Jump to content

tomus

Moderátor
 • Content Count

  8,750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Everything posted by tomus

 1. @Josef Kučera Tvůj modem má na upstreamu naladěný pouze jeden kanál, obvykle jich bývá více, ja mám třeba 4, takže tam bude zřejmě problém, ostatní kanály jsou pravděpodobně rušené a proto je modem nedokázal naladit a rychlost uploadu je potom nízká. Snad se to technikům UPC podaří brzy vyřešit.
 2. Tak už i T-mobile představil svoji novou nabídku neomezených mobilních datových tarifů, jsem zvědavý zda na to budou ostatní operátoři nějak reagovat. https://mobilenet.cz/clanky/t-mobile-predstavil-nove-tarify-kompletne-neomezeny-tarif-vyjde-na-1-575-kc-38694
 3. Vodafone zrychlil svůj neomezený mobilní datový tarif, počítám že po prázdninách, nebo během podzimu už bude tento tarif součástí nové nabídky UPC tarifů. https://mobilenet.cz/clanky/vodafone-zvysuje-rychlost-neomezeneho-internetu-na-dvojnasobek-38684
 4. Hoď sem ještě tu tabulku s Upstream. Vypadá to, že na Downstreamu aktuálně žádný problém není.
 5. Ne, myslel jsem tohle každý kabelový modem umí měřit úroveň a kvalitu signálu internetové linky, tyto údaje jsou v pravidelných intervalech odesílány do UPC a operátor si pak může na dálku Zkontrolovat zda u vás není nějaký problém, tyto údaje si zároveň můžete zobrazit i vy a pokud znáte jaké tam mají být hodnoty, můžete orientačně zjistit zda tam není problém.
 6. A co ukazuje modem v sekci Downstream a Upstream?
 7. To asi máte pravdu, ale musíte si o tu kompenzaci sám požádat.
 8. Restartuje modem chvilkovým odpojením od el. napájení, když to nepomůže zkuste zavolat na klientskou linku UPC a oni se na to na dálku mrknou.
 9. Zkus se připojit kabelem a vyzkoušet jestli to funguje.
 10. Technici sebou běžně nosí měřáky, pomocí kterých si změří frekvence které potřebují, takže pouze internet určitě neměřil. A pokud mluvil o hodnotě 37 tak to bylo nejspíš SNR, což je hodnota nižší, ale pořád v normě. Jinak malý HD Mediabox tohle umí změřit taky, Pokud při jeho startu kdy na displeji začne běhat had podržíš modré tlačítko na dálkovém ovladači tak se dostaneš do diagnostického menu, kde uvidíš hodnoty signálu pro frekvenci z které se stahuje update firmwaru pro set top box, bohužel tahle frekvence nejde měnit, takže moc se toho nedozvíš, ale jako základ to stačí.
 11. Nastavení set top boxu jsou nějaké základní možnosti nastavení zvuku například možnost vypnout Dolby Digital Zkus si s tím pohrát a třeba to pomůže.
 12. https://www.speedtest.net/my-result/a/5201302900
 13. Dle informací z Facebooku UPC, bude k datu 30.8. 2019 ukončena aplikace YouTube na HD DVR Mediaboxech. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2343523965766947&id=219062601546438&anchor_composer=false
 14. Dle informací z Facebooku UPC se stanice Premier Sport zatím přidávat do nabídky nebude. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2337397603046250&id=219062601546438&anchor_composer=false
 15. Zkontroloval bych internetové připojení mezi televizorem a routerem, pokud to třeba máte propojené přes wifi může být problém klidně tam.
 16. Možná by to chtělo použít větší parabolu.
 17. Nejprve zkus odpovědět na naše otázky, které jsme ti položili a nezakládej zbytečně další téma se stejnou otázkou. (sloučil jsem ho s tvým původním dotazem)
 18. To je trochu divné, Pokud by byl problém se signálem, musely by blbnout všechny kanály v multiplexu. Pokud se problém projevuje jak na Mediaboxu taky na televizoru s modulem, tak bude problém už na zásuvce, takže výměna set top boxu na to nemůže mít žádný vliv. Zkus se poptat sousedů, zda s tím třeba taky nemají problém.
 19. Nevzpomínám si,že by na Slovensku fungovalo nějaké oddělené UPC fórum, pokud jste šli na doménu upczone.sk, tak vás to přesměrovalo sem, ale teď už koukám je to vypnuté. Zkuste napsat třeba na Facebook UPC SK ,zda by nebyl zájem něco spustit a přinejhorším si můžete založit vlastní fórum.
 20. Čověče nechceš tohoto po technicích UPC trochu moc? Tohle si uživatel nastavuje sám. A chtěl bych vidět, jak se na modemu v režimu bridge klonuje MAC adresa.
 21. Teď jsem to vyzkoušel a funguje to. Dávám palec nahoru, tohle je funkce,která mě docela chyběla. 👍
 22. A tento problém se děje pouze u online her, nebo i u těch co nevyžadují internetové připojení? Zkoušel jsi se připojit k internetu přes někoho jiného,třeba u kamaráda? Nebo aspoň přes LTE aspoň, když to teď dává t-mobile o prázdninách za pusu.
 23. tomus

  P CA moduly

  Cena CA modulů se v průběhu času měnila, Začaly se prodávat již v září roku 2008, tehdy stály 1300kč, později se prodávaly za 1000Kč a začali se pronajímat za 50 Kč měsíčně, pak cena vzrostla na 1200 Kč a pronájem na 70 Kč měsíčně aby se cena srovnala s pronájmem za HD Mediabox, No a nakonec v květnu 2015 došlo k ukončení prodeje CA modulů, aby nekonkurovali Horizon boxům . Takže když si dnes koupíte použitý modul, tak jeho stáří bude něco mezi čtyřmi až 11 roky, když na něho zaplatíte 2500kč tak návratnost této investované částky budou tři roky, v té době už modul bude mít odpracováno něco mezi 7 až 14 roky A to už je doba kdy může být na konci své životnosti případně i po smrti. Takže z mého pohledu kupovat modul za tuto cenu je nerentabilní to už je lepší platit měsíční pronájem 70 Kč a mít na modul nekonečnou záruku. Podle mého názoru se vyplatí kupovat modul tak maximálně do 1000 až 1500 Kč a to jsem nezmínil ještě další rizika, jako že se vám podaří Třeba koupit modul který nebyl prodaný ale pouze pronájmu, nebo že na zákaznické lince UPC jsou paka a modul vám díky nim nebude fungovat...
 24. Zdá se mi to, nebo je ten šum vidět pouze v levé části obrazovky?
×
×
 • Create New...