Přejít na obsah

warman

Uživatel
 • Počet příspěvků

  676
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  2

warman last won the day on 26. prosince 2017

warman had the most liked content!

O uživateli warman

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brno
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC Telefon
  Telefón Basic
 • Zařízení od UPC
  technicolor, hd mediabox

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. warman

  Do konce roku budeme moci nakupovat v e-shopech z celé EU

  Trošku bulvární nadpis Ono to je trošku jinak, což člověk dočte z toho článku.
 2. warman

  Silné zarušení wifi v okolí

  Nejde ani tak o počet sítí, jako spíš o aktivitu na jednotlivých sítí. Člověk může mít v okolo bydliště 5 sítí a může na tom být hůř, než ten, co má v okolí 50 sítí. Co můžeš vyzkoušet, tak měnit frekvenci (nepřekrývající jsou 1, 5, 9, 13) a využívat jen 20Mhz pásmo. Co máš za router?
 3. warman

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  smtp má pár ochran 1)ochrana reverzními záznamy - když máš např. smtp.pokus.cz a ip 1.2.3.4, tak když pingneš 1.2.3.4, tak ti to vrátí, že se jedná o smtp.pokus.cz. Když nemáš reverzní záznam (což nebudeš mít u upc, když si uděláš domá vlastní smtp), tak ti spousta mailů nedojde ani do spamů a navíc IP bude na blacklistu - což jsou VŠECHNY dinamicky přidělované. Reverzní záznam ti musí dát vlastník IP adresy a to ti UPC na 100% nedá, to bys musel mít pevnou. 2)SPF záznam - máš doménu pokus.cz a chceš odesílat z smtp.abc.cz, tak si přidáš do své domény SPF záznam o tom, že se smí odesílat z smtp.abc.cz. V opačném případě obvykle nedojde ani do spamů. 3) Každopádně, když odesíláš mail, tak na druhé straně je jen ip toho smtp. Když máš problém s odesíláním mailů, tak je problém u nich a ne u upc. No těch ochran je víc (greylisting - smtp odmítne mail, protože nezná druhou stranu a řekne ať pošle za nějakou dobu znovu a to spamové mailery nedělají), smtp greetings po 30s (příjemce odpoví za 30sekund, což opět spamové mailery "nevydrží" a odpojí se, kdyby měli čekat 30s, tak se těch spamů moc neodešle). A samozřejmě blacklisty - ať už veřejné, nebo placené s tím, že u nich mám nastavené hodnocení (podle věrohodnosti blacklistu od 3 do 10) a po překročení 8,5 bodů jde do spamu :-)
 4. warman

  UPC opět zrychluje internetové připojení

  Tož pánové. Zrychlovat se bude od 15.2. do 30.4. ve vlnách a o všem vám dojde dopis. Je to "jen" citace z linky UPC :-)
 5. warman

  T-Mobile Austria koupil UPC v Rakousku

  A to je spatne, ze s tebou mluvi cech? Kdyz volam na support hp (vcetne hpe), tak mi to obvykle zvedne slovak. Ani nevim, jestli jsem tam nekdy mluvil s cechem
 6. warman

  T-Mobile Austria koupil UPC v Rakousku

  Sorry ale lepsi neprekladat v google translatoru nedava tam vetsina dulezitych veci smysl.
 7. warman

  Limit rychlosti stahování

  Kdyby UPC chtělo, tak to dokážou nastavit. V práci vytížím třeba 3 speedtestama internet a stejně mám ping stejný a nikdo z kolegů nic nepozná :-) žádný FIFO, jak má upc.
 8. warman

  Technicolor TC 7200 zkušenosti

  dimargo: Od toho je zákaznícká linka :-) tam to zjistí.
 9. warman

  Jaký modem použít s UPC?

  Compal ma vypadky skrz intel chipset, proto jen na rychlost 400+. Jinak cokoli jine, co podporuje rychlost (na upc reknou).
 10. warman

  Horizon Go

  Chromecast je zpetne kompatibilni - tedy ano, pojede. Pokud samozrejme google neco nepokazi
 11. warman

  Horizon Go

  Navíc to je jen "bonus" ke kabelové televizi - předpoklad je, že tv je připojena buď k hd boxu nebo má kartu :-)
 12. warman

  Zákon č. 127/2005 Sb.

  Pošli sem tu jejich odpověď, to by mě docela zajímalo. Už jen kvůli tomu, že pár lidí psalo a vždy se dozvěděli, že je to dle zákona naprosto v pořádku.
 13. warman

  HD MEDIA BOX

  Dts maji opravdu nektere kanaly - napriklad hbo a ano, pcm 5.1 je sebevrazda, to by opravdu nezvladalo a proto se u 5.1 pouziva dts, ktere je datove mnohem mene narocne (pcm 2.0 je narocnejsi jak dts 5.1).
 14. warman

  HD MEDIA BOX

  Máš špatné info. Jmenuje se to HDMI-CEC. Ne každá tv to podporuje a co vím, tak to stejně nepodporuje hd media box :-) ale nemám to ověřené. Co se týče káblu - je to spotřebák, u méně kvalitních káblu se mohou ošoupat nebo zkorodovat konektory, případně se někde zlomit (když bude výrobce chtít ušetřit a místo lana tam dá drát). V práci kupuji nejlevnější 5 metrové hdmi káble 4world za 60kč bez dph a problémy s níma nejsou, ale jak říkám - je to spotřebák. Tento rok jsem snad vyhazoval 2 kusy a z toho 1 byl 10metrový, který stál přes 500kč - ten měl s některýma ntb problém, takže nepoužitelný. Ohledně PCM - doporučuji pozjišťovat, co to vlastně PCM a dolby digital je :-) PCM je kvalitou výstupu kvalitnější (protože dolby digital je ztrátový formát). Pro přenos mezi zařízeními nic kvalitnějšího neexistuje.
 15. warman

  Zákon č. 127/2005 Sb.

  A situace, když si necháš nejvyšší tarif (cca 1300kč) UPC: vypovíš 9. měsíc-doplatek 1800kč. 6. měsíc - doplatíš 1200. Třetí Měsíc doplatek 600kč. Úvazek 12 měísců: vypovíš smlouvu 9. měsíc doplatek 780kč. 6. měsíc- doplatíš 1560Kč. Třetí měsíc doplatek 2360kč. Při platbě nad cca 600kč měsíčně je výhodnější Věrnost než úvazek. Při platbě pod 600kč je pak vhodnější úvazek. Tím jen chci shrnout to, že oboje má své výhody a nevýhody.
×