Přejít na obsah

Smaarty

Uživatel
 • Počet příspěvků

  10
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Smaarty

 • Hodnost
  Nováček
 1. Že by Nova nezakoupila licenci pro vysílání tohoto filmu i v oblasti Sokolovska? Mno, sorry, dělám si legraci.
 2. Tak jsem se asi dopídil k odpovědi, proč platíme míň. Jak jsem se dočetl tady ve fóru a v oznámení UPC na původní karnevalácké stránce http://www.karneval.cz, dochází k "drobným změnám v účtovacím období". Jak někdo citoval z oficiálního dopisu od UPC, který jsem já ještě neobdržel, nově bude zúčtovací období Internetu od 23. do 22. dne dalšího měsíce. Tím došlo k useknutí (zkrácení) aktuálního účtovacího měsíce a v tomto SIPU tedy neplatíme obvyklých 100% = 30/31 dní, ale (aspoň v mém případě) jen 70% = 21 dní. Žádný strach, příští měsíc už budeme všichni zase platit celou částku
 3. Já o vrácení žádal při přechodu na Starter z Karnevaláckého 1M. Bylo mi odpovězeno, že mi zálohu vrátí až při vrácení modemu po ukončení služby.
 4. SIPO srpen, Karneval Media: 674 Kč (Mini 199,- + Starter 475,-) SIPO září, UPC: 141,- TV + 337,- internet
 5. Hmmm, zajímavý nápad. Co takhle zkusit ty samé scénáře, ale s jinými PC? Např. ten bod 2, ale s tím vzdálenějším (80 m) počítačem? Nebo bod 3 s jinou kombinací dvou PC (3 a 60m). Pokud by to byla ta varianta s virem, je šance identifikovat postižený počítač(e). Nepozoruješ třeba nějaké zpomalení i mezi těmi počítači navzájem, tj. ne směrem do internetu, ale mezi sebou uvnitř LAN?
 6. Pravda je, že já jsem ve svých "radách" tiše předpokládal, že jeho nový router už v sobě má/bude mít i pár portů fungujících jako switch. Zdá se mi to celkem běžné a tak mě nenapadlo na to upozornit. Ovšem jestli mill nemá ten problém, že má zásuvku úplně jinde, než většinu zařízení, které chce propojovat kabelem? To by pak stejně musel na tu vzdálenost alespoň jeden kabel natáhnout. Pokud by mu to teda nešlo přemostit přes WiFi pomocí toho jeho současného WiFi switche.
 7. To by byla asi dost podivná konfigurace a pravděpodobně by to ani nefungovalo. Tedy s běžným routerem (konflikt WiFi režimů klient vs. přístupový bod). Standartní řešení je prostě k modemu připojit kabelem router do WAN portu a vše ostatní bude privátní síť rozvedená po kabelech nebo přes WiFi z routeru. Ten switch jedině v případě, pokud potřebuješ zapojit víc kabelů a k modemu to budeš mít daleko. Ovšem až jako třetí v cestě, za modemem a routerem. Tady ti ale neřeknu, jestli se ti router a switch podaří propojit přes WiFi, možná jo, ale nemám zkušenost.
 8. Chtěl bych ti poradit, ale trochu váhám, jestli všemu ve tvém dotazu dobře rozumím. Ten tvůj stávající WiFi Switch tedy nemá funkci routeru a slouží jen jakýsi 'media convertor & switch' k připojení více PC přes WiFI? Pokud přejdeš na tarif s jedinou IP adresou, tak ti opravdu nezbývá nic jiného než si nějaký ten router pořídit. Ten bude mít pak IP adresu poskytovatele a tvá domácí zařízení budou mít adresu privátní uvnitř tvé sítě. Ovšem je tu jedna věc - jak a proč chceš připojovat nový router k původnímu WiFi switchi a navíc switch jako první za modem? Pokud metalikou (kabelem), tak ten switch můžeš úplně vynechat a router připojit rovnou k modemu. A pokud chceš využít pro spojení router-switch WiFI, pak si nejsem úplně jistý, jestli ti to bude fungovat. S normálním routerem asi ne, protože WiFi na routeru ti musí fungovat jako přístupový bod pro tvá PC, nikoliv jako WAN spojení směrem k routeru. Nejspíš jediným doporučení-hodným řešením je umístit router hned k modemu a pokud potřebuješ připojovat nějaká zařízení přes kabel, ale budeš to mít k routeru daleko, tak až potom vedle PC umístit ten switch.
 9. S jedinou IP adresou by toto nefungovalo. Jakmile chceš připojit přímo k modemu dvě PC, nezáleží jestli jedno do Eth a druhé do USB, potřebuješ dvě IP adresy. Řešením a dobrým je asi opravdu jen ten router (pominu-li přikoupení další IP, pokud to vůbec jde).
 10. Když se nenechám ovlivnit žádným z výše uvedených příspěvků a přečtu si FUP dokument (http://www.karneval.cz/storage/att/Fair_usage_policy.pdf), tak to z něj díky bodu 3 chápu tak, že oba směry se počítají a sledují nezávisle na sobě a ke snížení dojde při překročení prvního z nich. Tedy že se nesčítají, stejně jako to měl Karneval doposud (teoreticky lze tedy stáhnout/odeslat např. 60/59 GB při limitu 60 GB).
×
×
 • Vytvořit...