Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  9,894
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  81

Everything posted by tomus

 1. Dle informací z Facebooku Vodafone: Přesun všech zákaznických účtů máme naplánovaný až do léta 2022. Takže tipuju, že pravděpodobně definitivní konec Horizon služeb proběhne na konci července 2022, tedy tři roky poté co koupil Vodafone UPC ČR.
 2. Někde jsem tady četl že po nové aktivaci služeb u Vodafone to chvíli trvá než se dá přihlásit do můj Vodafone, takže možná stačí trocha strpení,
 3. Kouknout do moje UPC, zda tam není nějaká informace o plánovaném výpadku, nebo údržbě sítě a jinak kontaktovat technickou podporu, může se klidně jednat o nějakou technickou závadu, třeba rušení signálu.
 4. Tak je potřeba rozlišovat zda je obraz nekvalitní kvůli nějaké komprimaci a nebo špatnému signálu, V případě uživatele @Oval to bude zcela jistě špatný signál a měl by si překontrolovat kabely a konektory, nebo případně vyměnit za kvalitnější.
 5. Tak aspoň vidíte že používat DNS od googlu nemusí být vždy ideální volba jak to tady někteří neustále propagují a je dobré mít aspoň jako sekundární DNS přímo od operátora.
 6. Včera proběhla aktualizace fóra, tak se tam možná bloudila nějaká chybička.
 7. Dej automatické ladění kabel, tam vyber rychlé ladění a zadej kmitočet 658 MHz, 64 QAM, SR 6900 KS/s Pak by se ti měly všechny stanice během okamžiku naladit.
 8. Zkoušel jsem ten uvedený pořád přehrát na mobilu přes aplikaci Horizon Go a normálně to funguje.
 9. @vita_k Co máš za televizor ? Třeba se jedná o nějakou nekompatibilitu.
 10. Našel jsem na internetu fotografií toho zesilovače, má externí napájecí zdroj, takže bych tipoval že s vysokou pravděpodobností bude vadný právě ten, takže zdroj proměřit a případně koupit něco s podobnými parametry. Jinak ten zesilovač opravdu není úplně standardní, jednotlivé výstupy mají rozdílné zesílení a poměrně malé.
 11. Tak stanice ABC a TV8 za to že můžou vysílat v síti Vodafone nepochybně něco operátorovi platí, proto jsou v nabídce, na rozdíl od RTVS 3 kde může být situace opačná.
 12. U té RTVS 3 bude zřejmě nějaký problém s vysílacími právy, nebo si nějak nemůžou dohodnout, nemyslím si že by to byl ze strany Vodafone nějaký záměr tuto stanici nevysílat.
 13. Pokud je ta zásuvka jenom průběžná a není do ní nic zapojené, tak bych jí nechal jak je. Ono pokud to předtím bez problémů fungovalo , tak je lepší se v tom zbytečně nevrtat a pouze vyměnit zesilovač, buďto to nech na technikovi Vodafone, nebo pokud jsi zručný, tak si nějaký podobný kup a udělej si to sám. Že už se nějaký konkrétní typ zesilovače nevyrábí, si myslím že je úplně jedno, důležité je aby měl podobné parametry, zesílení a možnost případné regulace.
 14. No když to tak čtu jak to máš zapojené, tak bych tu zásuvku zrušil úplně, na místo ní dal pouze spojku, protože v tomto případě tam nemá prakticky žádný význam a pouze ti zbytečně utlumí signál o nějakých 7 dB, zásuvky v jednotlivých pokojích to samé, zase jen další zbytečné útlum, pokud je v nich něco zapojené, bez těchto zbytečnosti to možná pojede i bez zesilovače, jediné co ti tam zůstaneš jsou pasivní rozbočovač pokud možno filtr zpětného směru na výstup pro televizory. A pokud se ti to nechce překopávat tak tam prostě švihni zase nějaký zesilovač, ale jak už tady bylo zmíněno ten rozsah do 65 MHz pro zpětný směr časem asi už nebude stačit, pokud se toto pásmo rozšíří pro rychlejší upload.
 15. Zkus napsat nějaký konkrétní pořad, který ti takhle nejde spustit a je ještě dostupný.
 16. Horizon TV service in the Czech Republic is slowly coming to an end and replaced by the Vodafone TV service from Vodafone, which has its own new set-top boxes.
 17. Tak modem už měnit nemusíš, stačí použít třeba ten wi-fi AP a uvidíš jestli se to zlepší nebo ne, ona i řada dnešních routerů umí i režim AP, třeba můj tp-link archer C6, který takto momentálně používám.
 18. A zapojený máš ten internet jak ? , na 8 kabelů ti přece jeden router nemuze stačit.
 19. Informace pravdivé jsou, ale týkají se klientů kteří už byli migrování, nebo si založili novou smlouvu v systémech Vodafone TV.
 20. V prvé řadě jít do modemu a zkontrolovat kvalitu, chybovost a úrovně signálu v záložce downstream a upstream. To s tím starým firmwarem a má být třeba i náhoda že to zrovna jelo a pokud ne tak požádat o jeho nahrání. A určitě to primárně testovat přes ethernet aby se vyloučila chyba ve wi-fi
 21. Jestli to jde i nějakým jiným způsobem i na ipv6 netuším, snad odpoví někdo zkušenější v tomhle směru.
 22. No koukám na tvoji IP adresu ze které si jsem psal příspěvek a je to ipv6 adresa, u které modem Compal Port forwarding nepodporuje, to je možné pouze u ipv4 adresy o kterou si na technické podpoře můžeš požádat.
 23. O tom bych ne spekuloval, nikdo tady přesně neví jak to ve skutečnosti je.
 24. Myslím že nemá smysl tam psát, on to v tuto chvíli stejně reálně asi nikdo přesně neví kdy bude bridge mód dostupný.
×
×
 • Create New...