Jump to content

Kleff

Uživatel
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

 1. Přes lokální IP se tam z jiného kompu doma dostanete? Pokud ano bude problém někde v nastavení modemu. Co ohlásí stránka http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ když otestujete port 21? Další možností na testování je zkusit změnit port na nějaký jiný než 21.
 2. Jaký typ vpn používáš? Tu vestavěnou ve windows nebo nějaký externí program? Trochu by to mohl být problém s DNS, dříve se mi stávalo, že po připojení k PTPP vpn v XP se nenastavil jako výchozí dns z vpn, takže nefungoval překlad vnitřních firemních názvů serverů na správné lokální IP. Zkus otevřít příkazový řádek (cmd) a tam zadat příkaz ping a název nějakého firemního serveru. Pak poznáš jestli funguje správně DNS.
 3. Takže pokud to chápu dobře, tak Kombi Komfort bude od května oproti FP60 dražší o 100 kč (FP60 599+49 kč a balíček je 649+49+49 kč). To už není tak výhodné si tu kabelovku pořídit, chtěl jsem si vzít ten balíček abych si nemusel kupovat settopbox na dvb-t
 4. Zajímavé, to by mohl být problém s překladem adres. Mají hned po zapnutí počítače IP adresu? (zjistíte zadáním příkazu ipconfig do příkazového řádku) Pokud ano, zkuste v době nefunkčnosti webu v příkazovém řádku a zadat příkaz: ping 77.75.72.3 a pak to odentrovat (je to ping na seznam.cz) Ve výpisu by měly být odpovědi například: Odpověď od 77.75.72.3: bajty=32 čas=8ms TTL=249 Pokud tam bude, že vypršel limit odpovědi, tak tak to není DNS a problém bude v modemu. Problém s DNS se také odhalí pokud se Skype přihlásí, ale weby nejdou.
 5. Ano CA modul patří do CI-slotu. Klasický anténní konektor je na každé televizi, u té v odkazu je to položka 2x RF vstup. Je tedy možné připojit dva zdroje TV signálu.
 6. Aha, tak to bude možná zmiňovaná nekompatibilita modemů Cisco a routerů Asus, řešilo se to zde - viewtopic.php?f=1&t=3656&start=60 To restartování routeru pokud nedostane odpověď na ping by stálo za to vyzkoušet, ale jak to udělat na olegu neporadím. Každopádně chtít po klientech zapínat postupně zařízení je nesmysl, po výpadku elektřiny vše musí začít normálně fungovat.
 7. Tomu nerozumím, píšeš, že když restartuješ modem, tak ti nejde net dokud nerestartuješ router a teď odkazuješ na problém kdy modem nemá signál, tak radí zkontrolovat kabel a modem restartovat. Jak to tedy je, pokud modem i router vytáhneš na chvíli ze zásuvky, a po zapojení až oba naběhnou tak ti nejde net? Ale když potom restartuješ jen router, že už net jde?
 8. V první řadě vyhodit starý zesilovač, pak koupit pořádný stíněný koax (jaké kabely a kde koupit se řešilo zde viewtopic.php?f=1&t=3835 ) , šroubovací F konektory (takové které na koax půjdou přidělat bez speciálních kleští) a k tomu nové rozbočovače se šroubovacími konektory, a jako poslední věc k nákupu jsou klasické anténní konektory k TV (lépe kovové než plastové). Přidělání konektorů a výměna kabelů není složitá, takže to zvládne průměrně zdatný člověk. Pokud není signál od UPC slabý tak TV potom musí fungovat v pohodě bez problémů. V případě, že máte od UPC i internet tak je důležité
 9. A nepřipojuje se na vás třeba někdo cizí přes wifi?
 10. Tam by mohlo dělat problém to klonování MAC adresy PC na router, to není potřeba a ničeho tím nedosáhneš (kromě přidělení stejné veřejné IP na router jako měl samotný PC). PC i router by měli mít každopádně jinou MAC adresu (není jisté jestli ta naklonovaná MAC adresa je použitá pro všechny porty routeru nebo jen pro WAN). Pokud chceš z nějakého důvodu nechat na routeru tu naklonovanou MAC z PC, tak si změň MAC adresu v počítači (pokud to tvoje síťovka umožňuje). Další věc na vyzkoušení je update firmware routeru. Jinak mě napadá ještě zkusit odpojit PC od routeru, vypnout a zapnout modem a
 11. Víceméně je to tak jak píšeš, konektor na zásuvce pro TV může být klasický nebo šroubovací, záleží jakou bude mít technik zásuvku. Ten koaxiál to chce spíš koupit nějaký pořádný stíněný v metráži bez konektorů, ty ti pak udělá technik. Router jde nastavovat tako jako většina běžných SOHO routerů, někde ve fóru jsou i screenshoty co všechno jde nastavovat. 220V a UTP v jedný liště už jsem taky kolikrát zažil a obecně s tím není moc problém pokud to není dlouhá vzdálenost, ale pochopitelně to není dobře a nemělo by se to tak dělat a je to i proti normám, takže pokud je to rekonstrukce tak to
 12. Než vyměníš router tak se podívej přes inssider jaké kanály používají sousedi a v routeru nastav takový kanál který bude volný. Při tom měření je dobrý chodit různě po bytě, v různých částech může být rušení jiné.
 13. Pro zvýšení dosahu, kromě výměny antény za citlivější a nastavení výkonu v AP (ne všechny to podporují) je jediná univerzální možnost snížit rychlost. Pokud teď používáš rychlost 54 a signál není dostatečně silný, pomůže snížení rychlosti na 11. Dost vliv má taky umístění AP, ideálně by mělo být uprostřed pokryté oblasti. Signál snižuje i železo okolo AP, třeba nábytek nebo železobetonové zdi. Další věcí která má vliv je nastavený kanál, pokud stejný kanál využívá jiné zařízení tak se navzájem ruší. Použité kanály u ostatních zařízení se dají zjistit na notebooku programem inSSIDer - http:/
 14. Kabelovku nemám zaplacenou vůbec, používám jen DVB-T z kabelu protože má lepší signál než anténa na balkóně. Dnes jsem zkusil naladit DVB-C a většina kanálů jela nekódovaně Neprojížděl jsem to všechno jednotlivě, ale jen páru můxu bylo kódovaných. Pak jsem raději přeladil zase na DVB-T, abych náhodou při začátku kódování nedostal vynadáno, že nejde televize Jsem z Prahy 8.
 15. A co zabezpečení wifi? Některé notebooky fungují pouze na WPA a na WPA2 se nepřipojí. Možná dělá problém automatický výběr zabezpečení wifi, některé wifi krabičky tuhle funkci mají. Co máš vlastně za router?
×
×
 • Create New...