Přejít na obsah

lanmaze

Uživatel
 • Počet příspěvků

  12
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli lanmaze

 • Hodnost
  Nováček
 1. To by sedělo, po vytažení ze sítě jde analogový signál silně dolů. Ale mě spíš zaráží že STB topí opravdu hodně.
 2. Asi to nesouvisí přímo s funkcemi STB ale hřeje se i někomu dalšímu STB i když není pustěný? Já na něj kdykoliv šáhnu tak je řekl bych hodně horký. I když ho vypnu čůdlem, tak nevychladne. Jedině když ho vytáhnu úplně ze sítě, jenže to pak nejde koukat na analog, protože signál se chová stejně, jako když vytáhnu video ze zásuvky.
 3. Mám něco podobného, signál ukazuje obě hodnoty 97-99% ale na 426MHz to prostě kostičkuje a zamrzá a pak samosebou na slovácích ostatně asi jako všem, ale to asi nebude chyba na straně karnevalu. Má teda cenu volat na Karneval, a hlásit závadu když se projevuje nepravidelně?
 4. Mám 82 cm LCD a rozdíl mezi analogem a digitálem je, řekl bych dost patrný. Dá to obrazu větší ostrost. Nemám doma asi TV rozvoz úplně ideálně jak by si asi představoval DyEm, ale kostičkování a zamrzání se čas od času objevuje, ale jen na některých multiplexech. Dost stabilně na 426 MHz (tam jede např. Eurosport a doslova mě to naštvalo když hrála Vaidišová proti tý Williamsový a nešlo na to koukat-přepnul jsem na analog). V menu mi to pak ukazovalo kvalitu signálu mezi 99-97% a pak najednou totální proprad na 7% zase návrat nahoru a tak se to opakovalo za doprovodu krásných tónů. Ale jinak s digitálem spokojenost, hlavně EPG je super. Jediný co mi zatím nechodí tak jak bych si představoval, je časovač na nahrávání. Pustí se jím STB, nahraje se program, ale STB se po skončení nahrávání už nevypne i když je čas vypnutí zadán....ale to není zase až takový problém.
 5. lanmaze

  STB a video

  Tak mě digitál kostičkuje řekl bych docela málo, spíš se ale u mě projevuje zamrznutí obrazu. Stojí to tak cca 5 sec. pak to teda hodí kostičky a jede to dál, ale i těch 5 sec. stačí na to, aby uteklo např. z filmu něco zásadního a zážitek je kde, žážitek je (všichni víme). Co se týče MS a 16:9 vs. 4:3. Na ČT4 je to pěkně vidět v modu 16:9, kdy se logo i časomíra posune ke středu, tudíž při absenci 16:9 v televizi a nastavení ořezu na 4:3 asi není nic poznat, protože se tím ořezem dostane logo a čas na své správné místo.
 6. lanmaze

  STB a video

  Mám to co se týče koaxu stejně, takže na video můžu nahrávat jak z analogu tak i přes scart z digitálu. Ale ty scarty jsem napojil stb-tv a stb-video protože video je už důchodce a má jen jeden scart, ještě že televize má dva a nemusím řešit připojení dvd přes nějakej ten slučovač co na kvalitě asi nepřidá. Chtěl bych vidět jak to nahrává na nějaké to DVD HDD budu muset zjistit kdo to v okolí má a pak ho ukecat na nějaký to vyzkoušení.
 7. lanmaze

  STB a video

  Jasan, díky, rozumím, myslel jsem že pokud se přehráním dekoduje, tak by mohl být překodován i na disku, tušil jsem že je to blbost, ale zeptal jsem se jen pro ujištění. Jak jsem psal, pro mý potřeby bude asi ten STB s HDD vyhovovat. Jinak díky za radu s tím videem, ted jsem to zkusil a chodí to, nesmí být na videu nastavenej ten přepínací signál. No aspon že to chodí takhle:)
 8. lanmaze

  STB a video

  Hmmmm tak to sou ale fakt radostné vyhlídky na užívání kvality digi signálu. No jsem zvědavej jestli se teda ten dvoutunerový STB s HDD na podzim u Karnevalu objeví. Mě jde stejně v 99% jen o to, nahrát vysílání které propásnu a později se na něj kouknout. Možná že bych max. uvítal možnost "nacpání" nějakých DVD na HDD v případě DVD s HDD, ale to klidně i oželím, když bude komfort nahrávání na STB s HDD větší a hlavně spolehlivější jak při propojování dvou zaření jako je STB a DVD HDD (i s ohledem na to, jak tu pár lidí píše že časovač je sabotér). Jenom pro mé info, pokud dojde k přehrání záznamu nahraného druhám tunerem a tedy podle toho co píšeš zakodovaného záznamu, bude tento potom na disku uložen jako rozkodovaný nebo ne?
 9. lanmaze

  STB a video

  Díky, vyzkouším to, deaktivuju přepnutí VCR a zkusím pak nastavit jako vstup scart, tiše doufám že to bude fachat.
 10. lanmaze

  STB a video

  S touhle variantou nahrávání právě počítám a jak to tak pozoruju tak to bude asi nejschůdnější cesta. Když už jsme u těch DVD HDD, máte někdo nějakou pozitivní zkušenost a případně tip na konkrétní typ. Chtěl bych od toho možnost kopírování DVD-HDD, v nahraných pořadech možnost vystříhnutí reklam, pokud to jde, tak nějak mít v adresářích rozlišeno co je nahráno z TV a co zkopírováno z DVD. Původně jsem chtěl aby to mělo HDMI, ale pokud se nahrává z TV jen analogově, tak to nemá smysl, takže bude stačit a myslím že bohatě komponentní YUV.
 11. lanmaze

  STB a video

  hmmmm, tak díky, sice si mě trošku uklidnil, že teda závada není na mém přijímači. Ale dobře, ze STB to nedostanu digitálně, ale mě se to z toho STB nedaří dostat ani analogově, jediný signál který do videa dostanu je ten po RFku a tudíž jen s analogovou nabídkou Karnevalu, takže např. MotorsTV tam nemám....(jen příklad, z MoTV nic nahrávat nechci jde mi o princip). Ten signál ze STB přece analogový vystupuje, pochybuju že se někdy dočkáme STB od Karnevalu s HDMI, pochopil jsem teda dobře že ten scart VCR je jen vstupový a že z něj signál neteče? Pokud by v něm signál byl, tak je závada na mém zapojení, ale už mě napadá jediná varianta, a to zapojit do videa scart z TV scartu na STB a z do televize pak hnát scart od videa, ale nevím jestli to takhle bude fachat.
 12. Měl bych jeden drobný technický problém. Včera jsem dostal STB, dal si záležet abych ho propojit tak jak píšou v návodu a narazil jsem na problém s videem. Pokud ho propojím se STB jen přes scart, tak se mi do něj prostě nepodaří dostat tv signál. Pokud pak zapojím koaxiál STB-video-TV tak ve videu signál je ale pouze analogový, pokud zvolím vstup signálu ze scartu, tak je prostě černá obrazovka. Pročítal jsem forum a někdo psal že scart na STB označený jako VCR je jen vstup (pokud jsem teda dobře pochopil). Jak jde tedy dostat do videa digitální signál? Ono u toho videa je to víceméně jedno, až na to že jsou na digi jiné kanály než na analogu, ale jde mi o to, že to video mi už jaksi dožívá a tak mě čeká nákup něčeho jiného a ted řeším co. Chtěl jsem DVD+HDD ale pokudbych do něj dostával jen analogový signál tak je to celkem škoda a nebo tenhle problém vyřeší jen STB co plánuje Karneval prodávat od podzimu, se dvěma tunery a HDD? Já teda vypalování DVD ze stolního zařízení nepotřebuju, ale pokud se cena STB od Karnevalu bude tomu blížit, tak si radši pořídím něco na Karnevalu nezávislého, ale jsem u problému, jak do toho dostanu digi signál. Díky za názory, nápady, rady....
×
×
 • Vytvořit...