Přejít na obsah

gloom

Uživatel
 • Počet příspěvků

  45
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli gloom

 • Hodnost
  Nováček

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 100
 • Vodafone telefon
  -
 • Vodafone televize
  TV Komfort
 • Vodafone zařízení
  TECHNICOLOR TC7200
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Orlová
 1. Děkuji Vám. Tlačítko jsem držel minimálně 10 vteřin a možná to bylo ještě málo. Každopádně po mnoha pokusech modem resetovat jsem napsal na technickou podporu a ta mi provedla vzdálené tovární nastavení, takže se již do nastavení dostanu. Ještě jednou děkuji.
 2. Podržením malého zapuštěného reset tlačítka po dobu více než 5 vteřin párátkem.
 3. Dobrý den, snad jsem tu už podobnou radu nepřehlédl, ale rád bych se dostal do nastavení modemu přes http://192.168.0.1 a ani po resetu se do něj nemohu dostat. "admin/admin" nefunguje a stále dokola čtu "Zadané uživatelské jméno a/nebo heslo do administrace UPC modemu není správné!" Netušíte, co dělám špatně? Děkuji
 4. xtonda, díky za tipy. Zatím na to kašlu, až bude čas a hlavně chuť, tak něco vyberu. Nevím, jestli to teda může mít nějaký zásadní vliv na zdraví, ale víc mě teda štve ten špatný příjem.
 5. No, toto je ve 4.patře ve 3. vchodě v 5ti vchodovém 7mi patrovém paneláku. Takže ten byt je vlastně v epicentru Ten router je asi nejlepší řešení, jen mě štve, že jsem rodiče přesvědčil, ať si odkoupí technicolor s tím, že nebudou muset mít router a dost co za něj dali dvojku, tak ten router bude zase potřeba. Původně jsem chtěl technicolor rozebrat a dobastlit externí anténu, jenže stejně nedokáže fungovat v obou pásmech. Nu uvidíme. Nebylo by nějaké doporučení na nějaké to kvalitní APčko a moduly?
 6. Tak to je opravdu rozdíl Celkem mě udivilo, že i některé okolní wifiny měly na ntb lepší signál než signál z modemu rodičů. Ještě jsem zvažoval koupit nějaký usb wifi adaptér, který pracuje v pásmu 5Ghz, ale tam se zase obávám, aby nebyl problém ve vzdálenosti. Leda koupit, zkusit a do 14ti dnů případně vrátit. Třeba něco jako http://www.tsbohemia.cz/d-link-dwa-171_d164709.html
 7. Já teď řeším, jak zrychlit internet přes wifi. Rodiče si objednali balíček "Kombi Komfort 120+" a jelikož modem technicolor mají v obýváku a na něm přes lan napojen pc, v kuchyni chtějí sedět přes wifi na ntb. Mají starší stroj IBM T43 s integrovanou wifi s podporovaným standardem IEEE 802.11g. Aby bylo wifi připojení v ntb svižnější, sehnal jsem starší n-kovou wifi do pcmcia D-Link DWA-645 a když jsem přímo u modemu, naměřím přes speedtest (Praha) max 50Mbps, s čímž bych se bohatě spokojil, ale když přetáhnu ntb do kuchyně, lítá rychlost od 10 do 20Mbps, ale spíš kolem těch 10, což jsem dosahoval občas i s původní integrovanou. Zřejmě za to může zarušené okolí, kdo-ví. Ale dle inSSIDeru bych řekl, že ano. Viz foto: http://1drv.ms/1zroaUr a http://1drv.ms/11qW0xN Zkoušel jsem měnit kanály a šířku pásma, ale výsledek byl +- stejný a pokud se zlepšil, tak jen na malou chvíli. Byla by rada, jak si krapet polepšit? Děkuji Naše SSID je na obrázku "UPC1775518"
 8. Díky, ono ta poloviční rychlost stačí. NTB je postarší a má v sobě wifi Intel PRO/Wireless 2200BG miniPCI Network Card WM3B2200BG, takže tam budu rád za 1/5 rychlost, ikdyž i toto se snažím vyřešit nějakou pcmcia nebo usb wifi.
 9. Zdravím, nevím, jestli to bylo zde, nebo na jiném fóru, ale někde jsem kdysi viděl úpravu technicoloru, kde se vyměnila integrovaná anténa za externí. Jde mi o to, že máme modem v obývacím pokoji kabelem připojený k pc a v kuchyni, kde většinou někdo sedí s ntb, která je přes 2 zdi, již signál kolísá a rychlost se dle dsl.cz pohybuje okolo 7Mbit/s (máme 120Mbit). S modemem se nedá hýbat, tak mě napadlo k tomuto modemu připojit externí anténu a v nejhoším případě ji natáhnout někde do předsíně. Je mi jasné, že přijdu o záruku a třeba je to hloupý nápad, jen by mě zajímalo, jestli je to možné a jestli bych si pomohl. Anténu bych použil buď prutovou, případně pokud bych ji chtěl natáhnout do jiné místnosti, tak snad panelovou sektorovou. Děkuji za reakce i za ty negativní.
 10. hpfunny: Děkuji za vysvětlení a omlouvám se za mou neznalost, ale ještě před týdnem jsem měl starou crt tv se settopboxem od upc a o HD kanály jsem se nezajímal. Nebylo proč. Takže jsem ani nesledoval zprávy o těchto změnách a dohledávat zpětně, proč je na Nova HD Nova SD, .... Až včera jsem si tak říkal, že i ta "Nova HD" stojí za starou bačkoru. Ale dost OT.
 11. Tak jsem dnes přepojil tv z upc na sta a omlouvám se za mylné informace. Počítal jsem to včetně rádií. Takže nakonec jich bude tak do 60, ale nemůžu si pomoct, ale kvalita obrazu na sta se mi zdá lepší, než jsem měl na upc. Jen jsem byl dnes překvapen, že nemůžu chytit novu HD. Njn, nečtu, nevím. Dle všeho ji nechytám ani na UPC, hlavně že přes UPC chytnu 2 kanály novy a z toho jeden je v tv popsán jako HD. Asi nějaká chyba.
 12. Já si původně chtěl modem s wifi taky pronajmout. Měl jsem ještě staříka bez wifi, ale za výměnu po mně chtěli skoro 700,- + pak pronájem 70,- měsíčne. Tak jsem si ho raději koupil.
 13. Můžete mi prosím odepsat na koho jste novou smlouvu uzavíral ? ( znovu na sebe nebo někoho jiného ) ? Mně bylo řečeno, že když ji vypovím a následně znovu uzavřu, tak nový zákazník nebudu a ty nové ceny nedostanu. No, po tom, co jsem vypověděl služby, tak k 31.5. mě odpojili a 1.6. jsem opět na své jméno vypsal tuto: http://www.dostupnyinternet.cz/lokalni- ... tAodD3oAiQ "objednávku", hned ten den mi volali s tím, že si mám vybrat termín, kdy se staví technik, aby si odnesl settopbox a telefon, který jsem jim měl vrátit a zároveň mi "zapojí" net s novou smlouvou. Přišel asi 5.6. a po celou tu dobu mi ještě jel net i bez smlouvy. Ale musím říct, že operátorka mě chtěla ošulit a málem jsem měl net za 390,- s tím jejich modemem. Musel jsem se připomenot, že objednávka byla za jinou cenu, tj za těch 350,- s jejich modemem. Tak se mě pak ještě zeptala, odkud o této nabídce vlastně vím a když o ní teda vím, tak to mám za tuto nižší cenu. Televizi ruším, protože na společné anténě, co máme v baráku, chytku cca 80 kanálů a stejně koukám max na 3 a z toho jejich telefonu jsem volal tak jednou za rok na jejich linku, kvůli slevě na další období.
 14. Tak já nakonec vypověděl všechny služby a jako nový zákazník mám net 40/4 za 279,- s tím, že modem mám svůj. Na 3 měsíce TV za 1,-, kterou pak zruším. Takže spokojenost.
 15. Tak jsem měl dnes taky telefonát od upc. K 31.5. mi končí všechny služby a tak jsem je požádal o nabídku za těch 350,- 40Mbit. Prý to nejde. Takže mi taky doporučili si službu objednat 1.6. jako nový zákazník.
×
×
 • Vytvořit...