Přejít na obsah

Peca

Uživatel
 • Počet příspěvků

  11
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. Takže koupeno s dvojtým DVB-C tunerem a odzkoušeno s pronajatým CA+ modulem. Ze začátku to vypadalo, že kódované programy nepojednou, ale druhý den se to už nějak chytlo, ikdyž jsem na technickou linku volal dvakrát, že furt nic, aby poslali obnovovací packet. Flashnul jsem tam poslední VTi systém a z těch možností jsem nadšený - ikdyž mi jde hlava koukolem, kolik tam toho je. Nicméně se mi podařilo zprovoznit nahrávání po LAN do NASu, večer mám nachystaný test nahrávání více programů najednou ze dvou multiplexů, jak to po té 100Mbit bude stíhat (LAN mám gigabitovou, ale stb má bohužel jen 100Mbit síťovku). Dobré je také webové rozhraní a jeho EPG - rozhodně ze všech možností nejpřehlednější a nejlépe použité (myslím tím ve srovnání s tím, co je přímo v STB). Mám ale dotaz na jiné majitele, kteří už mají tento stroj delší dobu - naladil jsem oba tunery a v přehledu programů jsou všechny zdvojené, předpokládám, že to zobrazuje pro každý tuner zvlášť. Jak je to s nastavením nahrávání, když mám ve favorites uložené programy jen z jednoho tuneru (A)? Když chci dva pořady z různých multiplexů, vezme ten druhý automaticky přes druhý tuner nebo ten druhý musím nastavit přes jeho vlastní položku toho samého programu (tj. přes ten druhý v seznamu)? Co jsem zkoušel různě nastavovat nahrávnání přes webové rozhraní, tak to vypadá, že to snad vezme automaticky - zkusil jsem nastavit ve stejný čas program z Novy a z AXN, v seznamu nahrávání jsou oba, a taktéž v EPG to ukazuje značku u obou - ovšem v druhém seznamu oblíbených, kde mám stejné programy, jen z toho druhého tuneru, nic označené není. Takže vlastně vůbec netuším, jak to zdvojení programů funguje - a ideálně, jak se ho zbavit...
 2. Ahoj, máte prosím někdo odzkoušený ten STB VU+ Solo SE V2 s CI+ modulem? Odchází nám starý KAON PVR a nový DVR MediaBox nechci, tak hledám náhradu a asi zkončíme u toho zlodějsky pronajímaného CI+ modulu, pokud tedy najdu STB za rozumné peníze, který s ní pojede. Výše byl zmíněn jen starší CI modul, tak bych byl nerad, kdych po případné koupi zjistil, že to s ním nefunguje.
 3. Takže nějaká cesta by přece jen byla? Uznávám, síťařina byla u mě vždy spíše na pokraji zájmu (primárně se zabývám vývojem SW, nějaké mírně pokročilé znalosti ze serverové problematiky taky snad ještě mám), musel bych oprášit své 13 let staré poznámky a kouknout na aktuální situaci, ale nebojím se toho Nevím, co všechno umí ten vestavěný modem / router, jestli tedy lze nastavit přesměrování všech portů na router?
 4. Zdravím, už nějakou dobu máme problém s výpadky signálu u TV, reakce na tech supportu jen to, že tu nic jiného hlášenýho nemají, tak to bude nejspíš STB - ono možná jo, už předtím blblo nahrávání, že někdy se nezaplo apod. Máme ještě původní KAON HD PVR a k tomu samostatný modem (starší, bez WiFi). Nejspíš mi budou chtít nacpat Mediabox. Co jsem se tak dozvěděl z ostatních starších diskuzí na téma zabudovaný modem + router v Mediaboxu, tak vyvstává několik otázek a problémů. Jestli jste někdo řešil stejnou situaci, budu rád za informace, jak se věci mají. Díky... 1. Mediabox modem neumí bridge mod - stále, i po updatech firmwaru? Jde mi o to, že mám vlastní router a rozhodně na tom nechci nic měnit. 2. Pokud stále neumí bridge mod, máte někdo zkušenost s jiným napojením vlastního routeru na tento modem tak, aby to fungovalo spolehlivě a bylo dostupné i zvenčí (myslím tím domácí síť)? 3. Další variantou by bylo mít paralelně Mediabox a samostatný modem. Tady je tedy problém s tím, že mám jen jednu datovou zásuvku. Nový kabel z rozvodu nehrozí, máme v bytě kabely zakopané ve zdi - takže jedině nějakou rozdvojku na datovou zásuvku. Tady ale může dojít k degradaci signálu a tedy horší kvalitě spojení, jestli se nepletu? Zkoušeli jste někdo? 4. Pokud nic z výše uvedeného nepůjde, tak mi asi nezbývá si pronajmout místo stávajícího STB jen CA modul do televize, případně pořídit jiný STB, do kterého by ten CA modul šel - ale co jsem předběžně hledal, tak v rozumné cenové relaci by se sice dalo něco sehnat s nahráváním na externí HDD, ale jednotunerové, takže nahrávání více pořadů najednou by nehrozilo (Technisat za cca 12k je momentálně mimo hranici, kterou jsem ochotný za to dát). Nebo je ještě nějaké jiné řešení?
 5. Praha - Černý Most, Generála Janouška: Nahlášeno od: 15.11.2013 10:50 Výpadek všech služeb. Je nám líto, v tuto chvíli není znám termín odstranění závady. Pro aktuální informace sledujte tyto stránky. To někdo překopl kabel nebo co?
 6. Máte někdo zkušenost s provozem (a funkčností) Samsung BD-F8900 s kabelovkou UPC? Funguje vše (po přidání karty) bez problémů?
 7. Kdyby to bylo kabelem, tak by byl problém i s jinými kanály, nebo ne? Rozbočovač nemám, kabel je vedený za skříní, na krátkou vzdálenost, cca 1.5 až 2 m. Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk
 8. Zdravím, před pár dny nám settop box aktualizoval kanály a zmizely nám všechny slovenské programy. A už i dlouho předtím byly v dezolátním stavu (v podstatě se na ně nedalo koukat, víc kostiček než obrazu a zasekávání). Jedná se o nějakou poruchu nebo byly odstraněny záměrně? Zahlédl jsem tu v jedné diskuzi, že Markíza a Joj si nepřeje být vysílaná v UPC síti. Praha 14.
 9. Zdravím, nemáte náhodou někdo uvedený televizor v kombinaci s CA modulem? Ve specifikaci výrobce je uvedeno, že DVC-C zvládá, ale v dokumentu UPC http://www.upc.cz/pdf/CI+-doporucene-TV.pdf tento konkrétní model uveden není. Nevíte tedy někdo, zda tato kombinace funguje? Díky za info.
 10. Ne že bych na to potřeboval koukat, zaplacený je nemám a ani je nechci, ale zajímalo by mě, proč jen v noci? Ty programy běží celý den a cena je stejná jako za jiné prémiové kanály. Je mi jasné, že někdo napíše, že tyhle věci po desáté atd., ale od toho je snad rodičovský zámek, ne? Já bych se tedy cítil okraden, být zákazníkem, který si tyto kanály zaplatí.
 11. A co je v té aktulizaci nového? Dneska mi byla nabídnuta, nainstaloval jsem ji, ale nějaké změny jsem si nevšiml. Např. u slovenské verze se říkalo, že Menu nabídky jsou na průhledném pozadí, takže lze sledovat normálně obraz i zvuk, ale po updatu to mám pořád postaru.
×
×
 • Vytvořit...