Jump to content

fortik

Uživatel
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fortik

 1. Tak z nám blízkých států už maj honvédi 500/22 za cca 1200,- uvidíme kdy se pochlapí u nás.
 2. Už aby to bylo. Půgigabit už je důstojnej
 3. jirim100 > Málo bystrý jste vy, přečtěte si raději celý thread.
 4. Já to chápu, ale podle mě je třeba ukázat tu gigabitovou rychlost v "REALNÉM" nasazení. To, že je ramdisk záležitost na pár kliků je pravda, ale těžko někdo bude mít 64GB ramdisk protože gigabit využijete právě na rychlé stahování např. celých sezon seriálů (30-60gb) nebo fullblue ray disků. U menších věcí se ta rychlost mezi 100mbitem a 1gbitem stírá.
 5. Tak už se to trošku blížilo reálnýmu použití a zase to je zazděný ramdiskem Od doby univerzitních sítí tyhle syntetické testy už nikoho neohromí. Prdnul bych tam naférovku stažení něčeho co máte doma legálně (Bluray disk) a stahujete pro vlastní zálohu, tím se snad úplně vyhnete nelegálnosti a stažení nějakého linuxového distra z uTorrentu. Protože tam se pak setkáváte s tím s čím lidé stahující (i) 240mbit - disk nestíhá zapisovat od tolika peeru a přetěžuje se a je třeba přenastavit uTorrent.
 6. Tak on ten speedmeter je taky taková ošemetná záležitost. u UPC to podle mě zobrazuje koniny viz. http://speedmeter.internetprovsechny.cz ... iky/?p=681 (nepoměr UP/DOWN) Alespoň u mě z takový těch normálních služeb (torrent, herní servery) běží vždy max. - nejspíše štěstí na lokalitu
 7. Tak jako ono se říkalo i o UPC 100Mbitu pak o 240Mbitu že to tak reálně nikomu tak nepojede a herpity derpity. Ve špičkách to asi neni tak hrozný a notoričtí stahovači touhle rychlostí taky brzy narazí na limity (není co stahovat / velikost disku) realita je že alespoň v mojí lokalitě to jede vždycky jak má (proto jsem byl zvědavej na Slambovo reálný zkušenosti)
 8. Je to pěkný, škoda že jsou to tak dva vchody v Praze. Nějaký realný zkušenosti (steam / origin / battlenet / torrent) ?
 9. Nevim jak mají to zrychlování rozplánované. 300Mbit je jen na Slovensku - pl / nl / hu jedou pomaleji nebo stejně jako my. 300/50 by byl asi ideál
 10. Asi těžko, tohle je FTTH na pár adresách, jinde má Centrio upocenou stovečku. UPC s kabelem končí na 400/100.
 11. Mně včera taky vypadávaly DNS servery a přitom v naší lokalitě nic hlášeno nebylo.
 12. Nemá cenu to tady psát asi znovu, ale těch serverů / případně trackerů kde se dá využít 240mbit je dnes už celá řada. Nejvyšší HD rozlišení taky není 1280x720. Ve vašem případě doporučuji používat internet hlavně ke vzdělávání.
 13. 30MB/s jede víc služeb - nejenom battlenet ale i steam a origin od EA. Privátní torrenty 25-28MB/s tam už při tolika spojeních a zápisech na disk dostává naprdel i pevný disk. Dnes není při dobré orientaci na služby v internetu problém využít i těch 400Mbit které jsou u UPC maximum.
 14. Speedtest - testy ze steamu / utorrentu jsem dával v jiném threadu. Jede to 20-30MB/s Cisco 3212
 15. Zajímalo by mě ke komu by se lidé např s 60/6 mohli tak odlejvat? K nějaký místní optice kterou stejně za chvíli UPC koupí nebo k Netboxu což jsou tak dvě čísla popisný.
 16. Taky si myslim jako tomus že by to chtělo trošku pokory. Ono 20mbit/s je pro někoho nedosažitelné na downloadu natož na uploadu. Půlka republiky je pak ráda za ADSL s max 2Mb/s up. Co se týče stahování tak v UPC kromě poláků (250mbit/s) nikdo rychlejší ani na downstreamu (včetně domácího holandskýho trhu)
 17. Na upload booster jsem se ptal, chtěl jsem si ho objednat ještě před přechodem na nový ceník 2.9 a bylo mi řečeno, že si ho nemám objednávat protože se s novou rychlostí nesčítá a jen bych si udělal bordel ve vyúčtování. Technicky si myslím, ale že by to problém pro technologii nebyl (240/24).
 18. U toho uploadu podle mě uplatňujou větší QOS než při downloadu - málokdy jsem se dostal v realu přes 5mbit/s ani v rámci sítě (UPC 2 UPC), mimo nahrávání na youtube tam to jde plnou rychlostí. Měřáky ale naměří vždy max. upload rychlost (v minulosti 10,12 teď 20mbit)
 19. Zrychleno dnes dopoledne. RW performance Steam RW performance Torrent
 20. No používají ten DOCIS 3.0 a tam maximálku u uploadu vidím přes 100mbit. Tak kde je problem?
 21. Měl jsem rok 100Mbit a teď přes půl roku 120mbit a rychlosti (Teplice) se pohybovaly (10,9MB/s u 100) a 13,9 u 120Mbitu. Pokud se stahuje z více vláken (jako například u té bety diabla) není s rychlostí problém nikdy.
 22. Tak z dedikovaného serveru někde v housingu to by neudivilo ani v roce 2008. Otázka je kdo Vám gigabit přitáhne až domů.
 23. To by me zajimalo jestli tedy UPC shapuje p2p provoz a úložiště? Edit: Omlouvam se, chyba byla u me. Resp. v uTorrentu 3.0, nainstaloval jsme zpet 2.0 a uz to zase fici 13.7MB/s
 24. Musim rict, ze po zvyseni na 120Mbit, ci spise zrychleni valne vetsiny na 60/120 mi uz tedy vůbec internet nejede jak drive. O 10-14MB/s si mohu uz jen nechat zdat. Realna rychlost je tak 2MB-4MB/s
×
×
 • Create New...