Jump to content

xtonda

Uživatel
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

xtonda last won the day on March 6 2019

xtonda had the most liked content!

About xtonda

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  Compal CH7465LG-LC
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha - Letňany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nejsem sice z okolí, ale já zas mám dlouhodobě problém s Muxem co je Nova 2 (506 Mhz), sousední Muxy jsou bez problému. Někdy to blbne, někdy je to v pořádku, nejsem schopen vysledovat nějakou souvislost, viz starší vlákno. https://www.upczone.cz/topic/5382-výpadky-dvb-t-muxu-506-mhz/
 2. Tady sem nakonec našel nějakou ofic. nápovědu http://napoveda.tiscali.cz/index.php a tam se skutečně žádný IMAP nezmiňuje a imap.tiscali.cz má na příslušných portech zavřeno. V dnešní době nepodporovat IMAP je fail, ale je to tak. Thunderbird samozřejmě umožňuje nastavit SMTP serverů více a k různým mail účtům přiřadit různé SMTP servery. Zde http://napoveda.tiscali.cz/index.php?title=SMTP je odkaz konkrétně na nastavení SMTP. Je potřeba nastavit podle této tabulky. Používat SMTP server poskytovatele internetu pokud mám mail někde jinde dneska není správně.
 3. Nejenže to není nutné, v dnešní době je to vyloženě špatně. Pokud mám mail u Tiscali, je potřeba používat SMTP server u Tiscali. Zkusil sem najít info jak nastavit mail u Tiscali, ale nenašel sem nic o tom, že by nějaký mail vůbec poskytovali, natož nějaké technické info. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek z doby kdy Tiscali poskytovalo dial-up internet a podle toho to bude vypadat, absence IMAP to celkem dokresluje. Asi bych zvažoval změnu poskytovatele.
 4. Stupidní přirovnání, v tomto případě provozovatel chrání hlavně sebe aby ho nikdo nemohl jebat, že hostuje malware, warez či jiný obsah porušující autorské či jiné právo.
 5. Marek má pravdu, v ZIPu může být jakýkoliv bordel. Ve firmě můžeš bezpečnost vynutit na stanicích nebo antivirem na server nebo prostě tím, že zlobivé uživatele prostě klepneš přes prsty. To je pro veřejné diskusní fórum nemožné nebo zbytečně drahé. Je to fórum ne úložiště souborů. Zakázat formáty příloh, které mohou obsahovat malware nebo warez je logické jednoduché a levné řešení a celá tahle bouře ve sklenici vody vznikla jen proto, že jeden neumětel neumí uložit Excelovský soubor jako PDF nebo to sem dát jako odkaz na sdílený Google sheet, když už vyzývá k dalším úpravám souboru.
 6. Tady sem dával seznam toho co naladím T2 tuner nemám, ale taky pochybuji, že by v kabelu dávali už teď T2, tam to nemá smysl, pokud kdy přejdou na T2, tak až v době kdy T bude komplet vypnuto a lidi tak jako tak budou mít T2 přijímače, dřív to nemá smysl.
 7. Tak máš něco blbě nastaveno, já se ve Firefoxu opakovaně přihlašovat nemusím.
 8. Internet Explorer není prohlížeč https://www.zive.cz/clanky/microsoft-internet-explorer-neni-prohlizec-prestante-ho-tak-pouzivat/sc-3-a-197149/default.aspx
 9. V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12 a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.
 10. Ten reklamní článek je vážně totálně ubohej, srovnávat 100 Gbit optiku se SOHO technologiemi jako WiFi a xDSL. I O2 má pro korporát jiné technologie. Na druhou stranu to Wifi s řádově lepšími parametry než 500/30 od UPC bych chtěl vidět.
 11. Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T. Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.
 12. Nějaký seznam je tady: https://www.upc.cz/televize/o-upc-televizi/prehled-programu/ Já mám zdarma k netu v DVB-T tohle:
 13. Mám Internet 300+ kde je v ceně i TV Start a jestli dobře chápu ceník a web UPC, u tarifů 300 a 500 by tato základní nabídka měla být přístupná i přes Horizon Go. Nicméně v prohlížeči na Horizon webu to v sekci TV píše, že nemám žádné programy, v Nastavení - Moje programy to pak píše Technická chyba. V Android aplikaci to pak v sekci TV rovnou píše, že chybí oprávnění a že potřebuji předplatné. Jak má tohle fungovat? Je potřeba to někde aktivovat?
 14. Jo Compal má celkem slušnou wifi, dá se u ní nastavit vše co je potřeba. Zrovna tak nastavení sítě je celkem rozsáhlé, dá se nastavit z jakého IP bloku bude DHCP přidělovat adresy, dá se část rozsahu nepřidělovat, dají se udělat statické příděly. Umí to DMZ, port forward, port triggering. Je tam zapínatelný firewall, filtrování filtrování podle MAC, filtrování podle IP adres. Mohlo by tam být DDNS. Mohl by se hodit nějaký QoS, omezení rychlosti klientů, ale to není běžná věc na levných routerech, protože to potřebuje výkon, kterého procesory v levných routerech nemají zrovna přebytek.
×
×
 • Create New...