Jump to content

mirij

User
 • Posts

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

mirij last won the day on April 7 2018

mirij had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  TV Komplet
 • Vodafone devices
  CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mirij's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

31

Reputation

 1. Tak musím souhlasit s @Oval. Někde je prostě něco špatně. My se s Vámi samozřejmě nemůžeme přít kde ten problém je, ale existuje. Jak Oval hlásil, že mu nastal výpadek obrazu na cca 2 minuty tak mě se to stalo také, ne na tak dlouho, ale stalo se to. První případ na ČT1 SD (DVB-T) a druhý případ na ČT3 HD (DVB-T). Protože hodně nahrávám a stříhám pořady z České televize tak jsem si toho všimnul, jinak si toho nikdo normálně nemusí vůbec všimnout (je to nepravidelné). - První případ, ČT1 SD, pořad "Z metropole", 19.6.2021 - krátce po začátku pořadu (pokud Vás to zajímá tak odtud si jej můžete stáhnout https://www.uschovna.cz/zasilka/MQAR2R8KJ6AUP5CX-64N/). V tom výpadku obrazu je vidět jakoby se tam překrýval obraz již odvysílané části videa jak je vidět zde (je tam vidět číslice 1 kanálu ČT1) - Druhý případ, ČT3 HD, pořad "Domácí štěstí", 19.6.2021. A zase krátce po začátku pořadu (tentokrát cca po 30 sekundách). Tam je jednoduše vidět výpadek obrazu: Oba pořady jsou jinak ve zbytku neporušené a byly nahrány bez jakýchkoliv "discontinuit". Pořady nahrávám s 15 minutovým předstihem. Já Praha 4, on Praha 11.
 2. Já se spíše přikláním k názoru @Oval, že to bude těmi konvertory na DVB-T. Někde tady @technik píše, že ČT1 HD v DVB-T (jiný mux) je vytvářeno jinak než ty zbylé ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T.
 3. Dnes se to zdá být již v pořádku. @Vodafone někde něco opravil/měnil?
 4. Zhruba od soboty se skokově zhoršila kvalita kanálů ČT3 HD, ČT2 HD , ČT D HD v DVB-T. Zajímavé je, že ČT1 HD v DVB-T vypadá v pořádku. Zřejmě je to tím, že ČT1 HD je ve frekvenčním muxu 490MHz kdežto ty ostatní ČT HD kanály jsou v muxu 498MHz. Mám na mysli skutečně DVB-T, ne DVB-C. Prosím, můžete tu vysílací trasu nějak ověřit (Praha 4 - Michle)?
 5. Jaké je reálné zpoždění signálu ve vysílaném DVB-T, pro SD a HD kanály České televize, oproti pozemnímu vysílaní stejných kanálů v Praze? A mění se toto zpoždění během 24 hodin? A pokud to budete vědět tak prosím rovnou napište informaci i pro HD kanály České televize v DVB-C.
 6. Tak pak nechápu odkud to ten web idnes.cz bere.
 7. @Adolf.Shitler Tak např. v https://tvprogram.idnes.cz/ zobrazte si podrobné informace u pár filmů Novy, Primy. Zejména novější filmy tam budou mít "High definition".
 8. @technik Bylo by možné do EPG přidat informaci o tom, že je daný pořad nativně vysílaný v HD rozlišení? Dejme tomu do popisu nebo někde. Samozřejmě ideálně pouze do EPG HD kanálů, ale nevadilo by kdyby to bylo jak v SD tak v HD. Česká televize, ale i Nova a Prima ve svém programu informaci jestli je to nativně HDTV/High definition uvádí. Bylo by to fajn.
 9. Prima Zoom HD - AC3 5.1 CT art (SD) - mpeg audio CT art HD s AC3 2.0 soundem je také hlasitější.
 10. Přijde mi, že Prima Zoom HD má nějaký slabší zvuk. Např. oproti ČT artu.
 11. V DVB-C je pouze tak zvaně 6 až 7 denní. V okamžiku kdy přidají další den je na 7 dnů dopředu. Za 12 hodin je už pouze na 6,5 dne dopředu a těsně před přidáním dalšího dne je už pouze na 6 dnů dopředu. A tak stále dokola.
 12. EPG je, aspoň v tento okamžik, v DVB-T 7 až 8 denní. Díky! Ještě kdyby takové bylo i v DVB-C. (pro ostatní diskutující - nerozebírám teď kvalitu EPG)
 13. To je právě důvod proč bych radši zůstal u Vodafonu.
 14. Museli byste do své DB přidat další sloupec - "číslo" pořadu z EPG od ČT, abyste to dokázali spárovat (plus "nějaké" 😊 úpravy softwaru). Asi mi nic jiného nezbude. Pro mne by bylo nejideálnější kdybych tuto informaci, těsně po odvysílání pořadu, mohl získat nějak z internetu pomocí nějakého http dotazu. Díky za poučení, ale já to jednoduše nemusím dělat, protože mám perfektní nahrávky.
×
×
 • Create New...