Přejít na obsah

Beberik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  10
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Beberik

 • Hodnost
  Nováček
 1. Ověřoval jsem to před pár dny u UPC. 200 korun je cena pro staré a nové zákazníky UPC. Starým z Karnevalu zůstává 70... Jenže... Chci až zvednou rychlosti snížit paušál... A to nevím, co provedou s cenou pevné IP. Ptal jsem se také na to, jak lze takovou cenu obhájit (pro příklad v serverovně kde mám housovaný server platím za IP + port na switchi 50 Kč), dostal jsem odpověď, že si nedovedu ani představit jak složité je routovat jednu IP při současné topologii sítě. Hmmm... Bezva. Akorát pořád nevím, o co je to složitější než jeden řádek v konfiguraci routeru MAC = IP.
 2. Beberik

  Výchozí brána

  Tuším jenom jedno, pokud se IP přiděluje na 20s, tak je špatná. Na 20s se přiděluje vnitřní IP ve tvaru 192.168.x.x, s níž se nedá dostat vůbec nikam.
 3. Do půlky lease timu jsem se jeste nedostal 3,5 dne to jeste od zmeny na dynamickou IP nebezelo.
 4. Jak za to může ten router? Ten router dostává lease time 1 týden... A proto rovněž týden čeká, než se pokusí obnovit adresu. Když ji ale DHCP server obnoví dřív, logicky o tom ten router nemůže tušit. Mít to přímo zapojené do kompu, je pravděpodobné, že Windows by se bez IPCONFIGu taky nechytly a připojení by prostě nefungovalo. Proč proboha nemůžou aspoň lidem, co platí statickou adresu nechat ruční nastavování
 5. Na druhou stranu radsi uprednostnim o par giga mensi limit, nez FUP jako u UPC. Tam se zpomaluje na 64/64. Zlatych nasich 256/64. To je totiz porad jeste pouzitelne pripojeni.
 6. Hmm, v tom problém alespoň u mě nebude. Router pořád ve výpisu statutu připojení hlásí správnou IP, subnet i bránu. Spíš podezřívám Karneval, že po každém výpadku nebo v situacích kdy se "DHCP serveru zachce" prostě provede obnovu adresy, ale routeru to nedá na vědomí. Ten se tak drží adresy, která oficiálně pořád platí, jenže DHCPko už jí nebere - ikdyž je statická...
 7. Mně to poslali, ale já jim to nevrátil ) A taky to vesele používám
 8. To se nam vypltilo... vykradani IP adres bych resil jednoduse - vazbou na MAC jako prevenci, pripadne zablkovanim pristupu k siti jako trest. Muj druhy provider ńejdriv pouzival druhou variantu, pak nasadil prvni. A je po problemech.
 9. Beberik

  Neustálé výpadky Brno

  Tyto zkušenosti nás má víc. Přesně od doby zavedení DHCP. Pokud můj router dostane přidělenu adresu na týden, další pokus o její obnovení opravdu udělá za týden. To, že je mezi tím výpadek (byť v řádu několika sekund), nebo se DHCP Karnevalu rozhodne z ničeho nic obnovit adresu samozřejmě nezjistí a net je od té doby nefunkční. Přestože platím za pevnou veřejnou IP. Dříve měl router uptime i 90 dní, dnes se nedostane přes 90 hodin. IMHO zavedení DHCP vedlo k jednoznačnému zhoršení kvality služby. Edit: Lokalita Brno - Černá pole, Turbo 3M Řešit s kontaktcentrem jsem to nezkoušel, všichni víme, že to obvykle k ničemu nevede. Na druhou stranu, přemýšlím, že to sečtu a pokusím se uplatnit reklamaci, protože můj router dodržuje standard - čeká na novou IP týden. Jejich výpadky a nedodržování standardu (obnovování IP kdy se jim zlíbí) potom vedou i k několikadenní nedostupnosti netu, přesně typicky v případech, kdy nejsem doma a potřebuji vzdáleně na počítač.
 10. Ahoj. Zkusil jsem spustit Outlook a připojit se s ním ze sítě Karnevalu na firemní Exchange server. Připojení se nezdaří. V práci mi řekli, že Karneval blokuje některé RPC porty. Jak to s tím je? Proč mi provider blokuje porty, když mu (poněkud nesmyslně) platim za (dnes už dávanou všem) veřejnou IP adresu? Proč o tomhle neni na webu Karnevalu jediná zmínka? Orientuje se v té všci někdo, případně vyřešil to už někdo? Díky.
×
×
 • Vytvořit...