Přejít na obsah

Ivo Mašek

Uživatel
 • Počet příspěvků

  880
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  5

Ivo Mašek last won the day on 29. dubna

Ivo Mašek had the most liked content!

O uživateli Ivo Mašek

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Jirkov
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  HD DVR Mediabox

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ivo Mašek

  HD PVR Box aktualizace

  Jen takový dotaz: Téma se zabývá aktualizací HD PVR Mediaboxu (tedy "cihličky"). Ty píšeš o "cihličce", nebo "malém" Kaonu? Já jen, aby jsme tu věděli, o čem že je vlastně řeč.
 2. Ivo Mašek

  Odstoupeni od smlouvy

  Člověče, on si listuje v studijní práci Technického učení a ty mu sem šoupneš Wikipedii .......
 3. Ivo Mašek

  Komplet vs Supreme

  Komplet+ mám např. já. Máte v nabídce úplně vše. Jako kdysi dávno v Supreme jsme měli vše (co v té době bylo v nabídce). Komplet+ zahrnuje "cihličku", inet. (a ano, je to věrnostní portfolio a byla by hloupost nevzít co v tom nabízí)
 4. Tak výstup asi má (cihličku jsem rozebranou neměl), ale fyzicky displej na "cihličce" není (jako je u starších kaonů, kde se zobrazuje číslo kanálu a vysílaný pořad). Oba dva přístroje vlastním. ______ Parametry 4K STB Liberty Global (Virginia) VirginTVV6boxfactsheet.pdf
 5. Ten 4K STB od Liberty Global je .... říkejme tomu "univerzální". On každý takový přístroj umožňuje vytáhnout onu zdířku na "předpotopní" televize (tam je pouze jen SCART). Záleží na výrobci, zda to ve výrobě provede, a nebo to nechá "slepý". Prostě tuhle možnost nevyvede ven na zdířku. Je to stejné jako u "cihliček", kde je možnost (a i místo) vyvést ven displej (jako u Kaonů B3001). Ale výrobce to neudělal. Apropó: U toho 4K STB Vodafone si všimněte, že tam zakomponovali průchozí signál (jak u Kaonů). "Cihlička" tohle nemá a nemá to ani 4K STB Liberty Global (Virgin) Já bych nespěchal. Příští rok by jsme měli spadnout pod křídla Vodafone. Oni to mají trochu jinak https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/
 6. K čemu přesně má sloužit konektor S-video opravdu nevím. Na 4K TV prostě SCART nenajdete (což je pochopitelné). Další věcí je, že ta vyspělá část Evropy (světa) se nebude řídit podle možností, koupěschopností, atd. té druhé části Evropy. Když sem k nám dorazily barevné televizory, tak se také ozývaly hlasy, že naše TV barevně nevysílá, je toho strašně málo ..... a že je to k ničemu. Že se v té době už v té druhé části Evropy vysílalo barevně 10 - 15 let (v každé zemi to bylo jiné) a v USA a Kanadě už od let 50-tých .... to v potaz u nás bralo hodně málo lidí. Co se týče toho 4K STB od Liberty Global, tak z praktických důvodů jsou tyhle diskuze asi bezpředmětné, jedná se spíše o zajímavost. Převezme nás Vodafone, a tam používají svoje STB, 4K STB nevyjímaje. 4K set-top-box Vodafone: https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/tv-endgeraete/gigatv-4k-box.html Když vpravo kliknete na Aufbauanleitung, objeví se vám *pdf stránka se zapojením. Nějakým S-videem, nebo SCART konektorem nás obtěžovat nebudou. Jen poznámka k tomu zapojení 4K Vodafone: 230V se pouští přes zdroj, který je ve skutečnosti externí (není uvnitř přístroje) PS: můj pohled - ten STB od Global se mě líbí více, jak ten od Vodafone Ta zdířka pro SCART bude pro něco takového:
 7. Tak pokud to v ČR převezme Vodafone (jako že asi jo), tak oni používají přístroje, tuším, od Samsungu (jestli to ještě platí). Ten přístroj, co je v odkazu v prvním postu, jsem už viděl minulý rok a tuším že ho nasazovali buď v Anglii, nebo Irsku. ... tak dokonce už roku 2016 (psal jsem tehdy o tom na TVFreaku) ... a jak ten zázrak vypadá:
 8. Ne každý se v problematice vyzná. A není zdroj, jako zdroj. Jsou přístroje, kde jenom odpovídající voltáž a zdířka rozhodně nestačí.
 9. Ivo Mašek

  1Gbit/s internet od UPC do jedneho roka

  Jeden Gb za vteřinu ? .... tak to jsem v klidu. Tohle "cihlička" nerozdýchá
 10. "Cihlička" je technologicky zastaralým set-top-boxem? To je diskutabilní. Z počátku uvedení toho STB to bylo příšerný - to jsem tu velmi kritizoval. Na začátku to byl defacto nepoužitelný přístroj. Ovšem dnes je to úplně jiné. Je to mašinka, která funguje, je to svým způsobem držák, nikde nijak nepozoruji stížnosti na chod "cihličky". Poruchový přístroj to rozhodně není. Co se týče funkcí - nic zastaralého nějak nevidím: https://www.upc.cz/televize/doplnky/hd-dvr-mediabox/ Ano, bylo by hezké tam mít digi hodiny (jako je mám u Kaonu B3001) - vešly by se tam. Ale není to věc, která by bránila funkcím té "cihličky". Já jsem s ní spokojen.
 11. Já v obýváku mám "cihličku" a v děckém pokoji (on tedy syn už dítě není ) stále používám ten velký Kaon, který má displej a ukazuje čas, a nebo stanici, která zrovna vysílá. Mám ho defacto od začátku, co ho dávali do oběhu. Prostě fakt hodně dlouho. Pouze byl kdysi v obýváku. Pokud opravdu nemusíte, doporučuji vám si ho nadále ponechat. Dokud bude fungovat, nehodlám se ho zbavit.
 12. Ivo Mašek

  Průzkum

  Včera jsem se byl podívat do Moje UPC. Ze zvědavosti, co tam mám nového, jestli je zaplacena platba, a tak podobně. Dnes mě přišel po emailu dotazník, zda bych po mé návštěvě Moje UPC doporučil služby od UPC svým kolegům, známým a tak podobně. Přiznám se, ... chvíli jsem hloubal nad spojením: Moje UPC vs. doporučení služeb (TV, Inet, Telefon) pro své známé. Nejsem génius, nevím vše, a tak jsem nepřišel na to, co má společného mé doporučení televize, inetu a nebo telefonu od UPC svým známým dle mé návštěvy mého Moje UPC.
 13. Ivo Mašek

  Nemožnost vložit příspěvek

  Děkuji. Pamatuji dobu (a ne zase tak vzdálenou), že to vše tady fungovalo.
 14. Ivo Mašek

  Nemožnost vložit příspěvek

  Do některých vláken (threadů) mě nejde vložit (napsat) post., vyjádření, odpověď. Do některých vláken to funguje správně. Dělíme se již zde na árijce, neárijce, ... nadlidi, podlidi ?? Nechápu. A očividně se tento BAN (a nevím vůbec za co) netýká jen mě. Předem děkuji za vysvětlení, objasnění.
 15. Né, že bych nechtěl. Jídlo je nejdražší položkou, takže bych ušetřil majlant. Nikdy jsem ale nezažil, že by mě pekař k čerstvému pečivu nabízel k povinnému odběru několik kusů včerejších, nebo předvčerejších rohlíků. S poukazem, že aby netratil, musí mu to někdo zaplatit. Nežiji v izolaci a všechny lidi, co znám, doslova nenávidí reklamy ve filmech. Buď přepínají jinam, nebo jdou do ledničky pro něco dobrého, nebo jdou na balkón si zakouřit. Postupem času také pozoruji, že výrobci reklam se už ani nesnaží o to, aby reklama měla nápad, vtip a tak podobně. Vyrábí jednu sračku za druhou. A zároveň dobře vědí, jak to diváci nenávidí. To vědí i provozovatelé televizí, které jsou tzv. zadarmo. Není to vůbec normální. Odporuje to mé filozofii: Žij a nech žít.
×