Jump to content

Michal Pelikán

User
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Michal Pelikán last won the day on September 2 2019

Michal Pelikán had the most liked content!

Community Reputation

36 Vynikající

About Michal Pelikán

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  1000 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Vodafone Station, CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Pardubice

Recent Profile Visitors

3,173 profile views
 1. DNS servery UPC bych nepoužíval. Jsou technologicky dost zastaralé, nepodporují ani DNSSEC a s něčím jako DNS over HTTPS nebo DNS over TLS taky zatím nemusíme počítat. Snad se to pod Vodafone zlepší...
 2. No ono ve VOP UPC také bylo, že je zákazník povinen neprodleně informovat poskytovatele služeb o výpadku a že má právo na reklamaci služby pouze od okamžiku, kdy výpadek ohlásil. Takže je nejspíš v pořádku, že vám to dal vědět i přes výpadek (i když je z Brna).
 3. Takže asi ideální pro všechny, co chtějí Gigabit za pěknou cenu, ale zároveň nechtějí Vodafone Station, protože zatím neumí bridge-mode, na který se bude taky čekat.
 4. Výsledky na SEO se budou vylepšovat tím, že fórum bude sloužit pro účely diskuzi o službách Vodafonu. Stane se to úplně přirozeně. Tohle je tak hloupej nápad, že to ani nestálo za test. Navíc vůči SEO byl ten test úplně k ničemu.
 5. Měnit zpětně příspěvky nedává smysl. Vodafone tím nic nezíská.
 6. Běží mi na SynologyNASu, takže si můžu nakonfigurovat OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP. Půjde něco z toho? A DDNS mi bude v režimu IPv4 normálně fungovat? Připojím se z venku na NAS (Webdav třeba)? Jinak PPTP bych se ale chtěl vyhnout a OpenVPN sám neumí myslím nativně třeba Android. Jako když začne fungovat bridge, tak snad nic z toho nebudu muset řešit... A přinejhorším zkusím pak asi přejít na nižší rychlost a Compal. Tam mi snad vše půjde.
 7. Jinými slovy mi nepůjde žádné VPN? Já to trochu nechápu, včera mi technik tvrdil, že jsou všechny porty otevřené. IPv6 konektivitu jsem ochotný oželet kompletně, ale příležitostně se připojovat na VPN do domácí sítě asi ne. Kdyby se jim alespoň dalo věřit, že ten Bridge mode bude... 😕
 8. Mě vůbec nenapadá jaké jiné protokoly bych mohl potřebovat. Dáte nějaký příklad?
 9. Tam není veřejná IP adresa? Tzn, ze mi s Vodafone Station nepojede DDNS pripojeni z internetu na NAS?
 10. Firmware s Bridge mode pry ma termín na 1.4.2021 a stále ho takhle mají interně uvedený. Tak asi nic.
 11. A to jste uzavřel rovnou i novou smlouvu? I když na odběrném místě je ještě přípojka blokovaná původní smlouvou?
 12. Tímhle si připneš libovolné okno přes ostatní: https://efotinis.neocities.org/deskpins/
 13. Mě se Mi Box S ani jednou nesekl. Té krabičce se dá vytknout fakt jen (řešitelná) absence Ethernetu (ale v pohodě jede i na Wifi) a pak to, že to je externí zařízení. 4K videa z NASu zvládá levou zadní. Jinak na správu videotéky na NAS naprosto doporučuji aplikaci NOVA video.
 14. Naprosto souhlasím a stejná zkušenost. Mi Box S funguje s NAS i Netflixem naprosto skvěle. Pokud se někomu seká nebo nejde, tak může hledat problém spíš v tom, jak u něj vypadá wifi pásmo (nebo má prostě hodně smůlu a má vadný kus). A pokud někomu chybí Ethernet, tak dokoupit ho do USB je záležitost snad stokoruny.
×
×
 • Create New...