Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  9,894
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  81

Posts posted by tomus

 1. před 19 hodinami, zka napsal:

  A je tedy už známý nějaký deadline na použíti HorizonGO v Androidech/PC  -  ať vím, do kdy budu mít ještě klid 🙂

  Dle informací z Facebooku Vodafone:

   Přesun všech zákaznických účtů máme naplánovaný až do léta 2022.

  Takže tipuju, že pravděpodobně definitivní konec Horizon služeb proběhne na konci července 2022, tedy tři roky poté co koupil Vodafone UPC ČR.

 2. Našel jsem na internetu fotografií toho zesilovače, má externí napájecí zdroj, takže bych tipoval že s vysokou pravděpodobností bude vadný právě ten, takže zdroj proměřit a případně koupit něco s podobnými parametry.

  Jinak ten zesilovač opravdu není úplně standardní, jednotlivé výstupy mají rozdílné zesílení a poměrně malé.

  185578261.jpg

 3. Pokud je ta zásuvka jenom průběžná a není do ní nic zapojené, tak bych jí nechal jak je.

  Ono pokud to předtím bez problémů fungovalo , tak je lepší se v tom zbytečně nevrtat a pouze vyměnit zesilovač, buďto to nech na technikovi Vodafone, nebo pokud jsi zručný, tak si nějaký podobný kup a udělej si to sám.

  Že už se nějaký konkrétní typ zesilovače  nevyrábí, si myslím že je úplně jedno, důležité je aby měl podobné parametry, zesílení a možnost případné regulace.

 4. No když to tak čtu jak to máš zapojené, tak bych tu zásuvku zrušil úplně, na místo ní dal pouze spojku, protože v tomto případě tam nemá prakticky žádný význam a pouze ti zbytečně utlumí signál o nějakých 7 dB, zásuvky v jednotlivých pokojích to samé, zase jen další zbytečné útlum, pokud je v nich něco zapojené, bez těchto zbytečnosti to možná pojede i bez zesilovače, jediné co ti tam zůstaneš jsou pasivní rozbočovač pokud možno filtr zpětného směru na výstup pro televizory.

  A  pokud se ti to nechce překopávat tak tam prostě švihni zase nějaký zesilovač, ale jak už tady bylo zmíněno ten rozsah do 65 MHz pro zpětný směr časem asi už nebude stačit, pokud se toto pásmo rozšíří pro rychlejší upload.

 5. V prvé řadě jít do modemu a zkontrolovat kvalitu, chybovost a úrovně signálu v záložce downstream a upstream.

  To s tím starým firmwarem a má být třeba i náhoda že to zrovna jelo a pokud ne tak požádat o jeho nahrání.

  A určitě to primárně testovat přes ethernet aby se vyloučila chyba ve wi-fi 

   

×
×
 • Create New...