Jump to content

tomus

Moderátor
 • Content Count

  9,435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Posts posted by tomus

 1. Před 15 lety to skutečně očůrat šlo, sám jsem si to vyzkoušel, ale pak se zlepšilo zabezpečení a myslím že dneska už není šance.

  Rychlost je škrcena až na modemu, takže pokud bys tam nastavil vyšší, třeba nekonečno, tak budeš mít rychlost jakou dovolí technologická možnost modemu a sítě, čili třeba u modemu Compal, by se rychlost mohla přiblížit teoreticky až někam k jednomu gigabitu.

 2. před 12 hodinami, Evzen napsal:

  Myslim, zes na to kapnul - jak jinak udelat zatezovy test site?
  Je to zadara, takze remcat nemaji lidi na co... a VF ma krasnou prilezitost proverit (aspon nejaky) bottlenecky.

  Tím že zvedneš klientům rychlost ještě neznamená že zvýšíš zátěž sítě, myslím že většina klientů svoje návyky nezmění a budou stahovat stále stejné množství dat.

 3. před 2 hodinami, Honza333 napsal:

  20 Mb/s   399kč    500 Mb/s   929kč    1 Gb/s  999kč  a u všech 3 měsíce zdarma         no to je opravdu výběr😁

  Tohle taky nechápu proč to má Vodafone na svých webových stránkách takhle udělané, když tam zadáte adresu tak to na vás vyplyvne rychlostí 300 500 a 1000, přitom reálně si můžete objednat na sítí UPC rychlosti 50 150 300 500 a 1000 Mbps, ale když chcete ty nižší rychlostí musíte jít na starý web upc.cz, který se vás ale na začátku snaží přesměrovat na web vodafone.cz. Chudák nový klient který tohle neví. Kocourkov.

  Těch 20 Mbps co tam uvádí je tuším pro DSL připojení.

 4. Tak mě měnily modem Ubee za Compal letos na jaře a proběhlo to prakticky z ruky do ruky mezi dveřmi, za 5 minut bylo hotovo a modem jsem si zapojil sám, ovšem u těch gigových modemů zřejmě jak píše Marek ještě technik kontroluje stav signálu který je určen pro gigabitový internet, což je vlastně dobře, aspoň tak na člověka nečeká nějaké nemilé překvapení.

  O tom že by se modemy měnily někde na pobočce jsem nikdy neslyšel.

 5. V obchodě se taková zásuvka bude asi blbě zhánět, ale našel jsem použitou třeba tady:

  https://aukro.cz/zasuvka-data-fm-tv-od-upc-6973448957

  Nicméně radši bych doporučoval toho technika UPC, teď už je tuším montují modernější zásuvky který mají větší frekvenční rozsah, který se využije pro internet v budoucnu, ale záleží na vás jestli si na to troufáte, tahle zásuvka na Aukru se na vstupu připojuje přes šroubovací f konektor.

 6. Co se týká lineárního vysílání tak tam to s reklamou není až takový problém, jak jsi sám uvedl Adolfe, ale u zpětného zhlédnutí nikam jinam přepnout nemůžu a když nekouřím a nechce se mi na záchod tak tu reklamu budu muset vydržet, což je třeba u mě problém.

  Jinak já jeden čas stahoval některé seriály co běželi na českých stanicích raději z torrentů, kde ty reklamy už byly vystříhány,

  nicméně poté co byl nejznámější český torrentový vyhledávač hacknutý a již skoro tři měsíce nefunguje už to taková hitparáda není i když existují alternativy.

×
×
 • Create New...