Přejít na obsah

vigano

Uživatel
 • Počet příspěvků

  7
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli vigano

 • Hodnost
  Nováček
 1. Já jsem taky laik, taky umím jen mačkat klávesy na PC, ale vzít šroubovák, otevřít kryt od HD PVR, vypojit konektor ze základní desky, připojit ho na SATA/USB redukci musí zvládnout i makak, když jsem to zvládl napoprvé já.
 2. Stačí se lépe podívat a zařízení zcela jistě naleznete: http://www.technisat.cz/index0132.html? ... ukty,cs,76
 3. Kopírování nahraných pořadů z HD PVR přes SATA/USB redukci je rychlé stejně jako následná konverze na mpg2 anebo ts soubor. Na mém PC se film v SD rozlišení (120 min, 3,3 GB) zkonvertoval na ts soubor za cca 2,5 min (2 min 37 s). Kdo si chce přehrát 30 filmů přes scart na DVD rekordér a následné stáhnout z DVD do PC anebo nahrát přes S video do PC, měl by si na to vzít spíš dovolenou. Anebo lze přijímat a nahrávat digitální kabelové vysílání rovnou v PC. Stačí si koupit: CableStar Combo HD CI anebo CableStar HD 2 (obojí na http://www.technisat.cz). K tomu je potřeba ještě dokoupit CA modul: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm
 4. Opravdu to funguje. Stačí odšroubovat horní kryt na vypnutém ze sítě HD PVR boxu, vypojit hard disk ze základní desky set top boxu, kabel píchnout do SATA/USB adaptéru (odkaz na ebay.com výše, z Číny je skoro zadarmo), pak adaptér připojit do USB vstupu počítače. Znovu zapojit HD PVR box do zásuvky, aby byl jeho hard disk napájen ze sítě. Na PC spustit Linux Reader pro Windows (freeware) a přes něj stáhnout nahrané pořady do PC. Mají příponu TRP, přehraje je např. KMPlayer nebo BS.Player a to i v HD. Střih je možné provést ve VideoReDo TVSuite V4 a soubor tímto programem převést na libovolný formát. Jen je třeba vybrat jen jednu audio stopu, buď s dabingem, nebo původní znění. Oboje bohužel nezůstane. Je to opravdu jednoduché, musí to zvládnout každý, kdo je jen trošku technicky schopný.
 5. Předpokládám, že máte na mysli zařízení tohoto typu: http://www.ebay.com/itm/180583063527?ss ... 1439.l2649
 6. vigano

  Cablestar HD 2 problém

  Taky mi zamrzal obraz i zvuk po různě dlouhé době, někdy po 5 sekundách, jindy třeba po 30 minutách. Problém mi nepomohli vyřešit ani od Technisatu. Různě jsem aktualizoval software, přeinstalovával..... Občas se to zlepšilo, ale po nějaké době se problém objevil znovu. Zprovoznil to nadálku technik z UPC zasláním nějakého kódu. Od té doby to šlo bez problému. Až asi cca 1 roce přestaly jít placené kanály, přestože na 2x set top boxy se svou vlastní kartou fungovaly, ale s CA modulem nefungovaly. UPC závadu opět odstranilo. Doporučují CA modul s příslušnou kartou vložit do set top boxu nebo TV a zjistit, jestli bude fungovat tam.
×