Jump to content

Michal Pelikán

Uživatel
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Michal Pelikán last won the day on September 2 2019

Michal Pelikán had the most liked content!

About Michal Pelikán

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  Jiná služba
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC datový limit na mobilu
  Jiná služba
 • UPC volné minuty na mobilu
  Jiná služba
 • UPC volné SMS na mobilu
  Jiná služba
 • Zařízení od UPC
  Cisco EPC3925, CA modul
 • Místo odběru služeb UPC
  Pardubice

Recent Profile Visitors

1,821 profile views
 1. Tady na fóru bude opravdu hrozně breku, až Vodafone začne tlačit Vodafone TV v podobě IPTV řešení 😄
 2. To se u UPC naučili operátorskou mluvu od Vodafone. Když neomezený nemusí znamenat úplně neomezený, tak komplet nemusí být úplně komplet. A ono vlastně když i internet můžeš mít "HD"... Možná by to na to chtělo už i nějaký upřímný slovník pojmů 🙂
 3. Negarantovaný doplněk, který se dá samozřejmě objednat zcela samostatně 🙂 Ať chceš nebo ne, tak v oblasti placeného příjmu televize bude za pár let IPTV dominantní řešení. Ty budeš možná dál plácat ve fórech jaká je to blbost a jak poskytovatelé nechávají ty firmy chcípnout nebo co jsi to tu psal, ale bude to tak.
 4. Praveze oba dominantni satelitni operatori samozrejme internetovou TV nabizeji. To jen vy si musite zrejme stale neco dovymyslet, aby ty vase prispevky lepe vyzneli...
 5. On neví nic, ale věty jako "žádný operátor nikdy nikde..." nebo jak to bylo používáš ty.
 6. Myslím si, že víte moc dobře, že jediné místo, kde se lze u UPC dozvědět o CA modulu je PDF Ceníku s tím mikroskopickým písmem. Možná byste to neměl používat jako důvod proč je v zájmu operátora zachovat DVB-C.
 7. SAT příjem, který spouští simultánně s DVB-S, které služby? No samozřejmě IPTV. A to dokonce oba hlavní hráči na našem trhu. Všichni hlavní hrači kabelových sítí ho pak už mají nebo se snaží budovat. Protože na rozdíl od vás ten potenciál a vcelku jasný trend do budoucna vidí. Kam ten svět spěje, co? 😄
 8. A proto dělá UPC všechno proto, abyste si tu kartu u nich ani neobjednal. Protože to, že není potřeba skoro žádné zařízení je evidentně úplně totálně klíčové. 😄
 9. Vtipné je jen, jak sis z tebou původně zmíněných "premiér" (žádný problém sledovat televizní premiéru později), zpráv (žádný problém sledovat později) a zápasů (když nestihneš live stream, tak prostě dáš za vděk i pozdějšímu vysílání) na vtipné přirovnání ke kafi vybral jen ty zápasy. Zkrátka pokud nemůžeš vidět živě, tak si to pustíš zpětně a budeš rád, že to jde stejně pohodlně jako kdybys stihl (resp. doslova musel stihnout, protože se ti někdo jiný snažil nalajnovat v kolik hodin se musíš pasivně "bavit"). A zájem o IPTV a navázané VoD prostě je, nelži si do kapsy, jinak by ani v Liberty Global nevznikal za statisíce dolarů vedle DVB-C webový Horizon a nebyla tendence i u ostatních operátorů IPTV spouštět. Jinak by Netflix neexpandoval globálně a HBO nespustilo už třetí VoD službu. A dvacet let tu IPTV sice je, ale dostatečně rozšířený (nutný) stabilní vysokorychlostní internet pro IPTV a smysluplné řešení práv pro obsah VoD a zpětného shlédnutí se rozšiřuje až poslední roky. A když si teď dám do kalendáře upozornění na rok 2030, abych se k téhle diskuzi vratil, tak ti sem přijdu dát akorát příspěvek "Já ti to říkal". Moje predikce: Většina TV má OS s Androidem (včetně Samsungů a LG), kabelovky mají akorát samostatné aplikace a konkurují si hlavně cenou, kvalitou, uživatelskou přívětivostí, kvalitní integrací do všech možností operačního systému a Live TV je tam sice používaná věc, ale prakticky jen stejný doplněk systému jako funkce rádia. Výhodu bude mít samozřejmě majitel sítě, přes kterou se zákazník připojí - to je to právé terno, co Vodafone získal. Žádné vybudované DVB-C, ale ten potenciál pro data. Většina obsahu se bude konzumovat ze služeb jako HBO Go, Netflix a zpětného shlédnutí. A kdo na kabelovku nemá, bude prostě fungovat na obyčejné anténě nebo satelitu bez těch kvalitních prémiových VoD služeb (pojede si VoD na tom, co bude dostupné za nula nula nic nebo zdarma - Youtube, Stream, Voyo, iPrima...).
 10. Říkat dnes, že diváci jasně preferují lineár je stejné, jako říkat před dvaceti lety, že lidé jasně preferují noviny a přesto prodej tiskovin klesá každoročně o 10 %. Stejný trend uvidíme v dalších letech u toho lineárního vysílání. A jinak VoD tedy totéž jako VHS rozhodně není. Komfort IPTV s VoD a VHS je úplně někde jinde. Jablka a hrušky... A kdo by se díval zpožděně? Naprosto každý, kdo ty zápasy a premiéry i zprávy chce vidět a nemůže je vidět v live streamu. To snad ani není potřeba vysvětlovat. Jinak číst tady třeba od Tomuse jako argumenty proti IPTV, že se jako diváci budeme muset modlit, zda to bude fungovat, když u UPC se musí diváci dodnes modlit, aby se jim nesekal a nebo třeba vůbec pustil STB (a to rozhodně mnohem častěji, než u O2 nefunguje O2TV)... To je prostě normální pokrytectví :) Ti co tu tvrdí, jak to IPTV nepůjde a nebude možný provozovat, teď budete v následujících letech sledovat jak to jde a že se to prostě děje. DVB-C ať chcete nebo ne bude do budoucna na ústupu, protože do budoucna dává rozhodně větší smysl využít celé pásmo v kabelu na data. A nutnost mít doma modem není žádná extrémní překážka. Vodafone si to úplně v pohodě zakalkuluje do cen a zákazníkům je modem za televizí úplně jedno.
 11. Vsak CA modul je taky zastarala zalezitost, protoze umoznuje jen linearni prijem TV. A to je proste uz dneska dost mimo a do budoucna je to mimo uplne. Jinak spoustet aplikaci na android TV se pro me nijak nelisi od spusteni televize. Protoze VOD appky jsou v Androidu first-class citizen. Ne jako u Samsungu a LG, kde jsou to jen doplnky bokem.
 12. Android TV box s IPTV bude tisickrat lepsi reseni, nez soucasny totalne zkripleny DVB-C hardware, co UPC pouziva. Jediny, co jim s DVB-C funguje dlouhodobe dobre je proste obycejny CA modul. Myslim si, ze Vodafone uz ma z tech klicovych veci davno vse vymyslene. Osobne tusim postupny (nekolik let trvajici) prechod z DVB-C na IPTV a nasledne vyuziti DVB-C kanalu pro IPTV a internet.
 13. Nejprv na webu pošty dle čísla zásilky zkontrolujte, že byla doručena. Pak podejte určitě stížnost na Český telekomunikační úřad, následně se věci určitě rozhýbou. Požádejte ČTÚ, ať jim UPC ukáže, co jste jim tedy dle dodejky zaslal.
 14. To mi přijde u Business tarifů dost hustý.
×
×
 • Create New...