Přejít na obsah

Bender

Uživatel
 • Počet příspěvků

  181
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Vše od uživatele Bender

 1. Bender

  Komfortní vyúčtování

  Nebo rovnou fakturu od ČIK
 2. Bender

  Spotřeba modemu

  Je to dost, ale co s tím naděláš? Schválně si proměř kolik energie odebíráš na hlavním přívodu, to jsou teprv cifry Každej má dneska různý radiobudíky, TV ve standby, PC, atd. To se všechno pekně nasčítá a ejhle je to jako kdyby člověk svítil 60W žárovkou 24/7/365 - ČEZ si mne ruce Naštěstí nové spotřebiče už se v tomto ohledu dost zlepšují, pamatuji naše první barevná TV doslova "žrala" 30W ve standby režimu.
 3. No nevim, další navyšování je asi zbytečný. Obyčejný domácnosti bohatě stačí 10 Mb/s. Je sice hezký že budeme mít 100, 125, 150 nebo třeba i 300 Mb/s, ale co je to platný, když většina serverů na druhé straně linky takhle rychle data nepošle.
 4. Bender

  STB vyhazuje pojistky

  No tohle se měří dost problematicky, pokud si to měřil digitálním multimetrem, tak ten v těchto případech funguje spíše jako generátor náhodných čísel
 5. Bender

  STB vyhazuje pojistky

  Je to tak, dokud jsem neměl galv. oddělovač, dostal jsem někdy takovou šupu, že jsem koax div nevytrh leknutním ze zdi A taková rána zcela určitě dokáže vyřadit 30 mA proudový chránič.
 6. Bender

  Připojení k PS 3

  Hm, pěkný, jestli se dostali i k číslům kreditky, tak chudáci klienti teda. Ono vůbec zabezpečení kreditek je poněkud zvláštní, když stačí pouze k provedení transakce s penězi napsat čísla co jsou na ní viditelná - žádnej PIN, nic, to je blbej systém.
 7. Bender

  Spokojenost s 25Mbit

  VDSL je sice pěkná věc ale dosah max. 1,3 km od ústředny, takže pro menší města a vesnice, kde bývá výskyt ADSL přípojek častější, je to technologie nedosažitelná. Oproti tomu ve velkých městech je zase lepší internet od UPC díky poměru cena/výkon. Takže celkový přínos VDSL do českých luhů a hájů - no nevim nevim.
 8. Bender

  Spokojenost s 25Mbit

  zkušenosti s 25M z Plzně : ve večerní špičce dwload klesá tak na 18 Mbit/s jinak stabilně kolem 25, upload z 99% bez problému jede na 1,5 Mbitu/s. Pingy stabilní, takže tak celkové hodnocení pětadvacítky je 1-
 9. Bender

  Chvilkové zvýšení rychlosti až na 100 Mb/s

  Asi tak, z dob kdy jsem brouzdal po netu ještě přes vytáčenou linku přes modem s maximální hodnotou 56Kbps jsem občas také dosáhl i desetinásobku. Přesně jak píšeš, mohla za to komprimace dat nikoliv zvýšená rychlost služby.
 10. Bender

  Chvilkové zvýšení rychlosti až na 100 Mb/s

  No já bych proto vysvětlení taky měl Nejspolehlivější metoda měření je vzít do ruky stopky a stahnout velkej soubor z FTPka. Ostatní měřiče fungujou jak se vyspí
 11. Bender

  WiFi modem

  Uveden pouze příklad a řazeno abecedně. pravda, poslední kvalitní asus byl tak wl-500g deluxe, pak už to šlo do háje...
 12. Bender

  Registrace do "Moje UPC"

  ale neefektivně
 13. Bender

  Problém při zapojení více PC...

  Kabelový internet rozhodně rušit nebudete v žádném případě. Pokud budete mít vlastní wifi router propojíte ho se stávajícím kabelovým modemem. V případě, že půjdete do vlastního wifi routeru, asi by toho chtělo nějakého známého co trošku rozumí síťařině a nastaví vám to. Když objednáte u UPC, předpokládám, že Vám to nastaví oni.
 14. Bender

  Problém při zapojení více PC...

  Samozřejmě na Wifi můžete připojit více PC/NB. Pokud můžu radit, já kdybych chtěl Wifi, zakoupím si wifi router vlastní. Samozřejmě se můžete spokojit s wifi routerem od UPC, ale tam je měsíční pronájem asi 61 Kč měsíčně. Při dnešních cenách wifi routerů se vám investice do něj oproti měsíčním poplatkům vrátí do roka.
 15. Bender

  Problém při zapojení více PC...

  Zřejmě jste si koupil tzv. switch, vy ale potřebujete tzv. router. Router poznáte, že má jeden port označený zkratkou WAN, tam byste právě zapojil přívod z modemu (nezapomenout modem krátkým vytažením ze sítě restartovat) a pak má několik portů obvykle značených číslicemi 1,2,3,4 (tam byste zapojil počítače). Pokud jste si zakoupil switch, tak to Váš problém nevyřeší, leda byste měl tarif, kde získáte více IP adres od UPC. Router však vyjde určitě levněji než nehorázný měsíční poplatek za IP adresy navíc.
 16. Bender

  Registrace do "Moje UPC"

  No je to ostuda UPC, fakt je, že ostatní velký společnosti mají tyhle portály hodně promakaný (ČEZ, mob. operátoři, dokonce i O2 ) a klient si tam může nastavit spoustu věcí bez čekání a volání kamkoliv.
 17. Bender

  Registrace do "Moje UPC"

  Mě ten mail přišel prakticky obratem, ale stejně mě to přijde dost k ničemu, celkem nic tam nevyčteš. Podstatná informace, například uhrazené a neuhrazené platby tam nejsou takže přínos = 0.
 18. Číslo účtu jsem samozřejmě v minulosti u inkasa měnil dle instrukcí v mailech, ale o změně VS se tam tenkrát nic nepsalo.
 19. Tak to měli z UPC napsat něž cokoliv měnili, fungovalo to takhle mnoho let. VS u inkasa jsem si nevymyslel já, zřejmě ho dřív požadoval Karneval. A předchozí platba právě nedorazila, takže ne že se nic neděje, ale byl bych zřejmě odstřihnut, a jak tady čtu některé ty aféry tak bych mohl pomalu čekat exekutora kvůli chybě, kterou jsem já neudělal.
 20. Mám podobnej zážitek ale s inkasem. Změnili mě číslo smlouvy, čímž se samozřejmě změnil i variabilní symbol u inkasa a banka ho tak neprovedla. Několik dní poté mě přišel email o změně čísla smlouvy a variabilního symbolu. Docela brzo, kdyby to poslali včas a před inkasem mohly si obě strany ušetřit problémy. Takže mě přišla taky "UPOMÍNKA" kde je napsáno způsob úhrady "převodem z účtu". No a pak je dole věta, že pokud platím inkasem tak se o to nemam starat. Pak je tam ale další větička, jestli nezaplatím do splatnosti, budou mě přerušeny služby. Splatnost je 15.1. inkaso většinou proběhne ale až 18 nebo tak nějak. Takže docela bordel, člověk neví co má dělat, tak jsem radši provedl ten převod, mimochodem částka teměř dvojnásobná než obvykle. Jestli teď navíc ještě udělaj inkaso na další 2 litry tak asi někam pošlu velmi nepěkný email nebo telefonát ! Pěknej bordel, no však jsme v Čechách, takže standart že?
 21. Bender

  Pomale nacitani webu, stahovani OK

  Standartní odpověď na všechny nestandartní situace
 22. Bender

  Zhoršená odezva při spojení se zahraničím

  Možná ještě zkontroluj region ve Steamu nastavení, měl jsem tam předtím Německo, tak jsem tam dal Českou republiku. Nevím to jistě, ale podle regionů to asi taky vybírá herní servery.
 23. Bender

  Zhoršená odezva při spojení se zahraničím

  U L4D2 strašně záleží na serveru na kterým jseš. Málokdy se podaří najít oficiální vyhrazený server s pěkným pingem <50ms. Když dáš nejlepší dostupný vyhrazený, tak už najdeš s pěknýma pingama, ale taky to občas chce zkusit několik pokusů. Zrovna včera jsem měl hodně serverů kolem 120-170 ms což je o ničem, tak jsem holt hledal než jsem našel kolem 20ms-30ms. Tady nevidím problém u UPC, ale najít kvalitní server v tý záplavě serverů-šrotů bývá problém.
 24. Bender

  Pryč od UPC

  2 Anonym: A co si slibuješ od toho, že tu sprostě nadáváš na UPC a na zdejší diskutující? Pomůže to něčemu? Sotva, radši ten čas věnuj tý odhlášce
 25. Bender

  Pomoc už si nevím rady...

  Nejspíš bloknutý porty z důvodu havěti v PC. Wowka mi s UPC rozhodně maká bez problémů s latencí 50 ms.
×