Přejít na obsah

Breorn

Uživatel
 • Počet příspěvků

  15
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Breorn

 • Hodnost
  Nováček
 1. Upřímně, pokud si půjčíš auto v půjčovně, dají Ti pokaždé nové? O čistotě a funkčnosti ovladače se nehádám. To máš pravdu. Uvědom si ale, že STB není zadarmo. Je jasné, že na pronájem se dávají zařízení použitá, pakliže jsou funkční - není to tvůj majetek, ale UPC. Pokud si budeš chtít STB koupit, rozhodně dostaneš nový. Ovladač jsi měl reklamovat hned při předávce u technika. Teďka bude asi pozdě, ale přece. Zkus poslat dotaz přes jejich web a argumentuj tím, že nepřečteš tlačítka. Měli by jej vyměnit - je to jejich zařízení a omezuje Tě to v kvalitním odběru služby, za kterou platíš. O rozdílu ve spotřebě STB se nemá cenu bavit. Zelené kecy jsou pouze mýtus od lidí, kteří nemají páru, kolik elektrika stojí a co Watt znamená. Jestli ale lovíš i jeden Watt, tak tahej ze zdi ledničku i radiobudíka. Je to zanedbatelné a v ročních nákladech pouze drobné. A to doslova. Jestli Ti to ale vadí, půjč si místo STB modul na kartu. Ten dáš do TV. Musíš tam ale na něj mít slot. Je to asi nejlepší řešení a také největší úspora.
 2. A ještě pár poznámek. Netelefonujte na KC z telefonu UPC. Možná bude nutný restart modemu od nich a to by pak hovor vypadl a volali byste znova. Pozor na to. Další nutností je povypínat během testování rychlosti vše na pozadí, co je připojené k netu a vytěžuje připojení (p2p klienty, instant messaging, Skype, apod..). Zkresluje to výsledky. Další nutností bývá u vyšších rychlostí (10 Mb a vyšší) optimalizace TCP/IP protokolu. Problém se týká Windows XP a starších. Nejlépe to provedete nějakou utilitkou, která to udělá za vás (modul v Tune Up Utilities nebo přímo UPC Fiber Power Optimizer, apod.) Novější Linuxové distribuce jsou bez problému.
 3. Ono by bylo občas vhodné uvážit i to, že máš problém v počítači. Stačí spyware a rychlost jde ke dnu. To nemluvím i o stavech, kdy se nepřipojíš. Když se totiž začne rozesílat spam z tvého PC (takovýho bordelu je internet plnej - viz free porno, warez apod...), tak Ti to vytíží linku tak, že na ostatní již není místo. To Ti potom změna providera nepomůže. Spíš by to chtělo změnu antiviráku. Taky by stálo za to zavolat na UPC linku, ať Ti zkontrolujou připojení od nich. Vidí tam na dálku stav modemu a jejich sítě.
 4. Nejdřív by měl zlikvidovat přičinu blokace. Jinak se zablokujou znova. Aktualizovaný antivir, antispyware a proskenovat pořádně všechny připojený kompy. Pak ať brnkne na odblokaci.
 5. Breorn

  Neustálé výpadky Brno

  Jestli Ti to zlobí, dotáhni si kabely a jestli to nepomůže, zavolej si na KC. Může to být individuální problém a zkontrolují Ti úrovně signálu na modemu. Pokud budou mimo, pošlou technika a ten to zdarma fixne. Měl jsem to samý.
 6. Záleží na lokalitě. Kde jsou nové CMTS, tak se DS kmitočet může měnit. Staré CMTS ED 3.0 neumějí, tudíž je dostupná jen jedna DS frekvence.
 7. Podle infa od známého tam byl vadný laser. Je vyměněný. Zlobí to furt?
 8. Pošli dotaz na UPC přes formulář nebo si brnkni na KC. Nejlíp večer. To tam nejsou fronty.
 9. Jestli Ti to takhle zlobí, zavolej si v noci na UPC technickou podporu. Třeba máš špatný úrovně na modemu, jako jsem měl kdysi já a vyřeší Ti to. Způsobuje to ztrátovost.
 10. Ahoj, mám jednu zkušenost s tímto produktem. Nainstaloval jsem ho a vše fungovalo. Ale jen do tý doby, než jsem byl přepojen na jinou CMTS a změnila se mi IP adresa a samozřejmě i rozsah. Potom začal modem při jakémkoli zatížení linky (i otevření prohlížeče) zamrzat a padal i telefon. Vždy po restartu běžel, když jsem odpojil síťovej kabel. Jakmile jsem ho připojil a na inet nešel, běhal pořád. Myslel jsem si, že mám špatnou síťovku nebo něco na kabeláži. Zkoušel jsem úplně všechno. Měnil zásuvku, kabely a dokonce i modem. Nepomohlo to. Až mě napadlo zkusit nelogickou věc a to byla deinstalace Esetu. Potom vše začalo běhat, jak má a běhá doteď. Nevím, co firewall na modem posílá za pakety, ale způsobuje to jeho kousnutí. Jediný řešení je přejít na jiný produkt a ESETU SMART SECURITY 4 se obloukem vyhnout.
 11. Tak to se nemůžeš divit, když jsi notorický stahovač .
 12. Dobrý den. V noci na 9.7.2008 Microsoft vydal další úspěšnou aktualizaci zabezpečení Windows XP KB 951748. Zabezpečení je tak důkladné, že internet po instalaci této "záplaty" nejde vůbec. Pomůže jen deinstalace této opravy v Přidat a odebrat programy (musí být zaškrtnuto zobrazit aktualizace) a restart PC. Problém je s překladem - DNS. Microsoft zase dává najevo, jak kvalitní betatestery má.
 13. taky to tak udělám, kabelovku mám beztak jedině kvůli analogu už se tešim jak ušetřim měsíčně pětikilo Jenže v tý době už bude mít kompatibilní tuner DVB-C každá TV vestavěná. Mimochodem, taky si nadával, když se přešlo ze SECAMu na PAL? Bylo to během roka a všude. Je to to samý. Pravda, obraz šel. Aspoň černobíle.
 14. V nabídce je už STB Handan se dvěma tunery a 160 GB HDD. Je ale za příplatek 150 Kč měsíčně.
 15. Breorn

  zruseni limitu

  UPC oficiálně ruší FUPko zejtra. A neptejte se mě, odkud to vim.
×
×
 • Vytvořit...