Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

   UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

xtonda

Members
 • Počet příspěvků

  420
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. UPCZONE v novém

  No tak si nainstaluj Stylish a napiš si CSS podle libosti a zveřejni ho na userstyles.org, třeba ti spoluuživatelé budou vděční.
 2. Kombinace modem + router

  Když už něco s AC, tak ať to umí aspoň dual stream, tj rychlost 300 + 867 jako např. http://www.alza.cz/url/nIEHE6vhhI
 3. IPv6 u UPC v ČR

  Jednak více vypovídající záložka je ta první - Souhrn a jednak to vypadá, že máš puštěné Teredo, takže co jako? IPv6 přes Teredo můžeš mít u jakéhokoliv ISP i za NATem, s tím UPC nemá nic společného.
 4. Nová rychlost inetu a změna cen.

  By mě zajímalo jakou to má logiku, u nás je vyšší cena i když máme v baráku Centrio a povedlo se mi kvůli tomu ukecat slevu 150 Kč.
 5. Nefunkční některé weby

  na jcpenny to mám taky, ostatní jdou. Mám jen obyč modem ubee, jako router PC s Ubuntu
 6. UPC v bytovém domě/firmě

  Na druhou stranu byt k pronájmu s netem je atraktivnější než bez netu, čili je to win-win. Zkoušet tohle na elektrárnu nebo vodárnu by asi nikoho nenapadlo.
 7. UPC v bytovém domě/firmě

  Jestli ti jde jako majiteli bytového domu o provizi od UPC, tak asi spíš ne. Tohle se řešilo u nás v baráku když se prováděla privatizace (před 10 lety). Pokud byl dům obecní, tak se tehdy pronajímal za regulované ceny a obci bylo jedno jestli tam je nějaké UPC nebo ne, takže UPC dávalo obci provizi aby se tam dostalo. Po privatizaci chtělo u nás SVJ tu provizi taky, ale narazilo, u soukromého vlastníka je poněkud jiná logika, ten buď má zájem aby tam ta služba byla a pak tam UPC dovolí nainstalovat infrastrukturu a nebo vlastník o služby zájem nemá.
 8. Myprime

  Firefox v právě vydané verzi 52 zablokoval všechny NPAPI pluginy kromě Flashe (v 64-bit verzi to bylo už dávno, v 32 bit to přišlo teď). Krom výše zmíněného je možnost přeinstalovat na ESR verzi, která to má ještě povolené.
 9. No, tak sou na různých čerpačkách různý ceny? Podstatný je, že ta cena je daná uvedená na stojanu a totemu a že si podle nálady obsluhy a podle ksichtu neukecáš nějakou podpultovou individuální cenu, což je to co se kritizuje a o čem je tu řeč. To že různý mekáče, benzinky, ISP po městě mají své ceny nikdo nezpochybňuje, co se kritizuje jsou individuální ceny na základě neveřejných kritérií, podle toho jak kdo moc řve a jak se zrovna vyspal pracovník co o o tom rozhoduje. To mi prostě vadí. Neříkám, že návrh zákona tak jak napsaný něco vyřeší, ale je dobře, že se o tom mluví, protože právě podpultování bylo znakem minulého režimu a takovéto tajné nabídky mi zavání korupčním jednáním, nikdo nechce nikomu nařizovat konkrétní ceny, pouze transparentnost a rovnost zákazníků.
 10. Mě tedy ty způsoby arabského tržiště v telekomunikačním sektoru vadí, ceny by měly být veřejné, pevné a závazné. Klidně ať jsou slevy za úvazek, objem, útratu, ale ať je to pevně dané ve veřejném ceníku.
 11. Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz

  Včera večer se to spravilo a teď je to taky dobrý.
 12. Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz

  Ale takhle to mám už několik měsíců a na těch zařízení nic proměnlivého není, ta prostě jedou 24/7. Jako je fakt, že původně sem měl ten tuner přímo v NB a chytal TV ze vzduchu na dodanou prutovou pokojovou anténu, nicméně příjem muxů 3 a 4 byl neuspokojivý. A je fakt, že mi to rušilo přenos obrazu na monitor u druhého PC přes HDMI, příjem byl stabilnější když byl monitor odpojen a někdy se stabilita příjmu měnila i podle toho co se na monitoru zobrazovalo. Ale to byl příjem ze vzduchu a nebylo to takto ohraničené, prostě byly rušeny muxy na vyšších kanálech..
 13. Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz

  A teď se to srovnalo, BER je 0 a občas naskočí pár desítek. Každopádně v předsíni poblíž není další spotřebič a pokud je to rušení mimo kabeláž, tak je primárně problém v kabeláži že to pustí dovnitř, od toho sou přeci koaxy stíněné. Uvidím, jestli se to bude opakovat.
 14. Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz

  A teď se to během chvíle zlepšilo, BER lítá už jen v řádu jednotek tisíců a v obraze nejsou patrné artefakty.
 15. Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz

  Já taky používám USB tuner vražený v PC, které mi zároveň dělá router, NAS a pár dalších služeb mi tam běží. Mám to strčené ve vestavné skříni hned u dveří bytu spolu s modemem, DECT základnou a WiFi AP, koax od UPC zásuvky je asi jen metr. Na PC běží Ubuntu, pro obsluhu DVB-T tuneru slouží aplikace Tvheadend, která vytváří SAT>IP server. Na ten se přes WiFi připojuji aplikací DVBViewer. Ovšem sitkomy na stanici Nova 2 (Smíchov) sleduji poměrně často a občas i Prima Love a výpadků na úrovni, že je to až nekoukatelné sem si všiml až dnes a změny v uspořádání už sem nějaký čas nedělal. Tvheadend má obrazovku Stream status, kde u vadného muxu průběžně narůstá hodnota Continuity Errors a hodnota BER se pohybuje kolem 50 000, u ostatních muxů je to nulové.
×