Jump to content

peno

Uživatel
 • Content Count

  234
 • Joined

 • Days Won

  1

peno last won the day on November 19 2017

peno had the most liked content!

About peno

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  CA modul, Kaon DVR
 • Place of subscription of Vodafone services
  Hodonín

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Snad ne, ale cola je mrcha, to je fakt. Bohužel, protože je to pronajaté zařízení, tak dovnitř nemůžu, abych to tam pořádně vysušil a ověřil, jaké škody to tam nadělalo, takže mi nezbývá, než doufat a věřit.
 2. Nemůžu tomu uvěřit, ale ten Kaon se po pár dnech sám vzpamatoval. Nevím jak, ale prostě jsem ho teď zapnul a on normálně jede. Ani HDD nebyl dotčený. Všechny nahrávky jsou tam a vypadá to, že normálně přehratelné. Jen jas displeje je trochu slabší, ale třeba i to se časem zlepší. Ale prostě ten přístroj přežil svou vlastní smrt. Tak to vidím já.
 3. Můj největší problém s ruskými kanály je ten, že šíří ruskou, tedy úplně přesně Putinovu, propagandu. Pokud někdo sleduje tyto kanály kvůli filmům nebo hudbě, tak s tím problém nemám. Ale pokud je sleduje kvůli zprávám, tak to je pro mne ona pomyslná červená kontrolka, abych si na takového člověka dával pozor. Na druhou stranu, není to jenom Rusko. Maďarsko je skvělý příklad země, které se během pár let podařilo na vládě nezávislá média prakticky zlikvidovat. A veřejnoprávní média v Polsku jsou také hlásnou troubou tamní vlády a mají velký podíl na znovuzvolení Dudy tím, jakým způsobem informovala o opozičních kandidátech. Za mě je sledování takovýchto zmanipulovaných médií ekvivalentem čtení Sputniku a podobných médií a s tím problém rozhodně mám.
 4. Mám takový problém. Bohužel se mi do Kaonu s HDD (pokud ještě vůbec někdo ten přístroj pamatuje) vylila cola a od té doby se přístroj odmítá zapnout. Vypadá to tak, že na displeji se na chvíli objeví čas, po té nějaká písmena a pak on a nic dalšího. Ani na obrazovce připojeného televizoru se nic neobjevuje. Myslíte, že je přístroj totálně kaput, nebo se dá ještě zachránit? Nerad bych o něj přišel, vyhovuje mi. Ten malý Kaon bez HDD moc nechci, ale asi mi nic jiného nezbude. A k tomu druhá otázka. Pokud přístroj vrátím, jako že mi as nic jiného nezbude, pokud ho nezprovozním, bude vůbec někdo zjišťovat, jak se poškodil? A pokud se přijde na to, že je to moje vina, kolik mi naúčtují?
 5. Myslíte, že se někdy dočkáme anglické zvukové stopy u Nicktoons? U sesterských kanálů Nickelodeon a Nick Jr. je, tak proč tady ne? Je to drobnost, ale nějak mi to prostě hlava nebere.
 6. Vy máte ještě analog? 😲U nás v Hodoníně analog odpojili už někdy před pěti lety, jestli si dobře pamatuji. Pak tam ještě nějakou dobu jel nějaký monoskop, ale i ten už odpojili někdy předloni. Proto jsem na nové televizi už ani analog neladil, protože bych už stejně asi ani nic nenaladil. Jinak v Hodoníně už jede v kabelovce jak T tak i C, ale předpokládám, že teď už to snad jede všude, pokud jde o televizi. Mobil neposoudím, protože mám T-Mobile.
 7. Ten problém nesouvisí s CA modulem. Je to problém s jazykovým nastavením televize, resp. STB, protože mě se vyskytoval i na Kaonu. Někde v menu musí být nastavení jazyka a v rámci něj jazyka zvuku, či audia, či něco v tom smyslu. Pokud váš přístroj umí nastavení druhého jazyka zvuku (což si myslím, že by dnes měly umět všechny televize a rozhodně to umí ten Kaon, stejně jako moje tři roky staré LG), pak si ten druhý jazyk nastavte na slovenštinu a problém je vyřešen.
 8. Pane Poláku, rád bych vám trochu poupravil závěr toho vašeho článku o CN HD. Tuty TV není placená televize, vysílá volně v DVB-T a i u většiny kabelových, IPTV a satelitních operátorů je zpravidla v nejnižších nabídkách. A pokud je mi známo, tak její HD verze také zatím neexistuje, jen se o ní mluví.
 9. U Cartoon Network není indikace HD u loga, nicméně na nativ to opravdu vypadá. A u STV1 a 2 je teď v HD verzi i originální zvuková stopa, ale zase chybí titulky i teletext a tedy teď už není žádný způsob, jak zapnout titulky pro neslyšící :-(
 10. Že by konečně Cartoon Network HD? To taky neustále oddalují a začínám si myslet, že to dopadne jako u Nickelodeonu, že nakonec, navzdory mnoha slibům, že se to spustí už za chvíli, nakonec žádná HD verze nebude
 11. STV HD koncem měsíce, tedy po Olympiádě. Tak si říkám, jestli v tom není nějaký skrytý záměr
 12. Zrovna JOJ Family mi připadá jako dobrý pokus o mezinárodní verzi. Jistě, není to zázrak, ale když ještě zapracují, můžou některým českým komerčním televizím způsobit solidní bolehlav Má to ovšem i negativum. Protože se snaží zavděčit českým divákům, tak tam přibývá pořadů v češtině, ať už původních, vytvořených přímo pro JOJ Family, tak i starých českých seriálů a hlavně zahraniční produkce s českými dabingy.
 13. Ono by to hlavně chtělo víc slovenských kanálů. Chápu, že je to problém, díky licencím nebo nehorázným poplatkům (a souhlasím, že je lepší, když tu Markíza International není, než aby jim UPC platilo nějaké nehorázné výpalné), ale i tak mi přijde poněkud smutné, že, pokud nepočítám kanály Discovery, kde se stále drží slovenština z jedné třetiny a doufám, že jim to vydrží i do budoucna, tu už máme ve slovenštině jen čtyři kanály. A to navíc na JOJ Family té slovenštiny stále ubúda a ubúda.
 14. Hmm, takže si zase počkáme. Na druhou stranu, když se dívám na program Tuty, tak tam toho v nativu stejně moc nebude. Pár posledních sérií Winx Clubu, Regal Academy a možná ještě Degrassi. A pak ještě nějaké ty videoklipy a videa z Youtube. Zbytek jejich programu v HD nebude ani omylem.
 15. Technik napsal ve čtvrtek, že UPC provedlo reenkódování. A pokud si všimnete kdo psal od té doby příspěvky, že to nefunguje, zjistíte, že to byli výhradně Slováci. To mne vede k domněnce, že slovenské UPC provedlo stejné reenkódování s určitým zpožděním oproti tomu českému. Tedy technik má nejspíše pravdu, že v českém UPC se nic od pátku nedělo, nicméně totéž nemusí platit pro slovenské UPC
×
×
 • Create New...