Přejít na obsah

Ivo Mašek

Uživatel
 • Počet příspěvků

  868
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  5

Ivo Mašek last won the day on 29. dubna

Ivo Mašek had the most liked content!

O uživateli Ivo Mašek

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Jirkov
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  HD DVR Mediabox

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ivo Mašek

  Nemožnost vložit příspěvek

  Děkuji. Pamatuji dobu (a ne zase tak vzdálenou), že to vše tady fungovalo.
 2. Ivo Mašek

  Nemožnost vložit příspěvek

  Do některých vláken (threadů) mě nejde vložit (napsat) post., vyjádření, odpověď. Do některých vláken to funguje správně. Dělíme se již zde na árijce, neárijce, ... nadlidi, podlidi ?? Nechápu. A očividně se tento BAN (a nevím vůbec za co) netýká jen mě. Předem děkuji za vysvětlení, objasnění.
 3. Né, že bych nechtěl. Jídlo je nejdražší položkou, takže bych ušetřil majlant. Nikdy jsem ale nezažil, že by mě pekař k čerstvému pečivu nabízel k povinnému odběru několik kusů včerejších, nebo předvčerejších rohlíků. S poukazem, že aby netratil, musí mu to někdo zaplatit. Nežiji v izolaci a všechny lidi, co znám, doslova nenávidí reklamy ve filmech. Buď přepínají jinam, nebo jdou do ledničky pro něco dobrého, nebo jdou na balkón si zakouřit. Postupem času také pozoruji, že výrobci reklam se už ani nesnaží o to, aby reklama měla nápad, vtip a tak podobně. Vyrábí jednu sračku za druhou. A zároveň dobře vědí, jak to diváci nenávidí. To vědí i provozovatelé televizí, které jsou tzv. zadarmo. Není to vůbec normální. Odporuje to mé filozofii: Žij a nech žít.
 4. Diváci nesledují reklamu aneb skupina Nova jako iniciátor nebo brzda dalšího vývoje https://www.lupa.cz/clanky/divaci-nesleduji-reklamu-aneb-skupina-nova-jako-iniciator-nebo-brzda-dalsiho-vyvoje/ Je tam k tomu zajímavá diskuze. "Mne nezajima, kde televizni stanice berou na svuj provoz penize, zrovna tak ,jako je nezajima, kde bere penize obcan na zakoupeni televizoru ke sledovani tech sracek co tam davaj." atd., atd. .... Má-li divák v úmyslu sledovat pouze autorské dílo a vynechávat veškeré vsuvky od vysílajícího subjektu, je jeho svatým právem tak učinit. Diváka totiž naprosto nezajímá, z čeho je konkrétní televize placena, zajímá ho pouze její program, ze kterého si vybírá. Nabízí se analogie kupříkladu s tím, že mne nezajímá, jak je placen místní pekař, chci od něj jen rohlíky a chléb.
 5. Ivo Mašek

  VODAFONE group kupuje UPC

  Možná by to chtělo začít číst tento thread od začátku. Najdeš tam zmínku o Kabel Deutschland. Tohoto kabelového operátora před pár lety právě Vodafone koupil. Takže jak to bude vypadat (pravděpodobně - s jistotou ti to ještě tak rok nikdo neřekne) u nás? Mrkni sem: https://zuhauseplus.vodafone.de/ Pokud dojde ke schválení, tak podpis pod smlouvou nastane až tak v druhé půli roku 2019. A následné změny nepřijdou okamžitě te´d hned. I to bude nějakou dobu trvat.
 6. Ivo Mašek

  VODAFONE group kupuje UPC

  Titulek k videorozhovoru klamný. Oba pánové (kteří si mimochodem pletou kabelovku s IPTV., a Deutsche Telekom s Kabel Deutschland) nám odpověď na otázku "co obchod roku přinese českému zákazníkovi" neposkytli. ... vlastně ani nemohli.
 7. Ivo Mašek

  Testujte s námi HD Mediabox a jeho funkce

  V tom velkým manualu je na konci soupis mnoha modelů TV, u kterých je právě ten kód. U jiných, alespoň jak se tu občas psalo, to už tak jednoduchý nebylo. Ale zadařilo se nakonec, myslím, všem.
 8. Ivo Mašek

  Testujte s námi HD Mediabox a jeho funkce

  A tohle jste udělal? (pokud vám nejde ovládání hlasitosti na ovladači k "cihličce") .... existují dva druhy "hd mediaboxů". starší a po designové stránce příšerný stroj (který se u nás stále zákazníkům cpe, a který už nedávají zákazníkům ani v Maďarsku a Rumunsku) nový a designově rozhodně na úrovni, který u nás "občas" někdo dostane (snad pouze při zakoupení, nikoli pronájmu). Předpokládám, že u nás se bude "testovat" ten výdobytek minulých časů (což by mě, žijícího v Čechách, ani nepřekvapilo)
 9. Ivo Mašek

  Testujte s námi HD Mediabox a jeho funkce

  U "cihličky" má to řazení logiku. Je to pěkně v ucelených blocích. Tedy až na ČT-sport. To je asi něčí pomsta. Neb tento kanál je mimo blok sportovních pořadů. Ještě si držím historický Kaon B3000, a tam je to osobní řazení kanálů doslova nutnost. Takový mišmaš se opravdu nikde nevidí. A to pomíjím fakt, že HD kanály jsou až vzadu. Na slovní spojení "malý trh" jsem už alergický. Malý trh mají také v Holandsku, v Dánsku, v Lucembursku, ve Švýcarsku, .... i to Rakousko nijak extra od "malých trhů" také nevybočuje. Mě se ve spojení "malý trh" vždy vybaví ty výhovorky východoevropských výrobců potravin. Jsme specifický trh a máme jiné chutě, než lidé na západ od nás a vyžadujeme sračky, nikoli kvalitu. Ohledně toho historického Kaonu jsme ještě asi nebyli "malým trhem". No tak to je taková moje malá úvaha k tomu ....
 10. Ivo Mašek

  HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk

  Ten Kaon B3000 si dosud držím také a používám ho k TV v děcáku. Tam je přes HDMI zapojen do TV Telefunken. Ten B3000 je už ovšem historický kousek a jeho blok HDMI bude asi mírně odlišný od toho nového Kaonu. Až ten historický B3000 odejde (má už dávno po životnosti), budu zřejmě stát před stejným problémem, neb ta TV také není zrovna nejnovější.
 11. Ivo Mašek

  VODAFONE group kupuje UPC

  Doplňující info: citace: "Slovenského trhu se akvizice podle zdroje HN nedotkne, Vodafone v zemi nepůsobí. Protože UPC má nyní pro Česko i Slovensko jedinou centrálu v Praze, muselo by tak podle všeho dojít k rozdělení firmy na dvě společnosti". https://archiv.ihned.cz/c1-66120750-vodafone-kupuje-upc-a-cesky-trh-s-internetem-se-zasadne-zmeni-vetsi-konkurence-by-mohla-snizit-ceny-pripojeni
 12. Ivo Mašek

  HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk

  To audio z S/PDIF je digitální. Je to čistě jen samotné audio. Ale potřebuje právě ten převodník, aby ho změnil na analog - stereo L+R
 13. Ivo Mašek

  VODAFONE group kupuje UPC

  Pravděpodobně to bude podobné, jak to po spojení zavedli u Kabel Deutschland https://zuhauseplus.vodafone.de/ Ceny jsou poplatné německé realné mzdě (aby tu někdo nevyšiloval)
 14. Ivo Mašek

  VODAFONE group kupuje UPC

  Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku https://mobil.idnes.cz/vodafone-kupuje-upc-04s-/mobilni-operatori.aspx?c=A180424_133224_mobilni-operatori_jm
 15. Ivo Mašek

  HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk

  HDMI přenáší obraz a také zvuk. S tím zvukem je to ovšem trošku komplikovaný. Aby HDMI přeneslo i audio informaci, používá se trik. Audio informace se kódují do videosignálu ve chvílích, kdy není obnovován, tedy není obnovena neaktivní část obrazu, která se nezměnila. Data se ukládají ve vyrovnávací paměti, aby pak zvuk mohl být reprodukován současně, i když není současně přenášen. To je otázka hardware. Software, tedy nějaké utility, nebo drivery, neexistují, protože hardware tímto nelze změnit. Ta tvá TV je už postarší. HDMI se dost rychle mění, jak běží čas. Ten blok HDMI v STB a blok HDMI v TV (hardware je skrumáž různých součástek) jsou si s největší pravděpodobností nekompatibilní. Zkus v menu STB změnit kvalitu obrazu. Jestli tam máš např. 1080p, zkus nastavit o řád dolů. Nevím, jestli to tvůj STB umožňuje - já mám jiný. V nejhorším pak asi opravdu dojde na ten převodník S/PDIF na analog. (pořád jsme ovšem v teoretické úrovni)
×