Jump to content

peno

User
 • Content Count

  242
 • Joined

 • Days Won

  2

peno last won the day on October 14 2020

peno had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutrální

About peno

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  CA modul, Kaon DVR
 • Place of subscription of Vodafone services
  Hodonín

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myslím, že už jsme vyzkoušeli snad všechny možnosti ladění, včetně manuálního doladění terestriky. Prostě to vypadá, že Philips s možností, že by někdo chtěl mít jak terestriku, tak kabel zároveň, nepočítal 😞 V našem případě hlavně kvůli slovenským kanálům. V tomto jsme na úplně ideálním místě, že si můžeme i vybírat, ze kterého vysílače ty Slováky naladíme. Toto nás napadlo taky. Bohužel aktuálně řešíme i problém s počítačem, který absolutně nebere jakékoliv USB disky či flashky, přitom všechno ostatní na USB funguje, takže tato možnost není momentálně k dispozici.
 2. Možná bych se na toto měl ptát jinde, než na UPC Zone, ale nějak mi už docházejí nápady. Podpora Philips je naprosto nepoužitelná, Mall, kde se televize kupovala, taky, tak už nevím, kde jinde se ptát. Jde o to, že při ladění DVB-T/2 se vymažou naladěné kanály DVB-C a naopak. Toto je pro mne naprosto nepřijatelná vlastnost, se kterou jsem se u žádné jiné televize nesetkal. Nemá někdo nějakou zkušenost s tímto? Konkrétně by se mělo jednat o model Philips 43PUS8505, Televize má skvělý obraz a Ambilight taku není k zahození, tak bych ji nerad vracel jenom kvůli tomuto, ale asi mi nic jiného nezbu
 3. Nějak nechápu tu logiku Vodafone. Na jednu stranu chtějí ruské kanály rušit, na stranu druhou jeden nový přidají. Ale budiž, jestli je to cena za Love Nature (a do budoucna snad i Epic Drama, věčně se mu Vodafone bránit nemůže) tak to beru. A jen tak na okraj, myslíte, že někdy dojde na překlopení CNN a BBC World News do HD, nebo se spíš dočkáme jejich zrušení, jako už zrušili CNBC Europe?
 4. Není to jenom téma o nových kanálech, ale i o těch, které z nabídky zmizí. A teď je velmi pravděpodobné, že z nabídky zmizí Nova Sporty, které půjdou exkluzivně do O2TV a pokud i náhodou ne, tak z nich minimálně zmizí to nejzajímavější obsah, což není fotbal, ale hokej (NHL), basketbal (NBA) a motorky (MotoGP). A to má potenciál ještě dál oslabit už tak chabou sportovní nabídku Vodafone, což si myslím, že je téma, které sem patří.
 5. Ono se to ale nedá úplně porovnat, protože většina lidí sleduje zápasy jen těch svých klubů. A co si budeme povídat, český hokejový nároďák je prostě úspěšnější, než ten fotbalový. Kdyby se naši fotbalisti pravidelně probojovávali na mezinárodní soutěže, jejich sledovanost by byla násobně vyšší, než sledovanost MS v hokeji. Proč? Protože fotbal je stále u Čechů sport číslo 1. A to říkám jako antifanoušek fotbalu, který považuji za jeden z nejnudnějších sportů světa, takže mě snad nikdo nemůže obvinit z toho, že kopu za fotbal.
 6. Nejsledovanějším sportem v Česku je stále ještě fotbal, ne hokej. A kromě české ligy, Čechy asi nejvíc zajímá anglická Premier League a oboje má O2, byť ne exkluzivně. A pokud jde o hokej, tak hokejka vysílá jen českou Extraligu, tedy momentálně nic. Češi ale hojně sledují i NHL a KHL. NHL už teď Kellner má. KHL zatím zůstává na Sport 1 a 2, ale otázka je jak dlouho. Každým rokem získá Kellner něco nového, takže jeden nikdy neví. A Sport 1 a 2 má pak ještě Švédskou ligu, i když ta má asi především nahradit pro tento rok zrušenou CHL, což, opět, Sport 1 a 2 poškodilo, byť tentokrát ne vinou Kel
 7. To nemyslíte vážně. Adolfe, že tu není žádný monopol O2. Podívejte se jenom, kolik atraktivních sportovních událostí už O2 ostatním kanálům přebrala, naposledny třeba NFL Sportům 1 a 2. Ostatní kanály tak musejí vysílat stále méně atraktivní obsah. A bude hůř, jak upozornil i ředitel ČT, který byl jediný ochotný se Kellnerovu impériu postavit. A díky této akvizici získají přístup i k dalším lukrativním sportovním přenosům, jako NHL, NBA nebo MotoGP, takže i kdyby nakrásně Nova Sporty zůstaly v nabídce ostatních operátorů, o čemže pochybuji, protože těch pár drobných co by tím Kellner získal, b
 8. Dnes došlo k převzetí CME PPF. Pro nás u ex-UPC to v reálu nejspíš znamená, že se můžeme začít loučit s Nova Sporty a možná i dalšími kanály Novy, které nejspíš skončí exkluzivně v O2 TV. Nicméně hlavně u sportu to znamená, že v nabídce Vodafone toho už moc nezůstane. Divím se, že se tomu ostatní operátoři nebránili u EK, páky na to, zejména ti nadnárodní, jako je Vodafone, jistě mají, tak proč dávají PPF volnou ruku k tomu, aby měla na poli sportovních kanálů prakticky monopol? Nechápu to.
 9. Snad ne, ale cola je mrcha, to je fakt. Bohužel, protože je to pronajaté zařízení, tak dovnitř nemůžu, abych to tam pořádně vysušil a ověřil, jaké škody to tam nadělalo, takže mi nezbývá, než doufat a věřit.
 10. Nemůžu tomu uvěřit, ale ten Kaon se po pár dnech sám vzpamatoval. Nevím jak, ale prostě jsem ho teď zapnul a on normálně jede. Ani HDD nebyl dotčený. Všechny nahrávky jsou tam a vypadá to, že normálně přehratelné. Jen jas displeje je trochu slabší, ale třeba i to se časem zlepší. Ale prostě ten přístroj přežil svou vlastní smrt. Tak to vidím já.
 11. Můj největší problém s ruskými kanály je ten, že šíří ruskou, tedy úplně přesně Putinovu, propagandu. Pokud někdo sleduje tyto kanály kvůli filmům nebo hudbě, tak s tím problém nemám. Ale pokud je sleduje kvůli zprávám, tak to je pro mne ona pomyslná červená kontrolka, abych si na takového člověka dával pozor. Na druhou stranu, není to jenom Rusko. Maďarsko je skvělý příklad země, které se během pár let podařilo na vládě nezávislá média prakticky zlikvidovat. A veřejnoprávní média v Polsku jsou také hlásnou troubou tamní vlády a mají velký podíl na znovuzvolení Dudy tím, jakým způsobem informo
 12. Mám takový problém. Bohužel se mi do Kaonu s HDD (pokud ještě vůbec někdo ten přístroj pamatuje) vylila cola a od té doby se přístroj odmítá zapnout. Vypadá to tak, že na displeji se na chvíli objeví čas, po té nějaká písmena a pak on a nic dalšího. Ani na obrazovce připojeného televizoru se nic neobjevuje. Myslíte, že je přístroj totálně kaput, nebo se dá ještě zachránit? Nerad bych o něj přišel, vyhovuje mi. Ten malý Kaon bez HDD moc nechci, ale asi mi nic jiného nezbude. A k tomu druhá otázka. Pokud přístroj vrátím, jako že mi as nic jiného nezbude, pokud ho nezprovozním, bude
 13. Myslíte, že se někdy dočkáme anglické zvukové stopy u Nicktoons? U sesterských kanálů Nickelodeon a Nick Jr. je, tak proč tady ne? Je to drobnost, ale nějak mi to prostě hlava nebere.
 14. Vy máte ještě analog? 😲U nás v Hodoníně analog odpojili už někdy před pěti lety, jestli si dobře pamatuji. Pak tam ještě nějakou dobu jel nějaký monoskop, ale i ten už odpojili někdy předloni. Proto jsem na nové televizi už ani analog neladil, protože bych už stejně asi ani nic nenaladil. Jinak v Hodoníně už jede v kabelovce jak T tak i C, ale předpokládám, že teď už to snad jede všude, pokud jde o televizi. Mobil neposoudím, protože mám T-Mobile.
 15. Ten problém nesouvisí s CA modulem. Je to problém s jazykovým nastavením televize, resp. STB, protože mě se vyskytoval i na Kaonu. Někde v menu musí být nastavení jazyka a v rámci něj jazyka zvuku, či audia, či něco v tom smyslu. Pokud váš přístroj umí nastavení druhého jazyka zvuku (což si myslím, že by dnes měly umět všechny televize a rozhodně to umí ten Kaon, stejně jako moje tři roky staré LG), pak si ten druhý jazyk nastavte na slovenštinu a problém je vyřešen.
×
×
 • Create New...