Jump to content

xtonda

User
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

xtonda last won the day on March 6 2019

xtonda had the most liked content!

Community Reputation

-5 Poor

About xtonda

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  Compal CH7465LG-LC
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha - Letňany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Já sem měl kdysi residentní službu na IČO právě kvůli odpočtu DPH a pak na mě přišli s tím, že buď musím přejít na službu pro firmy nebo si to IČO nechat z faktur vymazat.
 2. Psal sem český zvuk, tím sem myslel dabing. Sledovat titulky mě prostě otravuje. Zatímco na HBO GO je výjimka, když pořad nemá český dabing, na Netflixu je výjimka, pokud pořad dabing má.
 3. Jo, zrovna nedávno sem si trial Netflixu registroval, tu desetikorunu to po deseti minutách vrátilo. Ale stejně je to služba naprd, je tam naprosto zoufalá podpora češtiny, za ty peníze naprosto směšně málo pořadů s českým zvukem, který chybí i u věcí, kde ten zvuk existuje.
 4. Není to zakázaný, ale je to blbost. Pokud nebudu používat SMTP server poskytovatele mailový služby, tak nebudou fungovat technologie SPF a DKIM, které potvrzují, že jsem oprávněn mail s takovou From adresou odeslat a riskuju tak, že moje maily budou u přísněji nastavených mail serverů na straně příjemce padat do spamu. Totéž platí pro vlastní server. Mít vlastní server má smysl jen pokud mám i svou doménu a můžu si v DNS nastavit patřičné záznamy aby mohlo chodit SPF a DKIM. A tohle doporučuju i Janě, nastavte si SMTP podle instrukcí toho, kdo poskytuje mailovou službu.
 5. Nejsem sice z okolí, ale já zas mám dlouhodobě problém s Muxem co je Nova 2 (506 Mhz), sousední Muxy jsou bez problému. Někdy to blbne, někdy je to v pořádku, nejsem schopen vysledovat nějakou souvislost, viz starší vlákno. https://www.upczone.cz/topic/5382-výpadky-dvb-t-muxu-506-mhz/
 6. Tady sem nakonec našel nějakou ofic. nápovědu http://napoveda.tiscali.cz/index.php a tam se skutečně žádný IMAP nezmiňuje a imap.tiscali.cz má na příslušných portech zavřeno. V dnešní době nepodporovat IMAP je fail, ale je to tak. Thunderbird samozřejmě umožňuje nastavit SMTP serverů více a k různým mail účtům přiřadit různé SMTP servery. Zde http://napoveda.tiscali.cz/index.php?title=SMTP je odkaz konkrétně na nastavení SMTP. Je potřeba nastavit podle této tabulky. Používat SMTP server poskytovatele internetu pokud mám mail někde jinde dneska není správně.
 7. Nejenže to není nutné, v dnešní době je to vyloženě špatně. Pokud mám mail u Tiscali, je potřeba používat SMTP server u Tiscali. Zkusil sem najít info jak nastavit mail u Tiscali, ale nenašel sem nic o tom, že by nějaký mail vůbec poskytovali, natož nějaké technické info. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek z doby kdy Tiscali poskytovalo dial-up internet a podle toho to bude vypadat, absence IMAP to celkem dokresluje. Asi bych zvažoval změnu poskytovatele.
 8. Stupidní přirovnání, v tomto případě provozovatel chrání hlavně sebe aby ho nikdo nemohl jebat, že hostuje malware, warez či jiný obsah porušující autorské či jiné právo.
 9. Marek má pravdu, v ZIPu může být jakýkoliv bordel. Ve firmě můžeš bezpečnost vynutit na stanicích nebo antivirem na server nebo prostě tím, že zlobivé uživatele prostě klepneš přes prsty. To je pro veřejné diskusní fórum nemožné nebo zbytečně drahé. Je to fórum ne úložiště souborů. Zakázat formáty příloh, které mohou obsahovat malware nebo warez je logické jednoduché a levné řešení a celá tahle bouře ve sklenici vody vznikla jen proto, že jeden neumětel neumí uložit Excelovský soubor jako PDF nebo to sem dát jako odkaz na sdílený Google sheet, když už vyzývá k dalším úpravám souboru.
 10. Tady sem dával seznam toho co naladím T2 tuner nemám, ale taky pochybuji, že by v kabelu dávali už teď T2, tam to nemá smysl, pokud kdy přejdou na T2, tak až v době kdy T bude komplet vypnuto a lidi tak jako tak budou mít T2 přijímače, dřív to nemá smysl.
 11. Tak máš něco blbě nastaveno, já se ve Firefoxu opakovaně přihlašovat nemusím.
 12. Internet Explorer není prohlížeč https://www.zive.cz/clanky/microsoft-internet-explorer-neni-prohlizec-prestante-ho-tak-pouzivat/sc-3-a-197149/default.aspx
 13. V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12 a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.
 14. Ten reklamní článek je vážně totálně ubohej, srovnávat 100 Gbit optiku se SOHO technologiemi jako WiFi a xDSL. I O2 má pro korporát jiné technologie. Na druhou stranu to Wifi s řádově lepšími parametry než 500/30 od UPC bych chtěl vidět.
 15. Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T. Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.
×
×
 • Create New...