Přejít na obsah

Petr Langer

Uživatel
 • Počet příspěvků

  29
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Petr Langer

 • Hodnost
  Nováček
 1. Vzhledem ke kvalitám obrazu v podání UPC bych doporučoval setrvat u CRT TV, jelikož narozdíl od LCD a plazem dokáže oku skrýt i velmi nekvalitní obraz. co se týče DVB-C Tuneru tak pokud se nemýlím tak jej mají pouze LCD od Sony.
 2. Nemáš tam náhodou Windows Vista?, tam použití sítě s DHCP dělá hrozný problémy i u normálních síťovek (čip Realtek a SiS) a mám potvrzeno i od jiných síťařů, že toto je dost zásadní problém WV. nouzovým řešením je používat statickou IP a nebo downgrade na Windows XP.
 3. Ach jo špatně pochopeno, 1080 řádků myšleno signál v tomto formátu přepočten převodníkem v TV do fyzického rozlišení obrazovky tedy 768 řádků, aby byl vůbec tento režim zobrazitelný.
 4. čekal jsem že se spoustu LCDfanatiků ozve. rád bych opět vyvrátil lživé mýty Narážíš na výhřevnost plazmy no můžu říct, ve srovnání s mým 19" LCD skoro neznatelné, LCD mají nemenší běžnou odezvu papírových 8ms, to je ovšem nejlepší hodnota naměřená v ideálních laboratorních podmínkách a kvůli lepší prodejnosti je i uváděná na TV aby ses dostal na průměrnou hodnotu, vynásob toto číslo dvěma a už seš na hodnotě, která je obvzlášť u sportovních zápasů viditelná. Úhly pohledu to je kapitola sama pro sebe, nejvíc mě rozesměje když někteří uvedou úhly pohledu takové, že bys měl vidět i za obrazovku to je opravdu k popukání. Jestli sis všiml tak plazmy se dělají výhradně větší úhlopříčky takže pixel je možno vyrobit stejně velký jako u LCD. Co se týče váhy moje TV váží 27 Kg kolik váži tvoje 42' LCD? co jsem se díval +- váha stejná. s rozlišením trochu ujel nejlevněší plazmy mají 1024x768 s přepočtem až na 1080i nejdražší po skutečné ful HD(1920×1080 s pixely stejně velkými jak LCD). Já jsem šel do nové TV jen kvůli tomu že dosloužila stará CRT a víc jak 30 000 Kč jsem nechtěl vydat full HD nepotřebuju (na DVD+méně kvalitní divx byť přes HDMI a upscaling do HD, či DTV při současné nabídce UPC pro mě naprostá zbytečnost). a v budoucnu v LCD ani Plazmě perspektivu nevidím. Až u plazmy "vyhoří pixely" tak tvá LCD bude plná teček s mrtvými pixely či zničená podsvětlovací lampa, ale to už věřím tomu že obě technologie budou dávno po smrti. Mimochodem víš vůbec jak pracuje korekce pixelů? Nauč se číst TV mám v obyváku, bohužel protože nábytek nebylo na tak velkou TV přizpůsobit, tak sem TV musel dát na délku stěny místnosti přímo můžu dívat nejdál ze 3m ale i z 1m není problém, ale někdy když je nás v místnosti víc tak se dívám i z velice ostrého úhlu a díky nulovému zkreslení je obraz stále stejný. Co se OLED technologie týče, ještě není rozšířená tak nemůžu posoudit jsem zvědav na úhlopříčky nad 100 cm, pokud se osvědčí a nabídne opravdu kvalitní obraz tak budu doufat že co nejdřív nahradí současné, pro TV nevyhovující technologie.
 5. Egoismus ve spojení s marketingem udělá své že? Pravděpodobně žiješ v pravěku, ale ona doba už trochu pokročila. Takže co se týče vypalování, říká ti něco korekce pixelu? Panasonic používá tuto technologii i u nejlevnějších modelů, takže obraz není možno vypálit i u dlouhodobého používání statického obrazu. No nevím ale já koukám na 107 cm plazmu z 1 m jelikož máme malý obývák a žádný pixely nevidím, vidím je teprve až ze vzdálenosti 5 cm. U plazmy nemusíš řešit kompromisy jestli TN s pomalou odezvou ale špatnými barvami a špatnými pozorovacími úhly (obvzlášť dithering u levných LCD je humus) nebo PVA dispeji s lepší kvalitou ale mizernou odezvou, sledování fotbalu hokeje, akčích filmů je se šmouhami pak opravdový zážitek. Tyto neduhy u plazmy opravdu nemusiš řešit, černá barva je opravdu černá, dá se dívat na ni i z ostrého úhlu aniž by se změnil obraz nerovnoměrné podsvícení u plazmy neexistuje. Já mám opravdu tu nejlevnější Panasonic a při výběru (cca měsíc intenzivních prohlídek) mě nepresvědčila ani jedna LCD do 60 000 Kč, že by nabídla lepší obraz. Přesto uznávám, že značková CRT, přestože je jich již jak šafránu je stále nejlepší volba. Ale chápu přední výrobci narvali obrovské peníze do vývoje LCD a je jasné, že pro ně není prvořadá kvalita obrazu, ale množství prodaných kusů, nějak se jim jejich insvestice přece vrátit musí. Mimochodem víš proč prodejny v oddělení TV mají tak intenzivně prosvětlené místnosti? Protože obraz LCD ve tmě díky svému agresivnímu obrazu vypadal oproti plazmě citelně hůř.
 6. No vidíš tady má každý rozdílné priority tobě jde o provoz blueray v HD rozlišení. Mě zase jde o sledování TV programů které u UPC mimo HBO a pár dokumentárních kanálů se. vysílají v PAL rozlišení tedy 720x576, to samé u přehrávání DVD filmů.
 7. Já bych šel do plazmy 107 úhlopříčku od Panasonicu seženeš od 24 000 Kč LCD jedině bych bral jedině jako monitor k PC, ale na sledování TV ani omylem. Jinak souhlasím s tím, že nejlepší obraz má CRT, pokud CRT ještě máš a dobrou značku, tak bych si nákup rozmyslel, jelikož kvalitou obrazu si rozhodně nepolepšíš.
 8. Tak to vypadá, že do června bude UPC v reakci na zrušení FUP u O2 navyšovat rychlost internetu http://www.zive.cz/Bleskovky/UPC-navysu ... fault.aspx
 9. Nejjistěší by bylo poslat doporučený dopis, tím bys pak měl jistotu, že za 35 dnů(výpovědní lhůta) ode dne odeslání nemají právo po tobě vyžadovat platby za služby které vypověděls.
 10. Ještě je možnost použít web formulář, pokud ti neodpoví tak napsat podruhé s vyhrůžkou s možností výpovědi všech služeb a podání stížnosti na ČTÚ to obvykle zabere a obratem se ti ozvou (vlastní zkušenost).
 11. Údajně někde na Vinohradech, ale prý tam jsou jen obchodní zástupci takže tam se obávám že nic nevyřešíš, pak jsem ještě taky viděl jejich stánek v Tescu v Kr. Poli, ale to jsou taky myslím jen dealeři.
 12. Na DVB-S bys chtěl přejít na tarif UPC nebo používat jiného poskytovatele TV? Internet lze samozřejmě používat samostatně, a pokud nemáš zvýhodněný balíček služeb, tak ti cena internetu zůstane stejná Výpovědní lhůta po kterou budeš muset ještě platit stávající služby je 35 dnů viz http://www.upc.cz/pdf/VOP_UPC.pdf čl.8 odst. 8.3
 13. Nejsympatičtější je mě wifi router Asus WL-500gP kvůli bohaté výbavě, jinak s integrovanou anténkou na mém wifi routeru, má známej přes 2 zdi a 20 m signál 80% takže v rámci bytu si myslím že ze ztráty signálu nemusíš mít vůbec obavy a na wifi kartě mít přídavnou anténu nemusíš.
 14. Petr Langer

  Infolinka

  Tak nakonec poté co jsem v v elektronickém formuláři zopakovall dovětek že pokud můj požadavek nebudou v nejbližší době řešit tak podám stížnost na ČTÚ či zvážím výpověď smlouvy mě obratem odpověděli a povrdili zrušení pevné IP. Teď ještě sem zvedav jestli to opravdu uvidím na inkasu. Takže pro ty kdo mají problém s příliš dlouhou čekací dobou na odpověď pomocí elektronického formuláře doporučuju jim tam dopsat zmíněný dovětek to očividně zabírá.
 15. Petr Langer

  Infolinka

  S rušením pevné IP mám taky doposud velký problémy, prvně jsem chtěl zároveň s rušením IP objednat zvýhodněnej balík služeb no po prvním e-mailu se nikdo neozval do druhýho jsem připsal že podám stížnost na ČTÚ a zvážím výpověď smlouvy to se mě pak kupodivu ozvali po dvou dnech s tím že mě nemůžou provést změny služeb protože ten zvýhodněnej balík (Klasik+UPC classic+HBO) se týká pouze digitální TV analogové nikoli (Hlavně že v ceníku že se jedná pouze o digitální TV není ani zmíňka). No o rušení pevné IP samozřejmě ani řádka. No tak sem jim nakonec včera napsal že bych chtěl zrušit jen tu pevnou IP, tak doufám že už tu pevnou IP konečně zruší. Ale asi fakt by UPC potřebovalo dostat pořádnou pokutu od ČTÚ jinak asi dál na nás budou kašlat.
×
×
 • Vytvořit...