Přejít na obsah

warman

Uživatel
 • Počet příspěvků

  682
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  2

warman naposledy vyhrál 26. prosince 2017

warman má nejvíce líbivý obsah

O uživateli warman

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 50
 • Vodafone telefon
  -
 • Vodafone televize
  -
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  modem technicolor
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Brno

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Týkalo se to i business klientů, kteří nejedou na koaxu 🙂 výpadky vždy ve stejnou dobu kromě 21:15. Co bylo zvláštní, tak asi přepli peeringy mezi jinými uzlami, protože byla odezva víc jak o 50% menší(například cca 6-7ms místo 13ms) a to do 10 dopoledne. Vypadli prakticky všechny uzly, které nejeli přímým peeringem, ale třeba na Slovensko nám to jelo v pohodě - tam jsem zaznamenal výpadek v 15 hodin a od té doby to bylo v pořádku..
 2. warman

  Nejede internet

  primar mam netbox a zaloha upc. Mikrotik jsem si nakonfiguroval tak, ze se automaticky prepne na zalohu, vypadek mam tedy max par sekundovy, takze si toho ani nevsimnu.
 3. warman

  Výpověď

  Já jsem zavolal na telefonní linku, že chci dát výpověď a přepojili mě. Zvedla to ženská, s kterou jsem se domluvil a za den nebo 2 mi zavolala s nabídkou. Teď po cca 3 letech se mi tady objevil netbox a tak jsem znovu zavolal na infolinku, opět přepojení a domluvil se z fleku - což mě překvapilo, defakto okamžitě řekla, že mi to, co platím může ještě slevnit o kilo nebo o kolik, já jen že mám ten netbox a jsem s tím spokojen a že si ponechám 50/3, když mi dají dobrou cenu. Primárně mám ten netbox. Když to člověk používá k práci, tak se hodí záložní linka 🙂 poslal jsem jen výpověď na televizi a vrátil settopbox s telefonem.
 4. Pristupujes na to nas přes cloud a to je špatně., rychlost bude vzdy zavisla na tvem uploadu (at uz ty data stahujes nebo posíláš, tak se vzdy ty data poslou do netu a pak zpet) To je pouzitelne, kdyz se na tu nas pirpojis mimo domaci sit. Nastav si v te nas pevnou ip adresu a pak se na ni pripojuj pres \\ip_adresa.
 5. Tak ono to je hlavně pro ty menší děti. 12+ to propaří a prochatuje na internetu...
 6. warman

  Konkurence nespí

  No, je pravda, že to netbox má v nových zástavbách https://rychlost.cz/vysledek/#20200768337-b24e Ano, mají u mě pokažený shapper na uploadu :-)
 7. Trošku bulvární nadpis Ono to je trošku jinak, což člověk dočte z toho článku.
 8. Nejde ani tak o počet sítí, jako spíš o aktivitu na jednotlivých sítí. Člověk může mít v okolo bydliště 5 sítí a může na tom být hůř, než ten, co má v okolí 50 sítí. Co můžeš vyzkoušet, tak měnit frekvenci (nepřekrývající jsou 1, 5, 9, 13) a využívat jen 20Mhz pásmo. Co máš za router?
 9. smtp má pár ochran 1)ochrana reverzními záznamy - když máš např. smtp.pokus.cz a ip 1.2.3.4, tak když pingneš 1.2.3.4, tak ti to vrátí, že se jedná o smtp.pokus.cz. Když nemáš reverzní záznam (což nebudeš mít u upc, když si uděláš domá vlastní smtp), tak ti spousta mailů nedojde ani do spamů a navíc IP bude na blacklistu - což jsou VŠECHNY dinamicky přidělované. Reverzní záznam ti musí dát vlastník IP adresy a to ti UPC na 100% nedá, to bys musel mít pevnou. 2)SPF záznam - máš doménu pokus.cz a chceš odesílat z smtp.abc.cz, tak si přidáš do své domény SPF záznam o tom, že se smí odesílat z smtp.abc.cz. V opačném případě obvykle nedojde ani do spamů. 3) Každopádně, když odesíláš mail, tak na druhé straně je jen ip toho smtp. Když máš problém s odesíláním mailů, tak je problém u nich a ne u upc. No těch ochran je víc (greylisting - smtp odmítne mail, protože nezná druhou stranu a řekne ať pošle za nějakou dobu znovu a to spamové mailery nedělají), smtp greetings po 30s (příjemce odpoví za 30sekund, což opět spamové mailery "nevydrží" a odpojí se, kdyby měli čekat 30s, tak se těch spamů moc neodešle). A samozřejmě blacklisty - ať už veřejné, nebo placené s tím, že u nich mám nastavené hodnocení (podle věrohodnosti blacklistu od 3 do 10) a po překročení 8,5 bodů jde do spamu :-)
 10. Tož pánové. Zrychlovat se bude od 15.2. do 30.4. ve vlnách a o všem vám dojde dopis. Je to "jen" citace z linky UPC :-)
 11. A to je spatne, ze s tebou mluvi cech? Kdyz volam na support hp (vcetne hpe), tak mi to obvykle zvedne slovak. Ani nevim, jestli jsem tam nekdy mluvil s cechem
 12. Sorry ale lepsi neprekladat v google translatoru nedava tam vetsina dulezitych veci smysl.
 13. Kdyby UPC chtělo, tak to dokážou nastavit. V práci vytížím třeba 3 speedtestama internet a stejně mám ping stejný a nikdo z kolegů nic nepozná :-) žádný FIFO, jak má upc.
 14. dimargo: Od toho je zákaznícká linka :-) tam to zjistí.
 15. warman

  Jaký modem použít s UPC?

  Compal ma vypadky skrz intel chipset, proto jen na rychlost 400+. Jinak cokoli jine, co podporuje rychlost (na upc reknou).
×
×
 • Vytvořit...