Jump to content

xtonda

Uživatel
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by xtonda

 1. Nejsem sice z okolí, ale já zas mám dlouhodobě problém s Muxem co je Nova 2 (506 Mhz), sousední Muxy jsou bez problému. Někdy to blbne, někdy je to v pořádku, nejsem schopen vysledovat nějakou souvislost, viz starší vlákno. https://www.upczone.cz/topic/5382-výpadky-dvb-t-muxu-506-mhz/
 2. Tady sem nakonec našel nějakou ofic. nápovědu http://napoveda.tiscali.cz/index.php a tam se skutečně žádný IMAP nezmiňuje a imap.tiscali.cz má na příslušných portech zavřeno. V dnešní době nepodporovat IMAP je fail, ale je to tak. Thunderbird samozřejmě umožňuje nastavit SMTP serverů více a k různým mail účtům přiřadit různé SMTP servery. Zde http://napoveda.tiscali.cz/index.php?title=SMTP je odkaz konkrétně na nastavení SMTP. Je potřeba nastavit podle této tabulky. Používat SMTP server poskytovatele internetu pokud mám mail někde jinde dneska není správně.
 3. Nejenže to není nutné, v dnešní době je to vyloženě špatně. Pokud mám mail u Tiscali, je potřeba používat SMTP server u Tiscali. Zkusil sem najít info jak nastavit mail u Tiscali, ale nenašel sem nic o tom, že by nějaký mail vůbec poskytovali, natož nějaké technické info. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek z doby kdy Tiscali poskytovalo dial-up internet a podle toho to bude vypadat, absence IMAP to celkem dokresluje. Asi bych zvažoval změnu poskytovatele.
 4. Stupidní přirovnání, v tomto případě provozovatel chrání hlavně sebe aby ho nikdo nemohl jebat, že hostuje malware, warez či jiný obsah porušující autorské či jiné právo.
 5. Marek má pravdu, v ZIPu může být jakýkoliv bordel. Ve firmě můžeš bezpečnost vynutit na stanicích nebo antivirem na server nebo prostě tím, že zlobivé uživatele prostě klepneš přes prsty. To je pro veřejné diskusní fórum nemožné nebo zbytečně drahé. Je to fórum ne úložiště souborů. Zakázat formáty příloh, které mohou obsahovat malware nebo warez je logické jednoduché a levné řešení a celá tahle bouře ve sklenici vody vznikla jen proto, že jeden neumětel neumí uložit Excelovský soubor jako PDF nebo to sem dát jako odkaz na sdílený Google sheet, když už vyzývá k dalším úpravám souboru.
 6. Tady sem dával seznam toho co naladím T2 tuner nemám, ale taky pochybuji, že by v kabelu dávali už teď T2, tam to nemá smysl, pokud kdy přejdou na T2, tak až v době kdy T bude komplet vypnuto a lidi tak jako tak budou mít T2 přijímače, dřív to nemá smysl.
 7. Tak máš něco blbě nastaveno, já se ve Firefoxu opakovaně přihlašovat nemusím.
 8. Internet Explorer není prohlížeč https://www.zive.cz/clanky/microsoft-internet-explorer-neni-prohlizec-prestante-ho-tak-pouzivat/sc-3-a-197149/default.aspx
 9. V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12 a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.
 10. Ten reklamní článek je vážně totálně ubohej, srovnávat 100 Gbit optiku se SOHO technologiemi jako WiFi a xDSL. I O2 má pro korporát jiné technologie. Na druhou stranu to Wifi s řádově lepšími parametry než 500/30 od UPC bych chtěl vidět.
 11. Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T. Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.
 12. Nějaký seznam je tady: https://www.upc.cz/televize/o-upc-televizi/prehled-programu/ Já mám zdarma k netu v DVB-T tohle:
 13. Mám Internet 300+ kde je v ceně i TV Start a jestli dobře chápu ceník a web UPC, u tarifů 300 a 500 by tato základní nabídka měla být přístupná i přes Horizon Go. Nicméně v prohlížeči na Horizon webu to v sekci TV píše, že nemám žádné programy, v Nastavení - Moje programy to pak píše Technická chyba. V Android aplikaci to pak v sekci TV rovnou píše, že chybí oprávnění a že potřebuji předplatné. Jak má tohle fungovat? Je potřeba to někde aktivovat?
 14. Jo Compal má celkem slušnou wifi, dá se u ní nastavit vše co je potřeba. Zrovna tak nastavení sítě je celkem rozsáhlé, dá se nastavit z jakého IP bloku bude DHCP přidělovat adresy, dá se část rozsahu nepřidělovat, dají se udělat statické příděly. Umí to DMZ, port forward, port triggering. Je tam zapínatelný firewall, filtrování filtrování podle MAC, filtrování podle IP adres. Mohlo by tam být DDNS. Mohl by se hodit nějaký QoS, omezení rychlosti klientů, ale to není běžná věc na levných routerech, protože to potřebuje výkon, kterého procesory v levných routerech nemají zrovna přebytek. A že se někomu nelíbí font nebo barva v administraci, to už je argument jak ze školky.
 15. TP-Link s Wifi 300+867 Mbit a 4x GLAN stojí minimálně tisícovku.
 16. Samozřejmě bylo myšleno cokoliv nastavit v tom Compalu, tam se po přepnutí do režimu Modem skutečně nic moc nastavit nedá a ono ani u zařízení v režimu modem není co nastavovat. A samozřejmě pokud chci používat wifi nebo připojit víc než tři zařízení (pokud stále platí, že u vyšších domácích tarifů UPC přiděluje max tři IP), tak potřebuju vlastní router, je otázka co bude stát takový co bude lepší než ten Compal, aby to vůbec mělo smysl. Já používám jako router PCčko s dvěma síťovkama, Ubuntu a iptables. Asi před dvěma týdny mi vyměnili starý obyč modem Ubee za Compal, tak to nechám nějaký čas jako router abych vyzkoušel co to umí a kolik vytáhne AC wifina, ta moje má jen 3x3 N. ApacheSK, a proč tu veřejnou potřebuješ? Možná by stačilo použít funkci Port forwarding nebo DMZ.
 17. Pokud je Compal v režimu bridge (v administraci je to označeno jako Modem Mode / režim Modem), pak se to bude chovat jako staré modemy - veřejnou adresu dostane přes DHCP připojené zařízení, bohužel to taky znamená nemožnost cokoliv nastavit a žádné wifi.
 18. Řešil sem stejnou věc, používám TV Start k internetu zdarma, na zásuvce je F, na přijímači je IEC, jak redukci z F na IEC tak hotový kabel, kde je na jednom konci F a na druhém IEC, měli v OBI. Taky nedoporučuju si to konektorovat sám, konektory mají různé způsoby napojení na kabel a různou kvalitu, vybrat dobrý konektor a dobře ho napojit chce zkušenost (nebo strávit čas hledáním na netu) a zručnost.
 19. Tak je to zpátky, co tam s těma schránkama dělaj.
 20. Jo, už tam ten zmeškaný hovor nenaskakuje, tak se zdá, že to zabralo. Nicméně jako zapřisáhlý odpůrce hlasových schránek jsem přesvědčen, že sem jí rušil, tak nechápu, kde se to tam vzalo.
 21. Hlasovou schránku sem nikdy nepoužil ani nevím že ji tam mám a jak se to ovládá. Du se podívat jestli najdu nějakej manuál. Tak sem zavolal na *68 pro vyzvednutí vzkazu, proběhl průvodce pro první použití schránky, nastavení hesla, vzkazu, jména, dokončil sem to a pak mi to řeklo, že mám 1 vzkaz, tak sem ho smazal a schránku deaktivoval vytočením #56#. Nic jinýho sem v návodu ohledně schránky nenašel, jestli to nedá pokoj tak už vážně nevím.
 22. Psal sem to před už rokem v příslušném vláknu. Feedy k jednotlivým sekcím obsahují pouze první příspěvek z tématu - založení tématu, dále téma nelze sledovat, to je k ničemu. Pak je tu ten globální feed, ten zase obsahuje úplně všechno bez možnosti odfiltrovat si sekce, které mě nezajímají. Navíc je z postu v RSS odstraněno veškeré formátování, není tam uveden autor, to je také značně otravné. Jak sem psal zde https://www.upczone.cz/topic/5647-opet-rss/?do=findComment&comment=97616 dokud šlo dostávat mailem info o nových tématech ve sledovaných sekcích + všechny reakce ve sledovaných tématech, tak sem RSS oželel, ale teď ty maily nejdou a asi už delší dobu protože co teď koukám do schránky, tak poslední mám z konce Března. Aby fórum nemělo možnost jak dostávat notifikace s textem příspěvku je docela hloupé.
 23. Pro službu UPC Telefon využívám DECT telefon Gigaset A510 IP a už delší čas mi neustále indikuje zmeškaný hovor od New MBX Unavailable, telefon přitom ale nevyzváněl. Netuší někdo jak se toho zbavit?
 24. Tak sem dnes po delší době zase zavítal sem na fórum a nestačím se divit, že již nelze dostávat notifikace o nových tématech a odpovědích v tématech mailem. Použitelné RSS tu taky není, takže neexistuje způsob jak být informován o aktivitě zde než to tu pořád oblézat. To je na dnešní dobu docela fail.
×
×
 • Create New...