Přejít na obsah

xtonda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  451
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli xtonda

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Praha - Letňany
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal CH7465LG-LC

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. xtonda

  New MBX Unavailable

  Tak je to zpátky, co tam s těma schránkama dělaj.
 2. xtonda

  New MBX Unavailable

  Jo, už tam ten zmeškaný hovor nenaskakuje, tak se zdá, že to zabralo. Nicméně jako zapřisáhlý odpůrce hlasových schránek jsem přesvědčen, že sem jí rušil, tak nechápu, kde se to tam vzalo.
 3. xtonda

  New MBX Unavailable

  Hlasovou schránku sem nikdy nepoužil ani nevím že ji tam mám a jak se to ovládá. Du se podívat jestli najdu nějakej manuál. Tak sem zavolal na *68 pro vyzvednutí vzkazu, proběhl průvodce pro první použití schránky, nastavení hesla, vzkazu, jména, dokončil sem to a pak mi to řeklo, že mám 1 vzkaz, tak sem ho smazal a schránku deaktivoval vytočením #56#. Nic jinýho sem v návodu ohledně schránky nenašel, jestli to nedá pokoj tak už vážně nevím.
 4. xtonda

  Dotazy k UPC Zone a úpravy příspěvků

  Psal sem to před už rokem v příslušném vláknu. Feedy k jednotlivým sekcím obsahují pouze první příspěvek z tématu - založení tématu, dále téma nelze sledovat, to je k ničemu. Pak je tu ten globální feed, ten zase obsahuje úplně všechno bez možnosti odfiltrovat si sekce, které mě nezajímají. Navíc je z postu v RSS odstraněno veškeré formátování, není tam uveden autor, to je také značně otravné. Jak sem psal zde https://www.upczone.cz/topic/5647-opet-rss/?do=findComment&comment=97616 dokud šlo dostávat mailem info o nových tématech ve sledovaných sekcích + všechny reakce ve sledovaných tématech, tak sem RSS oželel, ale teď ty maily nejdou a asi už delší dobu protože co teď koukám do schránky, tak poslední mám z konce Března. Aby fórum nemělo možnost jak dostávat notifikace s textem příspěvku je docela hloupé.
 5. Pro službu UPC Telefon využívám DECT telefon Gigaset A510 IP a už delší čas mi neustále indikuje zmeškaný hovor od New MBX Unavailable, telefon přitom ale nevyzváněl. Netuší někdo jak se toho zbavit?
 6. xtonda

  Dotazy k UPC Zone a úpravy příspěvků

  Tak sem dnes po delší době zase zavítal sem na fórum a nestačím se divit, že již nelze dostávat notifikace o nových tématech a odpovědích v tématech mailem. Použitelné RSS tu taky není, takže neexistuje způsob jak být informován o aktivitě zde než to tu pořád oblézat. To je na dnešní dobu docela fail.
 7. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Absence DKIM ubírá body v hodnocení zda mail je spam, takže se může stát, že odeslané maily budou příjemcům padat do spamu častěji než kdyby měly DKIM. Co s tím dělat - prudit Pípni ať to spraví, takhle se ten konkrétní seznam prostě používat nemá, je to jasná chyba. Nebo změnit poskytovatele mailových služeb, což bych asi udělal já, pokud někdo udělal tohle takhle blbě, měl bych pochyby i o úrovni ostatních služeb.
 8. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Třeba protože doména má nastaveno DKIM a zatímco SMTP server Pípni k mailu přidá DKIM podpis zatímco STP server UPC to udělat nemůže, protože nemá patřičné klíče. Použití SMTP UPC je polovičatý workaround.
 9. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Date: Tue, 30 Jan 2018 17:47:30 +0100 From: =?UTF-8?Q?Vostr=C3=BD_Petr?= <petr.vostry@wall.cz> To: xtonda.konf@gmail.com Subject: test Message-ID: <bbd15b6f8c21a6ab8a656fd17192be42@wall.cz> X-Sender: petr.vostry@wall.cz User-Agent: Roundcube Webmail/1.2.3 Tenhle mail, podle user agenta z webmailu, přišel. Tak pokud to takhle má nastaveno Pípni, tak to je jednoznačně jejich chyba, ten PBL seznam není žádný blacklist, je to seznam domácích přípojek, pokud dojde ke korektní autentizaci tak to nemají použít, oni ten seznam vůbec nemají používat pro odesílání pošty svých uživatelů z mail aplikací.
 10. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Ještě doplňující otázka, tuhle dementní odpověď si dostal od Pípni nebo od správce mailserveru nějaké domény kam se snažíš poslat mail?
 11. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  A změnu z mail.wall.cz na mail2.pipni.cz bych udělal i v nastavení DNS pro tu tvojí doménu wall.cz, kde máš mail.wall.cz jako MX záznam s nejvyšší prioritou.
 12. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  mail.wall.cz a mail2.pipni.cz vedou na stejnou adresu, takže s klidem všude nastav mail2.pipni.cz místo mail.wall.cz. A zkus mi poslat ten mail na xtonda.konf@gmail.com
 13. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Promiň, překlepl jsem se, je to xtonda.konf@gmail.com Opakuji, IMAP je pro příjem pošty, na problémy s odesíláním nemá vliv, pro odesílání slouží SMTP server, tam záleží co a jak je nastaveno. Evžene, on to není blacklist, to je prostě seznam adres domácích přípojek na kterých není žádoucí provozovat SMTP server, respektive běžný domácí uživatel pro to nemá důvod, naopak to s oblibou dělají spammeři, čili SMTP relace z domácího počítače přímo na cílový MX může být podezřelá. A pochybuji, že by správce seznamu na žádost UPC blok odstranil, on tam je oprávněně, je spíše nedůsledností provozovatele seznamu, že třeba moje IP tam není.
 14. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Petr Vostrý, to že máš doménu u Pípni nic neznamená, já mám doménu registrovanou u Subreg, mail na té doméně mám provozovaný u Google (Google Apps, dnes tomu vlastně říkají G Suite) a webhosting mám Endora. Ty máš pravděpodobně něco špatně nastaveno, pokud máš mail na vlastní doméně, tak ti schránku provozu je někdo jiný než UPC (asi Pípni, ale možná někdo další) a v tom případě bys měl používat SMTP server toho, kdo ti poskytuje mailové služby a nikoliv od UPC. IMAP/POP3 slouží k vyzvedávání pošty a s problémem nesouvisí. Případně mi prostě pošli mail na xtonda.kon@gmail.com, z informací v hlavičkách se dá celkem dost poznat. Podle toho toho co píšou na tom blacklistu je to prostě seznam IP adres domácích přípojek a z takových adres není žádoucí připojování přímo na cílový MX server a dále je tam postup pro odebrání adresy, pokud je to staticky přidělená adresa a ty na ní provozuješ mail server, což asi nebude tvůj případ.
 15. xtonda

  IP adresy UPC na BLACKLIST

  Petr Vostrý, tady je k tomu povídání https://www.spamhaus.org/pbl/query/PBL167869 Píšeš, že máš vlastní doménu, kdo ti provozuje mailovou schránku? Přes jaký SMTP server posíláš poštu? ------------------------ To je ale pro přihlašování do schránky - vyzvedávání pošty. Pro odesílání pošty ze sítě UPC přes SMTP server UPC se přihlašování k SMTP serveru nepoužívá, tak je to popsáno v dokumentu Příručka internetu.
×