Jump to content

tomus

Moderator
 • Content Count

  9,573
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Everything posted by tomus

 1. Ale pořád se dá koupit modul ale pouze použitý když máš štěstí až jsi rychlý trpělivý tak na nějaký za rozumnou cenu určitě narazíš, třeba tento tady a dokonce tam máš i vyfocenou zadní stranu, takže si ho hned na UPC můžeš ověřit, jestli byl odprodaný, má na sobě červený puntík takže pravděpodobně asi ano: https://pc.bazos.cz/inzerat/130587197/ci-conax-dv3-smit.php
 2. Jaký tarif konkrétně potřebujete snížit?
 3. Mazat to nebudu, mám na to stejný názor jako Tube a je možné že se třeba klidně ještě ozve, někomu to trvá dýl..
 4. Xbox bych nejprve zkusil připojit přímo k modemu a podle výsledků měření to pak řešil dál, nebo místo Xboxu připojil na zkoušku něco jiného a změřil to. Ještě dotaz, zajímalo by mě jestli ještě existuje možnost vybrat si typ instalace, bývala buďto samoinstalace (což by vypadalo na tvůj případ, protože modem už jsi musels zapojit sám), nebo instalace technikem, to pak všechno zapojí technik sám, ale je to zpoplatněno tuším částkou 400kč, Takže když si internet objednával měl jsi na výběr z těchto dvou možností ?
 5. Autor tohoto tématu elemír zde byl naposled přítomen přihlášený pod svým uživatelským jménem, včera v 05:25, takže všechny naše příspěvky docela pravděpodobně zatím ani nečet. Proto doporučuji zatím dále neodpovídat a počkat jestli se ozve sám, protože je dost možné že už to má dávno vyřešené a my se tady namáháme zbytečně, nicméně z skoro každé debaty i té zbytečné se člověk dozví něco nového, takže zas tak zbytečný to není. 😏
 6. Ten ruční refresh právě navíc zřejmě posílá tu informaci o párování karty, která při běžném každoměsíční předplatném normálně nechodí, takže je velmi pravděpodobné že karta s modulem aktuálně není spárováná, už to tady naznačoval i technik, který tomu tady rozumí zdaleka nejvíc.
 7. Ještě pro zajímavost, aby se na kartu načetlo předplatné tak ani nemusí být v tom zařízení s kterým nespárovaná, jestli je to tak u párovacího signálu to nevím. takže Bláha klidně může tu kartu strčit do toho druhého modulu a poslat si znovu refresh třeba to nějakým zázrakem začne fungovat, pokud by třeba byla chyba v CA modulu.
 8. Karta si o nic neříká, tam funguje pouze jednosměrná komunikace, začátkem každého měsíce se na kartu odesílá aktuální předplatné, to pak koluje v systému ještě pravděpodobně celý měsíc, takže když setobox pustíš poprvé třeba až v polovině měsíce tak se předplatné načte také, nicméně jak už tady zaznělo tak pokud se karta nepoužívá několik měsíců tak pak už to předplatné z nějakého důvodu přestane chodit respektive fungovat a musí se odeslat ručně.
 9. Při zaslání refreshe, se na přístupovou kartu zasílá předplatné na aktuální měsíc a informace s jakým zařízením má být ta karta spárovaná, předplatné na leden na kartě je a vypadá že je správné, takže se zřejmě nějak dokurvilo párování. Z toho co tady psal Jardoslav usuzuji že pomůže pokud se karta spáruje s jiným zařízením a pak je možné ji případně zpět spárovat s původním zařízením, správné párování se obnoví a vše opět funguje. Takže nejrozumnější řešením asi bude prohodit karty v těch dvou CA modulech a v systémech UPC prohodit párování, pak by to teoreticky mělo začít zase fung
 10. @Slamb Otázka je jestli ten profil má vyplněn pravdivě, poslední dobou si tam spousta lidí píše nesmysly, kolikrát ani neví co tam mají vyplnit, budeme to muset trochu doladit, už nad tím nějakou dobu přemýšlím. @elemir O jaký notebook se přesně jedná A jakou síť máš na tomu modemu zapnutou 5 nebo 2,4 GHz, na jiném zařízení třeba na mobilu wi-fi funguje? Jinak odsud tě nikdo kontaktovat nebude, toto je diskuzní fórum uživatelů UPC/Vodafone. Pokud potřebuješ oficiální podporu, tak kontakty najdeš zde: https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/kontakty-a-dokumenty/kontakt/
 11. Nevím, na chybu modemu mě to úplně nepřijde, když to takhle začne blbnout můžeš zkusit restartovat modem, nebo pokud máš nějakého známého co má internet od UPC, tak si od něj na zkoušku můžeš půjčit modem a vyzkoušet to s ním, nebo si přinejhorším změnit tarif na nižší a nechat si vyměnit modem za Compal.
 12. K tarifu 300 Mb dostaneš modem Compal, modem Arris se dává zatím pouze k tarifu 1 Gb, až ti ho zapojí pravděpodobně dostaneš ipv6 adresu, takže pokud budeš chtít provozovat vlastní router jako doposud, tak si požádáš o změnu na ipv4 adresu, pak modem přepneš do režimu bridge (modem), připojíš ke svému stávajícímu routeru a dál budeš fungovat jako doposud a nebo změnu IP adresy a přepnutí do bridge vynecháš a jakou hlavní router budeš mít Compal, nicméně jak jsi zde četl tam jsou možnosti nastavení pro pokročilé uživatele omezené, takže si to budeš muset sám vyzkoušet co ti bude víc
 13. Řešitelné to určitě je ale musí se zjistit kde se ty pakety ztrácí, podle toho co píšeš to bude spíš někde na straně herního serveru, někde po cestě blízko k němu a nemusí to být ani chyba Vodafonu, ale také třeba muže, takže já bych si zkusil nainstalovat aplikaci Pingplotter, zadat tam adresu nějakého serveru a nechat to chvíli běžet a možná se ukáže kde se ty pakety po cestě ztrácí. https://www.pingplotter.com/
 14. Ano zřejmě je to tak, teď na to koukám, v tom menu je uvedeno Sériové číslo CAM a pak je tam ještě ID čipu a to je to číslo které mám uvedeno na modulu velkým písmem, Takže ať se tam @V. Blaha koukne a porovná to.
 15. Technicky má Adolf pravdu nejsou to kostičky ale čtverečky, ale prakticky se už léta používají oba názvy, jsou už zažité a všichni vědí o co jde, takže asi nemá smysl se zde donekonečna dohadovat co je správně.
 16. Tak zajdi do lékárny kup tam pro technika třívrstvou chirurgickou roušku a kýbl lihové dezinfekce na ruce a snad to bude stačit.
 17. Já mám na svém modulu dvě čísla, jedno je 11 místné pod názvem CAM ID a druhé delší s pomlčkamij e pod názvem PN. Takže to co uvádíš je asi správné, čili je možné že mají v systému zadané jiné číslo než má tvůj CA modul, i když už jsem tady uváděl že prý případ když se ty čísla lišily a stejně do fungovalo, takže jim tam radši ještě znovu napiš, nebo možná i zavolali přeci jenom o víkendu tam nebude takový provoz. ale pořád je tady i ta varianta o kterém mluvil technik že ty dvě zařízení nejsou aktuálně spárované.
 18. Ještě znovu otázka na kterou jsi neodpověděl, sedí to číslo nefungujícího CA modulu v moje UPC s číslem které je napsáno velkým písmem na tom modulu? Jinak zkus také udělat to co psal technik. A ještě dodám že ty tvoje čísloa předplatného jsou stejné jako moje které mám na kartě CA modulu a set-top boxu
 19. Jo koukni se do moje UPC zda ty čísla modulu a karty souhlasí s těmi co máš doma, ale pamatuji tady případ kdy moje UPC ukazovalo jiné číslo modulu a přesto to fungovalo, takže možná pozor na to. Každopádně u mě ty čísla sedí teď jsem to schválně kontroloval. A ještě mám pár dalších nápadů co s tím v záloze, takže uvidíme.
 20. To je pravda ale jenom napůl, na síti UPC kde je vysíláno dvb-c se používá propojení koaxiálním kabelem a na ostatních sítích jako třeba DSL, to běží přes IPTV a tam propojení k ničemu není potřeba, Ale zatím nemám osobní zkušenost ani informace od někoho kdo setobox provozuje na síti UPC, zda třeba nefungují obě řešení současně, každopádně i kdyby to fungovalo tak rozhodně doporučuji propojení koaxiálním kabelem, protože obraz bude kvalitnější a příjem bez výpadku, což se o IP TV respektive OTT, úplně říct nedá.
 21. Ok a jakou chybu to hlásí na těch kanálech které nefungují a které by měly normálně fungovat, třeba Nova HD ?
 22. Ok, to obnovení programové nabídky v moje UPC si poprvé zadal až v lednu?
 23. Tak teoreticky další kabel tahat nemusíš, můžeš na ten stávající kabel dát rozbočovač a z něj jít do set-top boxu a modemu, ale je tam větší útlum a větší riziko rušení od zpětného kanálu pokud tam nedáš filtr a technik takové řešení asi nebude chcet schválit, nicméně já když měl doma na testování cihličku, tak jsem měl před ní také rozbočovač a z něj šla odbočka ještě do televizoru, abych mohl na televizoru přijímat vysílání v dvb-t HbbTV a všechno fungovalo bez problémů.
 24. Ano protože cihlička má integrovaný modem takže stačí pouze jeden přívodní kabel, ve kterém jdou data i TV vysílání, ale Vodafone box integrovaný modem nemá a funguje prakticky stejně jako malý HD mediabox.
 25. Pochopil jsi to správně, akorát je ještě potřeba propojit setobox koaxiálem se zásuvkou UPC, protože televizní vysílání běží přes klasické dvb-c a ne přes IP TV.
×
×
 • Create New...