Jump to content

Ondrej1

User
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ondrej1

 1. U mě ve Win10 Edge a Firefox jedou, Chrome a IE11 nejedou. Jinak GlobalSign s tím měl v minulosti problémy https://www.computerworld.com/article/3131487/globalsign-certificate-revocation-error-leaves-some-sites-inaccessible.html
 2. Hlásím, že dneškem mi promoakce taky skončila. Žádnou SMS jsem nedostal, 8.12. jsem restartoval modem, dneska je v logu, že si z nějakého důvodu stahoval konfigurační soubor.
 3. Pokud jde o poslední míli, tak se mi osvědčil speedtest.net na server Vodafone (dříve UPC) v Brně.
 4. Pořád jedu víc, v tuto chvíli 299/20, jak to tak pozoruji, tak hlavně nerestartovat modem a modlit se, ať nevypadne proud. I když já to stejně nevyužiji, takže je mi to jedno.
 5. Řekl bych, že 2,5 Gbit LAN je tady – kdo to chce, nemá moc na co čekat: https://www.czc.cz/qnap-qsw-1105-5t/296177/produkt
 6. Tak jsem si nechal přes Moje UPC restartovat modem a taky mám dvojnásobek – poměrně přesných 300/20, žádná SMSka nepřišla, velké díky fóru.
 7. Ještě mi nic nepřišlo, mám ještě šanci, nebo smolík? (Tarif mám 150).
 8. Kdo už si chce hrát, tak má MIKROTIK CRS305-1G-4S+IN za celkem rozumnou cenu (vím, jsou potřeba SFP+ moduly), čili nadšenci už jsou uspokojeni. Já očekávám zlom v příštím roce, i když možná ne rovnou na 10 Gbit. Letos uvedla AMD chipset B550 a letmo jsem se díval na Alzu a polovina základovek má 2,5 Gbit síťovku na boardu, čili se dostanou i k běžnému publiku. V tuto chvíli někdo dá do placu levnější řešení aspoň pro ten 2.5 Gbit. Jinak já dokonce pamatuji, že ve firmě(!) jsme měli strukturovanou kabeláž Cat5 (100+ Mbit), síťovky by z větší části tu stovku taky daly, ale měli jsme jen 10
 9. Tohle je nádherné softwarové řešení toho, co navrhuje AS, díky za dovzdělání v oblasti Mikrotiku.
 10. Jsem teď na houmofisu, což u mě znamená (mnoho)násobné tunelované RDP a ty datové toky nestojí za řeč, největší část je, že si u toho pouštím hudbu z Youtube. A třeba Visual Studio portál nevutíží na downloadu ani firemní 350 Mbit, jede to tak na půlce. Co mě štve je upload, 40 Mbit upload mě limituje víc.
 11. Tak hlásím, že mně se to chová pořád stejně, IP adresa drží. Měnil jsem modem, nejdřív byl jako router, po té, co jem ho shodil do bridge jsem měl za ním připojené leccos, ale když jsem vrátil původní Mikrotik, vrátila se mu i původní adresa.
 12. I kdyby tam teď ty dvě adresy byly, tak bych do toho nešel. Je jenom otázka času, kdy to Vodafone zařízne. Ještě tady nepadl nápad zkusit zjistit příčiny výpadků, Mikrotik má velice mocné nástroje na sledování kvaliti WiFi připojení (Signal To Noise, Tx/Rx CCQ), čili při sledování televize sledovat Mikrotik, co se děje.
 13. RBD52G aka hAP ac2 mám doma, s tou síťovou částí nebude problém, ten disk je větší otázka. Obecně řečeno, jde to, ale nedoporučuje se to: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=143561 https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=69175 (tady je řeč o SMB dovnitř, o ftp ven netuším) Filozofie Mikrotiku je dost jiná, než běžných SOHO routrů - je to jednoúčelová krabička, která dělá skvěle to, pro co byla stvořená - routování. Má pro to vyladěný odolný hardware, software s dlouhou podporou, ale NAS to není, multimediální stanice to není a kafe to neuvaří, na to to nebylo navr
 14. Kontaktní formulář už neexistuje (nebo jsem ho nenašel), tak jsem to zkusil přes uvedenou emailovou adresu poradime@vodafone.com, zatím přišla automatická odpověď, že odpoví do pěti pracovních dní. O výsledku budu informovat.
 15. Teď jsem volal ohledně výměny modemu za nový, plechová huba mi sdělila, že čekací doba je 25 - 30 minut a že mám zavolat zítra. Je to normální? Je nějaká jiná možnost, jak dohodnout nový modem? Staré Ubee mám odkoupené, nejlepší by bylo, kdyby mi nový modem poslali kurýrem/poštou/do Alzaboxu, ale to chci po Vodafonu asi moc?
 16. Potvrzuji vodafone.cz z UPC nedostupné (ERR_CONNECTION_TIMED_OUT), z O2 funguje.
 17. Ty dva GB za den je docela dost, asi by se to chtělo podívat, co to všechno je. Moje zkušenost je, že na downloadu mám naprosto šílené množství ARP paketů z brány (zhruba 150 p/s), jinak tam nic moc zbytečného nemám a ty ARP pakety se táhnou snad už z dob Karnevalu nebo z doby těsně po převzetí Karnevalu UPC. Tekrát se to řešilo a nevyřešilo, router to hravě ustaojí a data nám nikdo nepočítá...
 18. Naposledy jsem restartoval router včera a obnovila se mi původní IP adresa z rozsahu 89.177.0.0/16 , takže problém určitě není všeobecný. Než zkoušet několik různých routerů, tak bych vyzkoušel jeden (router, nebo třeba PC s linuxem), kde se člověk dostane ke kompletním logům (DHCPREQUEST, DHCPACK,...). Ono DHCP na klientovi je obecně docela konfigurovatelné a jestli si v tu chvíli neporozumí, tak může být problém, stejně tak mohou být timeouty, ale to bez logů nezjistíme. Ještě mě napadlo, odpověď mi přichází z DHCP serveru 10.128.130.97 (čili privátní rozsah) a paranoidní firewall t
 19. V práci máme taky několik měsíců Complal v bridgi na 350/40 a jediný (mini) problém je, že topí podstatně víc než Ubee, takže bych se toho nebál.
 20. Dobré, ale bude se dělat něco s uploadem? Zvlášť u těch firemních tarifů to ve srovnání s ostatními vypadá divně 350/40 x 500/50 x 1000/50. Ve firmě máme těch 350/40 a zatímco 350 je využitelných jen na pár místech, tak na uploadu bych uživil víc než 40 leckde.
 21. C:\bin\iperf3.exe -c speedtest.wtnet.de -p 5209 -t 60 -R [ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr [ 4] 0.00-60.00 sec 278 MBytes 38.8 Mbits/sec 0 sender [ 4] 0.00-60.00 sec 276 MBytes 38.6 Mbits/sec receiver C:\bin\iperf3.exe -c bouygues.testdebit.info -p 5209 -t 60 -R [ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr [ 4] 0.00-60.00 sec 241 MBytes 33.8 Mbits/sec 0 sender [ 4] 0.00-60.00 sec 239 MBytes 33.4 Mbits/sec receiver
 22. Právě jsem absolvoval přemlouvací telefonát na téma výměny modemu. Mám odkoupené Ubee (viz signatura) od roku 2013, čili šest a půl roku funguje a nevím o něm. Slečna věděla, že nabízejí Compal, další podrobnosti jsem z ní nevytáhnul (kdy budou nové modemys EuroDOCSIS 3.1) a když viděla, že o tom dost vím (díky vám všem), tak ani moc nenaléhala, že v dalším kole nás budou obesílat písemně, takže zatím jedu dál močálem černým podél bílých skal. Velice oceňuji korektní hovor, poprvé mi volala, když jsem byl v autě, řekl jsem ať zavolá za hoďku, za hodinu a kousek volala znovu. Za tohle má u
 23. U mě ve Zlíně internet v pořádku, firemní i domácí, ve dvou lokalitách. A bez výpadku to bylo i včera (schválně jsem ve firmě procházel logy a byly čisté).
 24. V tuhle chvíli v UPC to odpojili od peeringu a jede to přes Frankfurt, doufejme, že to zahraniční konektivita ustojí.
×
×
 • Create New...