Přejít na obsah

kalda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  5
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli kalda

 • Hodnost
  Nováček
 1. Tomus> Bohužel bridge řežim byl nutností (chápu, že to je nezvyklé). No a Tobě opravdu patří díky, protože jsi mi poradil tím, že jsi napsal o připojení více PC přes switch - hned mi bylo jasné, že není nastavený v bridge... Na základě toho jsem volal na UPC, že chci modem, co umí bridge. Tam si mě chvilku přepojovali od čerta k ďáblu, pak se ozval někdo, kdo věděl, o čem je řeč a řekl mi, že potřebuju ten WiFi, že to nastavit jde, byť ne "standardně". Jako bonus mi ještě dohodl, ať s sebou technik při instalaci vezme i obyčejný modem a vyzkouším si to a když budu mít při instalaci problém, ať se mu ozvu. Takže musím říct, že za tenhle přístup má u mě UPC body
 2. To co psal Slamb bylo bohužel v rozporu s tím, co psal Tomus, takže jsem nakonec vyčkal až na konkrétní instalaci a chci se podělit o zkušenosti s bridge modem. Výsledek je takový, že jak píše Tomus - na ten normální modem lze napojit několik zařízení - běhá tam interně nějaký DHCP, NAT, tj. nemám v bridge režimu... Dle toho, co jsem našel na zahraničním fóru, tak Cisco EPC 3925 s UPC firmwarem "neumí" bridge do té podoby, že mají pouze v HTML skrytou možnost do toho bridge režimu přepnout. Tj. pokud pomocí nějakého doplňku (Chrome apod.) upravíte zdrojový kód a na router odešlete, že chcete zapnout režim bridge, router se do něj poslušně přepne a vše funguje! Jen pro jistotu dodávám - modem v bridge modu změní IP na 192.168.100.1
 3. Díky moc za odpověď. Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale pro jistotu - je to tedy tak, že když tenhle základní modem napojím na router, tak mám na WAN routeru veřejnou IP adresu?
 4. Díky za rychlou odpověď, tak to mám bohužel smůlu. A netušíte, jak je to pro ten Fiber 110 s tím "obyčejným" modemem? Jestli si pamatuju dobře, tak dřív byly právě všechny v bridge režimu (zjednodušeně - veřejná IP se přenesla do počítače, pokud jsem chtěl více PC, musel jsem si koupit router). Je to tak i u té Motoroly SBV6120, co k tomu dávají? Nebo už na ní lze napojit více počítačů? (nějaký NAT a DHCP).
 5. Ahoj, zřizuji si UPC Fiber 110 a potřeboval bych poradit, jaký si vybrat modem. S UPC nemám zkušenosti, tak se omlouvám za možná hloupé dotazy... Potřeboval bych, aby modem uměl režim bridge. Netušíte, jak je na tom ten standardní modem? Pokud je pravda, co jsem se dočetl, že do administrace se nedostanu, tak by mě zajímalo, jestli je v režimu bridge, nebo jestli tam běhá nějaký NAT + DHCP pro více počítačů... Případně by mě zajímalo, jak je na tom ten modem Cisco EPC3925. Netušíte, zda firmware od UPC umí bridge? Co jsem četl, tak ne každý firmware to umí (je to položka Working mode v Administration ->Management - viz. http://farm5.static.flickr.com/4034/466 ... cae9_b.jpg ) Díky za info.
×
×
 • Vytvořit...