Přejít na obsah

lumca

Uživatel
 • Počet příspěvků

  48
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  1

lumca last won the day on Ledna 31

lumca had the most liked content!

O uživateli lumca

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  nic
 • UPC Internet
  -
 • UPC televize
  -
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  nic

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. lumca

  TV služba MINI. (15 programů)

  Logicky, UPC má po té změně komprese chybně nastavený multiplexer a proto ty problémy. Stačí, aby se tam někdo probudil, hejbnul kostrou a změnil nutné parametry potřebné k bezchybné funkci onoho zařízení.
 2. lumca

  TV služba MINI. (15 programů)

  Óčko Expres v pondělí změnilo v DVB-T kompresi z MPEG2 na MPEG4/AVC-H.264!
 3. lumca

  Nova HD,Fanda HD,Cinema HD,Nova Sport HD

  Tak toho "blázna", který by si to vzal za 154 Kč měsíč bych rád viděl.
 4. lumca

  Nova HD,Fanda HD,Cinema HD,Nova Sport HD

  a také tam zůstane, v DVBC byla Nova HD zakódovaná ... jedná se totiž asi o prémiový kanál. Nova HD nikde v DVBT nevysílá .... Nesmysl! V prohlášení je jasně uvedeno: "Ve standardní programové nabídce se také ve všech tarifech objeví programy Nova, FANDA a Nova Cinema ve vysokém rozlišení." Takže by to mělo platit i pro balíček DVB-T (platí se za něj 28 Kč). A Prima HD (kromě Prahy) a Barrandov HD (ten ani v Praze) v DVB-T taky nevysílá a v UPC síti jsou oba tv programy v DVB-T.
 5. lumca

  Cisco EPC3925 - zkušenosti

  Pravděpodobně další WI-FI síť v blízkém okolí na stejném kanále.
 6. lumca

  Cisco EPC3925 - zkušenosti

  Minimálně od roku 2008.
 7. lumca

  jaký vnitřní koaxiální kabel

  Nevím co píšou na webech, ale CB500 má stínění tvořené jednou vrstvou stínící fólie, opletením a druhou vrstvou fólie. Nesmíš dát na to co tvrdí na svých webech různí podavači, přeprodejci a kšeftmani, kteří ani nevědí co prodávají. Bohužel i na webu Emosu to mají uvedeno špatně (byť jsem je už na to několikrát upozornil přes mě přiděleného obchoďáka). Proto nevěř těmto "povídačkám" a koax CB500 použij. Na tomto odkazu je na obrázku to trojité stínění jasně vidět, byť v popise je napsano něco jiného : http://shop.emos.cz/zbozi/2305500000-ko ... b500-100m/
 8. Můžete mi prosím odepsat na koho jste novou smlouvu uzavíral ? ( znovu na sebe nebo někoho jiného ) ? Mně bylo řečeno, že když ji vypovím a následně znovu uzavřu, tak nový zákazník nebudu a ty nové ceny nedostanu. No, po tom, co jsem vypověděl služby, tak k 31.5. mě odpojili a 1.6. jsem opět na své jméno vypsal tuto: http://www.dostupnyinternet.cz/lokalni- ... tAodD3oAiQ "objednávku", hned ten den mi volali s tím, že si mám vybrat termín, kdy se staví technik, aby si odnesl settopbox a telefon, který jsem jim měl vrátit a zároveň mi "zapojí" net s novou smlouvou. Přišel asi 5.6. a po celou tu dobu mi ještě jel net i bez smlouvy. Ale musím říct, že operátorka mě chtěla ošulit a málem jsem měl net za 390,- s tím jejich modemem. Musel jsem se připomenot, že objednávka byla za jinou cenu, tj za těch 350,- s jejich modemem. Tak se mě pak ještě zeptala, odkud o této nabídce vlastně vím a když o ní teda vím, tak to mám za tuto nižší cenu. Televizi ruším, protože na společné anténě, co máme v baráku, chytku cca 80 kanálů a stejně koukám max na 3 a z toho jejich telefonu jsem volal tak jednou za rok na jejich linku, kvůli slevě na další období. Kde to pobýváš? Naše firma se zabývá rekonstrukcemi a instalacemi STA a i když použijeme transmodulaci DVB-S/T (hlavně u SK programů, protože ne všude v OV je vyhovující vstupní signál jejich MPXů pro další zpracování), tak se při příjmu, zpracování a následném rozvodu nedostaneme na více jak cca. 70 tv programů (CZ + SK + Pl). U Pl MPXů je problém akorát s jejich muxem 1 na K55, který koliduje s vedlejším (silným - místním) K54 s našim ČT MPXem a pro jeho bezproblémový příjem je nutno používat KM buď ALCAD nebo Televés. A to mnoho BD a SVJ není ochotno akceptovat, protože v tomto MPXu zase nejsou super atraktívní stanice, takže se dostáváme na počet (zhruba) 60 digitálních tv programů.
 9. lumca

  jaký vnitřní koaxiální kabel

  5mm koax. kabel s 3x stíněním je např. od Emosu CB500. Používáme na vnitřní rozvody (v bytech) pro STA. Nikdy s ním nebyl problém, útlum naprosto odpovídá údajům výrobce a i kabely od jiných výrobců (renomovanějších značek) jsou shodné. Pokud je u tebe na první ÚZ od UPC dostatečný signál, pak útlum na délce 15 bude na nejvyšším kmitočtu tv pásma (860MHz) cca. 4,5dB, takže naprosto zanedbatelná ztráta. S koaxem 7mm od stejného výrobce (např. CB113 - bílý, rovněž 3x stíněný ) by útlum na této frekvenci byl cca. 3dB. S klidným svědomím (při dodržení úrovní na ÚZ ze strany UPC) použij mnou doporučený CB500!
 10. Tak to máš to samé (mě Tv nezajímá, net mám na IČ) jako já, akorát bez pronájmu modemu, páč máš vlastní. Já dávám přednost pronájmu, v případě poruchy se nemusím o nic starat, akorát zavolám na KC nahlásim problém a UPC ať se stará. A že ho přeplatím (respektive jeho prodejní cenu)? To je mě fuk, dávám přednost jistotě (přece jen net potřebuji neustále k podnikání) a mám více věcí takhle v pronájmu (nemyslím zrovna od UPC). Je to výhodnější, stála záruka, okamžitý servis, atd.! Nikdy by mě nenapadlo hádat se třeba (o těch vzpomínaných) čtrnáct korun.... To opravdu ne.
 11. Nesázím se (ze zásady), ale dá se tomu snad i věřit. Byl jsem až překvapený jak hladce vše proběhlo. Největší strach jsem měl z výměny modemu, protože jsem u pár známých (zhruba před třemi lety) zažil situace, že net nefungoval (po odchodu technika) i několik desítek hodin a telefonáty na KC k ničemu nevedly. U mě "výpadek" trval necelou hodinu.
 12. Podělím se o svou zkušenost s retenčním odd. UPC. Minulý týden mě skončila (už x-krát prodloužená) roční akce na net 30/1 za 310 Kč. Naběhla v posledním vyúčtování standartní cena 570 Kč. Zavolal jsem na KC s tím, co mám dál dělat. Velmi ochotně mě operátorka vysvětlila, že tuto akci již nelze prodloužit s tím, že to předají odpovědným a ti se do pěti pracovních dnů ozvou. Bylo to ve středu 4. června. Hned následující den volala operátorka a bez jakýchkoliv okolků nabídla akční cenu 349 Kč vč. pronájmu modemu (Technicolor 7200) a rychlost 40/4. Akční cena je platná dva roky a "věrnostní" závazek je na jeden rok. Po tuto dobu nelze připojení bez sankcí vypovědět. Dnes v poledne donesl technik nový modem (starý si vzal zpět) a do hodinky bylo vše funkční. Ještě mě změnili i tel. tarif na UPC start za 1 Kč z původního tarifu za 25 Kč. Takže z mé strany spokojenost. Platil jsem za 30/1 i s telefonem 336 Kč a nyní budu platit (taktéž i s telefonem) 350 Kč.
 13. lumca

  Mux 738 - hlasi Spatny signal

  Na frekvenci 738MHz se v rámci DVB-T vysílá na ostravsku v rámci poměrně rozsáhlé SFN s ERP od 0,1 do 100kW MPX1 s programy ČT. K rušení v rozvodech UPC dochází na této frekvenci poměřně často, hlavně tam kde je přímý výhled na TXy HOST, HLD, a FM-LH. Pomůže většinou vyměnit používanou kabeláž za kvalitní s trojnásobným stíněním. Dost často se stává i to, že signál v rozvodné síti UPC vlivem technické závady (nebo technickým zásahem pracovníků) pod potřebnou mez a tím se rušící signál z DVB-T dostane na vyšší úroveň než je potřebný signál DVB-C v UPC síti. Pokud si je původní tazatel jist, že jeho kabeláž je 100% v pořádku, pak by měl neprodleně kontaktovat UPC a to svou přípojnou síť technicky prověří.
 14. "...byl program TA3 (nebo tak nějak se to jmenovalo). " Ne TA3, ale OK3! Téměř kultovní program od roku 1990 do roku 1992!!
 15. Lokalita Ostrava - Jih, K27 má parametry stejné jako ostatní tv kanály (testováno dnes kolem 8h ranní měřícím přístrojem), na kterých vysílá DVB-T v síti UPC (K21 - 26), ale MPX je bez obsahu, čili přijímací zařízení nic nenaladí.
×