Přejít na obsah

tomus

Moderátor
 • Počet příspěvků

  8,482
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  6

Vše od uživatele tomus

 1. tomus

  TV Start TC7200.U a LG smart tv

  Normálně kup redukci z Fka na IEC konektor, Pokud ji seženeš taky ji mám doma je to mnohem lepší varianta než tam bastlit nějaký nový konektor
 2. tomus

  Prepojenia 2 tv a Horizon HD Mediabox a kvalita obrazu

  Připojení internetu k HD Mediaboxu na kvalitu obrazu nemá vliv živé vysílání běží po koaxialu a zpětné zhlédnutí a videotéka běží po internetu, obraz na HD Mediaboxu budete mít stejný jako na vašem současném set-top boxu
 3. tomus

  Prepojenia 2 tv a Horizon HD Mediabox a kvalita obrazu

  1.HD Mediabox nevyžaduje pro svůj provoz nutně internetové připojení Takže bude fungovat i bez internetu jako běžný set top box akorát pochopitelně nepůjdou funkce zpětné zhlédnutí a videotéka 2. Co se týká kvality obrazu tak to bude stejné jako u vašeho stávajícího set-top boxu HD kanály v živém vysílání běží ve full HD a ve zpětném zhlédnutí jsou kanály zaznamenány pouze v HD rozlišení, Narozdíl od Horizon TV, kde vše běží maximálně HD proto ta horší kvalita 3. Co se týká propojení set top boxu a televizorů koaxiálními kabely Tak to bude fungovat stejně jako u vašeho stávajícího set-top boxu Kaon, Mediabox propouští signál i ve vypnutém stavu. jinak Já osobně bych vám doporučoval půjčit si HD Mediabox na zkoušku všechno si doma v klidu vyzkoušet a poté se rozhodnout zda si necháte váš stávající set-top box Kaon, nebo přejdete na HD Mediabox, protože Mediaboxy mají úplně jiné ovládací prostředí než staré setoboxy a ne každému to může vyhovovat.
 4. tomus

  TV Start TC7200.U a LG smart tv

  Nevím jestli to televizor umožňuje ale zkus to ladit jako anténa, a ne jako kabel ale i v režimu kabel by to mělo nějaké kanály najít.
 5. tomus

  Nefunguje zpětné zhlédnutí

  Teď jsem zkusil živé vysílání i zpětné zhlédnutí a zdá se že to v pohodě funguje, zkoušeno na mobilu ve webovém prohlížeči Chrome
 6. tomus

  Slabý signál z účastnické zásuvky

  Ano je to ono, ty hodnoty jsou naprosto v pořádku, takže slabým signálem na zásuvce to s největší pravděpodobností nebude i když digitální televize samozřejmě vysílá a na trošku vyšších kmitočtech ale dá se očekávat že to tam bude podobné. teď bych se zaměřil na ten propojovací kabel mezi zásuvkou UPC a televizí, vemte co nejkratší kabel a připojte ho na zkoušku mezi zásuvkou UPC a televizor respektive set-top box, pokud problém bude nadále přetrvávat bude nejspíš vada na straně UPC a pak si můžete objednat technika UPC, pokud krátký kabel problém vyřeší musíte propojovací kabel vyměnit za nějaký kvalitní dobře stíněný, ideálně koupit v nějakém specializovaném obchodě na míru. Případně pokud si netroufáte s tím něco dělat můžete si objednat technika UPC rovnou a on vám kabel nejspíš vymění sám ale nevím jestli to bude zadarmo.
 7. tomus

  Horizon Go

  Ano na set-top boxu máš prakticky to samé jak zpětné zhlédnutí tak videotéku a navíc HD kanály běží v full HD 1080 rozlišení narozdíl od Horizon Go/ TV kde to běží pouze v HD 720. A A navíc Horizon Go TV nejsou úplně všechny kanály jako na setoboxu.
 8. tomus

  Nový set top box

  Pokud vím tak nedá, jediné řešení je asi dát před displej tmavou fólii.
 9. tomus

  Nový set top box

  Mě se set-top box na chvíli zapne vždycky ve dvě hodiny v noci kdy zkontroluje aktualizace a zase se po chvíli vypne, Jinak se sám přes den nezapíná, Mám ho nastavený na pomalý Eco start. s nahráváním ti neporadím to nepoužívám, Většinou si vystačím se zpětným zhlédnutím.
 10. tomus

  Horizon Go

  Řekl bych že důvod proč se aplikace Horizon Go pro televizory testuje zrovna na Slovensku je celkem zjevný, je to nejspíš proto že slovenské UPC má nejmenší počet odběratelů kabelové televize, když se něco v testování pokazí nebude to zdaleka tak velký průser jako v Česku nebo nedejbože třeba v Polsku.
 11. tomus

  nejedou HD kanály

  Všechny HD kanály kromě těch tří zmíněných jsou zakódované pro jejich sledování potřebujete buďto setobox nebo CA modul od UPC s přístupovou kartou.
 12. tomus

  Naladění programů v LG smart TV se set top boxem

  Mám to stejně v TV mám naladěnou základní nabídku v DVBT (ladění anténa) a na zbytek koukám na set-top boxu.
 13. tomus

  Slabý signál z účastnické zásuvky

  Pokud máte internet od UPC Dá se úroveň signálu na zásuvce UPC orientačně zjistit v nastavení tohoto modemu, viz. obrázek, zajímají nás hodnoty SNR a výkon.
 14. tomus

  Horizon Go

  Hlavně už by Evropská komise měla konečně rozhodnout zda k prodeji UPC Vodafonu může dojít, nebo ne, protože v tuto chvíli stále nikdo neví jak to vlastně bude.
 15. tomus

  Jak (ne)fungují titulky?

  Bohužel Jedná se o známý problém u tohoto set-top boxu, jeho řešení se zdá být v nedohlednu.
 16. tomus

  Dotazy k UPC Zone a úpravy příspěvků

  Na konci března se u UPC Zone fóra měnil webhosting, je možné že to s tím nějak souvisí, ale nikdo jiný si na tento nedostatek zatím nestěžoval.
 17. tomus

  Nefunguje zpětné zhlédnutí

  Tak už ani O2 se problémy se zpětným zhlédnutím nevyhnuly https://www.lupa.cz/aktuality/o2-tv-pracuje-na-odstraneni-vypadku-a-postizenym-divakum-nabidne-kompenzace/
 18. tomus

  Nový set top box

  Pokud není v dosahu LAN kabel tak to lze vyřešit pomocí Powerline adaptéru https://www.upc.cz/televize/doplnky/powerline-sitovy-adapter/
 19. tomus

  Nový set top box

  Myslím že 500 GB disk by to utáhnout mělo, set top box si potom Připojte k internetu ať můžete využívat službu zpětného zhlédnutí a videotéku.
 20. tomus

  Připojení služeb UPC

  Muj znamy pred lety stejny problem resil tak, ze si objednal sluzby UPC, prijel technik a kdyz videl ze byt je teprve v rekonstrukci,nechal tam znamemu jen kus namereneho koaxu, podle toho kde bude zasuvka UPC a odjel s tim, ze az bude rekonstrukce hotova, ze prijede znovu, kabel zapoji a teprve pak se podepise smouva, coz bylo az za nekolik mesicu a tak se i stalo.
 21. tomus

  Nový set top box

  Z toho co jste napsal není úplně jasné, který typ setoboxu sem vám pokazil, Conax je označení pro kódovací systém, který UPC používá pro placené kanály, pokud máte setobox od UPC označení typu set top boxu pak bývá většinou na štítku na spodní straně přístroje pokud ho máte zapůjčený v pronájmu tak vám ho UPC zdarma vymění pokud ho máte koupený musíte si pořídit jiný například malý HD Mediabox nebolí Kaon 700/900 od UPC. Vaši stávající přístupovou kartu od UPC (Pokud tedy nemyslíte CA modul) nelze použít v jiném přístroji protože je vždy spárovaná s konkrétním přístrojem a UPC vám jí s jiným Set top boxem nespáruje.
 22. tomus

  Kaon 700 samospúšťanie

  Mě se spouští pravidelně každou noc ve dvě hodiny ráno, setobox zkontroluje aktualizace softwaru a nových kanálů a poté se po několika minutách sám vypne. někdy se ovšem stane že set-top box se nevypne a zůstane v jakémsi zaseknutém stavu, na displeji svítí číslo kanálu, ale na televizoru není žádný obraz a kanály nejdou přepínat, Jediné co lze provést je setobox natvrdo vypnout dálkovým ovladačem, tak že se delší dobu podrží tlačítko pro vypnutí. Že by se mi set top box sám zapl v jinou dobu se mě ještě nestalo.
 23. tomus

  UPC problém s připojením - Rockstar Games

  Zkus udělat traceroute na server RockstarGames.
 24. tomus

  Ztrátovost paketů večer v Litoměřicích

  Bylo by dobré to testovat na počítači který je připojen k internetu LAN kabelem a ne přes wifi.
 25. tomus

  Ztrátovost paketů večer v Litoměřicích

  Pravděpodobně nějaké rušení, můžeš zkontrolovat kabel který vede od zásuvky UPC k modemu zda jsou konektory dobře dotažené atd. Pokud na tom technici UPC pracuji tak můžou závadu hledat pouze v době kdy k tomuto problému dochází proto to může trvat delší dobu než se na příčinu přijde.
×