Přejít na obsah

barsalano

Uživatel
 • Počet příspěvků

  34
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli barsalano

 • Hodnost
  Nováček
 1. ... nedivte se, kolaborantů a zrádců tahle země vždycky hostila až příliš a za každého režimu, bude to patrně nějaká vada pevně zakotvená v národních genech ... genetika je věda doposud příliš neprobádaná. (Ostatně to srovnání se Sudetami trochu kulhá, tamější obyvatelé nepovažovali ČSR za svou zemi a měli k tomu i jisté důvody, ti dnešní se naopak ohánějí českým vlastenectvím na každém kroku a přitom vlastní zemi hanebně zrazují, zřejmě už zapomněli na ruské tanky a všechen komunistický hampejz, jenž s tím souvisel)
 2. barsalano

  HD DVR Mediabox

  Nakonec to nic nového, známe přece své UPC, ne?
 3. barsalano

  HD DVR Mediabox

  Právě včera se mi stalo totéž, na obrazovce viselo jenom EPG a kanály přepínat nešlo. Pomohl až tvrdý "restart" vypnutím síťového vypínače. Patrně další novinka UPC k obveselení nešťastných uživatelů...
 4. barsalano

  HD DVR Mediabox

  Novinky: vynikající šmejd, při přepínání kanálů se v kolonce ´Nyní´ zobrazuje pitomá hláška, že "Informace o programu nejsou k dispozici", krom toho se často stává, že program vůbec nejde přepnout, protože tlačítko OK ignoruje i padesát zmáčknutí, pomůže jenom vypnutí a opětovné zapnutí cihly. Takže k nemožnosti si alespoň seřadit oblíbené kanály přibývají další "vymoženosti". Opravdu skvělá inovace, která si zaslouží velkou pochvalu. Zatraceně rychle se blíží moment, kdy tu bedýnku hodím UPC na hlavu...
 5. barsalano

  HD DVR Mediabox

  Nebyl jsem doma a manželka se nechala ukecat na výměnu nešťastného KAONu za tuhle nejnovější hrůzu, bohužel. Už na první pohled nepěkná bedýnka pomalu vyšší, než širší (koho tohle vůbec napadlo, holandský model byl alespoň placatý a estetičtější, zn. Samsung). Rozhraní děsné, přes celou obrazovku, sice poslouží osobám s horším zrakem, ale je až zbytečně roztažené. A možnosti? Prakticky nulové. Každému nejspíš vadí nemožnost srovnání oblíbených programů (to umí i ta nejlevnější bedýnka) či slučování programů do tématických skupin. Probírat se stovkami všech zbývajících (kompletní nabídka bez ohledu, zda si je platíte či nikoli) je děs. Měnit znění zvuku je krkolomné, stejně jako zapnutí či vypnutí titulků (u Kaonu jedním tlačítkem), navíc chybí jakékoli bližší informace o programu. U KAONu bylo k mání rozlišení programu, zvukový formát, jestli má pořad titulky či obsahuje-li teletext (takové marnosti jako věkové omezení pomíjím), ale našli jste i kvalitu a úroveň signálu, u "cihly" nic z toho nenajdete. Modem a router sice zatím funguje i když žádná sláva to není a co se stane zkolabuje-li bedýnka komplet je nasnadě - zůstanete bez wifi signálu. Na dotaz, zda se časem UPC bude snažit alespoň ty nejzákladnější potřebné funkce doplnit pouhé krčení rameny, že prý netuší… Na KAON jsem sice vytrvale nadával (hlavně pro časté výpadky HDMI signálu), ale tahle "novinka" překonává i ty nejhorší obavy. Můžete-li, obloukem se "mediaboxu" vyhněte, ušetříte si rozčarování, jestli tohle má být pokrok, pak UPC pěkně děkuju a budu po mnoha letech uvažovat o úprku ke konkurenci.
 6. Dobrý nápad, díky, tohle mne nenapadlo. (Byť přístroj patří k těm novějším modelům a nový firmware nejspíš k disposici nebude, ale za zkoušku to stojí) Už mne nenapadlo (krom zastřelení přístroje) nic jiného, než před vyhledáváním zadat ID, ale to by nejpíš stejně nepomohlo, ostatně UPC tuším se signálem identifikaci + další informace, posílá.
 7. Díky za sofortní odpověď, tohle mě "v rozčilení" nenapadlo vyzkoušet. A diskusi stran nešťastného Grundigu ukončeme, stejně jsem téma zaplnil něčím, co s CI rozhraním a CA moduly nesouvisí, mea maxima culpa.
 8. Budiž, Grundig zase tvrdí, že spolupráce s UPC jaksi nefunguje a já bohužel nejsem soudce, abych dal za pravdu jednomu z vás. Jsem "pouhý" uživatel, jehož pozice u nás není vůbec záviděníhodná. (A propos, obchodní hledisko je jistě zajímavé, ale spíše pro vás...) Ale zkusím něco jiného; a omlouvám se předem, že mimo zdejší "televizní" téma (ale na "Rádiu" dotaz nějak zapadl). Na stanici ČRo6 a 7 se mi navzájem pletou dvě stanice dohromady (orig. deklarovaná frekvence plus ještě cosi neznámého). Dá se to nějak vyřešit nebo je to technická vada? (Kaon 4003)
 9. Milý pane techniku, že něco umožňuje norma ještě neznamená, že je použitý způsob nejvhodnější - což je tradičně český způsob myšlení: protože se to do normy "ještě vejde", tak to použiju. Jinde na to jdou poněkud jinak, snaží se problém zjednodušit hlavně uživatelům, alespoň většinou... Byl by opravdu takový problém použít k přenosu vyšší frekvence, tedy blízké těm, které už u drtivé většiny MUXů používáte? Zatím ještě nenabízíte 5000 kanálů, aby byl problém je někam nacpat. A propos, tenhle Grundig se sice honosí rozsahem frekvencí 110-862 MHz, modulací 16-256QAM a přen. rychlostí 4-7 Msym (šířku pásma 7 a 8 MHZ udávají pouze u T- tuneru), ale jak vidíte, je mi to prd platné, bohužel většinu parametrů, krom frekvence nelze manuálně nastavit, pokrok je pokrok. (Ještě štěstí, že obsah MUXu 7 mohu klidně oželet nebo v nouzi nejvyšší naladit analog). Hloubám pouze nad tím, proč jej digitálně naladit k čertu nelze. Ostatně myslím, že se stále modernizovanějšími přístroji vám bude podobných problémů přibývat, na západ od našich hranic se v tom případě docela logicky domlouvá poskytovatel kabelovky s výrobci televizorů a snaží se držet spolu krok, to ovšem není Orient... (A věřte, že tomu ve většině případů docela dobře funguje, jako žurnalista jsem několikrát projel celý svět a nějakých zkušeností přec jen těžkopádně nabyl) To Retiree: To jste mne, příteli, uklidnil; holt asi mám mizerný televizor, ať žije dokonalý UPC. Koneckonců jediným spolehlivým řešením je změna dodavatele signálu, takže proč si vlastně stěžuju...
 10. Dodatek: navíc smyslem QAM modulace je, že umožňuje šetřit šířku pásma nebo naopak se stejnou šířkou pásma zvýšit přenosovou rychlost. Proč UPC - zaplaťpánbu pouze ve dvou případech - používá právě tak nízkou frekvenci ví jenom Bůh a jejich technické oddělení. Hoc est.
 11. Pokud vím, tak podobný problém byl i s LG televizory (a stejným MUXem 7, ale tam se UPC s firmou nějak dohodlo a problém se snad vyřešil). Tu kvadraturní modulaci QAM jsem s šířkou pásma popletl já /mělo tam být s "vysokou modulací (64)"/, Grundig je nevinný. Tv ladí automaticky a protože krom domorodého Česka se při kabelovém přenosu digitálních programů v civilizovanější části Evropy tak nízké frekvence nepoužívají, přístroj je zkrátka nenaladí. (Nevím jak jsou na tom s frekvencemi v Česku jiní poskytovatelé kabelovek) A o úrovni servisu UPC /vč. mizerného zařízení dodávaného uživatelům, a Kaony v tom vedou, i s novým firmwarem mi stále vypadává HDMI spojení a EPG je většinou mimo/, snad ani nemá smysl diskutovat, každý to nejspíš poznal sám u sebe, anebo stačí se rozhlédnout po fóru.
 12. (Kaon samozřejmě tenhle MUX naladí). Ptal jsem se v servisu výrobce (Grundig) a tam jsem se dozvěděl, že to je nejspíš právě podivně nízkou frekvencí MUXu (VHS), netypickou rychlostí (5000) a zejména příliš velkou šířkou pásma (64). Tv přístroj pak nepředpokládá, že by se v tomto pásmu vůbec něco vyskytovalo (- kabeloví distributoři v západní Evropě totiž tak prapodivně nízkou frekvenci dávno nepoužívají). Navíc tenhle moderní typ televizoru - narozdíl od starších přístrojů - umožní ručně nastavit jenom frekvenci, resp. ID (přen. rychlost a šířku pásma nastavovat nejde). V servisu se chtěli pokusit tuhle frekvenci alespoň nasimulovat pomocí generátoru a vyzkoušet shodný přístroj, ale jejich měřicí přístroje pracují až ve vyšších pásmech. Odstranit by se to dalo jenom nějakou softwarovou úpravou po dohodě mezi Grundigem a UPC, ale prý mají s nimi prachbídné zkušenosti, protože firma UPC k nějakým společným úpravám není vůbec nakloněna, krátce řečeno - na spolupráci s výrobci tv upřímně kašle...
 13. No to je právě ono, HBO to najde. Zkoušel jsem (podle rady UPC) - po návratu k továrnímu nastavení - změnit zemi (na Finsko či Německo), resp. v úvodním nastavení zadat i startovací frekvenci, ale je to pořád stejné, MUX 7 to prostě nenaladí. Nezbývá než se obrátit na výrobce a poptat se u něj.
 14. Sice dík za radu, Tomusi, ale tenhle typ Grundigu neumožňuje (při manuálním ladění) zadávat přenosovou rychlost, zadává se jenom frekvence. Kontroloval jsem údaje o signálu u ostatních MUXů - které tv našla - a rychlost si v pohodě vyhledá sama podle příslušného multiplexu (5000 nebo 6900 + QAM). Bohužel tyhle postrádané frekvence (163,5 + 170,5) s klidem ignoruje, patrně je to nějaká chyba tv přístroje. Ještě štestí, že to, co MUX 7 obsahuje, jde s klidem oželet... Zajímalo mě spíš, čím tenhle zatracený problém může být.
 15. Mimochodem na KAONu je u MUXu7 úroveň signálu 70% a kvalita 99%. Pak nechápu proč Grundig naladí všechno, ale právě tyhle frekvence ignoruje (ať už nastavím 163,5 nebo 170,5 či okolní kmitočky, nenajde tam nic, záhada). Budu se muset poptat u Grundigů...
×
×
 • Vytvořit...