale zatím není a po výměně streamu na to upozornit, protože si toho podle mě nikdo jinak nevšimne anebo bude pak říkat že jste mátli ne-li lhali a třeba si pak tu stanici už nenaladí - třeba i kvůli té češtině. Je to zbytečné a nemám z toho zkrátka nejlepší pocit a nechápu proč byl takový problém v tomto případě říct na začátku jak se věci mají když bylo jasné, že to bude chvíli trvat. Prezentovat to jako HD bylo prostě trochu ukvapené a netransparentní. Mno, při spuštění na konferenci slíbili HD stream během 6-8 týdnů. Je to ve všech článcích. To bylo 19. září. Čili teď jim zbývá těch týdnů už jen 3-6. Mělo by to být do půlky listopadu, ale třeba už víte, že to bude dřív. A co se angličtiny týče, vybavím si toho dost neboť mám stanici puštěnou jako kulisu asi tak šest hodin každý den jelikož jsem s nimi v kontaktu a sleduju celou věc už od léta. Vybrané epizody jednotlivých pořadů v různých časech opravdu jsou stále bez českého dabingu. Nemyslím si, že má smysl to tady konkrétně rozepisovat, ale pokud chcete pár příkladů... 1/10/2017 - Film: Scooby-Doo Mask Of The Blue Falcon 3/10/2017 - Seriál: Steven Universe: Epizoda: Serious Steven 4/10/2017 - Seriál: Mighty Magiswords: Epizoda: Dungeons And Dayjobs 5/10/2017 - Seriál: Uncle Grandpa: Epizoda: Tiger And Mouse 6/10/2017 - Seriál: Scooby-Doo Mystery Inc. (všechny epizody navíc v roztaženém 4:3 i když mají HD kopie s dabingem Novy) 7/10/2017 - Seriál: MegaMegaMegaMega Cartoon Network Show: Hrané segmenty, Seriál: Ben 10: Epizoda: Forgeti, Seriál: Steven Universe: Epizody: Future Boy Zoltron + Last One Out Of Beach City 9/10/2017 - Seriál: Clarence: Epizoda: Field Trippin, Seriál: Teen Titans GO! 11/10/2017 - Seriál: Robotboy Mám to mimochodem vše nahrané. Jo, většina věcí už česky je, ale tu a tam člověk na angličtinu ještě stále narazí. Myslím, že 100% CZ nastane se spuštěním HD. Alespoň ale už funguje český opt-out pro reklamy, ve kterých prozatím hraje dabovaná výplň. Lepší než rumunské reklamy, které tam hrály předtím v prvních dnech.
 8. Horizon Go

  Jo, to mi dělá často taky...
 9. Nové stanice

  Chtěl bych se @David - UPC zeptat znovu na ten Cartoon. Na Facebooku UPC jste včera psali, že jste přidali další program v HD a že je vše v češtině. Oba ale víme, že to tak zatím ještě není. Stanice je zatím v SD kvalitě i když je někde prezentována jako HD a HD signál bude k dispozici údajně za 3-6 týdnů. Ten rozdíl bude potom obrovský. Je to zbytečně trochu matoucí. Co se češtiny týče, je sice už v češtině většina obsahu, nějakých 85%, ale ještě úplně všechno ne. I to se ale má v blízké době změnit. Proto bych rovněž tuto informaci oficiálně radši rozvedl a lidem upřesnil. Podle webu UPC by CN měl být také v Horizon GO, ale tam zatím není. Hádám, že se to změní s připojením HD, ale stejně jako to ostatní by to chtělo podle mě sdělit. Ale možná máte jiné informace a k těm změnám dojde mnohem dřív?
 10. Nové stanice

  @Tomáš Situace je více méně stále stejná. Zvažují to, ale pokud vím, nijak aktivně se na tom nepracuje. Minimálně v případě Foxu není ani proč. Hlavní Fox by u nás neměl co vysílat, když většinu jeho obsahu si u nás rozdělily stanice Primy a Novy s Comedy Central. Nevyplatilo by se jim to. Spíše než hlavní Fox je pravděpodobnější Fox Life nebo Fox Crime, ale i u nich je problém s překrývajícím se obsahem. SyFy je na tom podobně. Jeho obsah je v ČR k vidění třeba na Prima Cool. Nějaká expanze do budoucna je možná, dějí se teď v NBC Universal nějaké menší změny, ale nevsázel bych si na to. Já osobně o Fox nebo SyFy v ČR už nestojím. Není důvod ty značky tady mít když nebudou mít co nabídnout a myslím, že je pro ně i výhodnější práva ke svým pořadům prodávat, než spouštět další feed. @lukasbanik Jak je to v případě UPC na Slovensku netuším, ale v Česku to vypadá asi tak, že TA3 v HD přibude spolu s HD verzemi STV1 a STV2 - tuším podle posledních zpráv někdy koncem roku nebo na jeho přelomu. Wau HD ani Doma HD v českém UPC na 99% z pochopitelných důvodů nebudou. Ano, mezinárodní zpravodajské stanice v HD postupně budou - v jakém pořadí ale netuším i když se chtělo začít s France 24, která ale zatím oproti ostatním v nativním HD není. Nicméně, není důvod proč by ve výsledku časem tyto stanice v HD být nemohly. Něco snad do konce roku. Russia Today ale v HD v UPC ČR už nějaký rok je. Aplikace do boxu jdou mimo mě.
 11. Horizon Go

  Pokud bude David chtít, můžu nahodit další obrázky s problémy, které jsem měl a někdy mívám na mobilu a pc. Kdy přibližně přibude Cartoon Network do Horizonu? Na webu UPC již v HGO uveden je.
 12. Nové stanice

  Je vikend. Klidek...
 13. Nové stanice

  Tak vidíte, taky se dočkáte. Nebylo by to poprvé, co se nějaká stanice objevila v českém UPC dříve, než v slovenském či naopak. V tomto novém rozhovoru, kdo by si chtěl přečíst, jsou nějaké doplňující informace ke Cartoon Network a jejich plánech pro náš trh: http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/matthias-heinze-turner-broadcasting-na-cartoon-network-uvazujeme-i-o-lokalni-tvorbe--1757958 @David - UPC možná bude moci něco z toho potvrdit.
 14. Horizon Go

  Tak CBS Drama, Arte HD a Nickelodeon HD zmizeli z Horizon Go už i mně. Kdybych si měl tipnout, Cartoon se v něm objeví po překlopení do HD.
 15. Nové stanice

  @David - UPC Děkuju! Vím, že za to UPC nemůže. Ale čím více tlaku na provozovatele jednotlivých stanic bude, tím větší naděje, že brzy dojde k nápravě. Velká část provozovatelů se už konečně o náš trh docela stará a bere ho relativně vážně. Pozoruji u mnoha z nich v posledních pár letech značné zlepšení, ale je tu stále pár výjimek - jmenovitě třeba ještě přislíbené české verze Nat Geo HD a AXN HD. Já věřím, že Turner dodrží slovo a na Cartoonu zapracuje. Přesto by ale bylo dobré jim to připomenout a zjistit, jak se věci mají. Byla by škoda udělat špatný první dojem. Jinak jsem rád, že UPC se svými zákazníky skutečně komunikuje a snaží se věci řešit. Ať už skrze fórum, linku nebo Facebook. Pamatuji dobu před 5-10 lety, kdy se nešlo dovolat na zákaznickou linku a nikdo nic nevěděl. Před 3-5 lety se to začalo zlepšovat a už to šlo. Ale posledních 6-12 měsíců je to úplně jiné kafe, možná i vaši zásluhou, a tak, jak by to mělo být. Konkrétní přehledné rychlé odpovědi či rady. Když to srovnám s podporou jiných operátorů anebo O2TV, kde to je jako komunikace s robotem, je to fajn. Nepíšu to, abych vám podlézal, ale protože mám pocit, že to moc lidí neocení anebo si toho ani nevšimne. Když nějaká nadnárodní firma na sobě u nás maká a nemluví jen do větru, zaslouží si podle mě ocenit. Zlepšily se hodně služby a zlepšilo se ruku v ruce PR. To je jedině dobře a jen tak dál!
×