Jump to content

warman

Uživatel
 • Content Count

  684
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

warman last won the day on December 26 2017

warman had the most liked content!

About warman

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 50
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  modem technicolor
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Neblokuje upc porty, kdyz mas zavirovany pc a snaží se všemožne komunikovat uvnitr jejich site?
 2. Ty firmy maji sice stejného majitele, ale tim to konci - jinak by ani cetin nemohl fungovat s vice firmama a to je taky jeden z důvodů, proč se O2 rozdelilo (dřív se běžně u O2 dělal dumping některých služeb , protoze nebyl ve výsledku vidět) . Cetin dava stejné ceny všem velkoobchodnim partnerům. A opravdu záleží na infrastruktuře těch firem.
 3. Týkalo se to i business klientů, kteří nejedou na koaxu 🙂 výpadky vždy ve stejnou dobu kromě 21:15. Co bylo zvláštní, tak asi přepli peeringy mezi jinými uzlami, protože byla odezva víc jak o 50% menší(například cca 6-7ms místo 13ms) a to do 10 dopoledne. Vypadli prakticky všechny uzly, které nejeli přímým peeringem, ale třeba na Slovensko nám to jelo v pohodě - tam jsem zaznamenal výpadek v 15 hodin a od té doby to bylo v pořádku..
 4. primar mam netbox a zaloha upc. Mikrotik jsem si nakonfiguroval tak, ze se automaticky prepne na zalohu, vypadek mam tedy max par sekundovy, takze si toho ani nevsimnu.
 5. Já jsem zavolal na telefonní linku, že chci dát výpověď a přepojili mě. Zvedla to ženská, s kterou jsem se domluvil a za den nebo 2 mi zavolala s nabídkou. Teď po cca 3 letech se mi tady objevil netbox a tak jsem znovu zavolal na infolinku, opět přepojení a domluvil se z fleku - což mě překvapilo, defakto okamžitě řekla, že mi to, co platím může ještě slevnit o kilo nebo o kolik, já jen že mám ten netbox a jsem s tím spokojen a že si ponechám 50/3, když mi dají dobrou cenu. Primárně mám ten netbox. Když to člověk používá k práci, tak se hodí záložní linka 🙂 poslal jsem jen výpověď na televizi
 6. Pristupujes na to nas přes cloud a to je špatně., rychlost bude vzdy zavisla na tvem uploadu (at uz ty data stahujes nebo posíláš, tak se vzdy ty data poslou do netu a pak zpet) To je pouzitelne, kdyz se na tu nas pirpojis mimo domaci sit. Nastav si v te nas pevnou ip adresu a pak se na ni pripojuj pres \\ip_adresa.
 7. Tak ono to je hlavně pro ty menší děti. 12+ to propaří a prochatuje na internetu...
 8. No, je pravda, že to netbox má v nových zástavbách https://rychlost.cz/vysledek/#20200768337-b24e Ano, mají u mě pokažený shapper na uploadu :-)
 9. Trošku bulvární nadpis Ono to je trošku jinak, což člověk dočte z toho článku.
 10. Nejde ani tak o počet sítí, jako spíš o aktivitu na jednotlivých sítí. Člověk může mít v okolo bydliště 5 sítí a může na tom být hůř, než ten, co má v okolí 50 sítí. Co můžeš vyzkoušet, tak měnit frekvenci (nepřekrývající jsou 1, 5, 9, 13) a využívat jen 20Mhz pásmo. Co máš za router?
 11. smtp má pár ochran 1)ochrana reverzními záznamy - když máš např. smtp.pokus.cz a ip 1.2.3.4, tak když pingneš 1.2.3.4, tak ti to vrátí, že se jedná o smtp.pokus.cz. Když nemáš reverzní záznam (což nebudeš mít u upc, když si uděláš domá vlastní smtp), tak ti spousta mailů nedojde ani do spamů a navíc IP bude na blacklistu - což jsou VŠECHNY dinamicky přidělované. Reverzní záznam ti musí dát vlastník IP adresy a to ti UPC na 100% nedá, to bys musel mít pevnou. 2)SPF záznam - máš doménu pokus.cz a chceš odesílat z smtp.abc.cz, tak si přidáš do své domény SPF záznam o tom, že se smí ode
 12. Tož pánové. Zrychlovat se bude od 15.2. do 30.4. ve vlnách a o všem vám dojde dopis. Je to "jen" citace z linky UPC :-)
 13. A to je spatne, ze s tebou mluvi cech? Kdyz volam na support hp (vcetne hpe), tak mi to obvykle zvedne slovak. Ani nevim, jestli jsem tam nekdy mluvil s cechem
 14. Sorry ale lepsi neprekladat v google translatoru nedava tam vetsina dulezitych veci smysl.
 15. Kdyby UPC chtělo, tak to dokážou nastavit. V práci vytížím třeba 3 speedtestama internet a stejně mám ping stejný a nikdo z kolegů nic nepozná :-) žádný FIFO, jak má upc.
×
×
 • Create New...