Přejít na obsah

Bastr

Uživatel
 • Počet příspěvků

  39
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Bastr

 • Hodnost
  Nováček
 1. K set-top boxum s vestavěným dekoderem se musí pořídit akorát samotná smartkarta,protože tam je jen štěrbina pro smartkartu!
 2. Existují i"volné"karty,které platí pořád!-nevím,co všechno jde na ní naladit!?-Určitě všechny České a Slovenské programy včetně regionálních a rozhlasové stanice + nějaké další programy!Jdou požít po celé ČR prý i v zahraničí,kde je podmínka pro příjem Českých stanic,že ta karta musí být koupena v ČR! Existují i FREE set-top-boxy,které přijímají samy to samé,co ty"volné karty"a nemají ani slot pro CA modul!-Podobné je to i u některých,většinou dražších televizorů,které umí přijímat samy DVB-C bez CA modulu a mají jen úzkou štěrbinu pouze pro smartkartu a ty jsou nepárové,neboť se to musí nastavit přes service port propojený z PC,a to dělají pouze v autorizovaném servisu!-A je dost nepravděpodobné,že by se musela někam posílat celá televize kvůli párování smartkarty,potom zase zpátky domu,pak by to třeba nefungovaalo správně a musela by se znovu zabalit a poslat zpátky! Musí se ale hlídat ten typ kódování,aby to mělo CONAX CAS7!,nebo umělo všexchna kódování(o což se výrobci elektroniky snaží,aby ty přístroje byly co nejvíce kompatibilní z co nejvíce typy vysílání a kódování,alespoň s těmi nejrozčířenějšími a nedocházelo k těm situacím,že si koupím televizi,nebo set-top-box a on mi doma nefunguje kvůli nekompatibilitě z vysíláním),ale některé starší typy set-top-boxů uměly jen některá kódování např jen Cryptovorks,nebo kombinaci Irdeto/Crypteworks,ale neuměly CONAX!To je výhoda těch televizorů s CI slotem,kde se kupuje podle potřeby CA modul skartou!Existují 2.typy CI slotů: CI a CI+ a k tomu jsou samozdřejmě i CA a CA+ moduly!Některé televizory umí pouze CI,takže s CA+ modulem nefungují!Podle toho se musí vyrábět variabilně i smartkarty párové,nepárové aj.
 3. Potom lze předplatné opět obnovit na jekémkoli místě v ČR!Existují i nepárové CA moduly a Smart-karty!
 4. Vim to! Proč by se to prodávalo bez karty,když tam je?Až by si kdokoli sjednal smlouvu s UPC,tak mu to pujde také u něj,když to bude komplet CI modul s kartou,jak byl koupen! Když se ukončí smlouva s UPC,tak vypnou zásuvku u přívodu na chodbě! Kartu nemohou na dálku nijak vypínat,protože nikdo nemá zapnutou televizi nonstop,nebo může mít kartu úplně vyndanou z televize a televizi odpojenou ze zásuvky kabelové tv apod.
 5. Do osobního vlastnictví se prodává i v oficielních obchodech např DVB-C shop.V každém případě to nemá nic společného se smlouvami s UPC a jejich ukončováním!
 6. Kupování zařízení do osobního vlastnictví nemá nic společného s uzavíráním a ukončováním smlouvy s UPC!-To je nezávislé na sobě!Zařízení se dá koupit ikdyž není uzavřená smlouva-nikde se na to neptají!-akorát se zeptají na operaátora kvůli zjištění kompatibility(pouze se do kolonky"operator"zapíěe UPC)!UPC ukončí operátorskou smlouvu bez ohledu na to,jestli mám zařítení nebo ne!-To v ní zapsané není,když není pujčené od nich!
 7. Ten CI modul stojí samotný cca 1080kč,což je o hodně víc než 200kč za kartu,a bez ní je ten upravený CI modul na nic!Takže by bylo lepší,pokud to nebudu potřebovat a bude to v ořádku to někomu kompletně prodat za víc než těch 200kč!U set-top-boxu by to bylo ještě markantnější!
 8. Vracení se týká jen zapůjčeného zařízení od UPC,na což se s nimi sepíše pronájemní smlouva na konkrétní zařízení!Zařízení zakoupené v DVB-C shopu Licy je zakoupeno do osobního vlastnictví jako každé jiné zboží u každého jiného obchodu!Platí pro něj běžné obchodní podmínky:10.denní lhůta na vrácení nevyhovujícího zboží,dvouletá záruka na zboží,apod.Kupní smlouva je uzavřena pouze mezi DVB-C shopem a zákazníkem a s UPC se při tom nic nepodpisuje-ti o tom nic neví,co si kdo koupí! Přístroj mohu tedy prodat,věnovat,nebo pokud doslouží,tak ho odněst do ekolikvidace! Na stránkách DVB-C shopu takhle právě reagovali na obdobné dotazy zákazníků,jako jsou výše ve fóru:jestli se to má někam vracet,jestli za to dostanou peníze apod. A dodali k tomu:zakoupené zboží se u nich ani jinde nevrací!
 9. Kdyžuž si ten přijímač budu chtít koupit svůj,tak si koupím všechno,co je k němu potřeba do svěho vlastnictví!U některých modernějších přístrojů se už žádné přídavné karty nepoužívají -tam jje vše potřebné zabudované vevnítř a firmwaire se upravuje přes datový kabel ve značkovém servise!Tam se také nevrací samozdřejmě nic!
 10. Takže pokud bych si zařizoval DVB-C a koupím si vlastní DVB-C přijímač ať na stránkách,na které mě odkáže UPC ,či jinde,tak si musím dávat pozor aby odstavec o zapůjčení a vracení přístrojů UPC nefiguroval díky předtištěnému formuláři ve smlouvě a nechat si pro jistotu napsat paragon na zakoupený přístroj na jmémo,aby bylo jasné,že jsem ho koupil já,aby nedošlo po letech k nedorozumění a nechtěli po mě vrátit něco,co jsem si nepůjčil!-jak se to výše řešilo!
 11. Sana UPC ne,ale odkazuje na e-shopy!
 12. Jde,ale nemám DVB-C přijímač!Teď,když jsem zachytil ty zprávy o těch problémech s ukončováním smlouvy,tak čekám,až budou DVB-C přijímače normálně v prodeji!Zatím jich moc není!Vestavěné DVB-C tunery mají jen ty drařší televizory a samostatné set-top-boxy DVB-C nejsou vůbec-občas na internetu se objeví v cca dvou typech!Většinou mají problémy s kompatibilitou s kabelovými sítěmi,a jelikož UPC nedává výrobcům a značkovým servisům k dispozici parametry svých sítí,aby je mohli nastavit do firmwaire přijímačů,tudíž je nemohou nastavit!Správně by mě měli před nákupem v obchodě ten přijímač předvědst,že funguje a pokud je potřeba úprava kompatibility,tak to udělat ve značkovém servise v rámci záruky!A jelikož to nemohou splnit,tak je neobjednávají!
 13. Vrátějí také peníze za ten set-top-box,za které jsem ho koupil?Proč se musí vracet,když si ho před tím musím koupit!-To by mi ho měli nechat a nebo mě když už navrhnout odprodej! Když si ho koupím jinde,než u UPC,nebo si koupím televizor s vestavěným DVB-C tunerem,tak doufám problém s"vypořádáním s UPC žádný není? To je nejlepší si pokud to rochu jde si raději ušetřit nějaké peníze na vlastní přístroj! Problém je,že těch DVB-C přijímačůje na trhu strašmě málo amívají problémy s kompatibilitou s kabelovou sítí!
 14. Jak se bude vyvíjet DVB-T nabídka v naší lokalitě?Zatím nám jde kompletní analogový "klasik"o cca 44 programech,ač jsem slyšel,že analogová nabídka končí!Občas to přepna na jinou nabídku o cca 17-ti rogramech,ale zatím se o po několika hodinách vrátí zpět!!na digitálním DVB-T jde ČT1,ČT2,ČT4-SPORT,ČT24,UPC Expres,Proma love,Nova,Prima ,Nova Cinema,Prima Cool,Barrandov TV,TV Očko,ČT1 HD,Nova HD,Prima HD,a potom Pay1,Pay2,Pay3,Pay4,Pay5! Kdy půjde na DVB-T víc programů a bude tam někdy v budoucnu srovnatelná nabídka s končícím analogem?
 15. Nám nikdy nic UPC nepujčovali ani nekupovali-my jsme používali vlastní zařízení(zakoupené jinde)!Pokud nás informovali o nových službách,které nám zapojili automaticky vzhledem k vývoji technologií,tak bylo všude,že si musíme přijmové zařízení koupit!(SET-TOP-BOX za CCA 2300kč a receiver s HDD na nahrávání za cca 5500kč(u jednoho internetového prodejce)UPC nám udělali akorát tři zásuvky do pokojů! Já právě kvůli takovýmto problémům preferuji nákup vlastních přístrojů a sháněl jsem televizor s vestavěným DVB-C tunerem a bohužel jsem narazil na problém s nastavením kompatibility s kabelovou sítí,kterou mi sice musí zajistit prodejce v rámci záruky,ale bohužel to většinou nemohou splnit,prtože nemají k dispozici parametry sítě,které se musí zadat do firmwaire přijímače.Když jsem se na to ptal na klientském centru UPC ,tak mě to nedali,nebo nevěděli,co chci,takže jsem nic nevyřídil!! Zatím tedy máme cca 44 programův analogu na dvou starších televizorech a u nověho DVB-T LCD televizoru,který nic z kabelu nenaladí,neboť na kabelu DVB-T nejde používám pro kabelové programy tuner VHS videorekorderu ,nebo dvd rekorderu a FM radio na hi-fi věži! Jelikož máme špatný příjem DVB-T signálu z pozemního vysílače a UPC zatím nechce spustit vysílání v DVB-T normě alespoň ty programy,které jdou v tom analogovim"klasiku",což je škoda vzhledem k tomu,že chtějí ten analog ukončit v dohledné době-ve spoustě lokalit je prý už analog vypnutý,nebo velice omezený! Jakmile analog skončí,tak bych chtěl s kabelovkou skončit a pořídit si vlastní střešní antenu,případně vlastní satelit! Doufám,že s tím nebudu mít žádný problém! Oni zřejmě nechtějí,aby jim lidi odcházeli ve velkém,tak si je"drží"tím,že jim ten odchod alespoň co nejvíc znepříjemní,aby část lidí od zrušení smlouvy odradili! Nevim,proč by ty přístroje těm lidem nemohli nechat,když si je zaplatili?
×
×
 • Vytvořit...