Jump to content

Ondrej1

User
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutrální

About Ondrej1

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  150 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Zlín

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Teď jsem měl půlhodinový výpadek "internetu". Místní připojení v porádku, ale nešlo se dostat na DNS server googlu (8.8.8.8), podle traceroutu to nejdřív vracel 84.116.138.145 (cz-prg02b-ri1-ae-18-0.aorta.net), pak se situace trochu vylepšila a zahazoval to až 108.170.245.50. Po více než půlhodině se to rozjelo, a to na dvou místech připojených exUPC. V danou chvíli se nešlo dovolat ani na business linku, přepojovali na operátora, ale hrála pořád hudba. Někdo má podobnou zkušenost? Zatím si odpovím sám, na downdetectoru je toho v onu hodinu (18 - 19) poměrně hodně, třeba se něco dozvíme.
 2. U mě ve Win10 Edge a Firefox jedou, Chrome a IE11 nejedou. Jinak GlobalSign s tím měl v minulosti problémy https://www.computerworld.com/article/3131487/globalsign-certificate-revocation-error-leaves-some-sites-inaccessible.html
 3. Hlásím, že dneškem mi promoakce taky skončila. Žádnou SMS jsem nedostal, 8.12. jsem restartoval modem, dneska je v logu, že si z nějakého důvodu stahoval konfigurační soubor.
 4. Pokud jde o poslední míli, tak se mi osvědčil speedtest.net na server Vodafone (dříve UPC) v Brně.
 5. Pořád jedu víc, v tuto chvíli 299/20, jak to tak pozoruji, tak hlavně nerestartovat modem a modlit se, ať nevypadne proud. I když já to stejně nevyužiji, takže je mi to jedno.
 6. Řekl bych, že 2,5 Gbit LAN je tady – kdo to chce, nemá moc na co čekat: https://www.czc.cz/qnap-qsw-1105-5t/296177/produkt
 7. Tak jsem si nechal přes Moje UPC restartovat modem a taky mám dvojnásobek – poměrně přesných 300/20, žádná SMSka nepřišla, velké díky fóru.
 8. Ještě mi nic nepřišlo, mám ještě šanci, nebo smolík? (Tarif mám 150).
 9. Kdo už si chce hrát, tak má MIKROTIK CRS305-1G-4S+IN za celkem rozumnou cenu (vím, jsou potřeba SFP+ moduly), čili nadšenci už jsou uspokojeni. Já očekávám zlom v příštím roce, i když možná ne rovnou na 10 Gbit. Letos uvedla AMD chipset B550 a letmo jsem se díval na Alzu a polovina základovek má 2,5 Gbit síťovku na boardu, čili se dostanou i k běžnému publiku. V tuto chvíli někdo dá do placu levnější řešení aspoň pro ten 2.5 Gbit. Jinak já dokonce pamatuji, že ve firmě(!) jsme měli strukturovanou kabeláž Cat5 (100+ Mbit), síťovky by z větší části tu stovku taky daly, ale měli jsme jen 10
 10. Tohle je nádherné softwarové řešení toho, co navrhuje AS, díky za dovzdělání v oblasti Mikrotiku.
 11. Jsem teď na houmofisu, což u mě znamená (mnoho)násobné tunelované RDP a ty datové toky nestojí za řeč, největší část je, že si u toho pouštím hudbu z Youtube. A třeba Visual Studio portál nevutíží na downloadu ani firemní 350 Mbit, jede to tak na půlce. Co mě štve je upload, 40 Mbit upload mě limituje víc.
 12. Tak hlásím, že mně se to chová pořád stejně, IP adresa drží. Měnil jsem modem, nejdřív byl jako router, po té, co jem ho shodil do bridge jsem měl za ním připojené leccos, ale když jsem vrátil původní Mikrotik, vrátila se mu i původní adresa.
 13. I kdyby tam teď ty dvě adresy byly, tak bych do toho nešel. Je jenom otázka času, kdy to Vodafone zařízne. Ještě tady nepadl nápad zkusit zjistit příčiny výpadků, Mikrotik má velice mocné nástroje na sledování kvaliti WiFi připojení (Signal To Noise, Tx/Rx CCQ), čili při sledování televize sledovat Mikrotik, co se děje.
 14. RBD52G aka hAP ac2 mám doma, s tou síťovou částí nebude problém, ten disk je větší otázka. Obecně řečeno, jde to, ale nedoporučuje se to: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=143561 https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=69175 (tady je řeč o SMB dovnitř, o ftp ven netuším) Filozofie Mikrotiku je dost jiná, než běžných SOHO routrů - je to jednoúčelová krabička, která dělá skvěle to, pro co byla stvořená - routování. Má pro to vyladěný odolný hardware, software s dlouhou podporou, ale NAS to není, multimediální stanice to není a kafe to neuvaří, na to to nebylo navr
×
×
 • Create New...