Přejít na obsah

Messa

Uživatel
 • Počet příspěvků

  3
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Messa

 • Hodnost
  Nováček
 1. Doporučuji diskutujícím, aby se zajímali o fungování technologie, protože jak je vidět, všichni si stěžují pouze na rychlost. Ovšem rychost je ovlivněna více faktory. Jistě, to je to co vy pozorujete a docházíte k neúplné logické indukci. Dokud věc technicky neprověříte, jsou takové závěry bezpředmětné. Interní informace jsou většinou velice vágní a nepravdivé. Cisco produkty asi těžko budou 24 hodin denně blokovat jeden specifický druh odpovědi na jeden specifický druh požadavku přes nezašifrované spojení. Požadavek na server dorazí, server indikuje že požadavek obdržel, ale k vám se už zpět odpověď nedostane, protože bylo její doručení zablokováno ISP. Pokud je spojení šifrováno, odpověď dorazí bez problémů. Nejde o jeden server, ale o řadu privátních serverů, u kterých je přesně ten stejný problém.
 2. Mohu potvrdit, že UPC filtruje provoz. Provedl jsem rozsáhlé testování a ověřování a není pochyb o tom, že UPC provádí inteligentní packet filtering. Pro ty, kdo nerozumí a nejsou s to pochopit technické aspekty tohoto, pak vězte, že není žádný problém v blokování specifického síťového provozu. Především, když není šifrován. Inteligentní filtrování se projevuje tak, že si vy myslíte, že se jedná o výpadek nebo chybu na vaší straně nebo na straně serveru, ale chyba je u toho, kdo vám dodává konektivitu. Např. u torrent trackers není problém v tom se dostat na website, stáhnout torrent soubor, ten spustit v torrent clientu, který odešle info na torrent tracker. Tím to ale končí. Torrent client už neobdrží odpověď, ale torrent tracker viditelně informace obdržel, protože indikuje, že je torrent na client straně aktivní. Řešení je prosté. Pokud torrent tracker podporuje šifrované spojení (https) v rámci announce a scrape, při použití https odpověď z torrent trackeru dorazí až do torrent clienta a client začne navazovat individuální spojení. Ověřováno komplexním sledováním a analýzou provozu jak na aplikační, tak síťové úrovni. Vzhledem k tomu, že omezení lze pozorovat především na torrent trackers, které neobsahují pouze volně šiřitelná díla a vzhledem k tomu, že nejsou např. v DNS blokovány celé domény inkriminovaných serverů, čili se lze dostat např. přes web browser na daný server, pak lze předpokládat, že se jedná o blokování a filtrování ve spolupráci s tzv. ochrannými autorskými svazy.
 3. Messa

  Aorta

  Pokud se chcete dáte pídit za množstvím pokusů o příchozí spojení, zkuste odchytit několik příchozích paketů směřujících na onen port 15000. Z těch je eventuelně možno vyčíst jaká je povaha oněch spojení a jaké informace jsou zasílány. Napište případně, zda se jedná o TCP nebo UDP. A dále pak, zda ta spojení na port 15000 přichází z jedné či více IP adres a eventuelně ze kterých a z jakého zdrojového portu či portů. Nejedna PC hra využívá porty 15000 a výše pro MultiPlayer, přičemž není vůbec vyloučeno, že by hra byla i při nemožnosti navázat spojení hratelná. Některé hry, potažmo herní servery využívají spojení na několika portech např. k rozložení zátěže, přičemž jeden port může fungovat jako synchronizační a v případě, že informace nejsou průchozí, server stále opakuje volání a eventuelně se zpožděním po množství opakování volání, dané informace posílá přes průchozí spojení.
×