Přejít na obsah

lumca

Uživatel
 • Počet příspěvků

  55
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  1

lumca naposledy vyhrál 31. ledna 2018

lumca má nejvíce líbivý obsah

O uživateli lumca

 • Hodnost
  Nováček

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  -
 • Vodafone telefon
  -
 • Vodafone televize
  -
 • Vodafone zařízení
  nic
 • Místo odběru služeb Vodafone
  nic

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Co ty máš nebo nemáš v šuplíku je mi u pr....! Já jich mám několik desítek, protože jsou pořád někde potřeba. Klidně si cpi všude routry a switche, ale běžný koncák požaduje řešení, které je laciné a nevyžaduje žádné dodatečné aktívní prvky, které je potřeba ještě i napájet z NN sítě 230V. Divil by ses kolik koncáků se ptá kolik které zařízení "žere elektriky". Lidi dneska mají jiné výdaje než cpát do chřtánu peníze nadnárodním elektrospolečnostem! Uvědom si, že 99.99% uživatelů internetu absolutně nezajímá rychlost vnitřní sítě v jejich příbytku, ale to, že jim bude fungovat prohlížeč a max e-mail. A na to jim 100 megový rozvod bohatě postačuje. Ne každý je blázen trávící 25 hodin denně u PC a internetu a když ten nefunguje je z toho na prášky. Tímto tuto diskusi končím, jen se potvrzuje trend poslední doby, hledat ta nejsložitější řešení, která jsou pro 99.99% uživatelů služeb naprosto zbytečná! Platí heslo, že Svatá prostoto... Jdi si raději instalovat ty své switche, zřejmě ti to přináší osobní uspokojení! The end!
 2. Co pořád kruci řešíte? Tazatel vznesl dotaz zda existuje zařízení řešící jeho problém a dostal odpověď, že existje! Laciné a jednoduché, navíc prověřené na stovkách dodaných kousků koncákům! To je snad logické, že je tam v určitém případě nutná klasická spojka 8/8, která jde navíc koupit (pokud není doma) v každém lepším elektru! Pokud o tom má uživatel základní povědomí, snadno si to zjistí, pokud tomu prd rozumí, musí si zkrátka někoho pozvat kdo tomu hoví nebo se domluvit s prodejcem co má a nemá doma a co tím pádem k tomu bude potřebovat nebo nepotřebovat! Pokud by tazatel hledal řešení se switchem (a není v PC lama) určitě by ho to napadlo jako první, no ne?! Typická česká diskse! Všude nacpat switchce, routry, ale na jednoduché a laciné řešení kydat hnůj! The end!!
 3. Oni v drtivé většině ani neví jakou rychlost mají a vcelku je jim to i jedno. Na ty maily a brouzdání jim stačí i deset mega. A na druhou stranu vím, že takoví běžní koncáci by ani rozdíl mezi 100 a 200 mega nepoznali. A volat někde, že mám tolik a tolik a jde mě to méně... To už se fakt směju. Mám tady 100 mega rychlost a chodí mě to na měřičích kolem 85 mega. To mám jako volat někam na centrálu a stěžovat si? Zřejmě někdo nemá co dělat. Jak jsem psal, těch zařizení jsem různým koncákům prodal hafo a žádný problém. Je to za hubičku a funkční. Ale ať se každý zařídí sám podle sebe a svých problémů. The end.
 4. Naposled, běžnému koncákovi netové rozvody nikdo neinstaloval, buď si to dělali sami nebo syn/vnuk (ti dělají tu elektrickou školu), přítel od dcery/vnučky apod. A nač by jim byla vyšší rychlost když max brouzdají po netu a stahují pár mailů. Nehledě na cenu aktívních komponent, např. switch 100 mega - cena dvě kila, 1 giga - cena třikrát až čtyřikrát vyšší. Po čem asi sáhnou? Kdo má sítě v objektu na úrovni (instalované profíkem) ten takové problémy neřeší, to řeší onen profík a jak si to on udělá dotyčného nezajímá, toho zajímá až výsledek jeho zadání. Tímto už končím, jdu zase tvořit hodnoty. Dotyčný z mé strany možné řešení dostal a jak se rozhodne - to je jeho problém.
 5. Znova opakuju, běžný uživatel má doma stomegové rozvody, protže vyšší rychlosti zkrátka nepotřebuje. Nedávno jsem byl v RD majitele PC firmy a měl - světe div se 100 mega Navíc x-krát jsem v nových domech (stavby 2016 - 17) viděl, že do místnosti vedl jeden kabel, ale zásuvky z něj byly udělány dvě. Jakpak to asi dotyční interneťáci udělali? Kdo neví - odpovím, 1. zásuvka červený + zelený pár, 2. zásuvka modrý + hnědý pár. Čili stejný princip akorát bez distributoru. Tím to z mé strany považuji za vyřízené.
 6. Prodalo se toho stovky a všeobecná spokojenost bez jakékoliv reklamace! Laciné, jednoduché! A to běžný uživatel požaduje. A to, že je to na 5e? Koho z běžných koncáků zajímá nějaká 5e, 6e, atd.?
 7. Ano, je! http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1616
 8. Logicky, UPC má po té změně komprese chybně nastavený multiplexer a proto ty problémy. Stačí, aby se tam někdo probudil, hejbnul kostrou a změnil nutné parametry potřebné k bezchybné funkci onoho zařízení.
 9. Óčko Expres v pondělí změnilo v DVB-T kompresi z MPEG2 na MPEG4/AVC-H.264!
 10. Tak toho "blázna", který by si to vzal za 154 Kč měsíč bych rád viděl.
 11. a také tam zůstane, v DVBC byla Nova HD zakódovaná ... jedná se totiž asi o prémiový kanál. Nova HD nikde v DVBT nevysílá .... Nesmysl! V prohlášení je jasně uvedeno: "Ve standardní programové nabídce se také ve všech tarifech objeví programy Nova, FANDA a Nova Cinema ve vysokém rozlišení." Takže by to mělo platit i pro balíček DVB-T (platí se za něj 28 Kč). A Prima HD (kromě Prahy) a Barrandov HD (ten ani v Praze) v DVB-T taky nevysílá a v UPC síti jsou oba tv programy v DVB-T.
 12. Pravděpodobně další WI-FI síť v blízkém okolí na stejném kanále.
 13. Nevím co píšou na webech, ale CB500 má stínění tvořené jednou vrstvou stínící fólie, opletením a druhou vrstvou fólie. Nesmíš dát na to co tvrdí na svých webech různí podavači, přeprodejci a kšeftmani, kteří ani nevědí co prodávají. Bohužel i na webu Emosu to mají uvedeno špatně (byť jsem je už na to několikrát upozornil přes mě přiděleného obchoďáka). Proto nevěř těmto "povídačkám" a koax CB500 použij. Na tomto odkazu je na obrázku to trojité stínění jasně vidět, byť v popise je napsano něco jiného : http://shop.emos.cz/zbozi/2305500000-ko ... b500-100m/
 14. Můžete mi prosím odepsat na koho jste novou smlouvu uzavíral ? ( znovu na sebe nebo někoho jiného ) ? Mně bylo řečeno, že když ji vypovím a následně znovu uzavřu, tak nový zákazník nebudu a ty nové ceny nedostanu. No, po tom, co jsem vypověděl služby, tak k 31.5. mě odpojili a 1.6. jsem opět na své jméno vypsal tuto: http://www.dostupnyinternet.cz/lokalni- ... tAodD3oAiQ "objednávku", hned ten den mi volali s tím, že si mám vybrat termín, kdy se staví technik, aby si odnesl settopbox a telefon, který jsem jim měl vrátit a zároveň mi "zapojí" net s novou smlouvou. Přišel asi 5.6. a po celou tu dobu mi ještě jel net i bez smlouvy. Ale musím říct, že operátorka mě chtěla ošulit a málem jsem měl net za 390,- s tím jejich modemem. Musel jsem se připomenot, že objednávka byla za jinou cenu, tj za těch 350,- s jejich modemem. Tak se mě pak ještě zeptala, odkud o této nabídce vlastně vím a když o ní teda vím, tak to mám za tuto nižší cenu. Televizi ruším, protože na společné anténě, co máme v baráku, chytku cca 80 kanálů a stejně koukám max na 3 a z toho jejich telefonu jsem volal tak jednou za rok na jejich linku, kvůli slevě na další období. Kde to pobýváš? Naše firma se zabývá rekonstrukcemi a instalacemi STA a i když použijeme transmodulaci DVB-S/T (hlavně u SK programů, protože ne všude v OV je vyhovující vstupní signál jejich MPXů pro další zpracování), tak se při příjmu, zpracování a následném rozvodu nedostaneme na více jak cca. 70 tv programů (CZ + SK + Pl). U Pl MPXů je problém akorát s jejich muxem 1 na K55, který koliduje s vedlejším (silným - místním) K54 s našim ČT MPXem a pro jeho bezproblémový příjem je nutno používat KM buď ALCAD nebo Televés. A to mnoho BD a SVJ není ochotno akceptovat, protože v tomto MPXu zase nejsou super atraktívní stanice, takže se dostáváme na počet (zhruba) 60 digitálních tv programů.
×
×
 • Vytvořit...