Jump to content

tomus

Moderátor
 • Content Count

  9,435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Everything posted by tomus

 1. Docela by mě zajímalo kdyby se na modemu Compal nastavila neomezená rychlost pro download a upload, jakou rychlost by ten modem dokázal na síti UPC reálně udělat při 24/6 kanálech, 900/90Mbit ?
 2. Za ten turbo boost se u karnevalu nic neplatilo, ani o tom vlastně prakticky nikdo nevěděl, jeden čas to testovali ale jestli se to nasadilo pak do ostrého provozu nevím.
 3. Ten turbo boost se kdysi testoval i na bývalé sítí Karneval (nyní UPC)
 4. Před 15 lety to skutečně očůrat šlo, sám jsem si to vyzkoušel, ale pak se zlepšilo zabezpečení a myslím že dneska už není šance. Rychlost je škrcena až na modemu, takže pokud bys tam nastavil vyšší, třeba nekonečno, tak budeš mít rychlost jakou dovolí technologická možnost modemu a sítě, čili třeba u modemu Compal, by se rychlost mohla přiblížit teoreticky až někam k jednomu gigabitu.
 5. Ano, pro další změnu rychlosti je opět potřeba restart modemu.
 6. Tím že zvedneš klientům rychlost ještě neznamená že zvýšíš zátěž sítě, myslím že většina klientů svoje návyky nezmění a budou stahovat stále stejné množství dat.
 7. Marek měl zřejmě na mysli powerline adaptér, který ti vytvoří internetovou síť přes běžný elektrický rozvod 230 V.
 8. Rychlost internetu se nastavuje přímo na modemu UPC, takže pokud tam máš nastaveno 300, jak není možné aby to jelo o tolik rychleji.
 9. Ale i po odeslání té SMS se potom modem musí restartovat aby si načetl nový konfigurační soubor s vyšší rychlostí a to buďto na dálku, nebo to může resetovat užívatel.
 10. A jakou má kapacitu ten cloud ? A je tato kapacita zvlášť pro každý setobox, nebo jeden uživatelský účet ( když mám třeba více setoboxu doma)?
 11. Tak si zkus zjistit to telefonní číslo z kterého to chodí a poslat tam sms ANO, třeba to bude fungovat 😁
 12. To není až tak úplně pravda, byly akce kdy bylo nutné zatelefonovat na UPC a rychlost si nechat zvýšit, já si třeba nevzpomínám že bych měl někdy automaticky dočasně vyšší rychlost než jaká je má současná.
 13. Tak píše že ten rozvod takhle zbastlil předchozí majitel bytu, každopádně rozvody až po zásuvku patří UPC, takže správně by se v tom vrtat neměl, technik mu možná nějakou sumu naúčtuje ale určitě to nebude o moc víc než by zaplatil za tu zásuvku kterou koupí.
 14. @ProkopMlejnek Vodafone box umožňuje nahrávání do cloudu, tedy do úložiště na internetu, USB port má, ale jestli z něj lze nahrávat na externí disk nevím, zatím tady o tom nikdo nemluvil, možná protože ten box zatím ještě nikdo nepoužívá na sítí s dvb-c.
 15. Tohle taky nechápu proč to má Vodafone na svých webových stránkách takhle udělané, když tam zadáte adresu tak to na vás vyplyvne rychlostí 300 500 a 1000, přitom reálně si můžete objednat na sítí UPC rychlosti 50 150 300 500 a 1000 Mbps, ale když chcete ty nižší rychlostí musíte jít na starý web upc.cz, který se vás ale na začátku snaží přesměrovat na web vodafone.cz. Chudák nový klient který tohle neví. Kocourkov. Těch 20 Mbps co tam uvádí je tuším pro DSL připojení.
 16. Taky myslím že než dát 300Kč za zásuvku (která by sice podle parametrů fungovat na čas měla), už je lepší si objednat návštěvu technika.
 17. Tak mě měnily modem Ubee za Compal letos na jaře a proběhlo to prakticky z ruky do ruky mezi dveřmi, za 5 minut bylo hotovo a modem jsem si zapojil sám, ovšem u těch gigových modemů zřejmě jak píše Marek ještě technik kontroluje stav signálu který je určen pro gigabitový internet, což je vlastně dobře, aspoň tak na člověka nečeká nějaké nemilé překvapení. O tom že by se modemy měnily někde na pobočce jsem nikdy neslyšel.
 18. Ano, lze si přímo od UPC nechat vybudovat další zásuvku, stojí to tuším 500Kč.
 19. No bez rozbočovače to asi nepůjde, ale s běžným pasivním rozbočovačem by to na dva televizory neměl být žádný problém, pokud je na zásuvce dostatečně kvalitní signál, k poklesu kvality by dojít nemělo, samozřejmě za předpokladu že použiješ kvalitní kabely, s dobrým stíněním.
 20. V obchodě se taková zásuvka bude asi blbě zhánět, ale našel jsem použitou třeba tady: https://aukro.cz/zasuvka-data-fm-tv-od-upc-6973448957 Nicméně radši bych doporučoval toho technika UPC, teď už je tuším montují modernější zásuvky který mají větší frekvenční rozsah, který se využije pro internet v budoucnu, ale záleží na vás jestli si na to troufáte, tahle zásuvka na Aukru se na vstupu připojuje přes šroubovací f konektor.
 21. Jo optický výstup to nemá ani analogový A/V, s tím budou mít někteří klienti ještě větší problém, je zajímavé že třeba ve Španělsku mají velmi podobný setobox který tyto výstupy má, u nás se na tom zřejmě šetřilo a někdo to úplně nedomyslel.
 22. Já ještě dodám, že ten návod který popisuje Marenek, s omezením datového toku funguje i v prohlížeči Edge, nicméně když jsem to aplikoval tak jsem nepozoroval žádnou změnu, obraz měl stále stejnou kvalitu, na plynulost obrazu a zvuku to nemělo žádný vliv.
 23. Co se týká lineárního vysílání tak tam to s reklamou není až takový problém, jak jsi sám uvedl Adolfe, ale u zpětného zhlédnutí nikam jinam přepnout nemůžu a když nekouřím a nechce se mi na záchod tak tu reklamu budu muset vydržet, což je třeba u mě problém. Jinak já jeden čas stahoval některé seriály co běželi na českých stanicích raději z torrentů, kde ty reklamy už byly vystříhány, nicméně poté co byl nejznámější český torrentový vyhledávač hacknutý a již skoro tři měsíce nefunguje už to taková hitparáda není i když existují alternativy.
 24. Můžeš napsat parametry toho nového notebooku, nebo co je to za model?
 25. No vida co dokáže jeden nespokojený klient, který se umí ozvat. 😀
×
×
 • Create New...