Jump to content

Ivo Mašek

Uživatel
 • Content Count

  907
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ivo Mašek last won the day on June 16

Ivo Mašek had the most liked content!

About Ivo Mašek

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Jirkov
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  HD DVR Mediabox

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Já tedy chodím na velkou spoustu diskuzních for, i zahraničních (a ne jenom o TV), ale např. *pdf, *zip, a podobně, je normálně povoleno. Pouze na jednom francouzském foru šli až do absurdna - tam používají captchu. To je hrozně otravný.
 2. V kuchyni mám malou starou "baňatou" televizi, která umí pouze analog. Mám na ni přivedený signál od UPC a kupodivu, základní programy šíří i v tom analogu. Až přestanou, tak TV přesunu k odpadkovému koši (a paní se bude plně věnovat vaření, k čemuž kuchyň slouží 😀 ). Takže ti, co mají základní nabídku k inetu, tedy obyčejný digitál (DVB-T1), tak jim samozřejmě nadále zůstane (určitě se nebude v kabelu šířit T2).
 3. Co se týče "cihličky" a Kaonu_900, tak u mě spokojenost. Je vidět, že technici zapracovali. Nemůžu si vůbec stěžovat. Kaon_700 jsem nikdy neměl a ani jsem ho nechtěl. On asi teď funguje stejně, jako ta devítistovka., ale mě velmi vadil jeho design. Ten už byl příšernej při vzniku toho zázraku (když vezmu v potaz to, co se v té době produkovalo na trh). Ta kritika "jenom dvou inet výstupů" na cihličce. Myslím, že není na místě. Dva výstupy jsou nadstandard. Valná většina set-top-boxů má výstup jeden, některé nemají žádný. Jestli víš o nějakém, který má 3 a více inet výstupů, tak dej na něj odkaz. Možná, že takový existuje, ale já jsem na takový ještě nenarazil.
 4. Technik má můj obdiv. Na to bych já nervy neměl.
 5. Víš jaký je technický rozdíl mezi T1 a T2 ? A co je hlavním důvodem pro přechod k T2? Ještě že existují lidé, kteří ženou techniku dopředu (a mnohdy i přes klacky, které se jim hází pod nohy). Jinak by jsme ještě měli analog, malou černobílou obrazovku a před ní zvětšovací sklo.
 6. Tož já také zareaguji …….. u mě dobrý. Nemám s rychlostí načtení tohoto webu (ani jiných) žádné potíže, a to po celý den (ne jenom tento). Ovšem používám inet od Grape sc. Win_10, Edge …. a co se týče chlapců z Redmondu ….. nemám je rád.
 7. Mě ten email také chodí jednou za rok (už několik let), a cena je opravdu stále stejná. Mám komplet všechno, co UPC programově nabízí. Jakékoli nové programy přibyly, automaticky jsem je dostal i já a to za stále stejnou cenu.
 8. Já mám celkem čerstvé zkušenosti (1.3.2019) a jsou úplně jiné, než popisuješ. Ke konci února mě odešel již historický STB Kaon B3001. Takže jsem psal na UPC o výměnu. Během hodiny byl vyřešen termín. Dne 1.3. přijel technik, předal mě nový STB, odebral si ten vadný, navíc mě dal koax kabel s UPC koncovkami (a to nemusel). Všechno v pohodě, bez nervů, … prostě klídek. Provedl jsem si tzv. samoinstalaci a asi dva dny se objevovaly ony problémy se "samozapnutím" (referuji jinde). Celkem jsem se tomu věnoval, psal spoustu poznatků (asi více, než tzv. "testeři"), a vše je již v pohodě. Když před nějakým časem byl u mě technik s "cihličkou", naprosto stejná pohoda. K tomu mě referenční oddělení nabídlo slušnou cenu (volali oni mě, ne já jim), takže také pohoda. Oba přístroje fungují ….. žádný problém. Časy se oproti minulosti změnily.
 9. Od úterý po dnešek pouze jednou samozapnutí, které se nevyplo (přes DO vypnuto a zobrazení času). Jinak pohoda. Jestli to takhle půjde dál, tak super 👍 .
 10. Ve Win_7 použij Mozzilu Firefox. Ten to umí otevřít (vyzkoušeno). Ve Win_10 to umí otevřít i Edge (též vyzkoušeno) Apropó: to, že někdo v nějakým článku řekne, že IE není prohlížeč (a kupodivu od roku 1995 byl) ještě neznamená, že se dotyčnému pokloním a jeho názor budu brát opravdově.
 11. Tak jsem přišel ráno z práce domů, a světe div se ….. na displeji boxu svítily hodiny. A moc bych se divil, že by nepřišla aktualizace (údajně chodí každý den kolem 3 - 4 hodiny ranní).
 12. No, já to vypínám tak, že TV ovladačem vypnu TV a STB ovladačem vypnu STB., a na displeji boxu svítí hodiny. Jsem tak zvyklý z boxu B3001. Co se týče firmware, tak přece se několikrát za den sám od sebe (a časově nepravidelně) nepokouší spojit s "centrálou", aby si sám stáhl aktualizaci. Musí odněkud dostat impuls.
 13. Zhruba ve 14:15 hod. opět samozapnuto (P4). K zapnutí TV mě stačil jenom DO od TV (a naběhla skutečně TV Prima, což je P4). Po vypnutí opět hodiny. Neuplynulo ještě 24 hodin, a samozaplo se to (respektive zapnuto vzdálenou správou) 4x. Že se obnovují data z "centrály", to chápu. To pozoruji občas i na cihličce, kde se kontrolka z oranžové změní v zelenou, v boxu to chvíli šumí a pak se vypne a kontrolka je opět oranžová. Rozhodně to není několikrát za den a vzdálení správa to umí vypnout. Chybu nepřičítám set-top-boxu Kaon (ten se jen tak mýrnix-týrnix sám od sebe bez přispění vnějšího vlivu nezapne). Chyba je jinde - někde v centrále.
 14. Dnes po 10-té hodině opět P4. Po vypnutí na DO se objevil čas. Příště zkusím (až se zase objeví P4) rovnou, bez manipulace DO, zapnout TV. Měla by naběhnout TV Prima (což je právě ten P4). …. apropó: Hafo lidí se tu kdysi hlásilo jako testeři ….. ti dělali a dělají co? Spíše jen zneužili situace, že dostali všechny kanály a tak čuměli.
 15. Další poznatek Ráno jsem zjistil, že na malém boxu opět svítí P4. Tedy někdy v noci byl vzdálenou správou zapnut (ale už ne vypnut). Tak jsem udělal to samé, co večer, tedy jsem ho ovladačem vypnul. Ovšem již se neobjevil na displeji čas, ale displej zhasnul úplně. Tedy box se vypnul (večer den před tím se mě objevil čas, jak popisuji v postu výše). Takže jsem ovladačem box znovu zapnul, a po obvodu displeje běžely dvě čárky, stále dokola (něco jako když štěně si chce chytnout svůj ocas). Takže jsem musel zapnout i TV, abych věděl, co se děje. Na obrazovce pod znakem UPC mě vítali. Po velmi krátké chvíli se objevil vysílaný program. Tak jsem opět vypnul TV i box, a na displeji se objevil čas. Ten roztomilý Kaonek se zdá býti veselým rodinným přítelem 😀 .
×
×
 • Create New...