Přejít na obsah

666

Uživatel
 • Počet příspěvků

  23
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. Po avizované změně kanálů mám některé programy dublované (SMÍCHOV), špatné pojmenované (COOL je PETKA, aj) a v EPG mám místo programu větu o přesunutí kanálu. Dá se to nějak vrátit do původního funkčního stavu? S tím, že si nějaké stanice přehodím jsem se už smířil. I když bych tedy za tohle cvičení UPC nejradějí poslal tam kam slunce nesvítí.
 2. Od včerejška mi se mi na digi. tv zadrhává zvuk. Jakoby s na moment zasekne a pak jede dál za chvíly zas. Je to dost otravné. Dělá to na více kanálech. Netušíte čím by to mohlo být?
 3. Tak to bylo překvapivě kabelem. Zvláštní že obraz i zvuk znotebooku jde přes ten kabel bez problémů ale z stb ne. Možná to bude rozlišenim (z notebooku jde jen 1366x768). Každopádně mi technik vyměnil i stb s tím že se chová divně. Novej stb však po třech hodinách kleknul s tím že se vypnul a skončil na logu UPC. Vypínání a zapínání nepomáhalo. Na display by stále "boot". Pomohl jen reset pře ovladač. Pak to jelo normálně. Dneska ráno jsem to zkusmo zapnul a píše to vadný disk chcete formátovat?. To jsem potvrdil. Źádná hláška o dokončení formátování se nezobrazila. Okno jen zmizelo. Zkusmo jsme to vypnul a zapnul a opět to samé. Vydný disk, chete formátovat? Jako na tohle už opravdu nemám nervy...
 4. Na dnešek mám objednaného technika. Po několika pokusech jsem si jistý že HDMI konektor v Kaonu nefachá. Jen doufám že přiveze rovnou nový stb a ne že jen řekne že je to rozbitý a nový přiveze až příště. Ten co mi dodali asi nový nebyl. Byl zabalený v bílé krabici a ovladač byl mírně jetý. Ne moc ale někdo ho už měl. Bohužel UPC asi nic kvalitnějšího nemá. CA modul mi v TV nefungoval korektně a tak jsme ho vrátil a místo toho vzal tohle. Respektive TV mi nenaladila všechny programy. Nějaké se i po naladění ztrácely. Ale ok TV není žádný zázrak a žádnej novej firmware na ní není. Takže mi na sledování v HD zbývá jen tenhle Kaon.
 5. TV má tři HDMI. Samozřejmě jsem mezi nimy (z kterého má zobrazit signál) přepínal. Tím to jistě není. Mimochodem notebook se chytne a zobrazí okamžitě aniž bych cokoliv na TV přepínal. Tohle funguje automaticky a nymyslim si že stb je vyjímka.
 6. Zdravim, zrovna mi domu dorazil tenhle zázrak od UPC. Samozřejmě nefunguje jak má. Pokud připojim anténu do stb a ten propojim s Kaonem HDMI do televize, tak mi televize píše "žádný signál". Když stb restartuji tak se na pár vteřin zobrazí logo UPC v příšerný kvalitě (takové prokládané řádky a zrnění). Pak to zhasne a opět "žádný signál". Pro kontrolu jsem stejným HDMI kabelem propojil notebook do televize a ten se samozřejmě chytne okamžitě. V nastavení stb se nic k HDMI nastavit nedá. Je stb vadný? Mám žádat výměnu? Přes SCART to jede normálně, ale na to rozblité HD se odmítám dívat. To pak nepotřebuji HD stb.
 7. To bude asi ono. Já si udělal printscreen web. rozhraní Cisca a když na to teď koukám tak jsem měl na upstream chanel 6 -51,5dBmV a SNR 23,3dB. Teď je to 5.1 dBmV a 39.9 dB. I channel 7 je lepší. Mě na podpoře řekl že restart není potřeba ale že ho udělat můžu bez problémů. Udělal jsem dva (jeden kvlli testu a druhý aby si načetl MAC z routru) a zatím to funguje v pohodě.
 8. YESSSSSSS!!!!!! Mám opět plnou rychlost. člověk si ani neuvědomí jak je bez toho netu zoufalej... Před tím než jsem tam volal tak jsem přeci jenom zkusil modem restartovat. Nějak mi to přišlo logický. Naskočilo to hned. Na kabelu mám 60+ Mb/s. Hned jsem za to zapojil i wi-fi router a všechno běží . Na wi-fi mám 30Mb/s. Takže s routrem nic nebylo. Pomohlo tedy to že mi na dálku nahráli nový konfigurační soubor do modemu. Pak restrat a fachá to. Uffff to jsme ale rád Jen doufám že to už vydrží.....
 9. Cisco EPC3208 Jinak po 20minutách nic Tak jim jdu zas zavolat.
 10. Tak zásadní změna. Dneska jsem už měl dost toho osekaného internetu a připojil modem za PC bez routru. Restart a nic rychlost stejná. Po asi deseti restartech a pokusech na dvou kompech se mi jednou povedlo dostat na asi 30Mb/s což ovšem nevydrželo ani 10minut a byl jsem opět na 0,5Mb/s. Kontak na UPC na technickou podporu kde mi pán řekl že tam vidí nějaký problém s frekvencí modemu a zmínil i že u těchto modemů se kvůli nějaké chbě nahrával nový firmware. Prý pošle do modemu nový konfgurační soubor a mám čekat 20min. Pak to zkusit. Prý neí nutný žádný restart ani modemu ani PC. Tak uvidim. S routrem tedy asi zatím problém nemám. Nejde mi net jako takovej. Přitom jsme to zkoušel připojit kabelem hned ze začátku a těch 60Mb/s jsem měl. Takže mě už dál nenapadlo to zkoušet znovu.
 11. Bohužel parametrů na nastavení mnoho není a zkusil jsem asi všechno co se dalo. Vím že Tenda není nic extra, ale se starým UPC modemem (byl to nakonec Scientfic Atlante) fungoval naprosto bez problémů a dělal co měl. Rychlosti pně odpovídali Fiber 25. Nevím zda je možné to v Czc reklamamovat. Mám ho půl roku a doteď fungoval. Ten Asus RT-10N+ mi s tím Ciscem bude fungovat? Nemám problém koupit i dražší. Jen potřebuju mít jistotu že to půjde. Nejlépe kdo má co za router právě za modemem Cisco EPC3208 a funguje to jak má.
 12. No já ho nechci měnit. Jenže se mi nedaří přes ten router net rozchodit uspokojivou rychlostí. Jsem tak na 1-2MB/s. Když router vyřadím a zapojím napřímo tak to jede naplno. Nastavené je to stejně jako na původní motorole, kde vše chodilo bez problémů. Výměnu od IUPC beru jako nouzové řešení, protože wi-fi doma potřebuju. Jen nevím zda si za výměnu nebudou něco účtovat. Klidně bych ale i nový router koupil.
 13. Tak dneska mi zprovoznili komfort. Teď večer už chodí i net přes 60Mb/s. Bohužel se stalo to čeho jsem se bál a mezi modem a PC už nejde dát můj wi-fi router. Link bliká oranžově a rychlost jak do PC tak na wi-fi je zcela nepoužitelná. Zdá se že jsem neměl šetřit (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70663). Router nemá gigabitové porty. Pouze 10/100 (WAN i LAN). Zvláštní že se starým modemem to jelo v pohodě plných 25Mb/s. Oranžová bliká hned jak zasunu kabel z modemu. je to stejné jak u resetovaného routru tak jakkoliv nastaveného. Kabel s modemem je UTP5e (doufal jsem že to bude kabelem), ale je to zřejmě tím routrem. Mám tři dotazy: 1) vymění mi na požádání UPC nový modem za wi-fi modem? Byly tu dneska. Obávám se nějakého poplatku za výjezd. Samozřejmě bych akceptoval těch 69,- měsíčně) 2) má ten wi-fi router od UPC zabezpečení WPA2 s AESšifrováním? Jak je na tom obecně s nastavením? 3) máte někdo konkrétní zkušenost jakej wi-fi router funguje za modemem Cisco EPC3208? Potřebuju 100% jistotu. Koupil bych stejnej.
 14. http://2i.cz/74daf2d80b U centria mě láká ten internet 15/15 za 250 je paráda. Ale komplet s TV asi odpovídá ten balíček Uno. To vyjde bez modemu nastejno (649,-). Asi ta nová cena za komfort+ není náhodná Ale není to o tolik výhodnější aby mi to stálo za to všechno měnit. Navíc jestli je tam problém odstoupit od smlouvy. S UPC jsem až na cenu spokojený. Sice mi 60mb internet bude víceméně k ničemu ale ten 6mb upload se už hodí. Hlavně mi šlo o to snížit cenu a to se tímhle krokem stane.
 15. Tak jsem právě volal na UPC a řekli mi že platit 49,- Kč musim i za nový modem. Takže to vychází: 649,- balíček (TV + internet) + 49,- pronájem stb + 49,- pronájem modemu + 50 telefon (mám tarif kredit 50) Celkem tedy necelých 800,- oproti dnešním 950,- Za rok úspora 1.800,- a za první rok úspora 1.150,- (1.800 - 650 za výměnu modemu) O platbě za nový modem jsem nikde nic nečetl. Celkem mi to vadí. Ale tak každá ušetřená koruna dobrá. Platíte nově taky i za modem? Ještě trochu off topic v baráku nam nově nabítí i centrio. Ceny jsme moc nezkoumal. Myslíte že stojí za úvahu?
×
×
 • Vytvořit...