Přejít na obsah

dr_x

Uživatel
 • Počet příspěvků

  14
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. Konečně o něco víc informací, včetně zařazených stanic: http://technet.idnes.cz/horizon-go-prinasi-kabelovou-televizi-do-tabletu-a-mobilu-p3q-/sw_internet.aspx?c=A141030_122248_sw_internet_nyv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6 Ten Silverlight je teda vážně úlet... Horizon TV se set top boxem, sledováním pořadů z archivu a dalšími zajímavými službami bohužel (doufejme) až příští rok...
 2. Zjevně nemluvíme stejnou řečí a já to čínsky vysvětlit neumím. Četl jsem pořádně a taky jsem to tak pochopil. Nicméně oficiální vyjádření UPC nikde není, na webu UPC není o Horizonu ani zmínka a na jiných serverech není explicitně vyloučeno, že by třeba i ten STB mohl být. Takže jsem si to chtěl jenom potvrdit.
 3. Samozřejmě, že souvisí a samozřejmě se jedná o celou platformu. Ten STB ti nabízí krom jiného přístup do archivu Horizonu, možnost zpětného přehrávání pořadů atd. Jsou to propojené služby, to co zprovozní u nás je podle všeho zatím jenom ta mobilní část.
 4. Třeba to, že plnohodnotná Horizon platforma nabízí třeba tohle: http://www.upc.ie/horizontv/installatio ... t-top-box/ Což by mě zajímalo řádově víc, než nějaké sledování televize na mobilu, protože bych se konečně zbavil té nepoužitelné kupy hnoje od Kaonu.
 5. Chápu to dobře, že to zatím bude jenom jakási okleštěná verze pro mobilní zařízení a web, bez možnosti pořídit plnohodnotný Horizon set-top-box?
 6. dr_x

  Horizon Go

  Až na vlastní oči uvidím alespoň jednu jedinou takovou aplikaci, která funguje bez problémů ve všech prohlížečích a na všech platformách a funkčně se alespoň vzdáleně vyrovná nativní aplikaci pro daný systém, tak tomu možná uvěřím. Touhle cestou se vydal třeba Firefox OS, který je "aplikacím" v HTML5 přímo přizpůsobený a stejně všechny vypadají jak chudí a pomalí příbuzní klasických aplikací třeba pro Android.
 7. dr_x

  Horizon Go

  Bože, chraň nás před HTML5 a responzivními weby. Není nic horšího, než pokoušet se provozovat jakousi zbastlenou aplikaci provozovanou v prohlížeči, kterých je mimochodem taky spousta a každý se chová jinak. Nikdy to nebude tak komfortní, jako nativní aplikace, která se zcela jistě nevyvíjí jen v rámci ČR, tudíž se náklady na vývoj pro jednotlivé platformy rozloží na mnohem víc zákazníků a zdaleka nebudou tak vysoké, jak by se mohlo zdát. Web je dobrý tak maximálně jako nouzovka, když pro pro danou platformu neexistuje nativní řešení (viz. WP, pro které se zatím vzhledem k jeho zastoupení na trhu nikomu nic vyvíjet nevyplatí). V Polsku Horizon to stojí 5 PLN, což je cca 30 Kč: http://www.upc.pl/pdf/upc_cennik_uslug_dodatkowych_dtv.pdf
 8. dr_x

  Horizon Go

  Už je to asi opravdu na spadnutí (konečně!), na webu už mají i specifikaci služby: http://www.upc.cz/pdf/specifikace_sluzby_horizon_go.pdf Mimochodem, je tam zcela jasně napsáno, že funkční to bude pouze na území ČR.
 9. Koukám celkem optimista AnyNet od Samsungu a Bravia Sync od Sony spolu fungují celkem dobře, osobně odzkoušeno ... Jasně že jo, CEC je celkem rozšířený sandard, stejně jako AV.link protokol, který používá. Je součástí definice HDMI, i když není povinně implementován, většina výrobců ho u nových přístrojů používá. S optimismem to nemá nic společného.
 10. To vůbec není o tom, jestli jsou zařízení od jednoho výrobce, ale o tom, jestli podporují standard CEC. TV od Sony a DVD od Philipsu spolu klidně komunikovat můžou, pokud to obě tato zařízení umějí. V popisu přístrojů hledejte názvy jako AnyNet+, VIERA Link, Ce-Link, EasyLink, EZ-Sync, Bravia Sync apod., což jsou všechno obchodní názvy pro CEC.
 11. Však to tu už taky dávno je, hackování TCP/IP stacku se dělá už od doby Win98/2000. Akorát že teď je na to dostupný program (a to už dost dlouho, rozhodně dřív, než zavedli Fiber 100), aby si to mohli upravit i uživatelé, kteří se s registry Windows zrovna nekamarádí. Nutnost to není, ale některým programům to může trošku pomoct. Zázraky se od toho čekat nedají, stejně jako od všech podobných optimizérů, kterých jsou na síti desítky.
 12. Program slouží k optimalizaci TCP/IP nastavení ve Windows XP a Vista. Má smysl ho použít od rychlosti 10 Mbit/s výše, pro nižší rychlosti to nemá význam. Konkrétně nastavuje v registrech tyto parametry: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters] “SackOpts”=dword:00000001 “TcpWindowSize”=dword:0003ebc0 “Tcp1323Opts”=dword:00000001 “DefaultTTL”=dword:00000040 “EnablePMTUBHDetect”=dword:00000000 “EnablePMTUDiscovery”=dword:00000001 “GolbalMaxTcpWindowSize”=dword:0003ebc0
 13. Tak vcera dorazil technik, s jistotou prohlasil, ze to bude kabelem. Nacvakal novy kabel, pripojil a svete div se - naprosto nic se nezmenilo. Takze predelal zasuvku, taktez naprosto bez uspechu, pote se postoural v te jejich krabici co maji na chodbe a dospel k tomu, ze to musi byt vedenim mezi ni a moji zasuvkou, takze ted cekam az dorazi tahaci kabelu. Ovsem cca hodinu po jeho odjezdu vypadlo naprosto vsechno vcetne internetu a analogove TV, coz po zavolani na hotline a potvrzeni, ze u nas asi "bude nejaky vypadek", behem cca dvou hodin vyresili. Od te doby jde televize o 100% lepe, v SD prakticky uplne bez vypadku, v HD se jakesi kostky objevi tak cca jednou za 5 minut, coz porad nehodlam uznat za dostatecne, ovsem dost tim podle me utrpela teorie o spatnem kabelu... Co me ale vazne zarazilo je, ze UPC je schopne poslat na reklamaci kvality signalu technika vybaveneho "kusem kabelu a klestema". Kdyz jsem mel problemy naposledy, coz je cca dva roky, tak prijeli chlapi s merakem, ktery jim okamzite ukazal vsechno co potrebovali vedet a behem deseti minut nebylo co resit. Ted si ovsem najimaji nejakou externi firmu, ktera si zrejme nejake merici pristroje nezaslouzi, nebo na ne nema, takze tam chudak technik laboruje zpusobem pokus-omyl. Hlavne ze na novem pristroji maji zapnute desetidenni promo vsech kanalu...nez to ovsem daji timhle zpusobem dohromady, tak bude po nem, takze je mi platne jak mrvemu zimnik. Diky, mile UPC.
 14. Od včerejška jsem také (ne)šťastným majitelem PVR od Kaonu. Kromě jednoho samovolného restartu jsem nezanamenal žádné zde uvedené problémy, ale zarazilo mě značné množství artefaktů v obraze jak u SD tak u HD vysílání. HD je občas až nekoukatelné. Ukazatel síly signálu mám u většiny kanálů někde kolem cca 30% a kvalita kolísá od cca 70 do 90%. Předchozí Handan CV-6000 hlásil sílu signálu kolem 80% a kvalitu 97-99% a žádné problémy s obrazem jsem neměl. Na Kaonu mám 10 programů (Prima Cool, HBO2, HBO Comedy, Nova Cinema, Cinemax, Cinemax 2, Z1, Ocko, Hustler a XXX X-treme), které mají sílu signálu přes 60% a kvalitu skoro 100% a žádné artefakty jsem na nich nezaznamenal. Pro jistotu jsem pořídil nový kabel od zásuvky k PVR s pozlacenými konektory a certifikací na HD digitální vysílání, ale žádné zlepšení se nekonalo. Myslíte, že je Kaon citlivější na kvalitu signálu než Handan, nebo shodou okolností zrovna někde něco odešlo na trase? Jaké hodnoty vám ukazují měřiče síly a kvality signálu u Kaona?
×
×
 • Vytvořit...