Přejít na obsah

xtonda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  462
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli xtonda

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Praha - Letňany
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal CH7465LG-LC

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12 a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.
 2. Ten reklamní článek je vážně totálně ubohej, srovnávat 100 Gbit optiku se SOHO technologiemi jako WiFi a xDSL. I O2 má pro korporát jiné technologie. Na druhou stranu to Wifi s řádově lepšími parametry než 500/30 od UPC bych chtěl vidět.
 3. xtonda

  UPC televize - Klasik (zdarma k internetu)

  Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T. Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.
 4. xtonda

  UPC televize - Klasik (zdarma k internetu)

  Nějaký seznam je tady: https://www.upc.cz/televize/o-upc-televizi/prehled-programu/ Já mám zdarma k netu v DVB-T tohle:
 5. xtonda

  Horizon Go

  Mám tohle
 6. xtonda

  Horizon Go

  Mám Internet 300+ kde je v ceně i TV Start a jestli dobře chápu ceník a web UPC, u tarifů 300 a 500 by tato základní nabídka měla být přístupná i přes Horizon Go. Nicméně v prohlížeči na Horizon webu to v sekci TV píše, že nemám žádné programy, v Nastavení - Moje programy to pak píše Technická chyba. V Android aplikaci to pak v sekci TV rovnou píše, že chybí oprávnění a že potřebuji předplatné. Jak má tohle fungovat? Je potřeba to někde aktivovat?
 7. xtonda

  Zmena IP adresy

  Jo Compal má celkem slušnou wifi, dá se u ní nastavit vše co je potřeba. Zrovna tak nastavení sítě je celkem rozsáhlé, dá se nastavit z jakého IP bloku bude DHCP přidělovat adresy, dá se část rozsahu nepřidělovat, dají se udělat statické příděly. Umí to DMZ, port forward, port triggering. Je tam zapínatelný firewall, filtrování filtrování podle MAC, filtrování podle IP adres. Mohlo by tam být DDNS. Mohl by se hodit nějaký QoS, omezení rychlosti klientů, ale to není běžná věc na levných routerech, protože to potřebuje výkon, kterého procesory v levných routerech nemají zrovna přebytek. A že se někomu nelíbí font nebo barva v administraci, to už je argument jak ze školky.
 8. xtonda

  Zmena IP adresy

  TP-Link s Wifi 300+867 Mbit a 4x GLAN stojí minimálně tisícovku.
 9. xtonda

  Zmena IP adresy

  Samozřejmě bylo myšleno cokoliv nastavit v tom Compalu, tam se po přepnutí do režimu Modem skutečně nic moc nastavit nedá a ono ani u zařízení v režimu modem není co nastavovat. A samozřejmě pokud chci používat wifi nebo připojit víc než tři zařízení (pokud stále platí, že u vyšších domácích tarifů UPC přiděluje max tři IP), tak potřebuju vlastní router, je otázka co bude stát takový co bude lepší než ten Compal, aby to vůbec mělo smysl. Já používám jako router PCčko s dvěma síťovkama, Ubuntu a iptables. Asi před dvěma týdny mi vyměnili starý obyč modem Ubee za Compal, tak to nechám nějaký čas jako router abych vyzkoušel co to umí a kolik vytáhne AC wifina, ta moje má jen 3x3 N. ApacheSK, a proč tu veřejnou potřebuješ? Možná by stačilo použít funkci Port forwarding nebo DMZ.
 10. xtonda

  Zmena IP adresy

  Pokud je Compal v režimu bridge (v administraci je to označeno jako Modem Mode / režim Modem), pak se to bude chovat jako staré modemy - veřejnou adresu dostane přes DHCP připojené zařízení, bohužel to taky znamená nemožnost cokoliv nastavit a žádné wifi.
 11. xtonda

  TV Start TC7200.U a LG smart tv

  Řešil sem stejnou věc, používám TV Start k internetu zdarma, na zásuvce je F, na přijímači je IEC, jak redukci z F na IEC tak hotový kabel, kde je na jednom konci F a na druhém IEC, měli v OBI. Taky nedoporučuju si to konektorovat sám, konektory mají různé způsoby napojení na kabel a různou kvalitu, vybrat dobrý konektor a dobře ho napojit chce zkušenost (nebo strávit čas hledáním na netu) a zručnost.
 12. xtonda

  New MBX Unavailable

  Tak je to zpátky, co tam s těma schránkama dělaj.
 13. xtonda

  New MBX Unavailable

  Jo, už tam ten zmeškaný hovor nenaskakuje, tak se zdá, že to zabralo. Nicméně jako zapřisáhlý odpůrce hlasových schránek jsem přesvědčen, že sem jí rušil, tak nechápu, kde se to tam vzalo.
 14. xtonda

  New MBX Unavailable

  Hlasovou schránku sem nikdy nepoužil ani nevím že ji tam mám a jak se to ovládá. Du se podívat jestli najdu nějakej manuál. Tak sem zavolal na *68 pro vyzvednutí vzkazu, proběhl průvodce pro první použití schránky, nastavení hesla, vzkazu, jména, dokončil sem to a pak mi to řeklo, že mám 1 vzkaz, tak sem ho smazal a schránku deaktivoval vytočením #56#. Nic jinýho sem v návodu ohledně schránky nenašel, jestli to nedá pokoj tak už vážně nevím.
 15. xtonda

  Dotazy k UPC Zone a úpravy příspěvků

  Psal sem to před už rokem v příslušném vláknu. Feedy k jednotlivým sekcím obsahují pouze první příspěvek z tématu - založení tématu, dále téma nelze sledovat, to je k ničemu. Pak je tu ten globální feed, ten zase obsahuje úplně všechno bez možnosti odfiltrovat si sekce, které mě nezajímají. Navíc je z postu v RSS odstraněno veškeré formátování, není tam uveden autor, to je také značně otravné. Jak sem psal zde https://www.upczone.cz/topic/5647-opet-rss/?do=findComment&comment=97616 dokud šlo dostávat mailem info o nových tématech ve sledovaných sekcích + všechny reakce ve sledovaných tématech, tak sem RSS oželel, ale teď ty maily nejdou a asi už delší dobu protože co teď koukám do schránky, tak poslední mám z konce Března. Aby fórum nemělo možnost jak dostávat notifikace s textem příspěvku je docela hloupé.
×