Přejít na obsah

Krist

Uživatel
 • Počet příspěvků

  45
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Krist

 • Hodnost
  Nováček
 1. Tak už je to OK. (Router Cisco 3280). A ani mě nepřekvapuje, že u UPC začíná nový den až po dopití ranní kávičky s oplatečkem
 2. Tak jsem restartoval a nic ! . Pořád "jen" 60 Mbit/s ....nj zkusím to ráno
 3. Přesně, zrovna se pracovně rozjedu a navíc těsně před dokončeným dlouhým stahováním to padne. To by mělo být trestné !! Po půlnoci, Medlánky za tento týden 2x.
 4. Krist

  Plánované výpadky

  To je možný, že plánovaný oznámí ale ony se dějí pouze neplánovaný = ty se neoznamují ))
 5. Už se sakra vyprdni se na webový měřiče a odečítej na svým (network meter). Pak taky zaléží jak rychle těm datům letět dovolí páteřní síť na kterou je zdroj napojen. U nás asi nejobvyklejší Sitel mě naměří právě to, co tobě (taky mám 60mbit), Casablanca míň. Tak proto nejlépe stahovat zkušební soubor přímo z UPC FTP serveru anebo se mě osvědčilo i vimeo.com. Nějakýma lamerskýma dopisama se akorát ztrapníš.
 6. Dej si na plochu tento měřák http://addgadgets.com/network_meter/ a pak začni stahovat nějaký větší testovací soubor přímo z FTP UPC ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/ Jestli na měřáku uvidíš 60Mbit, je vše v pořádku. Jestli ne, možná pomůže změna IP resp. MAC
 7. To není TEORIE ale PRAXE ! V čem je problém teoreticky je teď už v podstatě úplně jedno, důležitý je, že prakticky opravdu funguje ten způsob s výměnou IP. Věř si tomu nebo ne, stav se třeba na hlavu, ale jak vidíš, pomohlo to víc uživatelům. Pravý důvod, proč to chodí blbě NIKDY nezjistíš, taková je politika UPC. Může to být hardware/software v mým PC, jejich serveru, na kabelu, cokoliv. UPC taky neví vše akorát to neumí přiznat a jen mlží. Je klidně možný, že to někdy zase přestane šlapat a výměna IP už nepomůže, pak prosím aby jsi nám tu dal jednoduchý a spolehlivý návod jak to zase rozchodit. Jen už prosím ne nějaký teorie. Přeji ti tvůj bezproblémový chod UPC.
 8. V Mozile a G.Chrome to jde v pohode. Mozna nastavit v IE bezpecnost nebo neco, IE nepouzivam.
 9. Krist

  Neustálé výpadky Brno

  Na těch IP adresách něco bude. Ale nemusíte volat do UPC, IP si můžete změnit lehce sami. Více zde: viewtopic.php?f=7&t=3970&start=326 Kde je ovšem pravda ve skutečnosti ví snad jen mocné UPC, a to ji nikdy neprozradí.
 10. sorry omyl, IP byla 78.102.109.27, ještěže si to píšu na papírek
 11. Když jen restartuji modem čudlem vzadu, nebo vytáhnu napájení, tak se IP ani kvalita připojení nezmění. Možná, že bych to nechal vypnutý do vypršení zápujčky IP. Taky to nechápu ale jedině tímto dlouhodobým šťáráním a zkoumáním jsem to zatím vyřešil.
 12. Tak super, změnou IP - potažmo změnou MAC - jsem to donutil zase šlapat jak má. Doufám, že to nebudu muset dělat často. Akorát to mám složitější, že jsem musel změnit /naklonovat MAC na routeru Asus WL500gp. Fungovalo to samozřejmě i změnou jen na PC bez připojeného routeru. Prostě měnit, dokud rychlost nešlape, jak má (mě to teď stačilo jednou). Pro majitele stejného routeru je to klonování MAC adresy dle manuálu na str. 39 (do chlívku "MAC address" vepíšete libovolný 12ti místný kód /čísla a písmena) Někde jsem četl, že UPC nějak omezuje tyto routery, ale jak vidno, není to pravda. (Nework Meter zobrazuje reálné stahování z ftp.upc.cz ) "Bohužel" je pro mne důležitá rychlost hlavně přes páteř Sitel, na které frčí streamy Snad jsem sobě vyřešil rychlostní problém, uff. Snad to pomůže i jiným P.S. Jsem ještě zvědav, co to udělá, až přes switch napojím router a PC, příp. dva routery ( Fiber 60 by měl povolit 2 dynam. IP )
 13. a teď jak na potvoru, když je to pomalý, se IP už 2x nezměnila. Jak tomu DHCP donutit ????
 14. Zjistil jsem takovou věc. IP adresa se nyní docela často mění a u některých IP ta rychlost funguje dobře. Osvědčené je testování rychlosti z FTP UPC, doporučuje to i samotné UPC. Hodnoty viditelné na Network Meteru (gadget do postranní lišty Win) jsou jistota. Např. IP 78.102.109.27 (včera) šlapala parádně. Dnes mám přidělenou 62.245.100.XXX a hrůza, přes 10 Mbit se snad nedostanu (platím Fiber 60). Nechápu proč se nyní IP mění co chvílu. Když jsem platil za tarif UPC easy (15 Mbit), tak IP držela třeba rok. Při výpisu ipconfig /all je ta doba zapůjčky vidět. A když nahodím parametr /renew pro obnovu IP, tak mě to vypíše chybu, že nelze kontaktovat DHCP. Po skončení doby zápujčky se IP změní. Zvláštní, že ta doba zapůjčky je někdy třeba jen hodinu někdy 12 hodin. Máte podobnou zkušenost ?
 15. Krist

  Neustálé výpadky Brno

  Hm, když to samý PC připojím v kanclu na providera Faster, tak to šlape jak hodinky. Zajímavý je, že prvních pár dní to šlo dobře, teď už je to přes týden prostě ucpaný.
×
×
 • Vytvořit...