Přejít na obsah

ludeko

Uživatel
 • Počet příspěvků

  36
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli ludeko

 • Hodnost
  Nováček
 1. Nevím co to znamená ale asi v sobotu se mi automaticky objevily 4 nové pozice programů (popsané jako ČT1, ČT2, ČT1 HD a ČT2 HD) a jsou bez signálu. Původní ČT programy zůstaly a chodí v pořádku. Díky za informaci.
 2. Na TV Sony mám nastaveno dokonce "věk žádný" (a žádný PIN), na CI modulu Lica X erotic a zatím jsem žádný problém teď po změnách nezaznamenal.
 3. Mám také TV Sony a modul od Lyca (snad to píšu správně) a kdysi dávno jsem také musel zadávat kód, aby vše chodilo. Poradili mi právě od Lyca co tam mám zadat (bylo to něco jednoduchého jako 1111 nebo 1234 případně 9999, už si to nepamatuji).
 4. ludeko

  zmršené EPG

  Chápu Vaše problémy kolem EPG informací s požadavkem nad 3 dny. Ale pro mne a další majitele starších TV přijímačů existuje stále problém, že nemáme podrobné informace ani na celý současný den!
 5. ludeko

  zmršené EPG

  Ta moje TV je Sony KDL-32W5500. Kromě dříve uvedených problémů (mluvím o DVB-C: info v EPG max na jeden výjimečně dva následující pořady), je příšerná doba než se vůbec informace zobrazí, z původní doby do 10 sec se teď doba protáhla až na desítky vteřin. O naprosto nevyhovujícím obsahu informací ani nemluvě.
 6. ludeko

  Jakou koupit TV ?

  Jenom chci připomenout, že pro nás starší, je opravdu dobré volit spíše větší obrazovku. 32" je opravdu vhodné jen do malého pokoje (resp. malé pozorovací vzdálenosti), podmínkou je ovšem příjem HD stanic. Velice důležitá je hlavně jednoduchá obsluha TV, volba stanic a EPG a rovněž třídění stanic. Ostatní funkce (připojení na Internet, nahrávání atd.), je vhodné a důležité jen pro technicky zdatné seniory, kteří vůbec tyto funkce využijí (jinak jim budete muset stále radit, jak s ovládáním těchto funkcí). Veškeré funkce je opravdu dobré odzkoušet přímo v obchodě nebo u souseda, a vůbec nejlepší, aby si ovládání vyzkoušel senior sám (juniorům ovládání PC typu tj. pro každou funkci mnoho možností na výběr a tím velké množství potřebných povelů-stisků ovládače připadá totiž jako normální). Ověřit USB vstup, jaké video formáty zvládá (protože asi jim filmy budete nahrávat nejspíš Vy). Jenom k technickým parametrům, nelze porovnávat obnovovací frekvence jednotlivých výrobců, jsou měřeny jinou metodou (ve skutečnosti pouze údaje nad 200Hz představují 100Hz zobrazení a to jen u některých firem).
 7. ludeko

  zmršené EPG

  Jak jsem psal už do jiného fóra, problém EPG je také záležitost např. 5 let staré TV Sony. Přehled programů (tlač. GUIDE) je sice zobrazen asi na 5 dní dopředu (i když občas s již uvedenými chybami např. stejný program HD a SD i když tomu tak ve skutečnosti není, chybné značení dílů atd.), ale podrobnější informace (výběr programu kurzorem a následně tlač. INFO) se mi zobrazí (a to ještě s velkým zpožděním) jen u právě probíhajících programů a max. dvou následujících programů příp. několika kratších následujících programů jen do časového horizontu max 2 hodin. Informace o dalších programech jsou prázdné!!!!
 8. Mám letní zrychlení na 240 Mb/s, ale pokud změřím rychlost pomocí různých testů (a míst připojení, také Amerika a Japonsko) zjistím rychlost stahování od 30 do 240 Mb/s. Podobně bude rozdílná rychlost stahování např. filmů nebo programů i z českých úložišt. Skutečná rychlost stahování záleží tedy na denní době, vytíženosti místa (poskytovaleli dat) nebo možná i na trase kudy se data právě stahují. Proto jakékoliv testy velice málo zjistí jaká bude skutečná rychlost stahování.
 9. Také mi přepnutí na kterýkoliv HD program trvá déle než na SD a někdy začne obraz dokonce např. kostičkováním. Toto ale pozoruji již několik let, nezdá se mi, že by se situace zhoršila. Na mé TV také dlouho trvá např. náběh info EPG, ale to bude asi problém TV a né UPC.
 10. Mám starší Sony TV s CI modulem a musel jsem spustit automatické ladění a pak programy seřadit podle sebe. Ty nové HBO HD jsou hned na začátku (alespoň u mého naladění).
 11. ludeko

  jaký televizor?

  Já tedy nechci radit, ale uvedené TV Sharp nejsou vůbec full HD, pokud se dobře dívám. Podle mne se prodává spousta TV pouze HD redy. To odzkoušení ovládání v prodejně je dobré, ale ovládání novějších funkcí konzultujte s někým, kdo již např. chytrou TV má a může upozornit na některé záludnosti ovládání.
 12. Hlasitost HD programů Primy je běžně o více než 8 dB vyšší než jiných programů např. ČT, oproti AXN je to ještě větší rozdíl. Neúměrně nízká hlasitost některých programů (filmů) pak umožní hlasitou reklamu (aniž by se porušilo nařízení o max hlasitosti), takže se vlastně dostáváme opět do situace před úpravou hlasitosti cca před rokem. Navíc u Prima Cool HD občas nastávají kratičké výpadky zvuku.
 13. ludeko

  Zvukové stopy

  Mě by spíše zajímalo, komu skutečně chodí DD 3.2.1 (AC3 surround). ČT nabízí stereo nebo surround, ale ten i u nových filmů (z jejich vlastní produkce) je velmi velmi slabý (trochu centr ale zadní prakticky hluché). Nova stále surround, ale skutečnost je stereo (nebo jen předky s centrem). Prima surround, ale připadá mi to jako ambience (např. na mém receiveru ONKYO chodí ambience lépe). Jedině, kde se výjimečně vyskytne surround je EUROSPORT, nebo některý z naučných programů. Jaké máte zkušenosti ? PS co se týká dvoujazyčného vysílání tak myslím ČT kdysi slibovala, že u dabovaných filmů bude na další stopě dávat originál!
 14. Je to sice trochu jiný případ (před mnoha lety), ale podobný problém s modulem. Byl to modul od Licy a TV byla Sony. Po zakoupení modulu nešlo přehrávat "placené" programy, Jak Lica tak UPC (vlastník spárované karty) nejdřív stále tvrdili, že problém je na druhé straně. Naštěstí reklamace probíhala jen telefonicky a po několika kolečkách se mi ujali od Licy a po telefonickém spojení s UPC dali do 10 minut vše do pořádku a to vše na dálku. To jen, že něco jde napravit bez přítomnosti technika v bytě, ale hlavně zainteresované strany musí projevit ochotu.
 15. Raději takhle než jak to bylo časně ráno, kdy místo diakritiky byly zobrazovány další znaky, nebo když se objevují zcela nesmyslné znaky. Doufám, že to dá UPC do pořádku.
×
×
 • Vytvořit...