Jump to content

mirij

User
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

mirij last won the day on April 7 2018

mirij had the most liked content!

Community Reputation

31 Vynikající

About mirij

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  TV Komplet
 • Vodafone devices
  CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaké je reálné zpoždění signálu ve vysílaném DVB-T, pro SD a HD kanály České televize, oproti pozemnímu vysílaní stejných kanálů v Praze? A mění se toto zpoždění během 24 hodin? A pokud to budete vědět tak prosím rovnou napište informaci i pro HD kanály České televize v DVB-C.
 2. Tak pak nechápu odkud to ten web idnes.cz bere.
 3. @Adolf.Shitler Tak např. v https://tvprogram.idnes.cz/ zobrazte si podrobné informace u pár filmů Novy, Primy. Zejména novější filmy tam budou mít "High definition".
 4. @technik Bylo by možné do EPG přidat informaci o tom, že je daný pořad nativně vysílaný v HD rozlišení? Dejme tomu do popisu nebo někde. Samozřejmě ideálně pouze do EPG HD kanálů, ale nevadilo by kdyby to bylo jak v SD tak v HD. Česká televize, ale i Nova a Prima ve svém programu informaci jestli je to nativně HDTV/High definition uvádí. Bylo by to fajn.
 5. Prima Zoom HD - AC3 5.1 CT art (SD) - mpeg audio CT art HD s AC3 2.0 soundem je také hlasitější.
 6. Přijde mi, že Prima Zoom HD má nějaký slabší zvuk. Např. oproti ČT artu.
 7. V DVB-C je pouze tak zvaně 6 až 7 denní. V okamžiku kdy přidají další den je na 7 dnů dopředu. Za 12 hodin je už pouze na 6,5 dne dopředu a těsně před přidáním dalšího dne je už pouze na 6 dnů dopředu. A tak stále dokola.
 8. EPG je, aspoň v tento okamžik, v DVB-T 7 až 8 denní. Díky! Ještě kdyby takové bylo i v DVB-C. (pro ostatní diskutující - nerozebírám teď kvalitu EPG)
 9. To je právě důvod proč bych radši zůstal u Vodafonu.
 10. Museli byste do své DB přidat další sloupec - "číslo" pořadu z EPG od ČT, abyste to dokázali spárovat (plus "nějaké" 😊 úpravy softwaru). Asi mi nic jiného nezbude. Pro mne by bylo nejideálnější kdybych tuto informaci, těsně po odvysílání pořadu, mohl získat nějak z internetu pomocí nějakého http dotazu. Díky za poučení, ale já to jednoduše nemusím dělat, protože mám perfektní nahrávky.
 11. A co jako s dropoutem uděláte když jej tam náhodou při editaci uvidíte? Můžete se jít tak akorát klouzat. Musíte mít již kvalitní nahrávku (a to já mám - téměř vždy stoprocentní, krom toho VideoRedo při ukládání výsledného videa případné drobné chyby opraví). Jestli myslíte to, že profesionálové v sw pro střih videa sledují očima celé video tak to určitě nedělají - to by se z toho asi zbláznili. Profesionálové si vybudují hardwarově zcela dokonalou nahrávací trasu a pak zcela vše zautomatizují, někteří dokonce ani neprovádějí ruční kontrolu začátku a konce pořadu v editačním sw.
 12. To jste ale potom Evzene nepracoval jako pravý profesionál. To co píšete já samozřejmě vím a dělám tak jako tak. Můj postup je ale jiný, když nahraji nějaký pořad pomocí DVBViewer Media Server tak nechávám v okamžiku dokončení nahrávání automaticky spustit program, který projde nahraný .ts soubor (ve kterém je uloženo spolu s videem a audiem i EPG), analizuje jej a na základě něj vytvoří projekt file .Vprj pro VideoRedo (taky jej používám). Když potom stříhám daný pořad tak jen otevřu již automaticky vytvořený soubor .Vprj, už jen zkontroluji začátek a konec pořadu (který byl předtím auto
 13. Bylo by super kdybyste v případě České televize dokázali nějakým způsobem udělat výjimku - stačilo by to EPG - present/following. Přesný začátek a konec pořadu je pro ty co je stříhají k nezaplacení 😊.
 14. Vysílané EPG má dvě části: - EPG nyní a příští (present/ follow) - EPG dlouhodobé (scheduled) Vytváříte i tu část EPG present/following v transport streamu sami nebo ji ponecháváte nezměněnu tak jak ji dostanete od poskytovatele obsahu? Zajímá mne to konkrétně u kanálů České televize (u ostatních asi nemá cenu se tím zabývat). Proč se na to ptám?: Když ještě Česká televize vysílala SD kanály tak vysílala přesný začátek a konec pořadu jako informaci PDC (v teletextu). To ale nyní zrušila (SD kanály už nevysílá a v HD kanálech informace PDC není, protože je tam společný te
×
×
 • Create New...