Jump to content

xtonda

Uživatel
 • Content Count

  467
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

xtonda last won the day on March 6

xtonda had the most liked content!

About xtonda

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  Starší služba
 • UPC televize
  TV Start
 • Zařízení od UPC
  Compal CH7465LG-LC
 • Místo odběru služeb UPC
  Praha - Letňany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stupidní přirovnání, v tomto případě provozovatel chrání hlavně sebe aby ho nikdo nemohl jebat, že hostuje malware, warez či jiný obsah porušující autorské či jiné právo.
 2. Marek má pravdu, v ZIPu může být jakýkoliv bordel. Ve firmě můžeš bezpečnost vynutit na stanicích nebo antivirem na server nebo prostě tím, že zlobivé uživatele prostě klepneš přes prsty. To je pro veřejné diskusní fórum nemožné nebo zbytečně drahé. Je to fórum ne úložiště souborů. Zakázat formáty příloh, které mohou obsahovat malware nebo warez je logické jednoduché a levné řešení a celá tahle bouře ve sklenici vody vznikla jen proto, že jeden neumětel neumí uložit Excelovský soubor jako PDF nebo to sem dát jako odkaz na sdílený Google sheet, když už vyzývá k dalším úpravám souboru.
 3. Tady sem dával seznam toho co naladím T2 tuner nemám, ale taky pochybuji, že by v kabelu dávali už teď T2, tam to nemá smysl, pokud kdy přejdou na T2, tak až v době kdy T bude komplet vypnuto a lidi tak jako tak budou mít T2 přijímače, dřív to nemá smysl.
 4. Tak máš něco blbě nastaveno, já se ve Firefoxu opakovaně přihlašovat nemusím.
 5. Internet Explorer není prohlížeč https://www.zive.cz/clanky/microsoft-internet-explorer-neni-prohlizec-prestante-ho-tak-pouzivat/sc-3-a-197149/default.aspx
 6. V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12 a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.
 7. Ten reklamní článek je vážně totálně ubohej, srovnávat 100 Gbit optiku se SOHO technologiemi jako WiFi a xDSL. I O2 má pro korporát jiné technologie. Na druhou stranu to Wifi s řádově lepšími parametry než 500/30 od UPC bych chtěl vidět.
 8. Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T. Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.
 9. Nějaký seznam je tady: https://www.upc.cz/televize/o-upc-televizi/prehled-programu/ Já mám zdarma k netu v DVB-T tohle:
 10. Mám Internet 300+ kde je v ceně i TV Start a jestli dobře chápu ceník a web UPC, u tarifů 300 a 500 by tato základní nabídka měla být přístupná i přes Horizon Go. Nicméně v prohlížeči na Horizon webu to v sekci TV píše, že nemám žádné programy, v Nastavení - Moje programy to pak píše Technická chyba. V Android aplikaci to pak v sekci TV rovnou píše, že chybí oprávnění a že potřebuji předplatné. Jak má tohle fungovat? Je potřeba to někde aktivovat?
 11. Jo Compal má celkem slušnou wifi, dá se u ní nastavit vše co je potřeba. Zrovna tak nastavení sítě je celkem rozsáhlé, dá se nastavit z jakého IP bloku bude DHCP přidělovat adresy, dá se část rozsahu nepřidělovat, dají se udělat statické příděly. Umí to DMZ, port forward, port triggering. Je tam zapínatelný firewall, filtrování filtrování podle MAC, filtrování podle IP adres. Mohlo by tam být DDNS. Mohl by se hodit nějaký QoS, omezení rychlosti klientů, ale to není běžná věc na levných routerech, protože to potřebuje výkon, kterého procesory v levných routerech nemají zrovna přebytek. A že se někomu nelíbí font nebo barva v administraci, to už je argument jak ze školky.
 12. TP-Link s Wifi 300+867 Mbit a 4x GLAN stojí minimálně tisícovku.
 13. Samozřejmě bylo myšleno cokoliv nastavit v tom Compalu, tam se po přepnutí do režimu Modem skutečně nic moc nastavit nedá a ono ani u zařízení v režimu modem není co nastavovat. A samozřejmě pokud chci používat wifi nebo připojit víc než tři zařízení (pokud stále platí, že u vyšších domácích tarifů UPC přiděluje max tři IP), tak potřebuju vlastní router, je otázka co bude stát takový co bude lepší než ten Compal, aby to vůbec mělo smysl. Já používám jako router PCčko s dvěma síťovkama, Ubuntu a iptables. Asi před dvěma týdny mi vyměnili starý obyč modem Ubee za Compal, tak to nechám nějaký čas jako router abych vyzkoušel co to umí a kolik vytáhne AC wifina, ta moje má jen 3x3 N. ApacheSK, a proč tu veřejnou potřebuješ? Možná by stačilo použít funkci Port forwarding nebo DMZ.
 14. Pokud je Compal v režimu bridge (v administraci je to označeno jako Modem Mode / režim Modem), pak se to bude chovat jako staré modemy - veřejnou adresu dostane přes DHCP připojené zařízení, bohužel to taky znamená nemožnost cokoliv nastavit a žádné wifi.
×
×
 • Create New...