Přejít na obsah

Arcane

Uživatel
 • Počet příspěvků

  14
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Arcane

 • Hodnost
  Nováček
 1. Takže při porovnání 1043 v2 a 4300 by jsi bral 4300? Na Heurece jsem totiž koukal, že se dá najít za asi 1600.
 2. Ještě jen přemýšlím o tom novém routeru. Myslíte, že mám tedy koupit tu 2 verzi nebo se třeba i poohlédnout po lepším? Přemýšlel jsem jestli by nebylo do budoucna lepší, aby zvládal i ac standard u wifi. Rád bych, aby při případném upgradu rychlosti připojení stále byl užitečný a nemusel zas kupovat nový. Nicméně co jsem koukal na routery s ac, tak ty zase zaostávají v té rychlosti přes kabel. Napadl mě jedině tento ve stejné ceně jako ten tp-link https://www.alza.cz/d-link-dir-842-d401 ... d=18848956 Co myslíte, že je lepší?
 3. Dobrá, děkuji za rady ohledně routeru. Udělal jsem si tu menší testování a zjistil jsem, že opravdu byla chyba hned ve dvou kabelech. Oba dva jsem vyměnil. Po připojení opět přímo k modemu jsem dosáhl plné rychlosti 240Mbit. Po zapojení routeru jsem se vyšplhal na 140Mbit. Takže smutný příběh, musím koupit nový router.
 4. mám tu x klasických cat5e kabelů. Zkoušel jsem jich více a vše jsem zkoušel připojené přímo k modemu cisco epc3208 a at zkouším cokoliv, tak zkrátka dosahuji těch 95mbit. pc je taky nový, desku jsem tu linkoval, takže mě nenapadá, kde jinde by mohl být problém když jsem připojen přímo btw. snažím se přijít v manuálech WR1043 v1 kde tam píšou něco o max rychlosti do těch 100mbit a taky nemohu nic nalézt.
 5. YABAKA: Na jaké konkrétní údaje mám tedy koukat při výběru routeru? Kde se tento údaj dozvím? A jakto, že stále dosahuji stejných rychlostí I BEZ routeru? Když sjem připojen na modem od UPC, který má tyto rychlosti zvládat? To přeci nedává smysl, aby to bylo routerem.
 6. tak to mi prosím vysvětlete ale proč vždyt jsem ho kupoval s tím, že to to vše podle specifikací zvládá (gigabit na lance, 300mbit na wifi). Navíc znovu říkám, že uplně stejných rychlostí dosáhnu i po připojení pc kabelem přímo k modemu.
 7. Ano je verze 1, nicméně ta stále udává wlan do 300mbit a lan 10/100/1000, takže by tam neměl být problém. Navíc říkám, že stejných výsledků dosahuji i při přímém připojení k modemu, takže podle mě je to klasické "až" 120Mbit. Někdo má třeba 100, někdo 110, já mám 95 no. viz datasheet Complies with IEEE 802.11n to provide a wireless data rate of up to 300Mbps. One 10/100/1000M Auto-Negotiation RJ45 WAN port, four 10/100/1000M Auto-Negotiation RJ45 LAN ports, supporting Auto MDI/MDIX
 8. Měl jsem to nastavené na Auto negotiation, takže by to mělo volit automaticky. Nicméně po přepnutí na 1Gb full duplex nedošlo k žádné změně v rychlosti.
 9. Takhle to bylo vždy, tak těžko říct. Každopádně všiml jsem si, že upload mám na 20Mbit, což by už zase odpovídalo té vyšší rychlosti ne? Mám za to, že upload jsem měl okolo 10Mbit. Takže jsem docela zmatený, proč mi speedtest naměřuje stále 90Mbit. zkoušel jsem i vyřadit router a připojit se přímo na modem. Výsledek stále stejný (krom teda mírného zrychlení na 95Mbit v testu)
 10. nene, jsem na desktopu s 1Gbit http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... _10/specs/ a co se týče routeru, tak ten mám TL-WR1043ND, takže tam také není žádný problém, wifi má ještě rezervu, o kabelu nemluvě
 11. modem Cisco EPC3208 a jak jsem říkal, měřil jsem na speedtest.net
 12. Ke 23.1 nám mělo dojít ke zrychlení internetu ze 120Mbit na 240Mbit. V zákaznickém centru už je cena zvedlá, je tam napsáno, že mám novou rychlost apod., ale když si otestuje rychlost na speedtest.net, tak stále dosahuji max 80-90Mbit jako jsem měl doposud na 120. Kdy tedy mohu očekávat ono zrychlení? Restart modemu jsem zkoušel.
 13. Arcane

  Pravidelné lagy

  problém přetrvává. Co dál? Můžeš mi poslat topic ve kterém se toto řeší?
 14. Zdravím, před pár dny jsem si pořídil kabelový internet UPC Fiber Power 25 a už s ním mám bohužel problémy. Dochází u mě k několikavteřinovým lagům. Jsem například na ventrilu, hraju online hru a najednou dostanu na 5 vteřin lag ve hře, včetně ventrila. Po lagu se mi vše co kdo řekl znovu přehraje, ale se zpožděním, pak se to vše zas sesynchronizuje. V tu dobu mi i spadne QIP a ihned se připojí. Děje se to na víc noteboocích v domácnosti, které jsou připojeny přes wifi. Nevím jestli to dělá i na stolním PC, který je připojen přes kabel, ale hry se tím stávají nehratelné a to je v popisu služby tohoto typu připojení "Vhodné pro online hraní". Co tedy s tím?
×
×
 • Vytvořit...