Přejít na obsah

rwiener

Uživatel
 • Počet příspěvků

  46
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli rwiener

 • Hodnost
  Nováček
 1. Pokud si dobře pamatuji, tak nešli pod linuxem připojit. Protože pokus vyžaduje mít volny velký externí disk, tak to teď nemůžu jednoduše vyzkoušet. Ale hlavně to nemám moc význam, zajímavé filmy si prostě vypálím. Pokud je chci jen přenést do počítače, tak používám přepisovatelné BD-RE disky. Vypálí se to jako soubor .mts, což je transportní MPEG stream, který se v počítači dá bez problémů přehrávat a asi i editovat (i když to jsem zatím nezkoušel).
 2. Já používám Blue-Ray vypalovačka Panasonic DMR-BCT755EG. Drobný problém je jen s češtinou v EPG (tedy v přehledu programů). V nahrávaných filmech fungují české titulky bez problémů. Výhodou je možnost vypalování Blue-ray disků, film pak jde z toho disku nakoírovat do počítače (formát mts).
 3. Provedl jsem "upgrade" na DMR-BCT755EG. Funguje prakticky stejně, jen jde lépe přehrávat na tabletu.
 4. Mám DMR-BCT735EG a funguje mi v UPC s drobným problémem (čeština v programech). Více samostatné forum viewtopic.php?f=10&t=5177&hilit=dmr
 5. Mám DMR-BCT735EG a jsem nadšen. Samostatné forum: viewtopic.php?f=10&t=5177&hilit=dmr Nevím, jaký je přesně rozdíl mezi 730 a 735, ale měl by být minoritní.
 6. Tak už jsem vyzkoušel nahrání pořadů na externí HD, opravdu to nejde přečíst v normálním PC. A je tam omezení na max. 8 takto registrovaných disků. Pořady se přesouvají, tedy smažou se z interního HD. Je to tedy způsob, jak rozšířit kapacitu interního HD o 8x 2TB, pokud máte dost externích disků. Dále jsem zjistil, že BD a BE disky obsahůjí přímo nahrané streamy v m2ts, které se dají zpracovávat na PC. Velmi pěkná vychytávka je remore recording - tedy po registraci je možné nastavovat nahrávání vzdáleně z webu rec.panasonic.com i při vypnutém (stand-by) recorderu. Takže když v práci zjistím, že jsem zapomněl nastavit nahrávání nějakého pořadu (nebo jsem na dovolené....), tak si to můžu snadno napravit. Je to udělané tak, že se do toho webu dotáhne EPG z toho recorderu, takže vidíte ty pořady a můžete jim nastavit nahrávání.
 7. Pořídil jsem si nový stroj - Panasonic DMR-BCT735EG. Je to Blue-Ray vypalovačka s dvojitým DVB-C tunerem. Zatím jsem spokojen - UPC to dekoduje bez problémů, nahráva to perfektně i v HD kvalitě. Pořad jde vypálit na BD-R v HD vysílací kvalitě. Nahrálo se mi HBO. Nejsem si jist, jesti mám kartu CI nebo CI+, mám ji už tak tři, čtyři roky. V manualu je psáno, že CI+ může nést informace, jestli se pořád smí nebo nesmí nahrát. Nemá český manual ani české menu. Na internetu je k sehnání německá a anglická verze. Menu lze zvolit anglické, německé, italské nebo francouzské. Problém to přináší v EPG, kde se české znaky zobrazují chybně. Je tam znak bez diakritiky a před ním nějaký paznak. Díky tomu se to s trochou soustředění dá celkem dobře číst, i když to na první pohled vypadá hrozně. Zajímavá je možnost rozšířit kapacitu interního HD pomocí USB externího HD. Je to uděláno trochu zvláštně - ten externí HD se musí naformátovat tímto přístrojem a prý je v normálním počítači nečitelný (zatím jsem nezkoušel). Pak je možné na toto dedikované HD přesouvat pořady z interního HD a přirozeně i zpět. Je tedy možné si místo mazání ty starší pořady odzálohovat, ale už není možné se na ně podívat jinde, než v tomto zařízení. Má to dnes módní přímé připojení k internetu s řadou aplikací (YouTube, ......), na dálce je dokonce samostatné tlačítko pro Skype Pořady je možné nahrávat i na DVD, ale už se ztrátou kvality konverzí.
 8. Až teď jsem si všiml, že máte jiný přístoj. Tedy přirozeně toto funguje u 8220,, odkazy jsou na 82xx, funkčnost u 8840 může být jiná.
 9. Jde o chybu (možná i úmyslnou ochranu) při nahrávání kodovaných programů. Nemělo by se objevovat při nahrávání volných kanálů (tedy těch, u kterých není v přehledu symbol dolaru). Možné způsoby řešení: 1) Upgrade firmware na verzi 1.5.68 to řeší (pozor - verze 1.5.89 už zase tuto chybu obsahuje) Firmware je http://www.amikostb.com/download.php?id=1011, přehled všech firmware je http://www.amikostb.com/?q=product&id=131 2) Jako náhradní postup funguje, když se před vlastní nahrávání naplánuje zapnutí set-top boxu na příslušné televizní stanici, stačí tak 5 minut před nahráváním. Toto funguje s většinou firmware, ale je to pracné (nahrávání se musí nastavit 2x) a přirozeně to redukuje počet možných nastavení na polovinu. 3) Nahrávat nahrávky jako zakodované. Tam se tato chyba neobjevuje, ale nahrávky nelze přehrát jinde, než v set-top boxu.
 10. Nový firmware 1.5.89. Stávající chyby neopraveny (chybné zobrazení koncového času při nahrávání přes půlnoc), staré chyby jsou zpět - někdy nenahraje kodované vysílání. Rychle jsem se vrátil k 1.5.68.
 11. !! Další věc - zkuste se na to podívat (tedy nastavit nahrání za 2 minuty a sledovat hlášení na obrazovce. Pokud se vám objeví něco jako I cant limit... tak je to špatná verze firmware, jen ten poslední (1.5.68) umí nahrávat nezašifrované nahrávky z kodovaných kanálů. Ale to by měly dělat jen kodované kanály, Novu by to mělo nahrávat i s původním firmware.
 12. Tak já používám flash disky. V jeden moment měli v globusu na Černém mostě 32 GB flash disky za 400 Kč, takže jich pár mám. Pokud si pamatuju, tak je tam v nastavení nějaká funkce na uspání disku. Jednou jsem s tím měl problém, že se mi nahrála jen část nahrávky, pak se disk uspal a bylo to.Tak jsem tu volbu vypínal. Jinak jeden film je tak zhruba 4 - 6 GB, takže se dají použít i 16 GB flashky. Jen je vždycky musím včas vyměnit. Několikrát jsem nahrával i přímo na externí HD, ale koupil jsem si ADATu, kde je takový specialní kablík, který je hodně krátky a špatně se mi to tam připojuje, takže to prakticky nepoužívám. Co si nahraju, prostříhám v ProjektX a uložim jako .mpg. Jen to paradoxně pak špatně přehrává právě tento STB, rozchází se mi synchronizace obrazu a zvuku. Někdy to nechám v tom .ts, i to mi většina mých zařízení přehraje, jen jsou nepříjemné pauzy mezi soubory.
 13. A ještě poznámka - je tam volba, která mu říká, jestli se po nahrávání má vypnout nebo jestli má zůstat zapnutý. Implicitně je tam zůstat zapnutý.
 14. Funguje to tak, že se STB sám zapne a přepne na ten kanál (resp. multiplex), který se má nahrát. Tedy pokud ho někdo nevytáhne ze zdi Přirozeně je nutné mít v USB taky nějakou flešku.
 15. Firmware 1.5.68. Konečně funguje nahrávání kodovaných programů bez pomocných triků. Takže už lze nastavit plných 8 nahrávání (místo 2 * 4 s samostatným zapnutím přístroje, které bylo vyžadováno dříve). Na druhou stranu - provedli změnu, že se místo začátku a delky zadává start time a end time. Tato změna se jim trochu nepovedla. Problém je, pokud je konec pořadu po půlnoci. Nastavení funguje OK, v přehledu časovačů, které je přístupné z EPG je to také OK. Ale jakmile se chcete podívat na detaily, tak se do end time dostane nějaký nesmysl, něco jako konec v 42 hodin a podobně. Takže nastavit to jde, ale nesmí se na to znovu vstoupit. Snad to jednou doladí....
×
×
 • Vytvořit...