Přejít na obsah

Ivo Mašek

Uživatel
 • Počet příspěvků

  886
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  5

Ivo Mašek last won the day on 29. dubna 2018

Ivo Mašek had the most liked content!

O uživateli Ivo Mašek

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Jirkov
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  HD DVR Mediabox

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ivo Mašek

  VODAFONE Group kupuje UPC

  ... což by bylo tohle: https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/tv-endgeraete/gigatv-4k-box.html
 2. Ivo Mašek

  Český rozhlas rozšiřuje digitální vysílání DAB+

  By ses divil, co se smělo před 20 - 25 lety a teď už nesmí. V USA byla kabelovka už na konci 50-tých let. K nám to přišlo až po revoluci. A za ten krátký čas se tu v kabelovce udělalo hodně práce. O ubohosti bych nemluvil.
 3. Ivo Mašek

  VODAFONE Group kupuje UPC

  Pokud by zde Vodafone nabídl zákazníkům kabelové televize i to, co dosud UPC neprovozuje - tedy svůj mobilní telefon (jako má O2, a podobně), a ne jenom pevnou linku, tak ostatní mobilní operátoři by to rozhodně pocítili, a za to, jak se ke svým zákazníkům chovají (jinde v EU si to nedovolí), by to bylo jenom dobře. Takže ano, tito se třesou strachy o své prebendy za nic. A Vodafone by svůj mobil svým zákazníkům kabelovky nabídl - to je snad jasný. V Německu Vodafone před několika lety koupil Kabel Deutschland, který měl pozici na německém trhu obdobnou jako zde UPC a svět se nezbořil. Je úspěšný, tak proč brzdit úspěch? Prioritou je zákazník. Ovšem tady to stále funguje jinak. Někdo má moc velký úspěch, tak je třeba ho zbrzdit, aby si ke korýtku mohli čuchnout i ti ostatní, kterým ovšem jde jen o to odření svých zákazníků o prašule.
 4. Ivo Mašek

  Výpadek UPC kvůli servisu?

  Mám to podobně. Nijak to ale neřeším...
 5. Ivo Mašek

  Kaon 700 hrozne pomaly

  On existuje už delší čas novější model - Kaon 900. Ten ovšem u nás nedostane každý (jak se to nárokově rozděluje, podle čeho, koho - nemám tušení). Všem se prioritně cpe ta, i na pohled zastaralá, sedmistovka, z které čouhá kus karty z modulu. Spousta lidí (řekl bych valná většina) ani netuší, že nějaký Kaon 900 existuje (a přitom to není žádná extra novinka). https://www.upc.hu/pdf/mediabox/Horizon_HD_felhasznaloi_kezikonyv.pdf Tu devítistovku má i české UPC. "Cihlička" funguje perfektně. Klobouk dolů. Jako druhý přístroj si ještě v jiné místnosti držím historický kousek Kaon B3001. Docela bych ho i vyměnil za novější - ale pokud nebudu mít záruku, že dostanu devítistovku, tak ani omylem.
 6. Ivo Mašek

  VODAFONE Group kupuje UPC

  Přečti si tu kontroverzní větu takto: Převzetí by ukončilo hospodářskou soutěž na trhu s kabelovkami a na trhu s pevným připojením k internetu. No a je to
 7. Ivo Mašek

  HD PVR Box aktualizace

  Jen takový dotaz: Téma se zabývá aktualizací HD PVR Mediaboxu (tedy "cihličky"). Ty píšeš o "cihličce", nebo "malém" Kaonu? Já jen, aby jsme tu věděli, o čem že je vlastně řeč.
 8. Ivo Mašek

  Odstoupeni od smlouvy

  Člověče, on si listuje v studijní práci Technického učení a ty mu sem šoupneš Wikipedii .......
 9. Ivo Mašek

  Komplet vs Supreme

  Komplet+ mám např. já. Máte v nabídce úplně vše. Jako kdysi dávno v Supreme jsme měli vše (co v té době bylo v nabídce). Komplet+ zahrnuje "cihličku", inet. (a ano, je to věrnostní portfolio a byla by hloupost nevzít co v tom nabízí)
 10. Tak výstup asi má (cihličku jsem rozebranou neměl), ale fyzicky displej na "cihličce" není (jako je u starších kaonů, kde se zobrazuje číslo kanálu a vysílaný pořad). Oba dva přístroje vlastním. ______ Parametry 4K STB Liberty Global (Virginia) VirginTVV6boxfactsheet.pdf
 11. Ten 4K STB od Liberty Global je .... říkejme tomu "univerzální". On každý takový přístroj umožňuje vytáhnout onu zdířku na "předpotopní" televize (tam je pouze jen SCART). Záleží na výrobci, zda to ve výrobě provede, a nebo to nechá "slepý". Prostě tuhle možnost nevyvede ven na zdířku. Je to stejné jako u "cihliček", kde je možnost (a i místo) vyvést ven displej (jako u Kaonů B3001). Ale výrobce to neudělal. Apropó: U toho 4K STB Vodafone si všimněte, že tam zakomponovali průchozí signál (jak u Kaonů). "Cihlička" tohle nemá a nemá to ani 4K STB Liberty Global (Virgin) Já bych nespěchal. Příští rok by jsme měli spadnout pod křídla Vodafone. Oni to mají trochu jinak https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/
 12. K čemu přesně má sloužit konektor S-video opravdu nevím. Na 4K TV prostě SCART nenajdete (což je pochopitelné). Další věcí je, že ta vyspělá část Evropy (světa) se nebude řídit podle možností, koupěschopností, atd. té druhé části Evropy. Když sem k nám dorazily barevné televizory, tak se také ozývaly hlasy, že naše TV barevně nevysílá, je toho strašně málo ..... a že je to k ničemu. Že se v té době už v té druhé části Evropy vysílalo barevně 10 - 15 let (v každé zemi to bylo jiné) a v USA a Kanadě už od let 50-tých .... to v potaz u nás bralo hodně málo lidí. Co se týče toho 4K STB od Liberty Global, tak z praktických důvodů jsou tyhle diskuze asi bezpředmětné, jedná se spíše o zajímavost. Převezme nás Vodafone, a tam používají svoje STB, 4K STB nevyjímaje. 4K set-top-box Vodafone: https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/tv-endgeraete/gigatv-4k-box.html Když vpravo kliknete na Aufbauanleitung, objeví se vám *pdf stránka se zapojením. Nějakým S-videem, nebo SCART konektorem nás obtěžovat nebudou. Jen poznámka k tomu zapojení 4K Vodafone: 230V se pouští přes zdroj, který je ve skutečnosti externí (není uvnitř přístroje) PS: můj pohled - ten STB od Global se mě líbí více, jak ten od Vodafone Ta zdířka pro SCART bude pro něco takového:
 13. Tak pokud to v ČR převezme Vodafone (jako že asi jo), tak oni používají přístroje, tuším, od Samsungu (jestli to ještě platí). Ten přístroj, co je v odkazu v prvním postu, jsem už viděl minulý rok a tuším že ho nasazovali buď v Anglii, nebo Irsku. ... tak dokonce už roku 2016 (psal jsem tehdy o tom na TVFreaku) ... a jak ten zázrak vypadá:
 14. Ne každý se v problematice vyzná. A není zdroj, jako zdroj. Jsou přístroje, kde jenom odpovídající voltáž a zdířka rozhodně nestačí.
 15. Ivo Mašek

  1Gbit/s internet od UPC do jedneho roka

  Jeden Gb za vteřinu ? .... tak to jsem v klidu. Tohle "cihlička" nerozdýchá
×