Jump to content

Bender

Uživatel
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

 1. Je to dost, ale co s tím naděláš? Schválně si proměř kolik energie odebíráš na hlavním přívodu, to jsou teprv cifry Každej má dneska různý radiobudíky, TV ve standby, PC, atd. To se všechno pekně nasčítá a ejhle je to jako kdyby člověk svítil 60W žárovkou 24/7/365 - ČEZ si mne ruce Naštěstí nové spotřebiče už se v tomto ohledu dost zlepšují, pamatuji naše první barevná TV doslova "žrala" 30W ve standby režimu.
 2. No nevim, další navyšování je asi zbytečný. Obyčejný domácnosti bohatě stačí 10 Mb/s. Je sice hezký že budeme mít 100, 125, 150 nebo třeba i 300 Mb/s, ale co je to platný, když většina serverů na druhé straně linky takhle rychle data nepošle.
 3. No tohle se měří dost problematicky, pokud si to měřil digitálním multimetrem, tak ten v těchto případech funguje spíše jako generátor náhodných čísel
 4. Je to tak, dokud jsem neměl galv. oddělovač, dostal jsem někdy takovou šupu, že jsem koax div nevytrh leknutním ze zdi A taková rána zcela určitě dokáže vyřadit 30 mA proudový chránič.
 5. Hm, pěkný, jestli se dostali i k číslům kreditky, tak chudáci klienti teda. Ono vůbec zabezpečení kreditek je poněkud zvláštní, když stačí pouze k provedení transakce s penězi napsat čísla co jsou na ní viditelná - žádnej PIN, nic, to je blbej systém.
 6. VDSL je sice pěkná věc ale dosah max. 1,3 km od ústředny, takže pro menší města a vesnice, kde bývá výskyt ADSL přípojek častější, je to technologie nedosažitelná. Oproti tomu ve velkých městech je zase lepší internet od UPC díky poměru cena/výkon. Takže celkový přínos VDSL do českých luhů a hájů - no nevim nevim.
 7. zkušenosti s 25M z Plzně : ve večerní špičce dwload klesá tak na 18 Mbit/s jinak stabilně kolem 25, upload z 99% bez problému jede na 1,5 Mbitu/s. Pingy stabilní, takže tak celkové hodnocení pětadvacítky je 1-
 8. Asi tak, z dob kdy jsem brouzdal po netu ještě přes vytáčenou linku přes modem s maximální hodnotou 56Kbps jsem občas také dosáhl i desetinásobku. Přesně jak píšeš, mohla za to komprimace dat nikoliv zvýšená rychlost služby.
 9. No já bych proto vysvětlení taky měl Nejspolehlivější metoda měření je vzít do ruky stopky a stahnout velkej soubor z FTPka. Ostatní měřiče fungujou jak se vyspí
 10. Uveden pouze příklad a řazeno abecedně. pravda, poslední kvalitní asus byl tak wl-500g deluxe, pak už to šlo do háje...
 11. Kabelový internet rozhodně rušit nebudete v žádném případě. Pokud budete mít vlastní wifi router propojíte ho se stávajícím kabelovým modemem. V případě, že půjdete do vlastního wifi routeru, asi by toho chtělo nějakého známého co trošku rozumí síťařině a nastaví vám to. Když objednáte u UPC, předpokládám, že Vám to nastaví oni.
 12. Samozřejmě na Wifi můžete připojit více PC/NB. Pokud můžu radit, já kdybych chtěl Wifi, zakoupím si wifi router vlastní. Samozřejmě se můžete spokojit s wifi routerem od UPC, ale tam je měsíční pronájem asi 61 Kč měsíčně. Při dnešních cenách wifi routerů se vám investice do něj oproti měsíčním poplatkům vrátí do roka.
 13. Zřejmě jste si koupil tzv. switch, vy ale potřebujete tzv. router. Router poznáte, že má jeden port označený zkratkou WAN, tam byste právě zapojil přívod z modemu (nezapomenout modem krátkým vytažením ze sítě restartovat) a pak má několik portů obvykle značených číslicemi 1,2,3,4 (tam byste zapojil počítače). Pokud jste si zakoupil switch, tak to Váš problém nevyřeší, leda byste měl tarif, kde získáte více IP adres od UPC. Router však vyjde určitě levněji než nehorázný měsíční poplatek za IP adresy navíc.
×
×
 • Create New...