Jump to content

Doja

User
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Doja

 1. Zdravím, od pondělí 27.7. mám zvláštní problém s EPG na obyčejném HD Kaon 700 STB a to takový, že mě nefunguje v EPG po kliknutí na modré info informace o programu a ani kliknutím na OK tlačítko nastavení kanálu. Také nemohu spustit zpětně zhlédnutí. Provedl jsem tovární nastavení STB, restart modemu. A pak jsem zjistil, že když odpojím ethernet kabel od STB, tak se funkce info a ok obnoví. I u zpětné ho zhlédnutí se dostanu do menu, ale díky odpojenému kabelu nefunkční. Nevíte, zda nebyl nějaký update STB nebo úprava EPG služby?  Děkuji

   

 2. Dobrý den,

  měl jsem problém s hlasovou komunikací přes Steam na modemu Compal bílej. Nejdříve jsem myslel, že je to zablokovaným UDP portem, firewallem. Nakonec jsem náhodně při nastavování parametrů zabezpečení zjistil zaškrtnou volbu "blokování fragmentovaných ip paketů". Jakmile jsem tuto volbu odškrtnul, tak komunikace začala fungovat. A teď otázka. K čemu je tato volba - Blokování fragmentovaných ip paketů. Je žádoucí jí mít zapnutou, či to není nutné. Moc informací na Googlu ohledně této volby jsem nenašel.

  Děkuji.

  Doja

 3. Před cca. 2 roky jsem vyměnil 2ks Handan 5000 za tento Kaon. Jeden pro mě a druhý pro starší rodiče. Když jsem viděl, jak by bylo složité naučit starší rodiče ovládat nový Kaon, jsem ho odpojil, zabalil do krabice a uklidil do skříně. U svého Kaonu jsem postupně s přechodem na Horizon prostředí a dalšími update SW zjišťoval, jak jsou schopni relativně funkční zařízení zkurvi... A tak jsem po dvou letech vybalil druhý Kaon se starým firmwarem (před Horizonem) a musím říci, že jsem strašně rád, že má starý firmware. A to jsem také nadával po přechodu z Handan. Prostě se starým firmwarem nabíhá rychle, brilantní obraz, bezproblémový SW, atd.. Akorát musím při každém zapnutí zmáčknout Exit aby se neprovedl upgrade. No a ten updatovaný Kaon jsem zabalil do krabice a uklidil do skříně. Třeba ho za 2 roky vytáhnu až bude prostředí Horizon vyladěné:-).

 4. Doja >

   

  Pokud máte TV připojenou pomocí SCART tak jděte do Menu > Nastavení > Další nastavení > Nastavení Scart > Barevný výstup a změňte "RGB + CVBS" pouze na "CVBS". Na jas to má velký vliv.

   

  Děkuji, pomohlo to, jas se snížil, ale kvalita obrazu se trochu zhoršila. Ale aspoň se na to dá již koukat.

 5. Myslím, že to je názorná ukázka toho, že přílišná horlivost škodí. U inkasa se UPC samo postará, aby platbu dostali, takže běžet na poštu se změnou ješ zbytečné a jak ses sám přesvědčil i kontraproduktivní.

   

  Já vím horlivost se nevyplácí. Ale mě se podobná situace stala když UPC měnilo číslo svého bankovního účtu a nikdo mě neinformoval. A tak několik plateb nebylo zaplaceno a stal jsem se dlužníkem s docela vysokou penalizací. A tak jsem byl horlivý, aby se to znovu nestalo. Je vidět, že jste zatím takovou situaci nezažlil, protože pak by jste mluvil jinak.

 6. Musím se podělit o zkušenosti se změnou VS. Sám jsem se díky tomuto foru zajímal o změnu mého VS. Byla mě dána odpověď, že došlo ke změně. A tak jsem si v bance změnil VS u inkasa. K mému překvapení o pět dní později se UPC pokusilo provést inkaso na můj starý VS. Samozřejmě neúspěšně. Volám tedy na linku. Operátorka - to není problém dáme si do 5 dnů nový příkaz na inkaso se správným VS. 10 dní se nic nedělo a tak volám znovu, proč si platbu nestáhli. Jiná operátorka - to nejde. A tak začala slovní výměna po které jsem zrušil inkaso a raději budu platit jednorázově každý měsíc sám. Fakt nechápu, jak to tam u nich funguje.

 7. Dnes nám zase nějakej feťák či bezdomovec ustřhnul v baráku rozvod kabelů UPC. Před měsícem to bylo totéž. Jak ochránit kabely před nájezdníky sběračů kabelů. Já vím jedině zazdít, ale pochybuju že to uděla technik od UPC. Jedině asi husí krk. Máte podobné zkušenosti?

×
×
 • Create New...